Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötőhártya-gyulladásom lett reggelre valószínűleg, kamillás borogatáson kívül mit tudok vele kezdeni? fórum

Kötőhártya-gyulladásom lett reggelre valószínűleg, kamillás borogatáson kívül mit tudok vele kezdeni? (tudásbázis kérdés)


23. L.Niki18 (válaszként erre: 21. - Sajert)
2010. ápr. 13. 10:48
Örülök neki! Szép napot! :o)
2010. ápr. 12. 16:51
El kell menni a háziorvoshoz, az megnézi a szemed és ír fel rá való szemcseppet.
21. sajert (válaszként erre: 19. - L.Niki18)
2010. ápr. 12. 16:30
Köszi az érdeklődést: jól vagyunk, ebből a bajságból kimásztunk mindketten.
2010. ápr. 12. 16:16

Szia ! Szemvidítófű tea. Nagyon merem ajánlani. nekem a kamilla nem jó pédául, attól még vörösebb lesz a szemem. Borogasd ezzel, vagy csöpögtess bele ezüstkolloidot. Vagy bioptron lámpa, ha van

Azért menj el dokihoz is.

Puszi

2010. ápr. 12. 15:52
Mizujs veletek? Jól vagytok?
18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - Sajert)
2010. ápr. 5. 23:03
Akkor mihamarabbi gyógyulást kívánok nektek! És utólag Kellemes Húsvéti ünnepet! :o)
17. sajert
2010. ápr. 5. 20:41

Sziasztok!

Most jutottam azóta gépközelbe...


Tegnap késő délutánra állt össze a dolog, hogy a nővérem lejött a gyerekhez (kirándulásból hamarabb hazajöttek, miattunk), a fia bevitt kórházba - a felnőttorvosi ügyelet nem fogadott, közölték menjek szemészetre - az ügyeletes szemészetre. Dokitól kaptam szemcseppet, és mivel valószínű hogy a vírusom (torok-, végtag-, fejfájás; orrfolyás, köhögés nélkül) ment rá a szememre, így mondta hogy valószínű a gyerek nem kapja el. A gyógyszertárból az utolsó szemcseppet hoztam el.


Hazaértem, rá egy órára, látom hogy a gyerek szeme csipásodik... Felhívtam a gyerekügyeletet, hogy adhatom-e rá az én szemcseppemet. Mondták, hogy nem (bemondtam a csepp nevét). Így ma reggeli első útunk a gyerekorvosi ügyelet volt. Így most hol magamnak cseppentek, hol a gyereknek. Szegény gyereknek már másból se áll a napja, mint ezt idd meg, sprayzek az orrába, orrszívó, csepp az orrába, szemébe, csipa törlés, kézmosás (szigorúan papírtörlőbe törlés, mi ketten)...


A felnőtt szemész azt mondta, hogy a csepp nem gyógyítja, hanem a felülfertőzöttséget védi ki. Magától gyógyul, 5 nap. Akkor van gond, ha felülfertőzödik. Kamillás lemosást javasolta (ezt a gyerekdoki is) :-D.


A gyereké mintha pirosabb lenne, mint reggel.

Az enyém már szép, nem nézek ki úgy mint a húsvéti nyuszi :-D.


Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.

2010. ápr. 5. 15:24
Na javult a helyzeted? :o)
2010. ápr. 4. 15:58

Csak az orvos a megoldás, nekem kb. 1 hónapja volt, én is próbálkoztam itthon, de csak rosszabb lett - mindamellett fertőző is - a szemorvos azonnal táppénzre akart küldeni.

Szemcseppet írt 3-4 nap alatt rendbe jött.


Nem teszel jót, ah nem mész dokihoz, pláne ha a kicsidnek eleve le van gyengülve az immunrendszere a vírus miatt, ezt nagyon könnyen elkaphatja tőled, ez is vírus.

14. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Judy24)
2010. ápr. 4. 15:54
Igaza van! A kamilla ki fogja szárítani a szemet, és viszketni fog jobban! Inkább NE!
13. L.Niki18 (válaszként erre: 3. - Sajert)
2010. ápr. 4. 15:52
Igen, sajnos elkaphatja tőled! Nővéremnek is ez volt nem olyan régen, próbált a kisfiától "távol maradni". Nem puszilgatta, nem simogatta, sokszor mosott kezet...! És nem menne ki házirovso hozzád? Szerintem mimennek ha elmondod nekik telefonon, hogy mi a helyzet. Vagy míg elmész nem tudna valaki a gyerkőcödre vigyázni?
12. Letty18! (válaszként erre: 3. - Sajert)
2010. ápr. 4. 14:25

Elkaphatja mert fertőző,Én annak idején páromtól kaptam el.Szinte végig ment a családon,de nekem volt a legsúlyosabb mert későn mentem dokihoz!Szemésznél meg körbefújtak fertőtlenítővel amerre csak mentem,és azt mondták otthon még a kilinccsel is vigyázni kell ha megfogom és előtte a szemem töröltem stb..

Ne húzd az orvost,mert maradandó is lehet.Nekem azóta van szemüvegem!1,5 hónapig gyógyulgattam,kenőccsel,csepekkel amiket kaptam.

11. e28ddc7c9b (válaszként erre: 6. - Sajert)
2010. ápr. 4. 14:04
Ha eltudsz menni az ügyeletes gyógyszertárba, vagy valakit megkérni, adnak megfelelő szemcseppet, igaz többe kerül + ügyelet, mintha doki írja fel.
10. csodapók (válaszként erre: 3. - Sajert)
2010. ápr. 4. 13:38
Szia! Lehet, hogy árpa. Jobb lenne, ha megmutatnád szemésznek! A kamillát mostanában már nem ajánlják. Én szemcseppet és szemkenőcsöt kaptam, amikor nekem volt hasonló. Óránként, majd ötször kellett csöpögtetni és éjszakára szemkenőcs. Jobbulást Neked!
9. blueberry (válaszként erre: 3. - Sajert)
2010. ápr. 4. 13:32
tetran szemkenocsod van otthon?
2010. ápr. 4. 13:26
Nekem is volt hasonló. Kamillázni tilos, mert csak rosszabb lesz tőle. Irány az ügyelet csemcsepé!
2010. ápr. 4. 13:25
Én is azt hallottam, hogy kamillázni nem szabad. Az én 4 éves fiamnak és az 1 éves lányomnak is most volt kötőhártyája... Cseppet írt fel a doki, de azt mondta, hogy sűrűn kell csepegtetni, mert ha nem megy, akkor inkább ne is cseppentsek bele. Elmúlik magától. Ja és szerintem el lehet kapni, mivel a fiamtól kapta el a lányom.
2010. ápr. 4. 13:23

A krumplit kipróbálom.


Most felébredt a gyerek, megyek.

2010. ápr. 4. 13:18
Nyers reszelt krumpli az megnyugtatja a szemet
2010. ápr. 4. 13:16
Jaj, kammillával ne borogasd!!! Tavaly tavsszal a páromat ezért szúrta le a doki az ügyeleten, és állítólag ezért lesz rosszabb. Sürgősen ügyelet,mert ez magától nem gyógyul meg.
2010. ápr. 4. 13:15

Már este éreztem, hogy valami nem stimmel. Folyamatosan könnyeztem, és mintha lett volna valami a szemembe. Viszketett is. Éjjel nem sokat aludtam. Reggelre úgy összeragadt a szemem, hogy kinyitni se tudtam - szerencsére csak a bal szememmel van gond. Most már nagyon ég, 10 percenként mosom le kamillával, de nem segít. Vörös a szemem, meg féláborcos, a felső szemhéjam teljesen be van dagadva.


Orvoshoz nem tudok menni, egyedül vagyok itthon a két éves hányós-vírusos kisfiammal. Én is összeszedtem valami vírust.


Leghamarabb kedden jutok el bárhova. Tippeket várok, hogy tudnék segíteni magamon.


Meg még annyi lenne a kérdésem, hogy a fiam elkaphatja tőlem?? Ha igen, hogy akadályozzam meg?

2010. ápr. 4. 13:13
Ügyelet, míg nem rosszabbodik!
2010. ápr. 4. 13:11
Kötőhártya-gyulladásom lett reggelre valószínűleg, kamillás borogatáson kívül mit tudok vele kezdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook