Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kanapéra szeretnék huzatot varrni, mert a boltban elég húzós az ára. Hol találok ehhez szabásmintát? Készített esetleg valaki ilyet már? fórum

Kanapéra szeretnék huzatot varrni, mert a boltban elég húzós az ára. Hol találok ehhez szabásmintát? Készített esetleg valaki ilyet már? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 2. 17:44
Esetleg a következő hónapban a függönyhöz sötétítőt vagy drapériát, 1-2 kispárnát, futót az asztalra.
6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Caffi)
2010. ápr. 2. 16:56
Anyukám varrónő! Köszönöm! Szép napokat! Ha van fotel, az is ugyanígy!
5. caffi (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. ápr. 2. 16:40
Ügyes....én is ilyen módon gondoltam....de nem tudtam volna ennyire érthetőre fogalmazni:))))
2010. ápr. 2. 16:40
Hogy ne gyűrődjön nagyon össze az anyag, az a legegyszerűbb, ha összehajtogatod és egy párnahuzatban mosod ki. És majdnem szárazon vasalni.
3. 3a903e18a5 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. ápr. 2. 16:32
Köszi! Azt hiszem ezt teszem:)
2010. ápr. 2. 16:25
Megméred a hosszát és a szélességét, legalább 5 cm-t ráhagyva. Kiválasztod az anyagot ami a mérettől persze nagyobb. Ha pamut alapanyagú, akkor meleg vízben legalább egyszer kimosni, hogy az összemenés után is jó legyen. Aztán színével lefelé ráfekteted a kanapéra, és gombostűvel megtűzöd, majd utána "férc" cérnával tisztázod. Ezután lehet a varrógép alá tenni. Anyagtól függően különböző sűrűségű léptekkel - ezt a varrógépen be lehet állítani - és megvarrni. A sarkok miatt egy kicsit gömbölyíteni kell. Ezután nem árt még egy próba. Ha jó, még egyszer ajánlatos az első varrás mellett kb. 1 mm-nyire még egy. Remélem, tudtam segíteni! Nem olyan macera, mint amilyennek tűnik. Ha kész, a férc cérnát ki lehet szedni, mert ez könnyen szakad.
2010. ápr. 2. 16:08
Kanapéra szeretnék huzatot varrni, mert a boltban elég húzós az ára. Hol találok ehhez szabásmintát? Készített esetleg valaki ilyet már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook