Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérlek, segítsetek, begolyózás közeli állapotban vagyok? fórum

Kérlek, segítsetek, begolyózás közeli állapotban vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Anika70 (válaszként erre: 49. - Anka71)
2010. máj. 6. 16:53

Hát valóban nem normális állapot ez :-(

Megértem,hogy sok a teendö, de ha nem törödsz magaddal egyáltalán elöbb-utóbb nagy bajok lesznek.


Talán megoldás lenne egy alkalmazott.....amíg nem leszel jobban

49. Anka71
2010. máj. 4. 21:24

Aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök, de nem ,nem vagyok jobban:(( Csak már nem panaszkodom.

Kikapcsolódásról nem is álmodhatok, május végéig átjáróház az életem (mérlegek leadása, adóbevallások, stb, de nem mind május vége, hanem gyakorlatilag kb. január 12-től folyamatosan érik egymást a határidők (még az előző éviek, de a tárgyévben is haladni kell, de nem akarok senkit sem traktálni vele). Tény, hogy megtöbbszöröződött a munkám, és egy zárási időszakban ez halmozottan jelentkezik.

Szóval, ugyanúgy, lefekszem, és indul a "vetítés". Értem, amit zebracsikó írt, olvastam is még nagyon régen erről a REM dologról.

De akkor sem normális ez. Volt, hogy vasárnap ebéd után lefeküdtem fél órára, de ahogy elaludtam, akkor is végig álmodtam:((

Hát, ez van:((

2010. máj. 4. 17:53

Engem is érdekelne, hogy jobban vagy-e??


Remélem igen és csak azért nem írsz, mert elmentél picit kikapcsolódni:-)

47. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Anka71)
2010. ápr. 11. 20:00

Az ember minden éjjel álmodik, még akkor is,ha erre nem emlékszik reggel. Nagyon fontos működése a szervezetnek, még a magzatok agyában is kimutatták az ún. REM fázist, ami alatt az álomtevékenység történik.


A vállalkozásod körüli több teendő lehet az oka, a család mellett most fokozottan kell a munkában is megfelelned.

A férjed támogató, a lányod már "nagy", tulajdonképpen ideálisak a körülmények körülötted!


Biztos, hogy a tudatos lazítás lesz a megoldás, de orvos környékére se menj és semmiféle gyógyszert be ne szedj!


Amit érdemes tenned: relaxálás, akár illóolajos kádban (a levendulát írta valaki nagyon bölcsen), de akár 20 percben az ágyon fekve,és citromfűtea.


Eleinte nehéz lesz a kattogást elállítani az agyadban, de pár nap alatt menni fog.


Mindenki szokott hülyeségeket álmodni, és elismerem, fárasztó reggel néha még valami baromság hatása alatt felkelni. De az álom a napi események feldolgozása is egyben, és az agynak ugyanis pihenő periódusa.


AMi még eszembe jutott: Popper Péternek van A reggel és az este jógája c. könyve,amihez van egy CD. A könyv elolvasása nélül és jógáról való ismeretek nélkül is érdemes mind a reggeli, mind az esti (delegalább az esti) gyakorlatokat végigcsinálni, fantasztikus hatása van. Teljesen laikusként mondom, mert én sem mélyedtem el a jóga rejtelmeiben.


Kívánom, hogy mielőbb simuljanak ki az idegszálaid!! :)))

46. 3da8f53e4a (válaszként erre: 45. - Manul)
2010. ápr. 11. 19:19
Szerintem stresszel...
45. manul (válaszként erre: 7. - Anka71)
2010. ápr. 11. 17:24

Nekem is szokott ilyen "aktív" időszakom lenni.

Gondold át,hogy van-e valami az életednben,ami nagyon foglakoztat!

44. 3da8f53e4a (válaszként erre: 40. - Anka71)
2010. ápr. 11. 17:11

Anka71 tudom min mégy át, ebben a cipőben járok én is. (Annyi különbséggel, hogy én álomba borulok és ha hajnalban felébredek soha többé nem alszom vissza, legyen 4 v. 5 óra. Álmodni sem álmodok. Viszont beindul az agyam és csak a munkám jár az eszembe, mit hogyan, mikorra és mit nem készítettem még el. Ezen gondolkodom és örülök amikor végre felkelhetek. Ha nem lenne velem a család, szerintem képes lennék hajnalban takarítani, mosni,vasalni stb. De csak hánykolódom reggelig, néha átmegyek a másik szobába és tv-zek, esetleg bepakolom a mosógépet, kv-t főzök stb. Szép csendben... közben mindenki alszik.

És nem tudom a fejemből kikapcsolni a "gondolatokat"... és meg sem merem nézni, hány óra van. Szuggerálom magam, hogy még álmos vagyok és aludni akarok. Péntekre viszont mint a mosott rongy, kimerülve alszok, egészen vasárnapig,akkor beindul a gyomorideg és dolgozik rendesen.

Új munka, új kihívás és megfelelési vágy a főnökasszonyom felé (aki valjuk be: átnéz rajtam mint az üvegen!!!)

2010. ápr. 5. 16:40

Anika70 kedves elhiszem az ember idegrendszerével kapcsolatos komoly problémákat. Nekem úgy kezdődött,hosszabb ideje állandóan feszült voltam és aztán a következménye vérnyomás ingadozás, szédűlés, karzsibbadás könyöktől lefele és a talpam közepe,mintha egyszerre szúrkálták volna. Még időben elmentem az orvosomhoz már olyan rosszul voltam, azt hittem rögtön végem lesz. A homlokom közepe fájt de, mintha huzták volna.

Ebből megállapitotta idegkimerültség és másfél hónapig betegállományban tartott. Egyszeri injekciós kezelés, két erős tablettát szedtem és diclofenac kenőcsöt kaptam a zsibbadásra. Addig az idegorvoshoz is beutaltak és oda is jártam hozzá. Elhisszük a bánatodat mert átéltem én is.

Kivánom minél előbb épülj fel. Üdv.Ágnes.

42. Anika70 (válaszként erre: 37. - Anyuci91)
2010. ápr. 5. 16:30
Bizony így van, de sajnos amíg nem omlik össze az ember idegrendszere teljesen, addig senki nem hiszi el,hogy pihenni kell...Én már sajnos elhiszem....
41. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 7. - Anka71)
2010. ápr. 5. 16:25
Velem ez anyukám halála után történt meg, de el mullt.
40. Anka71 (válaszként erre: 39. - Tempest)
2010. ápr. 5. 16:22

Igazad van ebben, tény, hogy sokat agyalok lefekvéskor a másnapi dolgokon. Nem úgy van, mint munkahelyen, hogy a főnök többnyire megmondja, mit tegyen az ember. Én osztom be, de a határidők eleve adottak, tehát osztok-szorzok az időmmel, teendőkkel, ki mikor ér rá, kit mikorra rendeltem ide, szóval agyalok a munkámon rendesen este.

Ez ellen viszont nem is tudom, mit lehetne tenni. Altató nem hiszem, hogy megoldás lenne.

2010. ápr. 5. 16:10
Nem lehet, hogy a mikor pihensz, akkor sem pihensz igazán, mert folyamatosan a másnapi teendőkön agyalsz, meg az elmaradtakon, szóval fejben tovább dolgozol?
38. pkr74 (válaszként erre: 36. - Anka71)
2010. ápr. 5. 16:09
Írtam priviben...
2010. ápr. 5. 16:08
Elnézést, ha megint a rossz dolgokra gondol állandóan valaki, akkor igen is a szervezetre káros hatással van és az egészségét is aláássa. Itt a fórumon jól mondja a szervezetnek szükséges a pihenés és a feltöltödés, hiszen akkor jobban helyt tud állni és a strapát is jobban birja. Valóban egy rendes család sokat nyom a latba foglald el magad kellemes dolgokkal. Üdv.Ágnes
36. Anka71 (válaszként erre: 32. - Pkr74)
2010. ápr. 5. 16:03

HÁt, hogy értelme nincs semmi. Sem a munkámmal, sem a családommal nem függ össze. Nem is hadakozom benne senkivel igazán, csak szimplán fáraszt:((

Nem tér vissza semmi benne.

35. agnes1219 (válaszként erre: 28. - Anyuci91)
2010. ápr. 5. 16:01
szerintem a,nemfogsikerülni.gondolatokat,törröld ki,az.emlékezetedböl.csak.a.jora gondolj.soha,ne,adfel.akárhogy is alakulnak.a,/dolgok.tapasztalatboltudom. ágnes1219
34. vereskati (válaszként erre: 31. - Anka71)
2010. ápr. 5. 16:01
Ha hozzászoksz a hajtáshoz, meg fog oldódni a dolog. Már az is jó, hogy tudsz beszélni róla és tanácsot kérsz. De a pihenés kell, met különben túlhajtod magad.
2010. ápr. 5. 16:00

És mégegy jó tanács! Vedd komolyan a pihenést, Lényeg, hogy ne a munkádra koncentrálj addig, menj el valahová 1-2 napra kikapcsolódni, feltöltödni.

Mert ha ennyire pörgeted magad, bizony lehetnek súlyosabb következményei.

32. pkr74 (válaszként erre: 26. - Anka71)
2010. ápr. 5. 15:59
Mit jelent az, hogy "hülye kretén" álom?
31. Anka71
2010. ápr. 5. 15:58

Nagyon kedvesek és aranyosak vagytok.

Amúgy segítőkész, és rendes férjem van, és aranyos kislányom (nagylányom, mert már 14 lesz).

Igaz, kb. a munkám tényleg két hónapja kezdett el kibővülni.

Na de hát más is dolgozik:((

MÉg annyit, hogy se kávét, se piát nem iszom, nyugtatót sem szedek, csak vérnyomás csökkentőt, de azt már 13 éve.

2010. ápr. 5. 15:56
Mielőbbi gyógyulást kivánunk neked és irj a bajodról részletesebben, de tényleg, ahogy irták az idegorvos még várhat sokáig magára.
29. Rika1
2010. ápr. 5. 15:55
Kérdezd meg az álomfejtőt, talán rá jöttök mi okozza ezt:)
2010. ápr. 5. 15:54

Egyszerű ötlet csak gondolj arra, hogy ebből előbb, utóbb kijutsz és megteszel mindent ennek érdekében

és a siker nem fog elmaradni. A rossz gondolatokkal, ne foglalkozz, ha csak nem valami tégedet érintő személyes problémád nincs. Ehhez egy bizonyos időre szükség van. Előbb törödj magaddal is. Kivánok gyógyulás és szép dolgok járjanak az eszedbe. Üdv.Ágnes

27. Anika70 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2010. ápr. 5. 15:53

Már értem, szerintem túlhajtottad magad..

Meg kellene oldanod egy kis pihenést.

Szerintem a "diligyógyász" még ráér :-)

26. Anka71
2010. ápr. 5. 15:53
Visszatérő álom nincs benne.
2010. ápr. 5. 15:51
én akkor álmodtam rengeteg baromságot, amikor terhes lettem ...... nálam ez volt a mellékhatás :DD
24. Anka71 (válaszként erre: 13. - Tempest)
2010. ápr. 5. 15:51
6 után nem is kajálok, pont emiatt.
23. Anka71 (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2010. ápr. 5. 15:49

Szióka, trauma nem, csak sokat hirdettünk, és bizony felfutott a vállalkozásom. Kb. kétszer annyi a feladat. Na de napközben ez nem stresszel, megoldom, ez a végzettségem, gyakorlatom is van, csak eddig light-osan dolgoztam, most meg belehúzok.

De komolyan félek, menjek dilidokihoz?

Soha egy nap szünet nincs, immáron 60 napja, a hülye kretén álmokkal.((

2010. ápr. 5. 15:49

Biztosan van valami probléma az életedben, ami miatt egyfolytában még álmodban is jár az agyad...

Velem is megesik olykor, de persze nem hosszútávon..

A probléma gyökerét kellene megszüntetni szerintem.

Bár erröl nem írtál...

2010. ápr. 5. 15:49
Alváscentrum... bent kell aludni egy éjszakát és megvizsgálnak! Horkolást mindent néznek és gyógyitanak... szerintem ezzel kapcsolatban is tudnának segíteni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook