Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogy mondta el gyermekének, hogy nem a nyuszi hozza az ajándékot? fórum

Ki hogy mondta el gyermekének, hogy nem a nyuszi hozza az ajándékot? (beszélgetős fórum)


26. Lencsy
2011. nov. 27. 19:47
Nem figyeltem a dátumot így sikerült másfél évre rá reagálnom ..na nem baj , remélem tudják már a gyermekei hogy nincs nyuszi :D
25. Lencsy
2011. nov. 27. 19:42

Az enyimek teljesen maguktól jöttek rá, hogy badarság így nem kellett mondanom semmit ! Nem tudom, hogy mi lenne a jó módszer de szerintem nem okozna már a gyerekeidnél traumát ha megtudnák az igazat , mert elég nagyok hozzá ! Egy 2-3 éves még lehet hogy nem fogná fel, de a tieid már biztosan !

Azt hiszem jobb lenne minél előbb megtudják most már az igazat , mert a suliban kellemetlen perceket okozhat ha szóba kerül és többi gyerek kineveti ! Jön a Miki ..nagyszerű alkalom :) Add a kezükbe a csomagot és mondd el, a Mikulás hagyomány történetét ! Meg fogják érteni :)

24. Szibor (válaszként erre: 22. - Egyszeregy)
2010. jún. 10. 19:32
Ebből is látszik, hogy a gyerek odafigyelt a misén, vagy a hittan órán a suliban, és ez csak jó. :-)
23. Szibor (válaszként erre: 22. - Egyszeregy)
2010. jún. 10. 19:29

Lehet, ha jön az ünnep újból előkerül a téma.

Saját példám, (anyukám sokszor elmondja), én egyszerűen felismertem őt, mert elég rutintalanul saját maga öltözött be Mikulásnak. Mág sok más dologban is álandóan megakart kímélni a csalódástól, (ez engem már gyerek koromban is idegesített, hogy miért nem a valóságot mondják) én ezért nem is indítottam úgy egy ünnepet sem, hogy ez meg az hozza az ajándékot.

De az utolsó Mikulás ünnepséget "sikerült" berszerveznem, ott: egy erdőben várta a Mikulás a gyerekeket és teljesen úgy tűnt, hogy az igazi, innentől kezdve, a gyerekeimnek mondhatok akármit ők már látták az igazit, csak azt nem tudom idén, hogyan oldják meg, mert ezt szerintem már nem tudják felülmúlni, és akkor marad megint a magyarázkodás.

2010. jún. 9. 09:45

Az én 9 évesem (fiú) egyszercsak azt mondta, (húvét előtt) ő nem hisz a húsvéti nyusziban. Megkérdeztem, hogy miért nem. Azt mondta (katolikusok vagyunk), hogy mi köze egy nyúlnak Jézus feltámadásához.

A Jézuska és Miklós püspök beleillik a képbe, az fel sem merült benne, hogy ott sem klappol valami, tehát a dolognak nem a mese-részével volt a baj, hanem a logikával :)

Titokban elmondtam neki - hosszú vívódás után, főleg azért, mert elkezdte győzködni a 6 éves húgát is, aki el is sírta magát emiatt -, hogy igazából a nyusziban én se hiszek, majd később elmondom, hogy miért. Gondoltam, keresek egy alkalmas időpontot, amikor ketten leülhetünk és átsegítem a "traumán". Már elszántam magam, hogy elmondok mindent: karácsonyt, Mikulást is. De azóta nem kérdezett. Pedig húsvét nem tegnap volt. Én azt gondolom (lehet, hogy tévedek), hogy talán megsejtett valamit - akár tudat alatt - és nem akarja még hallani...

21. Szibor (válaszként erre: 1. - Detti05)
2010. jún. 9. 09:33
Én a nagyobbiknak egyszerűen megmondtam, elég csalódott volt, azóta nem mondunk ilyet. A tesónak sem, azt mondjuk, hogy akik a városban rohangálnak azok álMikulások és van egy nagyon jó könyv: Jakob Streit: Szent Miklós talán ez segít.
20. rictor
2010. márc. 31. 16:09
több mint 7 éves a fiam de mi még hiszünk benne.A Jézuskánál volt egy kis gond mert elszólta az apja magát,hogy ő vete az ajándékot de utána egyből ki is magyarázta magát.tök muris volt a dolog mert azt mondta a gyereknek,hogy segíteni kell a Jézuskának mert nem tud annyi helyre elmenni vásárolni.
19. andi6020 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2010. márc. 31. 16:07
Viccet félretéve, az én gyerekeim simán rájöttek, elfogadták hogy nem a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot, a nyusziban, és a Télapóban viszont sokkal tovább hittek. csalódás volt nekik, amikor kiderült, hogy mégse. Ez nekem nagyon furcsa volt.
18. d560948772 (válaszként erre: 16. - Detti05)
2010. márc. 31. 15:11
... amúgy a gyereknek kettős tudata van... remekül megfér egymás mellett, átmegy egymásba a mese és a valóság. Ez a nyuszis dolog ebbe ragyogóan belefér. :o)
2010. márc. 31. 15:08
Nálunk eddig minden évben beöltözött valaki mikulásnak. kb 10 éves lehetett a fiam amikor szólt nekem egy mikulás buli után,hogy "amugy anya én már régóta tudom,hogy csak valaki beöltözik" mire én: akkor miért nem mondtad? erre a fiu: mert jó volt nézni,hogy mit levágtok miattam :)
2010. márc. 31. 15:07

Biztos,hogy hisz benne mind a 2 nagy,mert most is nagyon várják a vasárnapot,még azért is szóltak,hogy apa ne vágja le a füvet,mert nekik kell a fű,hogy fészket csinálhassanak.


Köszönöm a segítséget,remélem nem lesz majd nagy törés az életükben,ha kiderül majd az igazság.

2010. márc. 31. 15:06
A nyuszi! Kikérte agának a feltételezést! :-))
14. csodapók (válaszként erre: 12. - Detti05)
2010. márc. 31. 15:05
Megnéztelek benneteket, láttam Nálatok is van picurka. Ami még nagyon aranyos, amikor az idősebbek már besegítenek a titkolózásba! Ettől aztán már Ők is nagynak érzik magukat!:)
13. Eperke9 (válaszként erre: 12. - Detti05)
2010. márc. 31. 15:03
Ha így van, szerintem hagyd, hadd higgyen a Nyusziban amíg Ő örömét leli benne.
12. Detti05 (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2010. márc. 31. 15:00
Szerintem ez a helyzet az én lányommal is,hogy hiába tudja,mert biztos az iskolában már ezt megbeszélték,csak egyszerűen hinni akar benne,mert neki így jó.
2010. márc. 31. 14:59

De jó kis téma :)

Nálunk Csajszi 9 éves és legutóbb Karácsonykor adtam hálát, hogy még megvan a mítosz :)


Állítólag kiválóan tudják már egy bizonyos életkorra, hogy nincs nyúl, nics Télapó, nincs fogtündér. De szeretnek hinni benne.

Magamra emlékszem, hogy megdicsőült üdvrivalgással visítottam a világba a tutit, hogy ÉN tudom, hogy nem a Télapó hozza ... ! Emlékszem rá, nagyon büszke voltam magamra.


Most, hogy lányunk van hasonló életkorban, nagyon izgulok, hogy mi lesz majd. De szerintem felvilágosítani nem kell. Majd jön ez magától, illetve a suliban az idősebbek képbe helyezik a kisebbeket.

Én minden esetre nem szólok, hadd legyen meg addig a kis rejtélye, amíg lehet.

Gondolj bele, Ő ilyenkor annyira izgul, mint mi, amikor krimit nézünkés jön a baltás gyilkos.

Hülye hasonlat, de neki ez okoz adrenalinemelkedést. Szerintem.

10. Eperke9 (válaszként erre: 7. - Detti05)
2010. márc. 31. 14:59
Aranyos:-)))
9. csodapók (válaszként erre: 1. - Detti05)
2010. márc. 31. 14:59
Szia! A kislányod már biztosan tudja, hogy mi az igazság. Nálunk is hasonló volt a ssztori, Ők nem szerették volna elmondani, pedig már régen tudták!:) Hét éves volt a kicsi, amikor Ő rákérdezett és akkor már a nagyok is sejtelmesen mosolyogtak. Azt mondták olyan jó ebben a hitben élni, már mindenki tudja / a pici nem/, de folytassuk így tovább! Nyuszival, Mikulással.:):)
2010. márc. 31. 14:57
Az enyém még pici, ezen nem is gondolkodtam még.
2010. márc. 31. 14:56
Tegnap este mondtam a nagylányomnak,hogy a kis öccse mit fog kapni húsvétra,mire ő nagy kikerekedett szemekkel azt kérdezte:Na de ezt te honnan tudod,hogy a Levi mit kap?
6. d560948772 (válaszként erre: 1. - Detti05)
2010. márc. 31. 14:54

... nem hisz benne... elfogadja így, ahogy van... ahogy kitaláltátok. Jó esetben a gyereknek nem kell megmondani, hogy mi van, hanem észrevétlenül megy át a "tudom"-ba. :o)) Amikor a 14 éves fiamat megkérdeztem, hogy van-e valami különleges óhaja karácsonyra, azt mondta, "a Jézuska azt pontosan tudja" ... hm... lehet, hogy hisz még a Jézuskában.

Húsvétkor a mai napig anyuéknál vagyunk (családi ház, nagy udvar) és végigdugdosom az összes bokrot, fűcsomót ajándékokkal... és a 14 és 17,5 éves gyerekeim ott keresgetik. Hm? Hisznek a nyusziban? ;)

2010. márc. 31. 14:54
Jó bocs,TOJJA
2010. márc. 31. 14:54

szia

én elmondtam neki, hogy ovisokhoz jön csak, ő már nagyfiú lett és neki így már nem:DMegértette, mostmár tudja hogy tőlünk kap:DD

2010. márc. 31. 14:54
Nem is hozza, ha nem tojja:)))))))))))
2. agis
2010. márc. 31. 14:53

Nem a nyuszi hozza az ajándékot?



Miért, a nyuszi hoz ajándékot? Nekem sose hozott. Azt hiszem az én gyerekemnek se fog. Vasárnapra nem kapnak ajándékot? Ah, el vannak kényeztetve a mai kölykök.

2010. márc. 31. 14:52

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.Nagylányom 10 éves a nagy fiam 7 éves.A mai napig hisznek a mikulásban és a télapóban,ami nagyon jó,de félek,hogy a lányom csak azért hisz még benne,mert mi azt mondjuk neki.Az iskolában már biztos sok hasonló korú gyerek tudja,hogy nem a nyuszi tojja a piros tojást.

Segítséget szeretnék kérni,hogy ki hogy világosította ez ügyben fel a gyermekét.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook