Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tesztek, ha az ovis gyereketek 1 hét ovi után újra és újra beteg lesz? fórum

Ti mit tesztek, ha az ovis gyereketek 1 hét ovi után újra és újra beteg lesz? (tudásbázis kérdés)


12. Hanata
2010. okt. 27. 19:24
Mi most kezdtük szeptemberben az ovit, Bálint most másodszorra beteg, Először csak egy kis megfázás volt, de most gégegyulladása van, tüdőgyulladás-gyanús, és alig ment le a láza. Nálunk mondjuk nagyon odafigyelnek rájuk, minden kisgyereket kikísérnek a wc-hez (Bálint azóta itthon is külön kéri, hogy kísérjük ki). Én Actival Kid-et adok neki, meg C vitamint, de most én is azon gondolkodom, hogy átváltunk Béres cseppre. C vitaminból a Bérest nem eszi meg, csak az Eurovitet, az narancsos, az is jó, nem?
2010. ápr. 1. 16:41

mikor a fiaim ovisok voltak a béres cseppet adtam nekik, és egy évben két három alkalommal volt csak enyhe náthájuk,most a kislányomnak kezdtem el adni ő két éves és májusban kezdi a bölcsit.természetesen orvossal megbeszélve!

a fiúk már 16 és 19 évesek ,egy évben max 3,4 napot kell az orvosnak igazolnia

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - Ritamoto)
2010. ápr. 1. 12:42
Beszélnék az óvónénikkel határozott, erélyes, udvarias hangon. Kötelességük vigyázni a gyerekekre. És ahhoz a megfelelő öltözés is hozzátartozik. Bár..Szerintem már nem kell sál meg harisnya több, mint egy hete. De megértelek, mert az elsővel én is ezt csináltam..:) Most a kisebb kiscsoportos, kicsit visszafogom magam(bár így is én vagyok az aggodalmas anyuka) de a fiam azért kevesebbet beteg. Bár lehet, hogy nem azért, mert őt nem öltöztetem túl, hanem mert kiskorában minden nyavalyát elkapott az akkor kiscsoportos nagytól, így talán edzettebb egy fokkal. De havi egy hét így is megvan otthon.
9. ritamoto (válaszként erre: 8. - 97d59f50eb)
2010. ápr. 1. 09:17

Én dolgozom, 8 órában, és nagyon nehéz, pedig a nagyszülők is erejükön felül segítenek.

Én úgy látom, hogy ez szinte már elfogadott tény, hogy egy óvodás gyerek folyton beteg.

Szerintem azért ez ellen nagyon sok dolgot lehetne tenni.Pl. nálunk az oviban a wc-k ahányszor csak látom koszosak ( lepisilve, lekakálva, nem lehúzva) a gyerekkel nem mennek ki wc-re, egyedül intézi, vagy kezet mos vagy nem, a fenekét pl. el sem éri, hogy ki tudja törölni.Az orrát 1x se fújják ki, bele van száradva délutánra.Egy nagycsoportos talán már önálló ennyire, de egy 3 éves szerintem még nem.

Megértem, hogy a nagy csoportlétszám miatt leterheltek az óvónők,daduskák, de egy kicsit nagyobb odafigyleléssel, jobb szervezéssel talán lehetne javítai a helyzeten, és nem lenne természetes, hogy az óvodába járás = a betegséggel.

2010. ápr. 1. 09:09

Sajnos ez nálunk is így az 5 éves kisfiammal Január óta 1-2 hetet megy 1 hetet itthon van betegen.

Most nem dolgozom így meg tudjuk oldani, de az aki dolgozik igen nehéz lehet neki.

2010. ápr. 1. 09:09
Sajnos én is ebben a cipőben vagyok. A régi oviban is egyik héten ovi volt a másik héten pedig itthon. Most elköltöztünk, itt volt 2 hétig, aztán most a második hete, hogy beteg, már jövöhéten megy. KApott kötöhártya gyulladást, és jó megfázást, aztán az egész család elkapta, és visszafertőződött. Gyógyszer, gyógyszer, és gyógyszer folyton. Mit tudunk tenni? jó kérdés. Vitaminokat és immunerősítőt kell adni neki szerintem. A gyerkőcöknek ez az időszak fontos, mert a szervezetük, talán most lesz ellenállóbb. Iskolába kerüléskor már nem lesznek ennyire betegek. Az ovoda erről szól sajnos.
2010. ápr. 1. 09:07
Én is ilyen voltam, utáltam az az óvodát. Majd átvittek egy másik óviba és minden megváltozott, szerettem oda járni és vártam a napi játékokat. Lehet, h nem mer a gyarak erről beszélni, mert cikinek érzi, h ő miért nem érzi jól magát és magányos...
2010. ápr. 1. 09:07

A kisfiam 3 hétig volt beteg , majd egy hét ovi, és újra beteg.Az 1 hét ovi alatt elmondta, hogy nem adtak rá harisnyát mikor kimentek, és sálat sem, szinte sírva mondta, hogy ne adjak rá, mert az óvónéni azt mondta, hogy nem kel már.Egy hete szeles idő volt, szerintem még nincs annyira jó idő, hogy így menjenek ki.

Ráadásul tudják az oviban, hogy tartósan beteg , a veséje miatt.Gondolom leült a homokban, sál nélkül meg a torka fázott meg, és észre sem vették az oviban hogy lázas, pedig mikor mentem érte délután olyan piros volt az arca, a szemén látszott hogy tiszta láz.38,4 volt.Másnapra 39,7 lett, majdnem kórházba kerültünk.

Ti mit tennétek a helyemben?

2010. ápr. 1. 09:05
meggyógyítom...aztán jár egy hetet, és kettőt megint otthon van... 3 évig csináltam..részvétem(
2010. ápr. 1. 09:04
nem város, hanem várod:)
2010. ápr. 1. 09:04
Semmit nem tehetsz. Adod neki a vitamint(inkább csak c vitamint) és város, hogy elmúljon ez az időszak. 5-6 éves kora körül elmúlik. Addig..ki kell bírni:(
2010. ápr. 1. 09:01
Ti mit tesztek, ha az ovis gyereketek 1 hét ovi után újra és újra beteg lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook