Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikába szeretnék költözni. Segítsetek! fórum

Amerikába szeretnék költözni. Segítsetek! (beszélgetős fórum)


20. Mayalina (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. ápr. 4. 21:03
Nagyon köszi az infókat!
19. emagdi (válaszként erre: 13. - Mayalina)
2010. ápr. 4. 15:41

ha a párod cége "áttelepíti" őt az ottani irodájukba, ők majd intéznek nektek mindent (vízumhoz stb), legalábbis gondolom, ezt általában meg szokták tenni, ha kiküldenek valakit.

neked is már itt meg kell lenni a szerződésednek, ha te is szeretnél munkavállalási vízumot. egyéb esetben 'háziasszonynak' mehetsz ki max.


költözéshez pedig legcélszerűbb egy költöztető céget igénybe venni, rengeteg ilyen van, ők szakszerűen áttelepítik az összes szükséges holmitokat, amit vinni akartok.

18. agis (válaszként erre: 13. - Mayalina)
2010. ápr. 4. 14:54
Ha a párodat áthelyezik, akkor az ottani cég kell, hogy elintézze neki a munkavállalási engedélyt. Ha az megvan, lehet folyamodni a nagykövetséghez a munkavállalási vízumért. Úgy nem adnak munkavállalási vízumot hogy majd kint keresel munkát...:)
17. agis (válaszként erre: 16. - 32787c09c7)
2010. ápr. 4. 14:53

Biometrikus (a piros színű) útlevél kell hozzá és egy kitöltött, elfogadott, ESTA lap.


Keress rá a gugliban.

16. 32787c09c7 (válaszként erre: 15. - Agis)
2010. ápr. 4. 14:52
WOW!! DE jó valami rémlett erről a dologról de nem voltam benne biztos!! Akkor meg van a nászút! :)
15. agis (válaszként erre: 3. - 32787c09c7)
2010. ápr. 4. 14:50
2009. január 1-én eltörölték a magyar állapomlgárok vízumkötelességét. Kivételt képez, ha dolgozni szeretnél, magáncélú utazáshoz nem kell, egy korlátozás van, 6 hónapig maradhatsz.
2010. ápr. 4. 14:46
Akkor szerintem vágjatok bele és húzzatok el innen amíg lehet!! Mert lassan már azt is bevezetik, hogy nem hagyhatjuk el az országot csak azért hogy jobban éljünk és boldogabban!
2010. ápr. 4. 11:03

A párom cége meg tudná oldani, hogy innen oda áthelyezzék, szóval neki már tutira volna munkája.

Van kint barát, aki tudna segíteni nekünk lakást keresni, bár valószínűleg ebben a cég is segítene.

Nekem meg vagy a párom cégénél kerítenénk munkát, vagy elmennék pl egy butikba eladónak. (Végzettség, tapasztalat megvan hozzá)

2010. ápr. 4. 10:44
Hát igen, én is kinéztem egy vityillót Malibun :)
2010. ápr. 4. 10:39

nagyon nagyon költséges dolog mire eljuttok odáig, hogy elindulhattok. Költözni csak úgy költözzetek ha már minden biztos! A bútorozott lakástól kezdve a munkáig...aztán lehet indulni! De RENGETEG PÉNZ!!

JA IGEN!! NE BÍZZATOK A KÓKLER CÉGEKBEN AKIK OLCSÓBB MEGOLDÁST BIZTOSÍTANAK!! börtönben köttök ki kutyával együtt! :( Ők meg elsétálnak a milliókkal!

2010. ápr. 4. 10:38

Én is sok mindent szeretnék:)

Nem sok mindent írtál a dologról, ezért talán egy kicsit megalapozatlannak tűnik számomra ez a terv.

Miből gondolod, hogy tárt karokkal várnak?

Vagy élnek esetleg ott ismerőseitek, vagy rokonotok?

9. emagdi (válaszként erre: 7. - 32787c09c7)
2010. ápr. 4. 10:37

az usa-ba turistavízum nem kell, ha az új típusú (ujjlenyomatos) útleveled van.

technikailag ki lehet menni, de ettől függetlenül az ottani letelepedés és munkavállalás illegális. (ennek minden hátrányával együtt-- pl egészségbiztosítás stb)

8. emagdi (válaszként erre: 5. - Mayalina)
2010. ápr. 4. 10:36

hát ez nem úgy megy, mint az EU-n belül, hogy szabadon átköltözhetsz, ahova akarsz:)

hacsak nincs olyan munkátok, ami valamely amerikai cégnek nélkülözhetetlen (meghívólevél, szerződés stb), akkor max illegálisan telepedhettek le és vállalhattok kint munkát.

2010. ápr. 4. 10:35

Figy! Sztem menny el el egy ehez tartozó hivatalba vagy akár egy utazási irodába. Sztem ott is tudnak neked segíteni az ilyesmiben! A vízum szerintem tuti kell volt már kint ismerősöm és mindig csak annyi időre jöttek haza amíg a vízumukat megújították..A házasságot azt nem tudom.

Az uncsitesómék Svájcba költöztek ki babábával meg mindennel é ők ott tartották az esküvőt valami oka és célja volt már de azt nem tom, hogy mi! Asszem valamennyivel több jogot kapnak akkor.. de ez nem 100 biztos...

2010. ápr. 4. 10:33
AZ JÓÓÓÓÓÓ ÉN IS MENNÉK minnél messzeb ettől az országtó:)) cak én Egyiptomba AMUGY NEM TOK SEGÍTENI BOCS
5. Mayalina (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2010. ápr. 4. 10:31

:-)

ocsi, a részleteket nem írtam meg:

A párommal együtt költöznénk ki. (meg persze a kutyusunkkal)

Fontos, hogy előtte összeházasodjunk, vagy célszerűbb kint?

Hogy zajlik a költözés?

Mi mindent kell beszereznem? (Pl papírok, EÜ dolgok...)

2010. ápr. 4. 10:31
:)
2010. ápr. 4. 10:31

Vagy valahogy vízumhoz jutsz, hogy egyáltalán kimehess, hogy találhass egy amerikai férfit, hogy zöldkártyád lehessen.

Én és a párom is nagyon szeretnénk kienni!! De még egy nyaraláshoz is vízum kell ha jól tudom!

2010. ápr. 4. 10:28

első lépésként nem árt ha szerzel zöld kártyát.

(pl feleségül mész egy amerikai állampolgárhoz)

2010. ápr. 4. 10:25

Sziasztok!


Szeretnék kiköltözni amerikába.

Érdekelne ezzel kapcsolatos tapasztalataitok.

Tanácsokat, ötleteket szívesen fogadok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook