Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rozsdamentes, inox gázlap ill tűzhely tisztítása...hogyan? fórum

Rozsdamentes, inox gázlap ill tűzhely tisztítása...hogyan? (tudásbázis kérdés)


19. cca887cff8 (válaszként erre: 18. - Szamóca41)
2010. ápr. 6. 08:31

majd utána fogok nézni..köszi.

elszívóm is van... azzal nincs probléma azt nem fújtam cillittel...


de azt tudom szálirányba kell törölni mert akkor szép...és úgy jön ki belőle a szennyeződés is...

2010. ápr. 6. 07:47

Szia Nikol!

Nekem az elszívóm inox.

Sajnos nem tudom,hogy milyen barnás folt lehet,de ezek a mindenhol kapható inox tisztítók nekem nem jöttek be:((((

Ami igazán hatásos az a Neoblank spray!Az ára elég húzós,de én már kb 3 éve használom és még mindig van benne.Egy vékony filmréteget képez a felületen és ezáltal kevésbé szennyeződik arról nem is beszélve,hogy az ujjlenyomatokat ill. a rongyok által keletkezett csíkokat mással nem tudtam eltüntetni csak ezzel.

Viszont nem rég hallottam,hogy a babaolaj szintén jó erre a célra....kipróbáltam és valóban bevált:))))Szerintem egy próbát megér Neked is.De nálam elszívó!

17. cca887cff8 (válaszként erre: 16. - Szisi)
2010. ápr. 5. 20:33

jó kipróbálom.

:))

16. szisi
2010. ápr. 5. 20:32

Mindenképpen érdemes lenne kipróbálnod! Ez nem súroló, nem is olyan az állaga, ez kifújva vízszerű, tehát nem kell ezerrel dörzsölnöd vele.

Gyanítom, hogy az elszíneződésre is jó. Végül is mit veszíthetsz? Csak jobb lehet utána az alapján, amilyen "tüneteket" írtál... :o)

15. cca887cff8 (válaszként erre: 14. - Szisi)
2010. ápr. 5. 20:28

az nem ugyan az mint a cif inox folyékony súroló?


mert sztem ua. lehet... na majd megnézem... :)


de ha visszaolvastál nekem elszínezte egy vegyszer...tehát nem sima koszt kell leszednem..

14. szisi
2010. ápr. 5. 20:05
Én a Cif Inox spray-t használom, nekem bevált. Ráfújod, nedves szivaccsal megdörzsölöd (csak erre a célra van egy rendszeresítve), majd sokszor kiöblíted a szivacsot, amíg csak "vegyszeres". Utána háztartási papírtörlővel törlöm szárazra, gyönyörű lesz tőle.
13. cca887cff8 (válaszként erre: 12. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 5. 19:58

vettem..olyan inox színe van..sztem semmivel sem másabb mint a sima ciff pl..


egyenlőre a hideg zsíroldóval kezelem..meg szálirányban..ezt is tudom... :))


én sem tudom a márkáját a zsíroldónak de elég tömény ..a szaga borzalom ..maszkot szoktam feltenni van konyharuhát a szám és orrom elé mert köhögés jön rám...

fehér sprays flakon és egy barna gáztűzhely van rajta.


amúgy zsíros ráégett edényekre, tepsikre tuti...

2010. ápr. 5. 19:38
"Az inox, azaz rozsdamentes acélról csak e célra alkalmas tisztítószerrel, áztatás után távolítsuk el a szennyeződést." Ezt ugyanott (ezermester) olvastam, csak másik cím alatt...vegyél inox tisztítót, megéri
2010. ápr. 5. 19:32
ideg zsíroldót meg használtam ugyan, még otthon, de a fene tudja, mi volt a neve
2010. ápr. 5. 19:31
a cillitet nem nagyon használom, mert itt nagyon drága...érdekes, hogy Magyarországon szinte csak azt használtam, de itt ecetet, meg citromlevet, az edelstahl felületre meg külön ilyen tisztítót. A tüzhelyem nekem indukciós, cerán lappal, arra cerán tisztítót használok...és itt be is zárult a kör...nem nagyon szeretem a tisztítószerek szagát sem, inkább az ecet, az gyorsan elpárolog...és nem rágja meg a csapot, ellenben a vízkö eltünik
9. cca887cff8 (válaszként erre: 8. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 5. 19:26

nem tudom, h felmarta e...

de most néztem..mert ma is pucoltam..megint halványabb azéééé

hátha eltűnik


nem nagy az ereje a cillitnek csak a fene tudja pedig többször csináltam vele és sokszor kellett ráfújni, h az olaj feljöjjön...


inkább az segít, h már azt a szert használom ami hideg zsíroldó..ismered?

2010. ápr. 5. 19:19
felmarhatta talán? basszus, van ereje...
7. cca887cff8 (válaszként erre: 6. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 5. 19:17

nem rozsda, mert látszik hogy hogyan merre törölgettem a szivaccsal vagy viledával


sztem az a szar cillit elszínezte...

2010. ápr. 5. 19:11
próbálj meg "edelstahl" tisztítót venni, az aldinak szokott lenni akcióban, vagy a sparban, és azzal töröld át! Ne szivacsot használj, hanem konyhai papírtörlöt. Nekem ez vált be leginább, de nekem nincsenek barnás foltok rajta...szerintem igaza van a párodnak, vagy pedig rozsda lehet még. Tudom, rozsdamentes, de valamelyest korrodálódik az is...
5. cca887cff8 (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2010. ápr. 5. 18:58

köszi..elolvastam..


de erre a barnás szürkés elszíneződésre nem tudok még gyógyírt...

2010. ápr. 5. 18:54

nekem személyes problémám...pár hónapja elcseszte a cillit - nem tom melyik színű - a gázlapomat..


ráfújtam hagytam kicsit hatni aztán elkezdtem viledával vagy szivaccsal még törölgetni a szerrel.


és mikor már öblítettem és szárazra töröltem vettem észre, h olyan elszíneződött foltok vannak rajta... kentem, fújtam rá bármit de nem használt.


a párom szerin t és sztem is a sok pucolástól már halványodott de ronda még mindig..


van vmi ötlet, h eltüntessem a foltokat?

2010. ápr. 5. 18:47

[link]



Nézd meg itt.

2010. ápr. 5. 18:47

sziasztok.

adjunk tippeket, h minél szebb legyen a tűzhely ill gázlap...

2010. ápr. 5. 18:44
Rozsdamentes, inox gázlap ill tűzhely tisztítása...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook