Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet virágzásra bírni a fokföldi ibolyát? Másoknál folyamatosan virágzik, nálam nem akar. fórum

Hogyan lehet virágzásra bírni a fokföldi ibolyát? Másoknál folyamatosan virágzik, nálam nem akar. (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 19. 15:36
A supstralnak van virágzó szobanövényhez való táprúdja, 2 havonta kell egy rudacska, vagy kettő a növény nagyságától függően. Gyönyörű szépen virágzik tőle. Még a karácsonykaktuszom is háromszor hozott virágokat egy évben a használatával.
2011. márc. 18. 10:07
Sziótok! Nekem is vannak ibolyáim. Mióta idehoztam őket páromhoz ő emeleten lakik azóta szünet nélkül virágoznak. Semmi tápoldatot nem adtam nekik. És szaporítottam is. Igaz 3-ból egy eredt meg. Az lesz az első rózsaszínem. Már bimbós.
2010. ápr. 1. 23:06
Szereti a tápoldatot, és a konyhaablakot is. Bárhol laktam eddig, mindig a konyhába kötöttünk ki.
14. d89d9f2f77 (válaszként erre: 13. - D89d9f2f77)
2010. ápr. 1. 20:46
ja és minden virágomhoz ilyet rakok:)
13. d89d9f2f77 (válaszként erre: 12. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 1. 20:45
én a muskátlihoz vettem ilyen általános táprudat abból 2 havonta dugok egyett és nagyon szép:)
2010. ápr. 1. 14:48

Milyen tápoldatot vagy táprudat használtok hozzá?

Egyáltalán raktok a földbe ilyen "tuning cuccot"?

11. ad65f28ec1 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. ápr. 1. 14:47

Hát... van amelyik fél évet van egy helyen, van amelyik pár hónapot.

Sajnos, túl sok változtatási lehetőség nincs, mert csak két irányba néznek az ablakok.

Lehet, hogy az a bajuk, hogy ott huzat van, viszont az sem virágzik, amelyik nincs ablak mellett.

2010. ápr. 1. 12:20
Én a leveleit külön megöntözöm:-) szerintem sezretik! Több éva vannak nálam ezek a f.ibolyák és azóta csak virágoznak és virágoznak! Nagy nagy örömömre és szemem kényeztetésére!
2010. ápr. 1. 12:18

Nálam ez volt az első virág ami eddig újra virágzott. Én a konyha ablakban tartom, ott nem éri közvetlen napfény. Öntözni mindig akkor öntöztem, amikor már kókadtak le a levelei, akkor sem sokat.

Tavaly nőnapra kaptam, ha jól emlékszem. A Mamánál is ugyan így konyhaablakban vannak/voltak, napfény nem érte őket és mindig szépek voltak.

Nekem ez most már a 4. virágzása lesz. Tény az elsőre sokat vártam ( ez a téli időszak volt ) de azóta folyamatosan virágzik :))) Olyan széééép:)

8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2010. ápr. 1. 12:09

Hihííí, tényleg!!!

Viszont mindig a földjét szabad csak öntözni, alulról, a tálcából nem, sőt, ott nem is szabad víznek állnia. Tehát megöntözöd, ami alul kifolyik, 5-10 pec múlva kiöntöd alóla.

2010. ápr. 1. 12:01
Nekem ablakba van csak ott virágzik,úgy öntözd hogy a leveleket nem érje a víz mert elszárad
6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 1. 11:50

És meddig tartottad 1-1 helyen?

Mert 1 hónap alatt nem hiszem, hogy virágzásnak indul.

Az rémlik Anyukámtól, hogy 2-3 hónapot is kell várni áthelyezéstől, néha még többet is, hogy virágozni kezdjen...

2010. ápr. 1. 11:48

Nekem sose sikerült virágoztatni, sőt, egy idő után mindig megadta magát... :)

Azt mondják, az erősen tűző napot tényleg nem szereti, a túl hideget, túl meleget se, és a huzatot sem bírja...

Nekem amúgy túl macerás, nincs is. :)

4. ad65f28ec1 (válaszként erre: 2. - FormáSan)
2010. ápr. 1. 11:46

Köszönöm a gyors választ.

Elég sok helyen próbáltam már tartani, különböző fekvésű ablakokban, de nem akaródzik nekik felélénkülni. :(

2010. ápr. 1. 11:45

Két éve kaptam egy kis bokor fokföldi ibolyát. A helye viszonylag állandó hőmérsékletű, világos, de nem éri közvetlen napfény.

Virágzás után leszedtem az alsó leveleket, ahogy olvastam, és így még szaporítani is sikerült.

Most van pár bokor ibolyám, ami nem akar virágozni.


Az elsőt eddig kétszer virágzott, a többi "utód" egyáltalán nem akar.


Sok helyen látom az ablakokban, ahol mindig virágzik.


Mit kell vele csinálni?

2010. ápr. 1. 11:44

porbáld áthelyezni másik helyre, mert ott nem szeret lenni!

Szereti a napot, de nem állandó tüző napot, és szereti ha legalább kétnaponként locsolják!

Nekem itt az asztalomon két kaspóban van 8:-) egyik folyamatosan virágzik, az rózsaszin, a másikok egymás után!

2010. ápr. 1. 11:42
Hogyan lehet virágzásra bírni a fokföldi ibolyát? Másoknál folyamatosan virágzik, nálam nem akar.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook