Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apró, piros pöttyök a 8 hónapos kislányom szája körül és az állán, mi lehet ez? fórum

Apró, piros pöttyök a 8 hónapos kislányom szája körül és az állán, mi lehet ez? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 18. 09:39
Sziasztok! A tegnap óta apró piros kiütések vannak a 8 honapis kisfiam egész testén. Vmi ötlet,h mi okozza?????
2010. márc. 31. 21:55
8 hónapos lesz a lányom, nálunk is elő szokott fordulni. A védőnőnk azt mondta, attól van, hogy cumizik, és a cumi alá kifolyik a nyála orrba szájba (valószínű, a foga miatt). És persze rengeteg tárgyat gyúr a szájába. Semmi extra, amióta gyakrabban főzöm ki a cumiját, nincs neki.
14. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Mircsike)
2010. márc. 30. 23:12
Az általad említett krém bár nagyon jó, de ekcémára van és szteroidot tartalmaz. Elvileg 2 éven aluli gyereknek önmagában nem is szabadna használni. A nagyobbik fiamnak ekcémára írták fel (nem a szája körül, hanem az egész testén voltak a foltok), de testápolóval együtt, amit a gyógyszertárban kevertek össze.
13. kingi7
2010. márc. 30. 22:22
Fogzás? Hát a 8.-on túl vagyunk és nem volt soha egy pötty sem a nyáltól, pedig olyan volt mint a csiga..
12. kingi7 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. márc. 30. 22:21

Hát Zsófi kapott múltkor antibiotikumot és a popsija volt tőle pettyes, pici piros kiütés szerű.. :( 10 napig kapott normaflórt, helyrejött...de X-elelm a kérdést :(

Nem lehet, hogy a gyógyszer maradványa?

2010. márc. 30. 22:04
köszi anyukák..:)))
10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Mircsike)
2010. márc. 30. 22:03
az Elocom-ról már hallottam,brutál cucc,nem???
9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - 353779d874)
2010. márc. 30. 22:02
aaaaaaaz...:))főleg mikor a vállamba harap..:)))
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2010. márc. 30. 22:01
nem folyik a nyála,az az érdekes..mikor még nem volt egy foga sem,akkor borzasztóan,de most nem...de neked legyen igazad...:))köszi..
2010. márc. 30. 19:44

Szia!

Nállunk is voltak pöttyök a kislányom arcán nyáladzáskor.

Mi ELOCOM krémet kaptunk rá.Azt mondta a doki hogy ez a krém erre van direkt.Nagyon jó volt.Este bekentem reggelre eltűntek.

6. 353779d874 (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2010. márc. 30. 18:02

Egyetértek!!

Nyáltol jön ki a kis pöttyök a szája körül! Fogadzik a drága :-))

ne aggódj! Elmúlik!

Gondolom a szájába gyömöszöl mindent, amitől aztán csak úgy csurog ki a sok nyál....de édi lehet

5. v.kler (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. márc. 30. 18:01

Szia!


Állítólag fogzáskor a nyál összetétele megváltozik, lehetnek ezek is azok a piros pöttyök. De ha úgy nyugszol meg, akkor mutasd meg egy bőrgyógyásznak! :

2010. márc. 30. 18:01
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Az én fiaimnak is akkor voltak a kis piros pöttyök amikor jött a foguk és mindig nyálas volt a kis álluk!!!!!!
2010. márc. 30. 18:00
szia én is azt üzenem ,hogy ez valószínű attól lehet az én kislányomnak is még a kis arcán is van ha nyálzik és az oldalán fekszik . nekünk a sima popsi krém vagy a neogranormonos testápoló is használ . üdv
2010. márc. 30. 17:56
Biztos hülyeség amit mondok, de nekem egyből az jutott eszembe, hogy nyálzik, és a foga jön... Az én lányom is most beteges ő is amoxicilint kap, neki igaz nem pöttyös most, viszont neki is dettó ugyanitt szokott, mikor jobban nyálzik a foga miatt. Kis apró piros pöttyök és neki is a szája körül de inkább az álllán.
2010. márc. 30. 17:54

apró piros kis pöttyök vannak a szája körül,illetve az állán,van,hogy tiszta vörös,aztán meg halvány,és persze mindig el is tűnik...garat gyulladása volt pár napja,már nem kell neki a gyógyszer sem,meggyógyult...amoxicilint kapott,természetesen megbeszéltem a gyerekorvossal is a dolgot,nem tudott értelmes választ adni,lehet vírus,a nyál kifolyás vagy étel allergia ill.bőr érzékenység...fenistil cseppeket javasolt,de nem ér semmit...ha nem eszik épp semmit,akkor is megjelennek rajta a pöttyök,úgyhogy nem hiszem,hogy étel allergia,vagy akkor mindenre allergiás lenne?más tünete,mint orrfolyás,nehéz légzés semmi sincs..

cumizni nem cumizik,az ujját nem szopizza.

volt valakinek hasonló dolog a picivel???

beszélgettem egy kicsit az előbb a szomszéd asszonyunkal,aki csecsemő gondozó a kórházban,100 éve ezt csinálja,babákkal foglalkozik,de ő is csak annyit tudott mondani,hogy kérjek időpontot a gyerek bőrgyógyászati szakrendelésre...holnap megteszem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook