Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » SOS!!! Macska-elsősegély fórum

SOS!!! Macska-elsősegély (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 5. 14:23

Ide is beírom, hátha...


Pár napos kiscicáknak keresünk dajkát Győrben vagy környékén most ellett anyacica személyében. Hárman vannak, ha önállóan enni tudnak, a menhely átveszi őket!

33. syria (válaszként erre: 32. - Giga455)
2010. ápr. 27. 10:33

Hát még én!

Éjszakára a fürdőszobába teszem a kosarát, ott alszik. Berakom neki a kaját is meg a vizet. Képzeljétek, ott nem hajlandó hozzányúlni. De reggel, amint kiteszem a kaját a szokott helyére az előszobába, ott már eszik. Szerintem emlékszik, hogy mikor pocsékul volt, többnyire be volt zárva a fürdőszobába.

Ha így folytatom, a végén még elmehetek macskapszichológusnak. :)

32. giga455 (válaszként erre: 31. - Syria)
2010. ápr. 26. 12:22
örülök, hogy rendbe jött :)
31. syria (válaszként erre: 29. - Giga455)
2010. ápr. 26. 09:34

Talán most már nem elkiabálás, hogy a cica rendesen eszik, iszik lassan egy hete.

Szent meggyőződésem, hogy a kanültől és a bezártságtól együtt ment el az étvágya.

Remélem, nem lesz még egyszer beteg, mert az újabb bezártság biztosan még jobban megviselné mentálisan.

30. syria (válaszként erre: 29. - Giga455)
2010. ápr. 20. 12:04

Na látod, ezt nem tudtam.

Varázsolok bele egy kis vizet. Egyébként az a kevés, amit evett, az tejföl volt.

29. giga455 (válaszként erre: 27. - Syria)
2010. ápr. 20. 11:55

Az állatok nem szeretik ha betegnek látják őket. Ez egy ösztön. Ha látszik rajtuk a betegség, akkor már nagyon nagy baj van. Attól még szenvedhet, hogy látszólag jó kedve van.

Legalább egy kis vizet erőltess bele valahogy, akár fecskendővel is, különben kiszárad.

28. Anatita81 (válaszként erre: 24. - Syria)
2010. ápr. 20. 11:50
Szerintem csörögj rá a dokira és kérdezd meg! De nam lehet, hogy legalább iszik, mikor nem látod?
27. syria (válaszként erre: 26. - Giga455)
2010. ápr. 20. 11:41
Már mindennel próbálkoztam, semmit nem akar elfogadni. Csak azt nem értem, hogy egyébként alig változott a viselkedése. Ha ma sem eszik, holnaptól viszem infúzióra.
26. giga455 (válaszként erre: 25. - Syria)
2010. ápr. 20. 11:32

Az enyém képes rá :)

Gondolom akkor más macska is..


Nekünk daganatot műtöttek decemberben a füle tövéről, amíg rajta volt a gallér, nem volt hajlandó sem enni, sem inni. De nagyon nem is állt velem szóba. Méregdrága macskatáppal kedveskedtem neki :P



Viszont ha nem kezd el hamarosan magától enni, és inni, és infúziót sem kap, akkor el fog pusztulni. Ezt is vedd számításba ha lemondasz az állatorvosi kezelésről.

25. syria (válaszként erre: 23. - Giga455)
2010. ápr. 20. 11:25
Most komolyan: létezik, hogy a tortúra annyira megviselte, hogy ennyire elment az amúgy hatalmas étvágya?
24. syria (válaszként erre: 21. - Anatita81)
2010. ápr. 20. 11:23

Az a baj, hogy az orvos addig akarta neki adni az infúziót, míg el nem kezd enni.

De szerintem irtóra zavarhatta őt a kanül, mert minden lépésnél megrázogatta a lábacskáját; láthatóan szabadulni akart tőle.

Szerinted hány napig várjak, míg elkezd enni?

23. giga455 (válaszként erre: 19. - Syria)
2010. ápr. 20. 11:08

Lehet hogy a cicus megsértődött :)

Ha egyáltalán nem eszik, iszik, fecskendővel próbálhatsz neki adni egy kis szőlőcukros vizet, csak hogy ki ne száradjon.

22. giga455 (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2010. ápr. 20. 11:06
De jó :)
21. Anatita81 (válaszként erre: 19. - Syria)
2010. ápr. 20. 10:50
Szia, szerintem nyugodtam hagyatkozz az állatorvos tanácsaira és ne aggódd túl a dolgot, majd megyugszik és ha éhes lesz, eszik! ;)
2010. ápr. 20. 10:48

Sziasztok, Golyó több mint két hét után gyógyult "arccal" hazajött! :) Mínusz egy élet, de így is maradt neki nyolc. ;)

Hogy hol lehetett? Biztos befeküdt vmi magánklinikára. :D

Még soha nem örültem ennyire neki! :)

19. syria
2010. ápr. 20. 07:26

Sziasztok. Aki tud, segítsen!

10 éves, ivartalanított, egészséges, kijáró nősténycicám múlt hétfőn hányni kezdett. Kedden elvittem orvoshoz, ahol kapott 2 szurit és vért vettek tőle. Szerdára (a hányás óta nem evett, nem ivott) megvolt a loberedmény, miszerint veseproblémája lehet.

Elkezdődött a naponkénti infúziós kezelés. Antibiotikumot is kapott. Egyáltalán nem evett, nem ivott a kezelés alatt. A kontroll véreredmény szombaton azt mutatta, hogy jelentősen javultak a paraméterek. Úgy láttam, tiszta beteg a kanültől, ezért vasárnap kértem, vegyék ki.

Hétfőn sem evett. Nincs lefogyva. De nem eszik. Próbálkoztam májkrémmel: undorodva elfordult. Friss tejföllel kínáltam, az sem kellett neki. Belenyomtam az orrocskáját, hátha lenyalva megjön az étvágya, de semmi.

A kedélye teljesen jó, kimegy napozni, elfogadja a dögönyözést, dorombol, játszik mindennel, ami mozog, mosakszik, mint egy tisztaságmániás, mindent úgy csinál, mint máskor, csak éppen nem eszik, iszik.

Mintha zavart lenne. Ha benn van, kimenne, ha kint van, bejönne. Mint aki nem találja a helyét. Létezik, hogy a 6 nap orvoshoz járás megviselte mentálisan? Vasárnap is alig bírtam betuszkolni a cicacipelőbe. Ezért is kértem a szünetet. Ma reggelre mintha evett volna pár falatot.

Mi lehet a baja? Mit tegyek vele?

2010. ápr. 15. 13:32

Most látom, hogy már két hete írtam, azóta nem jött haza Golyci király. :( Remélem még meglesz - többször turnézott már hetekig -, de tudom, a macskák el szoktak menni meghalni. :'(


Ilyen névvel hogy lehetett volna kigolyóztatni? ;)

17. b620454efe (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2010. ápr. 6. 16:05

Az én állatorvosom azt javasolta, adjak neki gyerekektől maradt kanalas orvosságot. simán benyalta egy kistányérból. (azok általában édesek)


Azóta nincs ilyen gondunk. Megszabadítottuk a "hajtóanyagtól".

:(((

2010. ápr. 6. 15:57

Nekem egy nagy fehér kandúrom van, kb 2 hete úgy jött haza, hogy le volt teljesen fogyva, sebekkel volt tele, folyt a nyála, alig mozgott, szóval elég ijesztően festett, aztán mikor újra láttam, olyan volt,mintha kicserélték volna. Teljesen meggyógyult, azóta vidám, semmi baja.

Ott van már valami eredmény?

15. c33bd8536b (válaszként erre: 14. - Anatita81)
2010. ápr. 2. 21:57
Szinte gondoltam. Azokban van olyan vadmacs beütés.
14. Anatita81 (válaszként erre: 13. - C33bd8536b)
2010. ápr. 2. 21:27
Igen, cirmos. :) Hatalmas és gyönyörű! Remélem nem csak volt, most nem fest túl jól. :'(
13. c33bd8536b (válaszként erre: 11. - Anatita81)
2010. ápr. 2. 20:38
Meg tudlak érteni. Milyen a cicus? Cirmos?
2010. ápr. 2. 19:59

Szia!


A doki tud adni tablettát, amit finom falatba rejtve oda tudsz neki adni.

Sőt még nyugtatót is tud adni tablettába szerintem, ha esetleg romlana az állapota és mindenképpen el tudd vinni. Attól bebódul, és könnyebb megfogni, nem kell csapdával bajlódni.

Sajna tüzelési időszak van, a kandúrok nagyon csúnyán el tudják rendezni egymást. Vagy kutya támadta meg, de akkor még szerencsésen megúszta.

11. Anatita81 (válaszként erre: 10. - Colours)
2010. ápr. 2. 18:50
Köszi, ezt fogom tenni - ha hazajön. Azóta le is lécelt. Etetni is úgy kell, hogy rohanok ki a kajával, ha meglátom az ablakból, mert hívásra sem jön. Ha kiteszem neki, az sem megoldás, idegen dögöket nem etetek, hogy ideszokjanak. Nem titkolom, nem vagyok macskapárti, de ezért az egyért vállalom a felelősséget. Ha rosszabbul lesz meg kérek kölcsön az állatorvostól boxot és "csapdába ejtem", ha nem megy másképp.
2010. ápr. 2. 18:41
Szerintem semmilyen gyógyszert ne adj neki, amíg nem kérted ki állatorvos véleményét! Nekem is kandúr cicám van, és ő is rengetegszer jött haza csúnya sebekkel, de a macskák nagyon gyorsan és könnyen regenerálódnak, így általában magától rendbe jött. Ha mégis nagyon aggódsz, a legjobb az lesz, ha valahogy megpróbálsz közelebbi kapcsolatba kerülni vele. Az állatok is sokkal könnyeben barátkoznak, ha érzik, hogy segítségre szorulnak. 1 nap alatt könnyen el tudod érni, hogy odamenjen hozzád, vagy legalábbis hagyja, hogy hozzáérj,ha akarod. Ha ezt elérted, főzz jó erős kamillateát, várj,amíg kicsit hűl, márts bele vattapamacsot és azzal törölgesd át a sebes részeket naponta többször! Nekem ez mindig bevált.
9. c33bd8536b (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. ápr. 2. 18:20
Nekem is volt "vadmacskám". Értem én, hogy nem lehet megfogni. De néha csak engedi, nem?
8. 9bbc382386 (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. ápr. 2. 18:12
dehogynem.Ha nem lehet megfogni,akkor nem lehet....lehetne egy kóbor állat is.
7. Anatita81 (válaszként erre: 6. - 9bbc382386)
2010. ápr. 2. 18:12
Meg, de ő sem fogja megérteni, hogy miért nem tudom megfogni és átvinni.
6. 9bbc382386 (válaszként erre: 5. - Anatita81)
2010. ápr. 2. 18:10
Az adagolást csak meg tudod kérdezni a dokitól.
2010. ápr. 2. 18:09
NEM LEHET MEGFOGNI! Valamilyen finom falatban tudom neki beadni - esetleg, ha megeszi - az antibiotikumot.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook