Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ülhet elől gyerekülésben egy 2 éves gyerek ha nincs légzsák? fórum

Ülhet elől gyerekülésben egy 2 éves gyerek ha nincs légzsák? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 3. 18:21
Gyerekülést be lehet tenni anyósülésre ugyan úgy ahogy hátul. Fordítva csak babahordozót lehet betenni (gyerekülést nem is lehet rögzíteni fordítva, csak üléshez) akkor ha nincs légzsák.
2010. ápr. 3. 11:50

Tavaly vizsgáztam KRESZ-ből, mi így tanultuk..de előkerestem a KRESZ-könyvem; ez áll benne:


"A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerbe rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel, vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. "



Remélem tudtam segíteni. :)

2010. ápr. 3. 11:48

nem.. de pl kétüléses autóknál csak így lehet megoldani. Nem tudom mit szól egyébént a rendőr ha egyszer megállítják a férjemet mikor viszi a 2 éves fiúnkat a kétszemélyesben.. de többször láttam már olyanban elől gyereket.


De utána olvastam és csakis hordozót lehet előre tenni méghozzá menetiránynak háttal. Ugyanis a babahordozó olyan, hogy karambol esetén megvédi a babát. A gyerekülés nem. :-/

4. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 2. - 2b0bbeabcf)
2010. ápr. 3. 11:44
Nem hordozó, hanem gyerekülés.Fizikai képtelenség háttal betenni.
2010. ápr. 3. 11:44

Csak akkor ülhet elől,ha nincs légzsák.De úgy h a gyerekülés háttal van a forgalomnak.

Én így tudom,de lehet nem....jogsim nincs.:D

2010. ápr. 3. 11:43
Igen, de menetiránynak háttal kell berakni a gyerekülést!
2010. ápr. 3. 11:43
Ülhet elől gyerekülésben egy 2 éves gyerek ha nincs légzsák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook