Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korban lehet/szabad egy gyereket koncertre vinni? fórum

Hány éves korban lehet/szabad egy gyereket koncertre vinni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. dec. 13. 15:14
15 hónaposan Bikini koncertre vittem a kislányomat élvezte :)
31. grizus
2013. dec. 13. 11:24
A koncerttől függ.
2013. dec. 12. 07:31

Régi fórum..de azért még írok,a zene az egy örök téma és bármikor jó a gyerek életébe bevezetni!

Én a kislányomat már három évesen vittem,az erkélyen ültünk.Valami nagyon népszerűt és dallamosat játszott a zenekar,mesét szőttem neki a zenére..és hallgatta a mesét!És értette is,mert amikor motívumot váltott a zenekar hátradőlt és megkérdezte :"És most mit mesélnek?"És ez szimfonikus koncert volt,nem egyéb!

Gyerek választja-hiszen ő is ember csak kicsi:tetszik vagy nem!

29. Lyrian
2010. jún. 17. 10:49

Az enyém tavaly eljött (10 éves, imádja a rockot, a metált), de közölte, hogy a koncert az más, a jó zenék későn vannak, inkább itthon hallgatja. :)


Azóta meggondolta magát. :)

2009. dec. 25. 10:56
aki meg akarja süketíteni...csak egész nyugodtan
2008. febr. 19. 10:40
Helló! Mi már egy évesen is elvittük, persze nem elöl álltunk. Nagyon élvezte végig táncoltuk izé forogtuk.
2008. jan. 18. 16:27
Engem kb. 6 éves kormtól mindig vittek és ez tökjó.
2008. jan. 18. 16:15
A városunkban lévő nyári Kastélykerti Esték keretében rendezett koncertekre mentem már a gyerekekkel.Tavaly az Edda volt a vendég...Egy igazi nagykoncertre viszont bőven ráérnek még,amondó vagyok...
24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Dee)
2008. jan. 18. 16:04
De még mennyire! :)))
2008. jan. 18. 15:45
Szintén 14 évesen.
22. delike
2008. jan. 18. 15:16
én 14 évesen voltam először koncerten, igaz a szüleim nélkül. ott volt a bátyám, de 15 ezres tömegben a stadion két végében álltunk :S
21. Szamó
2007. okt. 19. 09:33
Nekem elmúlt 4 éves a kisfiam. Idén nyáron a városunkban volt utcaszínház (gólyalábasok, bábszínház,vásár,kreatív játékok,testfestés...), oda elvittük. Nagyon élvezte az egész napot, este pedig koncert volt (rock). Követelte, hogy maradjunk, hát megnéztük. Szuper volt! Szerencsére nem volt tömeg. Annyira élvezte, hogy másnap is kint voltunk majdnem egész nap és persze megvártuk az esti koncertet is(reagge)! Ez is szuper volt, szerencsére itt sem volt tömeg. Jövőre is elmegyünk!
2007. okt. 19. 09:15
Én 10 hónapos korában elvittem az unokámat ! És nagyon élvezte Szent Martin koncertet .Azóta minden évben elviszem és remekül érzi magát ,kapott is tőle 2 évesen dedikált dolgokat!
19. 'szti
2007. aug. 3. 06:26
azért egy koncert hangereje nem azonos egy otthoni zenehallgatáséval, nem árt az még nagyon egy kisgyereknek?
18. dee (válaszként erre: 17. - 104bdd8c43)
2007. aug. 2. 23:43
A 14 és 16-os hozzászólásod kicsit üti egymást:DDDD
2007. aug. 2. 23:01
Én most szombaton viszem rockfesztiválra, 4 éves és imádja a rockzenét! már nem zavarja ha hangosabb a zene körülötte!! Újságban láttam, hogy valamelyik koncertre egy karonülő babát is vittek..és élvezte!! Innentől szerintem....
2007. jún. 8. 19:21
Szerintem szülő válogatja,én már 3 évesen vittem magammal.
2007. jún. 8. 19:14
Az sokmindentől függ... Egy kicsi gyereknek abszolút nem tesz jót ha a színpad közelében vannak és üvölt a zene a fülébe. Egy ilyen alkalom után meg is lehet süketülni, ez nem vicc, sajnos valóban így van. Egy gyereknek sokkal érzékenyebb még a hallása, és nem hiszem, hogy élvezné a hangos zenét. Az én fiam sosem szerette, ha bármilyen rendezvény van a városban csak messziről lehet nézni ahol nem hallja erősen a zenét.
14. birogaby (válaszként erre: 11. - M. Monroe)
2007. máj. 30. 22:21
Persze,egyetértek,hogy kell a zene,mi is rengeteg zenét hallgatunk,párom basszusgitáron játszik egy helyi együttesben,így eléggé része a zene az életünknek.Nem is ez a lényeg!Engem a hangerô miatt zavart a dolog,mivel úgy gondolom,hogy zárt térben,egy ekkora gyereknek ártalmas az a hangos zene.Ha szabadtéri koncertrôl lenne szó,semmi gond,ott ha akarsz közelebb mész a színpadhoz,ha meg gyerekkel vagy,olyan helyrôl élvezed a zenét,ami a gyereknek is megfelelô.
2007. máj. 30. 13:20
Ez koncertől függ.Én láttam már 5 éves gyereket Tankcsapda koncerten,és semmi gond nem volt vele,ült az apuka nyakába,és élvezte!
2007. máj. 30. 13:08

Idézet Kodály ZoltántóL

"Napi egy dal eléneklése felér két imádsággal"

11. M. Monroe (válaszként erre: 5. - Birogaby)
2007. máj. 30. 13:05

Szerintem a zene már akkor kell a babának, mikor még a pocakban van.

A nevelés ( és életünk fontos és építő része a zene)

Hogy, a Zorán koncertre miért vitték, vihették el a gyreket nem tudom. Talán, nem volt, aki vigyázzon rájuk és valójában a szülők voltak ott a gyerekek voltak a kisérők és szenvedő alanyok.

Zárt helyen, erős hangerő mellett többet árthatunk, mint használhatunk, ha idő előtt visszük el csemetéinket.

Én négy éves voltam mikor előszőr voltam az Operában, azóta is imádom, de nem csak az operát, minenevő vagyok.(nnna, vannak kivételek...:)))

A lányomat úgy neveltem, hogy, nagyon sokat szólt egy nap a zene. Napszaknak megfelelően.

Ő szintén 5 éves volt mikor az Operába vittem, a Diótörőre. Nagyon élvezte.Aztán fokozatosan ismerkedtünk meg klféle előadásokkal.

valljuk is, hogy " Zene nélkül mit érek én?":)))

10. daroki
2007. máj. 25. 12:10

Én szerdán voltam George Michael koncerten.(nem dicsekvésből írom):))Amin meglepdőtem és igazából nem értettem,hogy 5 éves gyerek mit keresett a koncerten éjfélkor???De láttam 12 év körüli kislányt is az apukájával.Az én 8 évesem is nyúzott,hogy vigyem magammal,de eszembe sem jutott.Ráér ő még ilyen koncertekre járni.Ha ő ott lett volna velem,én nem tudtam volna élvezni a koncertet,mert állandóan azt lestem volna,hogy mit csinál,nem unja-e,nem akar-e hazamenni,stb...

De a Halász Juditra már elvinném a 3 és fél éves lánykámat is,imádja a zenét,biztos jól el lenne,de csak és kizárólag napközben.Este már aludjon:)

9. birogaby (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 25. 10:49

Köszike! Neked is aranyosak az unokák,biztos sok örömed telik bennük!

Láttam a Martfûs szavazásodat,ott laksz,vagy valami más köt hozzá? Nekem Tiszaföldváron vannak rokonaim,így párszor a'tutaztunk Martfûn.:-)

8. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Birogaby)
2007. máj. 24. 22:02
Nagyon édes a kislányod.
2007. máj. 24. 20:44

Szerintem ,csak abban az esetben ,vigyen bárki is kissebb gyereket ,ha már tényleg nincsen kire hagyni ,és ő mindenképp elszeretne jutni a koncertre...



Én személy szerint ,legyen bármilyen koncert ,5 éves gyereknél kisebb gyereket nem vinnék el,főleg ha még nem is szabadtéri koncert ,hanem zárt helyiségben van...Semmi képpen nem ilyen helyre való egy kisgyerek ,ki még csak azt a hangzavart érzékeli ,és semmi mást...

2007. máj. 23. 23:13

Szerintem,amikor már nem únja halálra magát rajta,mert nem érdekli az egész.

A hangerőről annyit,hogy pl.ha elviszed egy lakodalomba,ott is bömböl a zene...

5. birogaby (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 23. 22:10

Én is ilyesmire gondoltam.

Annak kapcsán tettem fel a kérdést,hogy tegnap este Zorán koncerten voltunk,és láttam ott egy családot,akinek az egyik gyerek 1,a másik 3 éves.Mindkét gyerek velük volt.Szerintem a kicsinek még túl korai ez a hangerô zárt térben.

Kiváncsi vagyok másoknak mi errôl a véleménye.

2007. máj. 23. 21:59
Szerintem a gyereknet lehet koncertre vinni csak érérdekelje amit lát és hal ugyanis vannak kifr- iól ugyis rendszreresen járnsk a serdülőkorúak Ildikó - éves kortol ajánkott zetten gyermekeknek szőlő koncerteé is pgaz csk 8-10 éves kortolIldikó29
2007. máj. 23. 21:46
Nem tudom, de gyereket max. szabadteri koncertre vinnek el es nappal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook