Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi érdekli a tizenéveseket? fórum

Mi érdekli a tizenéveseket? (beszélgetős fórum)


19. mese (válaszként erre: 16. - F2ee98befc)
2010. ápr. 3. 21:30
csak fel akarják hívni magukra a figyelmet.Minnél feltűnőbbek, annál boldogabbak.Azt hirdetik magukból:"nézzetek rám, ez a marha én vagyok!"Amúgy a legtöbb tini, szerintem hihetelen röhejes, sajnos...
18. mese (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. ápr. 3. 21:25
én is ezt mondom ezzel. a divat alapvetően azt a célt szolgálja, hogy mind egyediek legyünk, de azt sokan nem veszik észre, hogy ezzel válnak tömegemberré. A tinik is ilyenek. Követik a divatot, mert az a menő, mert azt hiszik attól egyediek, pedig nem. Az egész divat dolog, erről szól. Egyediséget akar, de pont ettől nem lesz egyedi, mert mindenki felveszi...Ha olvasol egy kis divattörténetet, és hogy miért is alakult ki, mi a divat "filozófia" akkor ezt is megtalálod benne.
17. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - F2ee98befc)
2010. ápr. 3. 17:33
Erről van szó...
16. f2ee98befc (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. ápr. 3. 17:32
inkább nem akarnak egyediek lenni. nem akarnak kilógni a sorból. a lányomnak azt szoktam mondani, hogy ezek a fiatalok tucatáruk.
15. Fiatal nő (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 17:21

Én tizenévesen nem úgy viselkedtem, ahogy a többség. Sőt, messziről kerültem még a társaságukat is. Inkább a felnőttekkel barátkoztam. :-)

Amikor az első diplomámat szereztem, akkor a csoporttársaim kb. 2/3-a az a típus volt, akit krvára nem érdekelt az egész, meg is mondták, azért ide jöttek, mert csak ide vették fel őket, stb. Néhányukat átrugdalták, néhányuk még ott van, de őket is át fogják rugdalni... És úgy viselkednek, mint az általános alsósok. Tiszteletlenek, bunkók, és még lehetne sorolni. A másik embert lesz@rják, csak Ők, más nem számít. Meg buli, pia és szex. Kb. ezek bírják foglalkoztatni őket. Pedig már kinőtték a tinikort... És az a probléma, hogy egyre több lesz ebből a típusból... :-(

14. Fiatal nő (válaszként erre: 9. - Ff36256613)
2010. ápr. 3. 17:17
Igen, én is nagyobbrészt ezekkel találkoztam/találkozom. :-S Kivételek persze mindig vannak, de ez a bizonyos típus az, amiből a legtöbb van. :-S
13. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - Mese)
2010. ápr. 3. 17:16

"egyediek akarnak lenni"


Hát ehhez képest ha az ember végigmegy az utcán, kb. az összes fiatal ugyanúgy néz ki, meg nagyjából van 2-3-4 divatirányzat (gondolkodásban is), ez a menő, és ennyi. Pont, hogy nem egyediek, hanem egymást majmolják. :-S

2010. ápr. 3. 16:59
Hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy amikor mink voltunk tizenévesek, mink sem úgy gondolkoztunk, ami az akkori felnőttek tetszett. Most mink vagyunk a felnőttek, és a gyerekeink érdeklődése persze, hogy nem mindíg egyezik azzal ami nekünk tetszik. talán ez a normális.
2010. ápr. 3. 16:44

És amikor mi voltunk tizenévesek??


Sajnos vannak nem realisztikus elképzeléseik is, erről viszont nem ők tehetnek! Nagy ház, drága autó, elegáns ruhák, ékszerek, drága utazások.. Hogy mennyit kell dolgozni egy diplomáért, küzdeni a munkahelyért, hogy otthona legyen, házastársa, gyermekei, s mindez milyen áldozatok, lemondások, küzdelem árán? Felébrednek ők is az álmaikból és rájönnek a külsőségekre, a látszatra, hogy nem mind arany, ami fénylik. Ekkor válnak majd felnőtté - talán -. Vagy kergetik tovább az álmaikat.

10. nirvana06 (válaszként erre: 9. - Ff36256613)
2010. ápr. 3. 16:16
hát nem mindenki ilyen azért... ezek csak a hülye kis p*csák csinálják ezt
2010. ápr. 3. 16:03

Hát, nem a tanulás, az biztos...

Pasizás, szüzesség elvesztése, lehetőleg minél hamarabb, mert az osztályból nem akar "kilógni", pénzes pasi, drága ruhák, szórakozás, házimunka elkerülése, divatozás a szülő pénzén, kocsiban villogás, persze, azt is a szülő tolja a gyerek seneke alá, és még sorolhatnám...

8. nirvana06 (válaszként erre: 6. - Fiatal nő)
2010. ápr. 3. 16:01
mire gondolsz?
7. mese
2010. ápr. 3. 15:57
szerintem a barátaikról, a bulikról, csalódásaikról írnak, vagy épp arról, mi az ami nagyon élteti őket. ebben a korban nagyon sok sokszor egyáltalán nem reális dolog foglalkoztaja a fiatalokat, amolyan őrültségek, de ezek nagyon- nagyon!Hiszen ezek azok a túlfokozott érzelmi, lelki állapotok amik ilyenkor hajtják őket. Mindenki közül ki akarnak tűnni, egyediek akarnak lenni, mert most nyitogatják szárnyaikat, feszegetik a korlátaikat, a személyiségüket teszetlik. Szóval minden ami egy idősebb ember számára őrültségnek hangzik, az nekik sok energiát ad.Bulik, zene barátok, és mindent a legnagyobb érzelmi intenzitással megélni. A tizenévesek többségét ez érdekli, ez jellemző rájuk.De sokszor a problémák, amik a mai világban egyre erősebben nehezdnek rá erre a korosztályra, szintén érdekelt téma, tanácsok, tapasztalatok terén.Ez a korosztály napjainkban, állítom, hogy sokszor sokkal keményebb és brutálisabb lelki problémákkal küzd, mint egy felnőtt.Ne feledjük, a társadalmi káosz, és elvárások, minták, nagyon nagy súllyal vannak rájuk...Nem is beszélve ha adott esetben családi konfliktust is meg kell élniük.
2010. ápr. 3. 15:54
Hát nem az, ami kéne, hogy érdekelje őket. :-S
2010. ápr. 3. 15:52

A tanítványaim ismerete alapján: minden! lányok, fiúk, a világ, a jövő, tanulás, a szerelem.

Nekik még vannak álmaik, vágyaik, terveik.

Még meg van az angyalszárnyuk... még néhány év, és ők is beállnak a sorba. Lehet, kicsit másképp, mint a szüleik, de nem tehetnek mást. Lehet, egyszer-egyszer koppanni fognak, azért megedződnek. 20-25 év múlva a többi is kiderül.

2010. ápr. 3. 15:52
Igen, ezekre én is gondoltam, de konkrétabb dolgokat nem tudtok? Olyan gyorsan változik a világ... Pl. én még azon szenvedtem, hogy rám nézett egy fiú, múltkor a fodrásznál meg hallottam, hogy az egyik tizenéves azt mesélte az anyukájának, hogy kipróbálta, hogy lánnyal csókolózott...
2010. ápr. 3. 15:48
zene,hobby
2010. ápr. 3. 15:47
mindennapi életük..
2010. ápr. 3. 15:45

Sziasztok!


Szeretném tudni, hogy mi az, ami a mostani tizenéveseket nagyon érdekli, ami foglalkoztatja őket. Milyen témákról írnak a naplójukba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook