Hiszti (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. pethoevi (válaszként erre: 66. - Elvira-77)
2010. ápr. 9. 09:13
Bizony,nagyon nehéz...De azért néha hagyni kell.Nem baj,ha elfáradunk,de azért a gyerek ezzel ismeri meg a határait,és ez alapján fogja tudni elhelyezni magát a társadalomban.Szóval ez egy nagyon komoly folyamat,ahol MINDEN a szülőn múlik!Kitartást kívánok hozzá! :-)))
2010. ápr. 8. 19:53
Muzály kibírni mi vagyunk a felnőt tokos szülők! Alapjában egy tündér i stud lennia fiam, meg sokan olyan ártatlan báránynak lássák, el sem hiszik milyen ördög tud bele bujni! Az ötleteket kipróbálom, muszály lesz elenszert találnom, legalább arra, hogy fékezhessem! Visszagondolva, egy áldott jó bab volt el sem hiszem mikor történt a nagy átalakulás, a bátya meg a fordítja ő babának egy "égetni való", tényleg sehová nem lehetett elmenni vele, most meg ő az angyal!
65. pethoevi (válaszként erre: 64. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 7. 08:20

Nagyon sok türelmet és kitartást kívánok neked! :-)

Hidd el,egyszer elmúlik! (És akkor jön a kamaszkor...)

64. eb16e31c66 (válaszként erre: 58. - Elvira-77)
2010. ápr. 6. 21:41
Együtt érzek veled. Nálunk is ha dühkitörés jön rá, teljesen kikapcsol. Szó szerint mintha nem is ő lenne. Akkor ezek szerint nem csak az én gyerekem ilyen. De miért van az vajon, hogy az egyik gyerek ilyen a másik meg olyan? Jó lenne ha valaki megtalálná ennek az ellenszerét. Tényleg elég kibírni idegekkel. Ráadásul most nemrég szültem és egy 2 hetes pici baba mellé nem egy ilyen gyerek hiányzik. Ja és a pláne! nem csak most lett ilyen, hogy megszületett a tesó (mert mindenki azt hiszi), már egy éve ilyen.
63. pethoevi (válaszként erre: 62. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 18:44

:-)

Ok,h ha valamelyiket kipróbáltad,írj,hogy vált be! :-)

62. ebba518fdb (válaszként erre: 61. - Pethoevi)
2010. ápr. 6. 09:56
nagyon jó... :-) nekünk bokszzsákunk van, azt szoktuk püfölni.. :-) de amiket írtál, nagyon jó ötletek.. :-) jegyzetelek.. :-)
61. pethoevi (válaszként erre: 60. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 09:10

Hirtelen nem jutott jobb eszembe...

Ja,én már mondtam azt Á-nak egyszer,h ha érzi,h dühös,akkor szóljon,kimegyünk,ásunk egy gödröt és belekiabálunk.Ezen nevetett,és semmi baj nem volt utána.Sokszor a humor a megoldás. :-)

60. ebba518fdb (válaszként erre: 59. - Pethoevi)
2010. ápr. 6. 08:37
:-)
59. pethoevi (válaszként erre: 58. - Elvira-77)
2010. ápr. 6. 08:34

Szió!

Hát ez elég nehéz...

Talán az lenne a legjobb,h amikor nem tudod megfékezni,te adsz neki valamilyen lehetőséget,amiben levezetheti a feszkót.Olyat nyilván,amiben nem sérülhet meg...Rendezzetek kődobó versenyt,vagy tépjetek papírt (az biztos,h ilyenkor rombolni fog,alkotni nem!)...vagy nem is tudom...Kitartást neked,majd csak elmúlik!!! :-)))

2010. ápr. 6. 07:33

sziasztok! jó hogy olvastam ezt a cikket!

Nekem két fiam van az 5 lesz a másik 3 a nyáron! A nagy fiam egy angyal a kicsihez képest! A kicsi rettenetesen akaratos hisztis! egyszerűen kezelhetetlen, már sokszor réémisztő ahogy viselkedik! Dobál ordít rúg harap! a legrosszabb hogy adühkitörései alatt nem lehet megszeretni sem mondjuk egyébként sem a egy bújós tipus! Azt már kitapasztaltuk, hogy ha front érkezik esik az eső vagy a hó akkor nála kikapcsol valami!Sajnos tehetetlen vagyok ráhagyom előbb utóbb abbahagyja csak ki kell bírni idegekkel, meg utánna arombolást helyre kell állítani! Nem tudom mivel tennék jót, ha engedek a követelésének és hamarabb lehigadd, vagy ha várok! CSak már volt olyan esetünk is hiogy saját magában oozott sérülést! A nagy kitörésében beleszaladt a rózsabokorba és felsértette a szeme alatt pici hílyán hogy nem a szemét vihettema sürgősségire mert nagy tüske volt benne! Szóval rémisztő dolgokat produkál, már gondoltam hogy orvoshoz fordulo mivel tudnám megfékezni! Bár azt már kitárgyaltuk a családban hogy a vér nem vállik vízé az apósom törvényeit örökölte (nagy bánatomra:(((( ) mert az unkatesójuk is ugyan ilyen!

57. pethoevi (válaszként erre: 56. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 2. 20:23
Nagyon szívesen,remélem,idővel beválik!Sok erőt kívánok hozzá és kitartást! :-)
56. eb16e31c66 (válaszként erre: 54. - Pethoevi)
2010. ápr. 2. 19:02
köszi a tanácsot ki fogom próbálni
2010. ápr. 1. 17:53
Ja,az lemaradt,h az első leültetésnél mondd neki,h most itt kell maradni,amiért ezt csinálta (hisztizik),és amikor letelt,akkor megbeszélni,és megölelni! :-)
54. pethoevi (válaszként erre: 52. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 1. 17:52

Jujj,nem szabad bezárni!Mert akkor azt érzi,h nem számíthat rád a bajban!Csak vidd be,vagy ültesd le a lépcsőre,székre,és addig kell ott maradnia,ameddig nem mondod(általában annyi perc,ahány éves-ehhez csinálhatsz egy időmérőt neki).És ahányszor felkel,annyiszor visszaülteted,visszakíséred,szó nélkül,vagy éppen csak egy szóval megmagyarázva.Ha kell,50szer!!!Nagyon fontos,h kitarts,mert ebből fog tanulni.Ha mindig megcsinálod,akkor rájön,h mire kell számítani.Ha egyszer engedsz,vége! :-)

Nehéz...

53. eb16e31c66 (válaszként erre: 49. - Tina87)
2010. ápr. 1. 15:24
A cipőhúzás nálunk is így megy, ha segíteni akarok nem hagyja, hiába csak küszködik, és a vége az, hogy földhöz vágja és ordít, hogy minek segítettél. De ezt képes elmondani 50x 10 percen keresztül.
52. eb16e31c66 (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. ápr. 1. 13:05
Az én fiamra is rájön öltöztetéskor a hiszti, ha nem akar felöltözni és mégis ráadom valahogy a ruhát akkor fogja és leveszi. A szobába bezárásos dolgon már én is gondolkodtam, de félek, hogy amilyen dilinyós néha beveri az üveget.
51. ebba518fdb (válaszként erre: 50. - Pethoevi)
2010. ápr. 1. 09:15
válaszolok priviben, mert nem akarom off-olni a témát.. :)
50. pethoevi (válaszként erre: 48. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 1. 09:11
Hát ha szeretne menni,akkor próbáljátok meg!Lehet,h ő szeretni fogaj.Pont olvastam a Nők Lapjában múltkor,h a szülőnek nem tetszett az óvónéni,viszont a gyerek imádta,és a pszichológus azt ajánlotta,h ne vigye el,ha a gyerek szereti...Vidd be 9-12ig,az nem sok idő,de kijátssza magát és a fejlesztésen is részt tud venni.És csak 3 óra...Hm? :-)
49. Tina87 (válaszként erre: 1. - Eb16e31c66)
2010. ápr. 1. 09:09

Mintha a lányomról írtál volna.Dettó ilyen.Ha veszi a cipőjét és nem megy neki eldobja, múltkor például a salátás tálban landolt olyan mérges lett a cipőre.Szóval valahogy én sem tudom hogy reagáljak néha.A bünti szék nekünk nem vállt be, sajna.Úgyhogy türelmes vagyok, és ennyi.

De remélem a dackorszak nem tart sokáig... :P

48. ebba518fdb (válaszként erre: 47. - Pethoevi)
2010. ápr. 1. 08:59

Szia!


sajnos nálunk csak egy ovi van.. :( nincs választási lehetőség, ez az egy viszont nem túl ideális.. :( ezért is húzom amíg csak lehet, de idén már nem biztos, hogy el tudom kerülni, mert Matyi nagyon szeretne már menni.. tervben van, hogy vissza költözünk Pestre, de ez lehet, hogy idén még nm sikerül.. ha megy is Matyi szeptembertől, akkor is csak pár órára.. :) hát majdcsak lesz valahogy.. :)

47. pethoevi (válaszként erre: 46. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 1. 08:44

és nem tudsz egyetlen óvónénit sem,aki jó lenne?(nem tudom,h hány ovitok van,stb...)És mielőtt választasz,mindenképpen menj nyílt napra!!!


(megtudod,sok oviban fúrják egymást az óvónénik,nem jó a légkör,és nem szeretnek bejárni.Én nyugis voltam,jó kollégákkal,de ha rosszabb kedvem volt,a gyerekek mindig felvidítottak.Meg azt is tudni kell,h ez a szakma kiégéssel jár,sajnos.Ezt a fősulin is megtanultuk pszichológiából.Ezért nem lenne szabad 45 fölött dolgozni egy óvónőnek.Mert azért szerintem a 80% ugyanilyen lelkes volt,mint én.Szóval ha megteheted,akkor minél fiatalabb óvónénit válassz!És ne félj attól,h nincs tapasztalata,mert azt majd megszerzi,a lényeg,h szeresse a gyerekedet!)

46. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Pethoevi)
2010. márc. 31. 23:40
igen ez át is futott az agyamon, hogy miközben írtam, hogy azért az óvónénivel másképp működnek a dolgok.. :) nagyon jó, hogy ennyire szereted a szakmád, meg a gyerkőcöket.. :) bár csak itt nálunk is ilyen óvónénik lennének.. :) sajna nincs ekkora szerencsénk.. :( még nem jár Matyi oviba, de már jelezte, hogy menni akar, aminek nem örülök túlságosan, pont az óvónénik miatt.. :(
45. pethoevi (válaszként erre: 43. - Ebba518fdb)
2010. márc. 31. 22:58

Igen,nagyon szép szakma,de azért fárasztó is,bár én imádom,mert a gyerekek olyan hatalmas szeretetet tudnak adni,amit más munka nem!!!És amikor 25 gyerek adja... :-))) (mikor eljöttem a munkahelyemről a szülőkkel bőgtem.)

Hidd el,az oviban a gyerekek nem úgy viselkednek,mint otthon.Nagyon sok esetben pont az ellenkezője.És az otthon eleven gyerekek anyukája nem akarja elhinni,h nincs gond egész nap.Ez abból is adódhat,h egy óvónénit máshogy tisztel,és megtanulja az óvodai szabályokat,és azt,h rajta kívül vannak még 24en,akikhez alkalmazkodni kell.Otthon pedig ugye ő a család szemefénye.És ez így van jól! :-)))

44. ebba518fdb (válaszként erre: 42. - Pethoevi)
2010. márc. 31. 22:55
bejelöltem kedvencnek a naplódat.. :)
43. ebba518fdb (válaszként erre: 42. - Pethoevi)
2010. márc. 31. 22:10
akkor nagyon szerencsés vagy.. :) szép szakmád van, de tutira nagyon strapás.. :) nekem elég a két kis haramiámat is elterelgetni, nem lehet egyszerű egy egész csoportot.. :)
42. pethoevi (válaszként erre: 41. - Ebba518fdb)
2010. márc. 31. 22:01

köszönöm,aranyos tőled,ránk is fér a szorítás!

2 évig dolgoztam Szolnok mellett,aztán elköltöztem a páromhoz.Itt is szerettem volna,de nincs lehetőség,sőt itt is ovibezárás volt.De ez jobb is,mint az ovi.Anyagilag persze nem,de 2,5 év munkanélküliség után...és tényleg nagyon jó helyem van.Az egész családot nagyon szeretem,és ők is családtagként kezelnek! :-)

41. ebba518fdb (válaszként erre: 40. - Pethoevi)
2010. márc. 31. 21:56

megkeresem a naplódat.. :)


5 hónap még tényleg nem olyan sok, de csak annak aki épp nem a babával próbálkozik.. :-D nagyon szorítok, hogy hamar összejöjjön.. :) óvónőként nem dolgozol??

2010. márc. 31. 21:46
tudom,h legyinteni fog...5. hónapja...tudom,tudom...de azért rossz a sikertelenség.azt hittem,majd azonnal sikerülni fog.és kiderült,h kicsit magas a prolaktinom...(a naplómban minden benne van) :-)
39. ebba518fdb (válaszként erre: 36. - Pethoevi)
2010. márc. 31. 21:34
mióta próbálkoztok??
38. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Zsupszi)
2010. márc. 31. 21:33

igen a "nem" az nálunk is a "csak azért is megcsinálom" reakciót váltja ki, azért is kellett kitalálnom valamit.. :)


Matyi fiam (ő a nagyobb) mintha megérezte volna, hogy miről beszélgetünk, rendesen kiverte magánál a biztosítékot délután.. :) valamiért nem tudott aludni délben, így viszont eléggé túlpörgette magát.. :) de azért sikerült nagyobb balhé nélkül megúsznunk.. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook