Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam hajnalra belázasodott, 38, 3 fok volt, viszont semmi más baja nincs. Ez lehet fogzástól? fórum

Kisfiam hajnalra belázasodott, 38, 3 fok volt, viszont semmi más baja nincs. Ez lehet fogzástól? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 4. 09:25
Nálunk a fogzástól max 37,7-ig ment fel, szóval hőemelkedése volt. Volt már nálunk is, hogy látszólag semmi baja nem volt, csak lázas volt (étvágy jó volt, köhögés/orrfolyás nem volt, fülét nem piszkálta, nem volt aluszékony, közérzete jó volt), de én ilyenkor is elvittem orvoshoz, és általában az volt, hogy kicsit hólyagos a garata, vagyis elkapott valami enyhe fertőzést. Ilyenkor nekünk mindig azt mondta a doki, hogy csillapítsam a lázat, és a fájdalmat, vagyis adjak neki Nurofen Suspensio-t 3 napig napi 3-szor, ha az nem elég, akkor 3 óránként felváltva Nurofen v Panadol, ill. ha nem nyűgös, akkor adjak neki Viburcol kúpot, ill. megelőzésképpen napi 1 fiola Oscilococcinumot kétfelé bontva 3 napig. Ezek a praktikák eddig működtek, a láz 2-3 nap alatt nyomtalanul eltűnt, nem jött elő másik tünet, és a torka is helyrejött.
2010. ápr. 4. 09:22
a popsiban mértétek az értéket mert ha igen, akkor fél fokot le kell vonni
2010. ápr. 4. 09:22

egy sima torokgyulladástól is lehet...

gyerekorvos mondta, hogy a kisgyerekek nem is érzik a torokfájást.

Ha pedig nincs tünete (köhögés, rekedt hang), csak a fájdalom lenne az egyetlen jel, akkor észre sem veszi a szülő.

2010. ápr. 4. 09:20

a fogtól nem lehet ilyen magas láza...


gyerekorvostól tudom....


Viszont, mostanában elég sok helyen olvastam, hogy a bárányhimlő lázzal kezdődött:(

2010. ápr. 4. 09:15
A fogtól nem magas ennyire.
4. correct (válaszként erre: 2. - Darcy73)
2010. ápr. 4. 09:14
Én is...
2010. ápr. 4. 09:14

38,3 az már igen-igen láz, de csillapítani csak 38,5-től kell.

Véleményem szerint nem lehet a fogzástól, mert ez ahhoz magas.

Hogy semmi más baja nincs, azt nem tudhatod, a tünetek nem minden.

2010. ápr. 4. 09:14
Sztem a fogától nem.Lehet,egyéb tünete csak később lesz.Én is tapasztaltam már ilyet nem is egyszer a gyerekeknél!
2010. ápr. 4. 09:12
Kisfiam hajnalra belázasodott, 38, 3 fok volt, viszont semmi más baja nincs. Ez lehet fogzástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook