Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » E kategóriás ápoló fórum

E kategóriás ápoló (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 16. 23:31
Nagyon örülök a sikerednek. Gratulálok hozzá, és csak annyit mondok: hajrá. A pörgés ne nagyon foglalkoztasson, majd belejössz. Szia, puszi.
2010. ápr. 15. 16:34
Szia! Most már én is egyre ritkábban leszek, de igyekszem benézni. Beszéltem az igazgatóval, hogy szeretnék menni az intenzívre csak akkor tuti legyen a helyem, mire vége a sulinak. Azt mondta, hogy ő azt nem várja meg, ahogy kezdődik a suli, úgy kezdek én is az intenzíven, persze maximális felügyelet mellett. Hát azóta elég ideges vagyok, de a csajok nagyon aranyosak és mondták, hogy mindenben segítenek. Úgyhogy most gyerekosztály, szeptembertől pedig intenzív! Nagyon boldog vagyok! Most megyek, majd egyszer leszek, csak sok a dolgom. Dolgozopk, munka után, meg építkezünk. Nagy a pörgés! Na szia!!! :)
2010. ápr. 8. 19:40

Szia! Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de éjszakás vagyok.


Nagyon örülök neki, hogy végre azt hallom, hogy valaki ezt a szakmát választja. Sok sikert kívánok hozzá.


Egyébként ha rám hallgatsz, akkor minél több osztályt "próbálj ki", és a végén majd könnyebb lesz a választás.


Viszont, ha az igazgató az intenzívre szeretne Téged felvenni, ahhoz a legjobb tudásom szerint kell talán kettő év gyakorlat, és egy intenzív szakápolói tanfolyam. Szakmailag lehet hogy ott tanulnál a legtöbbet.

2010. ápr. 5. 12:57
Gyerekosztályon vagyok, aztán vagy átmegyek a belgyógyra, de inkább a baleseti seb.-re mennék, csak az igazgató mondta, hogy tanuljak már tovább, mert kellenék az intenzívre. Úgyhogy valószínű ott leszek.
4. 85fc95f0f6 (válaszként erre: 3. - C5e6b67fbe)
2010. ápr. 5. 10:48

Szia!

Az hogy egy éves a suli, az az oktatási minisztériumon múlt, merthogy állítólag úgy állították össze az órarendet, hogy engedélyezték.

Én örülök annak, hogy csak egy év, mert így kevesebbet kell mennem suliba. Vagyis a tandíj is kevesebb lesz.

Örülök neki, hogy erre a szakmára adtad a fejed, remélem gyomrod is lesz hozzá. Az erős gyomor nem mindegyik osztályra kell. Téged melyik osztályra vettek fel? Én jelenleg krónikus osztályon dolgozok, de előtte 12 évet húztam le belgyógyászaton. Ebből a 12 évből 11-et a kardiológiai őrzőben, elég sok mindent láttam, elhiheted.

Puszi Neked, és sok sikert a munkádhoz.

2010. ápr. 4. 11:50

Szia!

Már azt hittem senki nem fog írni.

Közben kicsit utánajártam, 450 ezer Ft lesz a suli. Mindenképpen elkezdem szeptemberben, mert már fel is vettek a kórházba, most kezdek ápr. 12-én.

Nem tudom, nálatok hogy lehet 1 év alatt elvégezni, az anyukán most végzi, és csak 3 éves suli van az e kat.-ból, pedig ő 1983 óta dolgozik az egészségügyben, és szintén megvannak neki a végzettségei. Itt is sűrűn vizsgáznak, kőkemény az oktatás és az elvárás.

Hát nem tudom, hogy mit adhat az az 1 év, egy e kat.-hoz ez elég gyenge oktatás.( ez nem az én véleményem, hanem a suliban mondták a professzorok, mikor utánaérdeklődtem, hogy az 1 év semmire sem való egy ilyen szintű képzésben, és eü-i előképzettségtől független, mert a 3 év az kell és az ad valamit.)Szerencsére nálunk csak 3 éves van, de nekem is elég gyanús volt az az 1 év.

Azért köszi, hogy írtál és sok sikert a tanuláshoz. :)

2. 85fc95f0f6 (válaszként erre: 1. - C5e6b67fbe)
2010. ápr. 4. 09:08

Szia!


Én éppen most végzem ezt a tanfolyamot. Általában 3 éves a képzés, ami így nem is olyan nehéz, mert egy héten egy délután van suli. Igaz azonban az is, hogy ahol most Én végzem, ott egy év alatt végezni fogunk. Ha netán úgy döntesz, hogy elvégzed a tanfolyamot, és nincs semmilyen EÜ-s alapképesítésed, akkor Én a három éves sulit javaslom. Ha van valamilyen alapképesítésed, akkor az egy éves suli is jó, csak nagyon szoros a menetrend, és elég sűrűn kell vizsgázni.


Kalocsán a három éves suliban fél év 90000 Ft, Baján az egy éves suliban havonta 16000 Ft, plusz a vizsgadíj.


Az OKJ száma: 54 723 01 1000 00 00.


Ha erre a szakmára adod a fejed, akkor nagyon sok kitartást és türelmet kívánok. Én már 1995 óta dolgozom kórházban. Megvan az egészségügyi érettségim, a felnőtt szakosítóm, egy kardiológiai szakaszisztensim, és most végzem ezt a sulit. Ja és még mindíg szeretem a szakmám.


Üdvözlettel és szeretettel: huszar72.

2010. ápr. 2. 17:38
okj száma, mennyibe kerül, stb. ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook