Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen egy állatot szeretni? fórum

Milyen egy állatot szeretni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen egy állatot szeretni?

1 2 3
2011. dec. 12. 14:27
A cicák??, Ők külön világ. A gazdit szeretik és a megszokott környezettet is, de ők önállóbbak, nekik meg kell, hogy feleljünk mert máskülömben meg haragszanak.
2011. dec. 12. 14:27
szeretem ahogyan ők szeretnek engem és viszonzom is :)
75. 2caf8744b6 (válaszként erre: 73. - 0c49369de6)
2011. dec. 12. 14:22
Igen a kutyának a gazdi a minden!!!! Nem is értem, hogy tudnak szeretni ilyen önzetlenül???, Mi van bennük sokkal több mint bennünk emberekben????,
74. d771568264 (válaszként erre: 72. - Naftalin358)
2010. szept. 11. 13:46

"Állítom, hogy a cica HELYHEZ RAGASZKODÓ!"

Úgy látszik,hogy ezt nem minden cica tudja !

Volt egy cicánk tizenhárom évesen beteg lett és el kellett altatni.Nagyon megsirattuk.Akkoriban

háromszor költöztünk és mindig jött velünk mint egy kutya.Reggelenként ha munkába mentünk mindig elkísért egy darabig.Alig tudtam rábeszélni,hogy menjen vissza.Ha este jöttünk haza mindig elénk jött jó darabon és hangosan köszöntött.Ez mind

Budapesten forgalmas helyen történt.Ja és átjárt a túloldalra,kocsik között a borozóba.Ha utazni készültünk ahogy látta a csomagolást szinte útúnkat állta és hagoskodott de akkor is jó darabon elkísért amíg vissza nem zavartam.Ha több nap múlva is jöttünk haza akkor is elénk jött és megszólított a kocsik alól.Azután rohant hozzánk és olyan örömhangot hallatott mintha egy vonat fütyült volna hosszasan.Sosem felejtjük el.

Na és a kutyák ? Hatalmas lelkük van.Azt mondják,hogy nem ismerik fel a képeket és a TV-t

se értékelik.Ezt is megcáfolnám.

2010. szept. 7. 07:00
Másnak lehetsz bármilyen jelentéktelen, a kutyádnak te vagy a világ közepe.
72. naftalin358 (válaszként erre: 56. - Nevesincs)
2010. szept. 5. 22:47

A cicákra pedig egyáltalán nem jellemző az, hogy megszöknek, elmennek. Eltűnnek azt teszik, mondjuk inkább úgy alakul. Eltűnés pedig: a cicák nagyon kíváncsi állatok, és ha a párzási hajlam rajtuk van, képesek messzebbre is elmenne, hogy biztosítsák az utódokat. És úgy tűnnek el, hogy az ismeretlen helyeken baleset éri őket, elüti egy autó vagy megtámadja egy kutya, rossz emberek kínozzák, elkapják és leadják kísérleti állatnak, megfogják és megeszik. Nekünk a bérházi lakásunkban 2 cica élt, kertünkben pedig (a várostól 5 km távolságra) pedig 3-7 cica. A kertiek soha nem voltak bezárva, mindenen "macska ajtó" volt, a verembe pedig zegzugos lejáró. (Simára "gyalulták" a ferde lejáró alján levő deszkát.) Soha, egyetlen cicánk nem ment el, de megkínozva, csonkolva megtaláltuk az eltűnteket is. Erről írok is valamelyik naplómban.

Állítom, hogy a cica HELYHEZ RAGASZKODÓ!


Megint egy példa. Édesanyám elérte azt a kort, amikor már nehezebben látta el magát, így magunkhoz költöztettük. Volt egy cicája, amit nem hozott magával a városba, mert pont akkor nem jött elő, amikor a költözés zajlott. Én motorral, hetente több alkalommal is kimentem, megnéztem a volt lakást, az ott folyó munkák állását. A cica, szinte minden alkalommal előkerült, körül dorombolt és hízelgett, megette a finomságokat, amit hoztam neki (készakarva), és elég volt más irányba néznem, s el is tűnt egyből.

71. Binky (válaszként erre: 70. - D771568264)
2010. szept. 3. 09:16

A lélek nem létezik bizonyíthatóan, és nem írható le kémiai folyamatokkal.

Amikor azt mondod, hogy tudod hogy van, beismered, hogy hiszed, hogy van. Látod, látod, önkéntelenül is hiszel dolgokban, pedig ez minden csak nem racionális:))

70. d771568264 (válaszként erre: 69. - Binky)
2010. szept. 3. 08:54

"a legtöbb ateista a lélekben sem hisz...hát az állatokéban miért hinne?"

Az ateista nem hisz istenekben.

Azonban tudja,hogy van testünk és vannak szerveink

pl.szívünk és agyunk. Ezek összessége alkotja a lelket. Ez nem hit kérdése.Ez van embernek állatnak egyaránt.Némelyik kutyának szebb és nagyobb lelke van mint egyes templomjárónak.

69. Binky (válaszként erre: 64. - D771568264)
2010. szept. 2. 22:08

Jajj már itt is? Kíváncsi vagyok egy diétás fórummal mit kezdenél, beszélnél a csodálatos kenyérszaporításról, és hogy Jézus is a gluténmentes kenyérre esküszik?


Persze hogy van lelkük, az angol alapszó animal is a latin animus-ból jön, ami lelket jelent. Találkoztam én is pár kereszténmnyel, aki tagadja az állatok lelkének létezését(meg si vana véleményem róluk), de ahhoz nem kell kereszténynek lenni, hisz a legtöbb ateista a lélekben sem hisz...hát az állatokéban miért hinne?

68. d771568264 (válaszként erre: 67. - 7448dbc8a0)
2010. szept. 2. 17:16
Na meg inkább az istennőmnek !
67. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 66. - D771568264)
2010. szept. 2. 17:02

:))))))


Hát persze hogy neki és magadnak :)

66. d771568264 (válaszként erre: 65. - 7448dbc8a0)
2010. szept. 2. 16:42
Köszönöm,jól vagyok.Hála a "Jóistennek"?
65. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 64. - D771568264)
2010. szept. 2. 16:40

Szia Gyurki! De régen láttalak!!!!


De látom jól vagy :)))

64. d771568264 (válaszként erre: 63. - C33bd8536b)
2010. szept. 2. 16:39

"macskatartóként tagadom!"

Igen a macska makacs és egyéniség.

Talán a kutya jobban isteníti az embert !?

Pedig az istenhívők általában tagadják,hogy lenne lelkük az állatoknak. Különben a Biblia is ír a

lelkes állatokról.Meg az Isten is mondja,hogy elpusztítok mindent amiben élő lélek van.Ezért kellett a delfineknek is elpusztulni az özönvízben.

63. c33bd8536b (válaszként erre: 62. - D771568264)
2010. szept. 2. 15:05

Persze, hogy van az állatoknak is lelkük. Ha valaki valaha belenézett egy kutya szemébe, amelyik éppen elveszítette a gazdáját, az soha nem kérdőjelezi meg ezt.


"Nekik az ember az Isten !"


Ezt macskatartóként tagadom!:)

2010. szept. 2. 11:32

Na ugye,hogy az állatoknak is van lelke !?

Pedig istenük nincsen.

Nekik az ember az Isten !

61. Boszi Juci (válaszként erre: 60. - Gaddemon)
2010. szept. 2. 10:32

Köszönöm szépen. :) ^_^

Gondolkodom a folytatáson. :)))

Hisz Szerike azóta már felnőtt, fiatal cicalány. :D

2010. júl. 29. 10:52
Gyönyörű ez a cikk.
2010. máj. 30. 22:42

Nehogy megsértődjenek a cicák! Cicánk is volt. Kedvenc időtöltése az volt, hogy az ablak felett futó távfűtési csöveken sétáljon, valamint a nyitott ablakszárny tetején hasaljon, s a IV. emeleti ablakból így figyelte a lenti forgalmat. Naponta órákat töltött ott fenn!

Volt egy légpisztolyom, s olyan műanyag lőszert lehetett egy dohányboltban kapni, hogy a becsapódáskor durrant. Egy papír dobozra feszített újságra lövöldöztünk (3-4 méterről). PICUR -ez volt a "volt kandúr" neve- pedig minden egyes durranásra "mek-mek" hangot adott, de a tizedik után már fújt is. Nem ment a dobozhoz, oldalról figyelt és tiltakozott. Nem szerette a lövések zaját. Mivel a lövedékek nem sérültek meg, újra ki lehetett lőni őket. A találatoknál, amikor csak a becsapódás hangja volt, mégis jött a "mek-mek" szöveg! Rengeteg története van még!

58. naftalin358 (válaszként erre: 53. - Mamika50)
2010. máj. 30. 22:16
A kutyákat én is mindig szerettem, pedig 8 éves koromban ugyanaz a kis szőrmók háromszor harapott meg. Ugyanis azé a családé volt, akinek a pincéjébe menekültünk le bombázások idején (l944/1945). Valahogy mindig együtt gurultunk le a lépcsőn a pince aljára. Kétszer a hátsómat, egyszer a bokámat fogta. Félhettem volna tőlük ettől kezdve, de (érdekes!) soha nem féltem, sőt! A történeteimet, forgácsokat életünkből a négylábúakkal, majd le- leírom.
2010. máj. 14. 13:49

Heló!Újra itt vagyok,jelentem időközben megérkezett a várva-várt cicus,Leijla.Tüneményes kis bestia, éppen ma két hete van nálunk,már teljesen beszokott

lakja az egész házat, a család másik kedvencével

(Susi a pulikutyusunk)is sikerült összeszoktatni.

No és,hogy az létszám teljes legyen előkerült Manci

az elkóborolt cica a kölykeivel.Így hát nagy család

lettünk!Hát úgy éreztem ezeket meg kell osztanom veletek.Legyen szép a napotok!

2010. ápr. 29. 13:07

Sziasztok!Matica írja,hogy a cicái mindig meglógtak,

hát sajnos ezzel mi is így vagyunk,most már előre aggódom amiatt,hogy az unokám ismét cicust szeretne.

Természetesen meg is kapja,már megvettük az alomládát,a cica fekhelyet, kajás tálakat, játékot és

persze almot illetve cica kaját.A napokban meglesz

maga a cicus is(ki kellett várni,hogy elválasztható legyen),de én már előre félek mi lesz ha ez a cica is megpattan.Volna esetleg valami tanácsotok,hogy lehetne megtartani?

Az előző cicánkat a bokor tövében találtuk

igazából akkor nem is akartunk állatot,de nagyon sajnáltuk őt és megtartottuk,még annyira pici volt,hogy cumival etettük és a szemei sem voltak még nyitva,agyon babusgattuk mégis lelépett.

Hát ezért a félelem.

2010. ápr. 22. 22:11

nekem kamasz koromban volt egy hullámos papgájom,Gyurika.Beszélt is és mi ketten elválaszthatatlanok voltunk.Nagyon szerettem,még nyaralni is vittem magammal.

Annyira megszerettem!!!

Aztán megöregedett,és egy őszi napon elment...


Azóta képtelen lennék arra,hogy egy újabb papagájt hozzak haza.

Nagyon szeretem őket.Akárhányszor egy állatkereskedésnél járok,megállok.percekig nézem a madarakat,és felidézem a legszebb emlékeimet az én papagájommal.


De minden állat iránt nagyon nagy szeretet érzek!

Nagyon jó a cikk,örülök,hgy megírtad!!:)

54. hammo
2010. ápr. 21. 15:50
Móka:"Tiszta vizet igyanak az állatok!-NÁLATOK!!
2010. ápr. 17. 19:55
Én nagyon szerettem a cicáimat .Az egyik 13 évig élt a másik 17 évesen tünt el a menyemtől a nyaralásunk alatt .Van elképzelésem mi történhetett szegénykémmel , két évig vártam haza ,most szántam rá magam ,hogy új cica után nézzek .Nagyon fájt az elvesztése .. Egyébként sziámiakat tenyésztettem ...és imádom a cicákat ,de minden állatot szeretek .Habár a kutyusok előszeretettel támadnak meg ,de ez annak köszönhető érzik ,hogy félek tőlük . De ettől még szeretem őket is ! Rekordom egy nap 4 kutyus támadott meg ..kissebb sérüléseket szereztem.
52. Boszi Juci (válaszként erre: 51. - Pomi)
2010. ápr. 9. 11:47

Gratulálok! :)))


És ez volt az, amit sosem tudtam. Hogy a cicák, vagy a kutyák fekszenek-e a negatív energiához. Köszi az infót. :)

51. Pomi
2010. ápr. 8. 21:26

A macsekok képesek tényleg gyógyítani. Mindig odafekszenek, ahol fáj valami:) Pld. ha fáj a feje valakinek és odateszi egy cica fejéhez, elmúlik a fájdalom. Vagy a hasfájásnál, mint Boszi Juci is írja. Érdemes kipróbálni :) Mindig odafekszik a cica, ahol negatív energia van!

Nálunk ma született 4 kiscica :) :)

50. Boszi Juci (válaszként erre: 39. - Ppenelope)
2010. ápr. 8. 19:00

Szia Ppenelope!

Én is próbáltam már tanulni Vele, de nem mentem sokra. :D Alig hagyott... és nem azzal, hogy piszkált, hanem odajött és aludt rajtam - kisebb gond lett volna -, illetve a könyveimen. :)))

49. Boszi Juci (válaszként erre: 35. - Manul)
2010. ápr. 8. 18:58
Köszönöm manul! :) És a sok hasznos tanácsot is, amivel elláttál a kezdeti időkben!!!
48. Boszi Juci (válaszként erre: 19. - Suicide123)
2010. ápr. 8. 18:56
Sajnálom!!! :(((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook