Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lazac lefagyasztva, kiengedés után nyersen fogyasztható? fórum

Lazac lefagyasztva, kiengedés után nyersen fogyasztható? (beszélgetős fórum)


2017. szept. 18. 17:37

CSAKIS A FAGYASZTOTT lazac fogyasztható nyersen, mert a fagyasztás öli ki a lazacból az egészségre káros parazitákat.

Ha friss lazacot veszel, azt is le kell fagyasztani minimum 3 napra -18 fok alá és csak ezután felengedve lehet nyersen fogyasztani.


Ha eddig még senkinek nem lett baja itt a nyers lazactól az azért lehet, mert általában eleve fagyasztva érkezik az árushoz a hal és ott engedi fel, hogy "frissnek" tűnjön.


(Kivétel a speciális, extra drága, bevizsgált sushilazac, de olyat nem hiszem, hogy sokan vennének.


Szóval lényeg: lehet nyersen enni, nagyon finom is, de csakis ha előtte legalább 3 napig -18 fok alá van fagyasztva.

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 4. 11:53

avokádó, uborka, japán omlett,


nézd meg a Planet Sushi vagy a Wasabi oldalán, milyeneket csinálnak még!

5. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2010. ápr. 4. 11:27

Nekem sincs így nagy bizalmam benne, ezért is kérdeztem. :-( Csakhát sokat vettem legutóbb és ami maradt bedobtam a fagyóba..

Te pl mit szoktál még belerakni hal helyett?

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 4. 11:22

mi mindig frissből készítettük, próbáld meg kiengedettből, nekem nem lenne benne bizalmam, elsősorban az ízét tekintve.


Bajotok biztos nem lesz tőle,de az élvezeti értéke nem olyan,mint a frissnek.

3. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2010. ápr. 4. 11:17
:-((( Ez tapasztalat te már csináltál abbol?
2010. ápr. 4. 11:13
én nagyon szeretem a sushit, baráti társasággal is szoktunk csinálni, de fagyasztottból nem jó!
2010. ápr. 4. 11:12
Shusit szeretnék csinálni. Demivel a fagyasztott ételeket felkell forralni kiengedés után.... Ezzel mia helyzet, ehetem főzés nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook