Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vírusos bőrfertőzés, segítsetek! fórum

Vírusos bőrfertőzés, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 6. 13:59
Nekem iszonyatosan fájt egyik nap a karom, este már gyógyszert kellett bevennem, azt hittem megerőltettem, de a neten olvastam, hogy felnőtteknél erős ízületi gyulladással jár..:( Nekem picit viszket és először csak az arcom volt piros, de tegnapra a karomon és a lábamon is jelentkeztek a piros foltok. Kislányom az elején lábfájásra, pár napja pedig torokfájásra panaszkodik. A torkával természetesen elvittem orvoshoz, de lehet, h nem függ össze a kettő. Elég vicces, hogy néha úgy nézünk ki, mint akit felpofoztak :D Bár a pirosság mértéke óráról órára változik. Nektek is nagyon piros az arcotok?
2010. ápr. 6. 13:20
A kislányomnak 10. napja, nálam csak most kezdődik. Nem írt rá semmit, mert azt mondta ,hogy magától gyógyul. Szerencsére nincs láz, sem viszketés.
10. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Cilimama)
2010. ápr. 6. 11:19

Kedves Cilimama!


Köszönöm, hogy írtál és megnyugtattál. Kislányomnál ez a 3. hét, nálam kb. 1 hete jelentkeztek a tünetek...Nektek mióta tart? Kaptatok rá valamit? Kislányom kenőcsöt és gyógyszert kapott viszketésre, én még nem mentem orvoshoz.

2010. ápr. 6. 11:01
Okozó:human parvovírus.4-12 éves gyerekeknél gyakori.Először az arc pirosodik ki, aztán testszerte piros pettyek jelennek meg. Esetleg kísérheti láz (de nem mindíg. Nálunk ez nem jelentkezett).Eztán a törzsön bőrkiütések, ami 5-9 napig tart. Lehet mellette fejfájás, torokgyulladás, izomfájdalom, fejfájás, izületi fájdalom. A víus a tünetmentes stádiumban fertőz. A kiütések megjelenése után már nem. Kezelése általában nem szükséges.
2010. ápr. 6. 10:46
Nekünk is ez a bajunk, az orvos azt mondta, hogy vírusos eredetű és 4-6 hét alatt teljesen kezelés nélkül is gyógyul. Nyugi.
7. d4464aaf8a (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2010. ápr. 4. 20:01

Szerintem biztos nem az, nem ugyanaz, mert nekem nagy kiterjedésben bőr alatti kötőszövet csomósodás volt, hogy mitől alakult ki, ismeretlen volt az eredete, de hosszú hónapokig akut gyulladást okozva jelen volt a lábszáramon, és erősen fájt is, még a zokni hozzáérése is fájdalmat okozott...


De több, mint fél év után múlt el, és ez, a tavalyit megelőzően 8 éve volt, de akkor mononucleosist diagnosztizáltak...


De ez a laborvizsgálat most negatív lett, oka ismeretlen volt, hogy mitől alakult ki...

2010. ápr. 4. 14:20

Megtaláltam a betegség latin nevét a neten: erythema infectiosum


találkoztatok már ezzel?

5. 388b941089 (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 4. 13:27
Jézusmária! A szívbajt hozod rám!!!Kislányomnak a karján és a fenekén voltak foltok, mostmár csak az arca piros...Nekem is egyelőre csak az arcomon van tünet...de egyikőnknek sem körkörös.Csomósodást pedig nem észleltem, nem tudom ezt csak orvos tudja észrevenni? Kislányom bőrgyógyásza azt mondta, hogy ez cseppfertőzéssel terjed és az iskolában szedte össze, remélem nem ugyanarról a betegségről beszélünk!És már helyrejöttél?
2010. ápr. 4. 12:31

Nekem először az arcomon volt, majd elmúlt, és a lábszáraimon jelentek meg nagy kiterjedésű, kör-körös, piros foltok, bőr alatti kötőszövet csomósodással, és több, mint fél év alatt múlt el, rengeteg gyógyszerrel, ami a beleimet is tönkretette...

Erythema nodosum volt a diagnózis...


Kezdték azzal, hogy bcg oltást kaptam, és meg kellett várni, hogy bepirosodik-e, de az negatív lett, aztán jött a sok antibiotikum, egymás után, gyulladáscsillapítók, hosszútávú szteroidszedés, aztán jöttek a bélpanaszok, amire szintén kaptam gyógyszereket...

Puffadás, görcsök, hasmenés, és ellentkezője, de az arra felírt gyógyszerek rendbe tették a beleim is...

2010. ápr. 4. 11:40

Én sem.


Bőrgyógyászt kérdezték róla?

2010. ápr. 4. 11:36
nem
2010. ápr. 4. 11:25
Van köztetek olyan aki találkozott már vírusos eredetű, cseppfertőzés által okozott bőrfertőzéssel? Tünetek: arcon és végtagokon megjelenő piros foltok...Nekem és kislányomnak ilyenünk van, állítólag 4-6 hét alatt múlik el teljesen!Találkoztatok már hasonlóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook