Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vaskészítményt érdemes adni egy 3 évesnek? fórum

Milyen vaskészítményt érdemes adni egy 3 évesnek? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 28. 17:58
A majban is sok vas van.
2010. márc. 31. 11:53
köszi a válaszokat.látom nem csak mi küzdünk ezzel a problémával.szóval a legjobb amit a doki ír fel.szerintem simán a folsav kevés lenne mert a fiam szinte semmit sem eszik így nem hiszem kerül elég vas a szervezetébe ezért is utalták be vérvételre.multi vitamint szedd 1 éves kora óta folyamatosan.a c vitamint már máshol is halottam hogy kell hozzá.
2010. márc. 31. 11:17
Szia, lehet, hogy legjobb ha felíratod a maltofert. De elég sok vas van még a Multitabs Immuno Kid-ben is. És ajánlom a Floradix Krauterblut szirupot is-ez természetes alapanyagú, jól felszívódó. Fontos, hogy tejet , teát nem igyon a vashoz, mert gátolja a falszívódást.
2010. márc. 31. 11:13

A narosan áfonya nagyon jó!!

Én pl nem adtam a kicsinek a vasat csak fél szem folsavat 1 évesen és tökéletes lett a vas értéke!!

Adj neki napi fél szem folsavat az nem árt!Nekünk a vas mellé mondták ...

2010. márc. 31. 11:13
Érdemes a vasat folsavval együtt és valóban c vitamin kíséretében adni. Van Maltofer Fol (ebben a vas mellet folsav is van) csepp is. Vanak növényi kivonatok is, de ha jól tudom, azok ilyen idős gyereknek még nem adhatók.
2010. márc. 31. 10:59
maltofer cseppet adnak c vitaminnal
2010. márc. 31. 10:52
Nekünk is most állapították meg a vashiányt az én kisfiam 2 éves lesz nyáron és Maltofer cseppet kell neki adni napi 20 cseppet!
2010. márc. 31. 10:49
kisfiamnak nagyon alcsony a vasa 2,8.a doktornő akar neki felírni szirupot.az érdekelne hogy akinek van tapasztalata az mit ad a gyereknek vénykötelest vagy inkább bio vagy ilyesmi.melyik szívódik fel jobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook