Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szült valaki mostanában a szolnoki hetényi kórházban? Mik a tapasztalatok? fórum

Szült valaki mostanában a szolnoki hetényi kórházban? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 12. 13:12
Hú köszönöm megnyugtattál :)
2010. ápr. 6. 18:38
Én tavaly januárban szültem ott, már a harmadikat - ugyanott, és Tolna megyéből visszamentem oda szülni. Nem az a neten látható álom kórház , de nem olyan rossz (mint pl. a szekszárdi) és a gyermekágyi rész kifejezetten jó - szerintem. Sok minden megbeszélhető szeretettel és öntudattal. Jó orvosok is vannak, én a Faragónál szültem mindhármat és maximálisan meg voltam elégedve, éjfélkor riasztották otthonról az elsőnél - szava sem volt, hogy nem kéne :). Úgy tudom, már csak babás szobák vannak. Ruhát lehet vinni, szinte mindenki visz a babájának. Én egy ágyasban voltam a másodikkal és a harmadikkal, nekem az volt a jobb, mindenkinek egyén függő. Nagyon rendesek, lelkiismeretesek a nővérek, szívesebben is hagytam rájuk a piciket, mint alig ismert idegenekre, biztosabb voltam így, hogy jó kezekben vannak. A különszoba érdekében dokival/szülésznővel érdemes beszélni - ha azt szeretnél-, és ha épp akkor van üres, segítenek...fizetni: adnak egy csekket, amelyen saját belátásodtól, pénztárcádtól függően támogathatod a kórházat - ennyi. Nem kell félni a szolnoki kh-tól, jó hely. :)
2010. márc. 31. 17:48
Nincs mit.Szia!
2010. márc. 31. 17:46
most megyek van még egy kis dolgom de remélem tudunk beszélni még valamikor és tényleg köszi az eddigi infokat :)
2010. márc. 31. 17:39
Akkor jó,ha még tudok hasznos infot adni szivesen teszem.
2010. márc. 31. 17:32
nembaj örülök neki hogy segítesz mert ezt sem tudtam,hogy beteszik neki a kórházban :D
2010. márc. 31. 17:02
egyébként bocsi,nem akarok okoskodó lenni és biztos te is tisztában ezekkel.:)
2010. márc. 31. 16:59
Csak azért kérteztem,mert ,ha szertenél fülbavalót a kis fülébe és beviszed akkor a hazamenetel napján a nővérke beleteszi neki fájdalom nélkül.Az én lányom végig aludta az egészet.Azért döntöttem így mert a késöbbiekben nem lett volna szivem kilövetni vagy szúratni,de a születés után még olyan vékony a a fülcimpa,hogy szinte a simogatással áttudják lyukasztani.
2010. márc. 31. 16:54
lány :)
2010. márc. 31. 16:48
Fiu vagy lány lesz?
2010. márc. 31. 16:44

Igen hallottam erről is hogy lehet saját ruhát is bevinni ha valaki nem szeretné abba öltöztetni ami ott van.Hát igen sokan nem tudnak róla.

Nekem is van még azért időma szülésig de szeretnék felkészült lenni ha eljön a nagy nap. :)

2010. márc. 31. 16:44
Azt tudom,hogy lehet a vajudás időszakában fürdeni és van egy nagy labda és bordásfal,amin letudod vezetni a kínjaid,ha akarod bár szerintem az egészen csak a végeredmény enyhíti a fájdalmat.
2010. márc. 31. 16:31
Sok anyuka sajnos azt sem tudja mikor mit kell tenni és nővére válogatja,hogy mennyire segítőkész.Én a második naptól kezdve saját ruhát adtam Rá és a hazamenetelnél is én öltöztettem.Sok anyuka pedig felvolt háborodva,hogy ezt nem lehet?de igen csak nem tudtak róla.
2010. márc. 31. 16:27
Nem nagy kívánságok ezek a dolgok,de annál fontosabbak.Ha ezeket nem kérjük magunkzól,nem biztos,sőt,tuti,hogy nem foglalkoznak ezzel,hisz sok dolguk van.Ezért írtam,hogy készségesek,de felkészültnek kell lenni.
2010. márc. 31. 16:22
Igen nekem mondta Kati már a legelső találkozásunkor hogy a babát jó rögtön a mellkasra tenni a bőrkontaktus miatt is meg hogy megnyugodjon a baba, de én is így szeretném ahogy le írtad. :)
2010. márc. 31. 16:19
Ugy emlékszem,hogy a zuhanyzó már akkor is rendben volt,a szobák pedig ugyan olyanok mint a többi osztályon.Azért ezeket mind beszéld át Katival,meg mindent ami felmerül benned.Én pl.kértem az orvosom,hogy egyből rakja a mellkasomra a picit,hogy a tortura után megnyugodjon a szívdobbanásomtól,vagy pl.arra is megkértem,hogy miután rendberakták egyből hozzák hozzám,mert megakarom ciciztetni.Igy is történt már a hetediken eggyütt voltünk és szopizott a Drágám.ezeket könyvből olvastam,hogy fontosak az anya gyermek kaocsolat szempontjábol.
2010. márc. 31. 16:14
Hmm..értem.Igen mindenképp szeretném hogy mellettem legyen a kislányom majd azért a szülésznőnek megemlítem én is hogy mit szeretnék. :)
2010. márc. 31. 16:10
Amikor én szültem mindent előre kikötöttem az orvosomnak,többek közt azt is,hogy olyan szobába akarok kerülni ahol a Lányom velem lehet.Egy több ágyas szobában voltunk és ugy vettem észre,hogy aki igényt tartott rá mindenkinek ott lehetett a babája.Szerintem ez az egész osztályon igy van és nem szobafüggő.Annyiból jobb,ha nem egyedül Vagy,hogy nem kell a picit betolnod a nővérekhez amíg pl.fürdesz.De persze ennek is vannak hátrányai,pl. nagy a nyüzsi.
2010. márc. 31. 16:03

Igen én is azt vettem észre rajta hogy nagyon kedves és figyelmes.Mondta bármi kérdés van hívjam fel nyugodtan.Úgy látom akkor emiatt már nem kell aggódnom hogy milyen lesz velem a szülésznő.

Igazából csak a körülmények aggasztanak kicsit mert így kívülről nem látszik túl jónak a kórház.

Persze lehet hogy a szobák tiszták és rendezettek.

Azt hallottam nem olyan rég cserélték ki a zuhanyzó részt is.

Amúgy szólnom kell a szülésznőnek hogy milyen szobát szeretnék szülés után?Úgy értem hogy szólni kell neki hogy gyerekágyas szobát szeretnék ahol velem lehet a babám?

2010. márc. 31. 15:46
Barátnőmnek is Ő volt és Keresztanyumnak i Ő lesz.A lehető legjobb választás!!Nagyon segítőkész,amiben csak lehet könnyíti a szülést.
2010. márc. 31. 15:26
Igen Katinak hívják. :D Eddig 1x találkoztam vele de nagyon rendes volt.Azt beszéltük meg hogy amikor megyek az első nst vizsgálatra akkor találkozunk még és elmond mindent hogy miket vigyek magammal meg megmutatja a szülőszobát is.Szóval már így elsőre is nagyon szimpatikus volt. :)
2010. márc. 31. 15:22
Barátnőm pár hónapja szült és az utolsó három hónapban fogadta meg az orvosát épp a szabály miatt,de az orvossal is nagyon jól járt.Persze itt Szolnokon.
12. Vanessza13 (válaszként erre: 10. - Strawberry33)
2010. márc. 31. 15:19
Igen tudom,hogy ez a szabály,de akkor,ha már van szűlésznőd jó kezekben Vagy.Főleg ha Katinak hívják:))
2010. márc. 31. 15:16
Egyébként elég határozottnak és felkészültnek kell lenni az itteni nővérkékhez.
2010. márc. 31. 15:15
Én fogadtam szülésznőt viszont azt mondták hogy szülésznőt egyedül nem lehet.Szóval muszáj egy orvost is fogadnom mellé.Pedig nekem is bőven elég lenne szerintem a szülésznő is.
2010. márc. 31. 15:08
Hát nem tudom a nögyogyász választás nagyon egyéni,mindenkiröl hallani ezt is-azt is,de mindenki megfelel valakinek az elvárásának:)Mondjuk biztatóbb lett volna,ha egyből rávágja,hogy ott tud lenni,de még,ha el is válalja se biztos,hogy ott lesz.Én,ha mégegyszer szülök biztos,hogy egy szülésznőt fogadok.Az tuti,hogy egy percre sem hagy magadra és olcsóbb is.
2010. márc. 31. 15:05
én 11 éve 9 éve a fogadott lányom 6 hete szült ott én a 3. at Mezőtúron szültem mert ..... nekem vem volt jó ott tapasztalatom. Viszont a lányom -nak semmi panasza nem volt söt még most nekem sem ÁTLAGOS ,dokik is normálisak voltak attól eltekintve hogy nem tudták eldönteni hogy mégis mekkora lehet a gyerek császározzák? vagy ne ?
2010. márc. 31. 15:02

Annak örülök ha velem lehet a baba végig :)

Erdődi Zoltán az orvosom de még nem fogadtuk meg hogy ő legyen a szülésnél is ott.

Igaz kérdeztem tőle hogy elválalná e de csak annyit mondott hogy hát nemtudja még mi hogy lesz.Érdekes volt.

2010. márc. 31. 15:02
Felszereltségében,nem tudom összehasonlítani más korházzal,mert még egyszer szültem,de tudum,hogy vannak különböző eszköszök amik a vajudás idejére megkönnyitik a hejzetet.
2010. márc. 31. 14:59
Egyébként ki az orvosod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook