Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Távkapcsolatban élők, beszélgessünk. fórum

Távkapcsolatban élők, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. nov. 25. 23:46

Sziasztok!!!


Már 1 éve, hogy a párom kint dolgozik külföldön. Az volt a terv, hogy amint egy 100, 150 km körzetben lesz elegendő munkájuk ahhoz, hogy talpon maradjanak, Én is megyek. Ez sajnos még nem következett be. Már nagyon rosszul bírom. Van valakinek ötlete, hogy lehet ezt átvészelni???

Köszönöm

2011. okt. 22. 18:32

Szia,Brigi!

Remélem jól vagytok!!!

Te is nagyon el vagy veszve mostanában.Hogy megy a papírbolt így suli időben?


Párom felmondott a hegesztőknél,mert valószínű,hogy hamarosan teljesen csődbe megy a vállalkozás és inkább eljött előtte,most apáékkal dolgozik az asztalosműhelyben,egyenlőre;ha esetleg lesz valami jobb akkor megy oda.Én úgy döntöttem,hogy felmondok,mert sokszor nincs munka,így alig fogok valamit keresni,kb.30.000 forintot.


További kellemes hétvégét kívánok!!!

513. Szilva88 (válaszként erre: 512. - Ba21036ade)
2011. szept. 21. 14:20

Szia!

Háát,nem tetszik neki túlzottan,de ez van és legalább van.Nekem már egész jól megy,kezdek belejönni,de ha lenne más akkor felmondanék.Holnap megyek állásinterjúra a Budapest Bankhoz,bízok benne,hogy felvesznek!

2011. szept. 20. 06:02

Szia Szilvi.Egy kicsit el voltam havazva,próbáltam magam utol érni,ami azt hiszem,sikerült.De tegnaptól még annyi időm sem lesz,mint eddig volt,mert kineveztek a Szülői Munkaközösség elnökének,így az oviban is minden (szervezés)az én nyakamba szakadt.

Jól vagyunk,egy kis náthától eltekintve.


Nagyon jó olvasni,hogy boldogok vagytok!!!!!:o))))

A munka megy,belejöttél?Párodnak tetszik az ő munkája?

Megpróbálok többször jönni,nem felejtettelek el.


Jó hetet,és kellemes hétvégét Nektek!!!!

2011. szept. 19. 18:42

Brigi,merre vagy ?Te is nagyon elvagy tűnve mostanság!Gondolom van neked is jobb dolgod,mint a neten lógni.Remélem jól vagytok!

Nálunk minden rendben van:o)Remélem így is marad.Hétvégén miénk volt a ház anyáék elmentek "nyaralni",gyorsan csináltunk is egy bográcsos "bulit";egész jól sikerült.A Drágám mondta is,hogy még nem volt ilyen,hogy Fazekasék csinálják a bográcsozást,de mondta neki,hogy most már lesz ilyen sűrűbben:o)Annyira jó,hogy itthon van!!!!!!!Mondtuk is,hogy ez egy próbatétel volt,hogy bírjuk-e távol egymástól,de bírtuk és most már nem lesz ilyen,hogy elmegy valamelyikünk is messzire.


Kellemes hetet Nektek!!!

510. Szilva88 (válaszként erre: 510. - Albecy)
2011. szept. 3. 20:05

Szia!

Bízok benne,hogy minden "sínen" van!!

2011. aug. 31. 15:20

Szia,Brigi!

Képzeld,hétfőn negyed ötre már itthon volt a Drágám!!!!!!!:o)Most már itthon is marad,már nem kell vissza mennie,elintézett mindent!!!!A kis főnökének valahogy(nem tudom hogyan,de nem is számít)sikerült elintéznie a közös megegyezéssel való felmondást.Tegnap délután volt is dolgozni,egyenlőre csak így délutánonként megy 4-5 óra hosszára,mert a srác csak délután tud ott lenni,hogy segítsen,meg odafigyeljen a munkájára.

Nekem holnaptól van 3hónapos próbaidős szerződésem,az első hónapban még min.bért kapok,utána meg teljesítményes lesz;az elő teljesítményes fizetésem után vagy legkésőbb a próba idő leteltével eldöntöm,hogy maradok-e,de az még messze van.


Kellemes hétvégét kívánok!!!!!!!

508. Szilva88 (válaszként erre: 507. - Ba21036ade)
2011. aug. 27. 11:35

Szia!

Odáig nem is jutottunk el,hogy megbeszéljük,hogy hogyan lesz,mert közölte,hogy ő már döntött,jön haza.Amúgy beszélt a sráccal el is ment még aznap próba hegeszteni,azt mondta,hogy jó lesz,majd belejön.Elméletileg 5.kezd,már csak az a kérdés,hogy mikor tud eljönni a gyárból,bízunk benne,hogy a jövőhét közepére eltudja intézni ott az összes papírt.

Azért megnéztem volna,hogy milyen arcot vágott,amikor kijött a kisebb összeg.


További kellemes hétvégét kívánok!!!

507. ba21036ade (válaszként erre: 506. - Szilva88)
2011. aug. 27. 07:27

Szia.Tudott beszélni a párod a sráccal?Ha igen,hogyan döntött/döntöttetek?


Tudod az a vicces az egész vásárlás ügyben,hogy beszélgettem olyannal,aki máshol vásárolt,de 4 dolgot nem kapott meg,jött be hozzám,hogy van e,mert xy helyeken nem volt.Elmesélte,mennyit fizetett ott,rákérdezett,nálam mennyibe lett volna a gyereknek a cucc.Összeadtam,amit felsorolt,és kb. 2000 ft-tal kevesebbe,mint amennyit fizetett.

Majd arra kíváncsi leszek,hogy akik nem nálam vásároltak,sulikezdéskor bejönnek e,hogy kell ez+ez a gyereknek.....másnapra.

Ez a hét jó volt,nem panaszkodom.


Jó hétvégét!!!!

506. Szilva88 (válaszként erre: 505. - Ba21036ade)
2011. aug. 20. 08:55

Szia!

Ez nem okoskodás!Elmondtad a véleményed.Amúgy én is így gondolom,hogy ha már van végre munka,ami még nem biztos,akkor nem akarom nagyon ott hagyni.Ajánlottak neki munkát,csak részleteken nem tudunk még,majd ha most itthon lesz majd megkeresi a srácot,én megkérdez,hogy hogyan is gondolta a melót.Mert ha ott lennék,és nem találnék megint munkát,szinte majdnem ugyan ott lennék mint voltunk,csak annyi különbséggel,hogy most szállodába laknánk,havi 40.000-ér(ebbe benne van a rezsi+albérlet is)szerintem elég "baráti"ár lenne,nem sok.De azaz igazság,hogy jobb lenne itthon,ha össze jönne neki a munka,mert ha még csak a minimálbért is kapná,és itthon laknánk anyáékkal,akkor még félre is tudnánk tenni egy kicsit,ha csak havi 10ezret,akkor is haladnánk előrébb,ha lassan is.Remélem nem volt túl zavaros,de a légyeget úgy is kihámoztad belőle!


Amúgy az eberek tényleg olyanok,hogy nem nézik meg a helyi boltokat,mert úgy vannak vele,hogy az nem szupermarket,akkor tuti,hogy csak drágább lehet.Kitartás,nagy az isten állatkertje,majd rájönnek,hogy nem kell elutazni,ahhoz,hogy megvegyék,azt ami kell!

505. ba21036ade (válaszként erre: 504. - Szilva88)
2011. aug. 20. 06:51

Szia.Nem akarok okoskodni,de most,hogy lett munkahelyed,nem kellene feladnod.Csak akkor,ha Dunaújvárosban már van másik.A párod felétek nem találna munkát?Igazad van,ezt nem lehet a telefonban megbeszélni.Remélem sikerül mindkettőtök számára megfelelő döntésre jutnotok.


Köszönöm a biztatást,de tudod az emberek hülyék.Legalábbis itt.Inkább elmennek a Tescoba ahelyett,hogy helyben megvegyék a cuccokat.Nem adok semmit drágán,sőt.....vannak dolgok,amik nálam olcsóbbak,de ilyenkor nem számít.Majd arra azért kíváncsi leszek,hogy tanév kezdéskor hányan jönnek be,hogy kell még ez és ez,mert holnapra kéri a tanár.


Kellemes hétvégét,és jó pihenést!!!!

2011. aug. 19. 17:21

Sziasztok!

Holnap végre szombat!!Jön haza a Drágám!!Mondtam neki,hogy ha nagyon fáradt lesz,akkor inkább vasárnap induljon el,mint hogy valami baj legyen!Ma 16órázik(délután 2-től,reggel 6-ig,aztán megint megy 2-re).Azt a fél napot már féllábon állva is kibírjuk!!

Most azon gondolkozunk,hogy mi legyen,hogy együtt lehessünk,mert így nem jó,rá fog menni kapcsolatunk a távolságra.Most az a nagy kérdés,hogy ő jöjjön haza,vagy én menjek vissza Dunaújvárosba.!?Mondtam neki,hogy ha itthon lesz majd megbeszéljük,mert ezt nem lehet normálisan megbeszélni telefonon keresztül.Szóval nem tudom.!


Remélem jól vagytok!!!!!!!

Kellemes hétvégét kívánok Nektek!!

503. Szilva88 (válaszként erre: 502. - Ba21036ade)
2011. aug. 11. 17:03

Szia!

Most 3.hete vagyok ott(igaz múlt héten csak két napot mentem,mert nem volt munka),hát igyekszek,nem túl könnyű,ma egész jól ment,már napi 3-at kéne csinálni,most 3,5 beraktam,csinálom ahogy csak tudom,remélem maradhatok,majd kiderül.Jövőhéten leállás,aztán majd kiderül,hogy fog menni.Már vissza ment,de hála a jó égnek 20.éjszaka jön haza,és itthon lesz 6napot:O)Mondtam is,hogy nagyon jól jött ki,hogy pont előtte való héten leszek itthon,így megint az esz mint a múltkor,hogy napközben nem tudunk együtt lenni.De annak is rettenetesen örülök,hogy ott lesznek legalább a délutánok és az éjszakák.Utána meg nem tudom,hogy mikor tud haza jönni,de nagyon bele sem akarok gondolni,mert csak elkeseredek!:O(Piszkosul elvagyok keseredve ettől az egész helyzettől!!

Drukkolok,hogy jobban menjen a bolt,de biztos,hogy többen mennek majd!!!


Nektek is kellemes hétvégét kívánok!!!

2011. aug. 11. 06:41

Szia.Hogy telt az első hét?Párod visszament?Velünk minden oké,bár a bolt mehetne kicsit jobban is.Még 2 hét van sulikezdésig,remélem addig még sokan jönnek.


Kellemes hetet,és jó hétvégét kívánok!!!!

2011. júl. 27. 16:37

Sziasztok!

Haza ért a Drágám!Jujj,amikor megláttam,szinte nem akartam hinni a szemeimnek!Egyből egymás nyakába ugrottunk:)Csak az a baj,hogy nagyon keveset tudunk együtt lenni,mert hétfőn kezdtem a munkát.Anyukájáénál festi a szobát,de amikorra haza érek itthon van,csak ma nincs,mert be akarja fejezni minél hamarabb,csak elfogyott a festék.Este meg csak beesünk az ágyba hulla fáradtan,de azért egy kis huncutkodásra még jut energiánk:)A munka jó,csak a karjaim nem bírják,vagyis majd megszokják,muszáj lesz.De egész jól megy.

500. Szilva88 (válaszként erre: 499. - Ba21036ade)
2011. júl. 23. 13:30

Szia!

Köszi!Örülök,hogy végre van egy lehetőség,mert tényleg nagyon jó lenne,ha össze jönne és akkor tényleg haza jöhetne végre,csak ez motivál.Októberben jár le nekik a szerződése.Még mindig abban bízunk,hogy addigra lesz munka neki ott,ahol apa dolgozik,csak most nincs megrendelés és ezért nem tudják felvenni.

Köszönöm,remélem menni fog,majd a munka!!!!!!!Az biztos,hogy nagyon boldogok leszünk amíg itthon lesz!!Mert már nagyon várjuk mindketten!

2011. júl. 22. 10:00

Szia.Gratulálok,ez nagyon jó hír!!!!!

Szerintem a párod is úgy érez,mint te,de inkább örülj,mint sírj,mert már nagyon le voltál törve a visszautasítások miatt.Biztosan nehéz lesz kibírni,de gondolj arra,kettőtökért dolgozol,van célod,amiért csinálni kell.Így könnyebb átvészelni.:o)))))

A párodnak meghosszabították a szerződését?Mert írtad egyszer,hogy haza kell jönnie,de azt már nem tudom,mikor,miért.


Tudod,teherautó lenne,munka van rá,csak tankolni nincs pénzünk.2 hónapig kellene finanszíroznunk az üzemanyag árát,ami kb.400.000 ft lenne.Sajna nem egyszerű,kölcsönt meg a meglévők mellé nem szeretnénk felvenni.Keressük a jó megoldást,remélem minél előbb rátalálunk.


Kellemes hétvégét,hétfőre sok sikert,a pároddal töltött időhöz sok boldogságot kívánok!!!!!!!

2011. júl. 21. 15:35

Sziasztok!

Ma hívtak,hogy a tekercselőből,hogy hétfőn mehetek dolgozni,hirtelen nem tudtam,hogy sírja vagy nevessek(mert ugye pont hétfőn jön haza a Drágám)de elvállaltam,mert kell a pénz,majd együtt leszünk éjszaka és délutánonként,csak így az össze program "kilőve",mondtam,hogy várhattak volna még egy hetet.Szóval most örülök,mert kaptam egy lehetőséget,de bőgök,mert így szinte nem leszünk együtt semmit.De ha menni fog a munka,akkor igyekszek minél hamarabb össze szedni a hitelre valót és akkor végre felmondhat a Drágám és itthon lehet.


Remélem jól vagytok!!!

2011. júl. 14. 13:41

Sziasztok!

Mindenki elvan veszve(persze engem is beleértve). Remélem azért jól vagytok!!

Már 33 napja nem láttuk egymást a Drágámmal:o(Egyre nehezebben viseljük!De "már csak" 11-et kell aludni és jön haza,itthon lesz 5 teljes napot és 2felet.De már most látom,hogy nem lesz elég semmire,majd megint úgy fogunk rohangálni,mint a mérgezett egerek,hogy mindenkihez eljussunk.Mindig ez van,ha itthon van,hogy egész nap jövünk-megyünk,aztán este beesünk az ágyba és jó nagyot alszunk,mert úgy elfáradtunk,egymásra meg szinte semmi idő se jut.De már most mondtam Neki,hogy egy teljes napra "lefoglalom",mert 30-án lesz egy éve,hogy gyűrűvel is eljegyeztük egymást,és akkor azt akarom,hogy csak ketten legyünk,mert az évfordulónkon se,a születésnapom sem volt itthon,minden egyedül"(vagyis a szüleimmel) "ünnepeltem".


Kellemes hétvégét kívánok Nektek már most,így csürötrökön!!

496. Szilva88 (válaszként erre: 495. - Ba21036ade)
2011. júl. 5. 17:05

Szia!

Csak annyit mondtak,hogy nem tudnak semmit mondani,mert 8-ra mennek azok akiket a munkaügy közvetített ki.Szóval nem sikerült:o(

495. ba21036ade (válaszként erre: 494. - Szilva88)
2011. júl. 5. 08:15

Szia.Sikerült a munka?Vagy legalább mondtak valami biztatót?

Kellemes napot!!!!

494. Szilva88 (válaszként erre: 494. - Albecy)
2011. júl. 3. 16:12

Szia!

Biztos minden rendben lesz és megkapjátok az engedélyt!

Mi megvagyunk Ő ott én itt:o(Szóval sz@r.Holnap telefonálok egy meló helyre,de nem bízok benne túlságosan!

493. Szilva88 (válaszként erre: 492. - Ba21036ade)
2011. jún. 27. 10:44

Szia!

Igen,nem segít sokat,de azért jól esnek a támogató szavak!

492. ba21036ade (válaszként erre: 491. - Szilva88)
2011. jún. 26. 19:26

Szia.Köszönöm.Elkeserítő egy helyzet,nem is tudom,mit lehet ilyenkor tanácsolni.Mást nem tudok mondani,mint fel a fejjel,bár gondolom ez sokat nem segít.


Kellemes hetet mindenkinek!!!!

491. Szilva88 (válaszként erre: 490. - Ba21036ade)
2011. jún. 24. 13:24

Szia!

GRATULÁLOK!!!!!!!

addig még van idő,de nem igazán bírom már idegekkel.Nem tudom milyen az ha valaki depressziós,de szerintem én már az vagyok!Külföldre nem akar menni,mert így is rossz,mondjuk akkor legalább többet keresne.a környező városokban is ilyen sz@r a helyzet,ráadásul másik városba szinte mindenhol csak helyi lakos vesznek fel.Én sem találtam még semmit,csak ez a levélhordás van.Két hetente megyek,négy órába vagyunk felvéve,szóval 32 ezer pár száz forintot kapok csak,az meg semmi.Legalább 6 órába vettek volna fel,de nem lehet csak 4órába foglalkoztatni a közmunkaprogramban az embereket.Néztem valami sulit,ami tetszene oda már nem mehetek nappali tagozatra,mert vasárnap betöltöm a 23-at és így nem leszek jogosult családi-pótlékra,estin meg nem indul az a szak,a munkaügy meg felfüggesztette a tanfolyamait.


Kellemes hétvégét kívánok Neked és persze a többieknek is!!!!!!!

2011. jún. 24. 10:36

Szia.Köszönöm szépen.Szerencsére sikerült,4 lett.Jól vagyunk,csak a gázosokkal morgok már 1 hete.

Sajnálom,hogy nem tud lépni a párod,ez így tényleg szörnyű.Fel a fejjel,októberig még van idő,addig csak lesz valami munka felétek.Másik városban sincs semmi munka?Külföldre nem akar menni a párod?Lehet,hogy ott előbb lenne munka,mint itthon.Neked sikerült elhelyezkedned?


Kellemes hétvégét neked,nektek.

2011. jún. 22. 13:08

Sziasztok!

Brigi,egy jó nagy kalappal neked holnapra!!!!!!!

Remélem mindenki jól van!!!


Nálunk katasztrofális a helyzet.Párom nem tud eljönni a gyárból közös megegyezéssel,mert olyan nem létezik náluk,munka nincs még neki itthon apa főnöke is csak ígérget,szóval most várjuk a csodát.Ha nem lesz jövőhónap elejéig semmi,akkor októberig biztos várni kell,akkor jár le a szerződése,de viszont ha akkor sem lesz itthon munka,akkor megint csak nem tud haza jönni,mert a semmire nem jöhet el. Szóval addig is havonta csak egyszer fog tudni haza jönni.KATASZTRÓFA!!!!!!!Már teljesen kivagyok!

488. ba21036ade (válaszként erre: 487. - Szilva88)
2011. jún. 17. 19:55

Szia.Köszönöm.Ez még nem vészes,majd augusztusban a központi írásbeli.

Kellemes hétvégét!!!!!

487. Szilva88 (válaszként erre: 486. - Ba21036ade)
2011. jún. 17. 10:00

Szia!

Sok sikert a vizsgádhoz!!!!!!!

486. ba21036ade (válaszként erre: 484. - Szilva88)
2011. jún. 11. 20:53

Szia.Még az a szerencse,hogy nem lett baja a párodnak.Sok időm mostanában nekem sincs,tanulok 1000-rel,23-án vizsga.Este meg már nincs kedvem a gépnél ülni.

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!!4

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook