Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
440. 8f8f3a827e (válaszként erre: 438. - Zefex)
2012. márc. 30. 14:56

Nem vagyok szemorvos, csak ollózni tudok. A legkisebb panasznál elküldöm szemészhez a pácienst.


Blepharitis a szemhéjak gyulladása, conjunctivitis, a szemszárazság a leggyakoribb dg. Az irodalom óriási arányszámot (20%) ír. Ez szerintem túlzás.

439. zefex (válaszként erre: 411. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 30. 12:28

Ha villanófényes v. lézeres beavatkozást tervezek kell-e vagy sem a fényvédelem?

Feltételezem, hogy munkanap, amikor reggeltől késő délutánig-estig bent van az ember, nem érdemes vele bohóckodni, ha egyébként kellene is.

438. zefex (válaszként erre: 437. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 30. 12:07
Hogyan nyilvánul meg a szem érintettsége?
437. 8f8f3a827e (válaszként erre: 433. - Pacific)
2012. márc. 30. 10:47

A rozácea krónikus, lassú lefolyású, fellobbanásokkal tarkított betegség. Mindig megtalálhatóak bizonyos jelek már a múltban is, stresszre hirtelen kipirulás (erythema pudore), visszeres, aranyeres panaszok, családi előfordulása a ktsz-i betegségeknek.

Amit írtál, az nem igazán jellemző erre. A rozácea nem érinti a nyakat, ugyanakkor a szem érintettséget 3-5% teszik. A gyakorlatomban ez nem éri el az 1%-ot sem. Továbbiakban a valamit magára (és páciensére) adó bőrgyógyász nem ad töményen szteroidot rozáceára, belsőleg meg pláne. Az, hogy van pár kitágult ér az arcon, orr körül az 25 év fölött majdnem mindenkinek van. Az hogy kórjelző-e, csak a vizsgáló tudja eldönteni. Nézd meg az orvosod arcát, lehet, hogy neki több ere látszik.


A lézer kezelés még ma is jól cseng a lakosság körében. Drága, de mindent gyógyít! Nagy a csodavárás vele szemben. Egy bőrgyógyászati vizitrét 5-20 ezer Ft-ot kérnek el az orvosok, míg egy dióda lézerkezelés 30-60 ezer Ft alkalmanként.


Megnéztem azt a honlapot, ahol LPS dióda lézert reklámoznak, mint orvosi centrum. Nem látok orvos nevet, pedig szakorvosi háttért biztosítanak, nagyon kemény akciózás folyik (egy valamit magára adó orvos kiírja büszkén a nevét és nem akciózik), a szőrtelenítést véglegesnek hirdetik, nem látok kezelés előtti, utáni fotókat, a lézerberendezésnek van neve, gyártója….

436. 8f8f3a827e (válaszként erre: 435. - Kori54)
2012. márc. 30. 10:41
Alacsony faktorszámú fényvédőt használj, ami hidratál is. Többször kend be a területet. Soha ne napoztasd direkt az arcodat. Használj mechanikus fényvédelmet (kalap, kendő, árnyékban napozás).
435. kori54 (válaszként erre: 432. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 29. 13:45
Természetesen olvastam a hozzászólásod. Lehet, hogy akkor fényvédő helyett hővédőt kellett volna írnom. Kinn ültem az erkélyen és az enyhén piros foltok lángoltak a melegtől.
2012. márc. 29. 11:08
Az antibiotikum jól hat a pattanásszerű gócokra, viszont nálam candidát okoz. Belsőleg tud valaki természetes gyulladáscsökkentőt ajánlani, ami hatásos?
433. pacific (válaszként erre: 431. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 29. 00:36

Köszi a válaszodat!

Nekem is furcsa, hogy eddig senki nem tudta megmondani mi lehet, most meg egyszerre pontos a diagnózis. A bőrgyógyász nézte nagyítóval a kis ereket, és ő mondta, hogy ezeket most érdemes eltüntetni, mert kevés van. Ő javasolta a lézert.

Előzményeim nem voltak, csak az utazás előtt 2 héttel kezdődött,akkor pedig, hogyan lehet ez rosacea. Igaz az olvasott tünetek alapján én is azt diagnosztizáltam. A magyar bőrgyógyász contact allergiát mondott - azt is nagyon burkoltan.

Nem lehet reklámozni dolgokat, de leírom miket kaptam.

Január közepén itthon elo-com-os krémet. Aerius allergia tablettát, és medrol tablettát. Ezeket használtam 2 hétig. Utána elutaztam ( USA-ba). - utazás előtt viszonylag rendbejött, de mire megérkeztem nagyon begyulladt a szemem. Zaditor nevű szemcseppet javasolt a szemorvos, de azt hozzátette, hogy allergia szerinte. A Visin, és a tobbi nem használt. Kaptam a nyakamra - mert az volt a legvörösebb, és nagyon égett Hydrocortisone Valarete Cream USP krémet , és 6 db Prednisone tablettát ( napi 2 db-ot)., 1 hét múlva újra doki, és a következőket javasolta:A nyakamra Cloderm cremet, arcra Metrogel-t, Ezek sem használtak.

Ezek után találtunk az üzletben homeopatias krémeket a Prosacea-t és a Tri Derma Facial RednessRepair-t. Ezektől elég jól helyrejött, (pár hétig) de a hétvégén újra belobban t az arcom és a nyakam. A doktornő a fokhagynára gyanakodott. Egyébként teljesen leszoktam a fűszerekről, nem ittam, és nem is kávéztam.

A mostani krém a metrosa 7,5 mg/g gél, és Azibiot nevű film tabletta. 6 hétig (heti 1 tabletta, és éjszaka a krém)kell használnom.

Mára kicsit jobb, és várom a lézeres beavatkozást.


Szerinted ilyen kevés értágulatnál nem érdemes még lezerezni? Azt észrevettem viszont, hogy ha a pirosság elmúlik, akkor is dagadtabb az arcom, a szemöldökömnél, és az államon, mintha álarc lenne rajtam. Ezért gondoltam, hogy talán segít a lézer, és ahol kiégetik ott talán már nem jön újra elő.


Nagyon kellemetlen ez az egész betegség ( ha tényleg az), és elkeserítő, hogy bármikor belobbanhat még akkor is, ha nagyon vigyázunk rá.


Még gondolkozom a lézeren, péntek reggelig van még idő.

Remélem a készítmények megnevéze segít másoknak.


Az jó ötlet, hogy előtte fotót készíttetek. Az viszont igaz, hogy ha elszúrják a fotót-tól nem lesz jobb....


Köszi szépen újra jó éjszakát mindenkinek

432. 8f8f3a827e (válaszként erre: 430. - Kori54)
2012. márc. 28. 22:07

Vedd a fáradságot és olvasd el a 411-es hozzászólásomat a fényvédelemmel kapcsolatban.


Az atka melléktünet! A rozáceás megcsókolja a gyermekeit, párját, és még sem ragasztja át. Miért?


Kolbi, az okos

431. 8f8f3a827e (válaszként erre: 429. - Pacific)
2012. márc. 28. 22:03

Kérdésed azért érdekes, mert a diódalézer kezelés a legjobb lézeres kezelés a rozáceára, ugyanakkor csak akkor használ, ha kifejezett, súlyos a betegség. Van célpont, van mit lőni! Ez pedig két hónapos fennállás után és egy bőrgyógyász nemleges válasza esetén nem valószínű.


Akkor menj bele a kezelésbe, ha előtte fotót készítenek és orvos kezel.

430. kori54 (válaszként erre: 397. - Pirospecsenye)
2012. márc. 28. 10:59

Sziasztok! Régebben jártam már itt:) Állandósult piros foltok vannak az arcom jobb oldalán. Bőrgyógyász nem állapította meg, hogy rozacea lenne, de felírt rozex krémet. Sokáig használtam, de semmit nem csinált.Egy másik kozmetikait is használok eredménytelenül. A hajhullós topikon is fel szokott bukkanni ez az "atka" téma. Hogyan lehet ezt kimutatni, vagy mik a tünetei? Nekem nem viszket, csomók sincsenek, de a nap melegétől csúnyán vörösödik. Mivel lehetne védeni az arcbőrt, hogy mégis érhesse a nap és ne gyulladjon be jobban?

Létezik rozaceára valami spéci napvédőkrém?

429. pacific
2012. márc. 27. 17:55

2 hónapja kezdődtek a kipirosodások az arcomom és a nyakamon. Külföldön voltam, ott kellett orvoshoz fordulnom. Nem állapítottak meg semmit. Tegnap egy másik bőrgyógyász viszont határozottan azt állapította meg, hogy rosacea.

Kaptam krémet, és gyógyszert. Eddig már többféle krémmel próbálkoztam, sajnos nem sok eredménnyel.

Pénteken megyek egy lézeres kezelésre. Dióda lézer LPS ( Lightguide Protection System). Az arcomon nem sok, de látható ér elpattant ezalatt a 2 hónap alatt. Állítólag eredményes, de nem tudom mit tegyek ,ahogy olvasom a hozzászólásokat egyre jobban elbizonytalanodtam.

Van valakinek javaslata, agy tanácsa?

Köszönöm

2012. márc. 23. 11:10
Csak azt tudom mondani, hogy számolj majd be a hosszútávú eredményekről.
427. ujlany (válaszként erre: 426. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 21. 08:54

Mindegy, en hasznalom, mar tul vagyok a harmadik kezelesen, elvileg 8 het utan mar latszik valami eredmeny.

Egyebkent pont az miatt amit irsz a borviragos orra (na nem utolso fazisban) hatasos. Ez logikus.

Ezzel egyetertesz, ugye? :-)

426. 8f8f3a827e (válaszként erre: 423. - Ujlany)
2012. márc. 20. 11:36

Rosszul kerestem, de végül megtaláltam a masina specifikációit, több ellentmondással…


-Fraxel technológián dolgozik.


Ez azt jelenti, hogy a Fraxel technológiánál a hámba égetnek bele egy négyzet centiméteres területbe 1.500-2.000 piciny merőleges oszlopot, úgy, hogy mellette maradnak szintén kicsiny ép területek. Ez azért korszakalkotó technológia (2001), mert nem ég át az egész hám (széndioxid lézer), így az bőrmegújítás nem jár a széndioxid lézer utáni hororasztikus képpel és hosszú gyógyulási idővel. A hámba történő behatolási mélység elérheti a 700 mikrométert, mely a CO2 duplája, de így sem éri el az ereket.


-Laser 1M osztály.


A közforgalmi lézereket négy kategóriába sorolják. A legerősebb a class 4, mely fél watt teljesítmény fölötti leadására képes. Ezekbe a csoportokba tartozik a legtöbb orvosi, gyógyászati lézer, villanófény készülék. Egy orvosi lézer, melyet a bőrgyógyászatban használnak, általában watt, vagy ennek 10 és max. 100 szorosa lehet. Egy lézeres mutatópálca class 2 kategória, mely fél percnél tovább világítva a szembe, károsodást okozhat. A class 1 lényegében alig ad le energiát. Akkor hogyan éget?


Még egyszer, a rozácea az irha ereinek a betegsége, míg a nagy teljesítményű Fraxel tech. is csak a hámot kezeli (heg, bőrfiatalítás, melesma, tág pórus, fénykárosodás, stb.) és nem az irhában lévő ereket.


A dióda lézer elvileg eléri az ereket, de egy wattos leadásra képes készülék milliós nagyságrendű.

425. Hamil (válaszként erre: 424. - Pirospecsenye)
2012. márc. 19. 20:37
Szánalmas....
2012. márc. 19. 20:21

Kedves mindenki!

Ezt a levelet kaptam prívátban,kedves erakozmetikustól! Na mit szóltok!

Ez volt témának megjolölve:Okoskolbász haverunk

RÖHÖGNÖM KELL RAJTAD, SEGGNYALÁSBÓL 5-ÖS, NO ÉS GONDOLOM MUNKANÉLKÜLI IS VAGY...:)))) ..TE ENGEM NE GYALÁZZ, MERT FEL SEM ÉRSZ A SZINTEMRE..ÍRJ EGY CIKKET CUNCIMÓKUS, VAGY LÉGY TEVÉKENY...HIDD EL, JOBBAN ÉRZED MAJD MAGAD


Csak azért tettem nyilvánossá,hogy mindenki vonja le maga a következtetéseket.Valószinűleg a munkáját is ilyen "kiemelkedően" végzi,mint amilyen a szókincse!

423. ujlany (válaszként erre: 422. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 17. 12:54

Hogy ne lenne. :-)

Mar meg is vettem, itt van az asztalomon. :-)

Kiprobaltam,tetszik.


[link]


Fraxel technologian alapul, (es ennek ellenere?) a rosaceasok pozitivan nyilatkoznak rola.

Van rola par video a youtube-on is.

422. 8f8f3a827e (válaszként erre: 420. - Ujlany)
2012. márc. 17. 12:28

Nincs ilyen nevű készülék. Jól másoltad? Írj további információt, hogy utána tudjunk nézni.


Kolbi, az okos

421. 8f8f3a827e (válaszként erre: 419. - Eb673dfdcb)
2012. márc. 16. 09:48

Nincs bajom a széndioxid lézerrel, csak a rozácea kezelésében semmi keresnivalója sincsen.


A rozácea az irhában lévő erek betegsége, míg a széndioxid főleg a hámot kezeli, ahol, mint mindannyian tudjuk, nincsenek erek. A széndioxid lézerrel szépen el lehet távolítani bőrnövedékeket, a bőrfelszínt újra lehet formázni. Ez egy nagy beavatkozás, kórházi, több napos bent fekvést jelent.

A rozácea kezelésének lényegi része, az erek elégetése, pontosabban új rostok képzése és erre a villanófény, a dióda lézer és a pulzáló festéklézer az alkalmas.


Találós kérdés, ha már a széndioxidot kérdezted. Milyen védőszemüveget kell (lehet) használni a széndioxid kezelésnél az orvosnak és milyet a bámészkodó hozzátartozóknak?


Kolbi, a srác, az „élvezkedős marha” (ezt is Erakozmetikustól kaptam, a „szakmai” vita hevében)

420. ujlany
2012. márc. 15. 12:37

Lenne egy kerdesem.

Ismeri valaki a Philips Reaurat? Allitolag az is hasznal a rosaceas arcnak. Probalta mar valaki?

419. eb673dfdcb (válaszként erre: 408. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 15. 12:24
MI BAJOD A SZÉN-DOIXID LÉZERREL?..mesélj róla, hogy miért nem jó?...jujj . lehet te találtad fel, úgy ahogy a spanyolviszt is, 1000 bocs...:))
418. eb673dfdcb (válaszként erre: 405. - 1kata2)
2012. márc. 15. 12:17
:) Kata:) Jól beszélsz:)
417. eb673dfdcb (válaszként erre: 416. - Ujlany)
2012. márc. 15. 12:13

Ne haragudj, igazad van..én írtam a cikket és hagyom, hogy egy OKoskodó DINNYE piszkáljon. Nos, próbáltam priviben, de nem hajlandó, leírtam a telómat nevemet..nem érdekli..ez a srác egy élvezkedős marha..Újlány igazad van

Nos, hidd el a stádium és az életkorod nagyn fontos, nem néztem a sok hsz.közül a TIÉDET..Pontosan neked milyen a stádium?

416. ujlany
2012. márc. 15. 12:09

Bocsi, hogy kozbeszolok, de nem csinalnatok ezt valami privat uton?

Szerintem mi kivulallok mar reg leszurtuk, hogy ki micsoda ebben a parbeszedben.

Engem inkabb egy epitojellegu tarsalgas erdekelne.

Mert ez a rosacea egyre jobban bosszant.

415. Hamil (válaszként erre: 413. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 11. 17:51
Nekem rengeteget javitottak a börömön,kis smink és semmi nem látszik.Azért irtam le a nevüket,mert nagyon jók tapasztaataim,és ipl-el is kezeltek nem csak veinwavével.
414. 1kata2
2012. márc. 10. 21:48

Kedves Rosaceasok!

Bocsanat, de az előző hozzásszólásomban a lényeget kifelejtettem,és talán ez a legfontosabb. A piros bőrfelületekre én a LA-ROCHE-POSAY ROSALIAC nevű krémet használom.Ez a krém egy kicsit zőldes színű, ezzel elfeddi egy kicsit a pirosságot,viszont kellemesen hűsít és hidratál.Alapozónak is szokták használni, de én nem sminkelem magam,megkímélem ezzel a bőrömet a lemosástól.A fenti krém beszívódik, és nem látszik az arcon.Naponta szükség szerint, ha kell többször is használom Vitamínokat, rendszeresen eszem,úgyszintén ásványi anyagokat, és nyomelemet.

C vitamint igen fontos fogyasztani, /ezt ti is tudjátok, minek is mondom /a bőr kollagén termelését segíti,ezáltal erősíti a bőrt.Egyébbként a vitamínokat rendszeresen szedem nap-mint nap ez már hozzátartozik a napi menűhöz. Négy éve én ezért semmikor nem voltam beteg,se télen,se nyáron./kip-kop/A napi táplálkozásnál csökkentettem a kávé,bors,erőspaprika használatát is.Ezt az orvosom javasolta és én betartom mert valóban hasznos,legalább is nekem.Ennyi maradt ki az előzőből.Ha lesz valami változás az én kis Rosaceámnál, újból írok nektek róla,addig olvasom hogy Ti hogyan gyógyítjátok a tiéteket.Jobbulást,szép,panaszmentes napokat kívánok.Kata.

.

413. 8f8f3a827e (válaszként erre: 412. - Hamil)
2012. márc. 10. 17:59

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne reklámozd a Naturklinikát. A veinwave a pirosságra és göbökre nem jó. Az orr körüli részekre igen, meg a láb vénákra. Egy idő után másnak is feltűnik, hogy állandóan, kéretlenül megnevezed a Naturklinikát.


Kolbi, egy új barát

412. Hamil (válaszként erre: 411. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 10. 15:39

Ezzel egyetértek,én mikor lent voltam a tengerparton,nagyon vigyáztam az arcomra,szalmakalapban és árnyékban voltam végig,de mégis 2nap alatt belobbant mert fülledt melegben voltam egész nap(sátoroztunk).

Borzalmas élmény volt,2nap után haza jöttünk.

Ezután döntöttem a Naturklinika mellett,azóta rengeteget javultam,és be sem lobbant.Pár göb van néha,de nem vészes.

Idén is tervezzük,hogy megyünk igaz most már szállodába,igy nem leszek kitéve az állandó melegnek,és vissza tudok vonulni.

Mit tanácsolsz ilyen esetben pl nyaraláskor?

411. 8f8f3a827e (válaszként erre: 410. - Pirospecsenye)
2012. márc. 10. 15:12

Miért ártalmas fényvédő használata rozácea esetén?


A fényvédők UV védelmet biztosítanak, míg a rozácea fellobbanását a hő, a meleg okozza.


A Földünkre érkező fény három részből áll:


- nagyrészt látható fény,

- majdnem ugyanennyi infravörös sugárzás, magyarul hősugárzás,

- és kevés ultraibolya fény.


A szegény rozáceás páciens nyaralás alkalmával jól bekeni magát 50-es fényvédővel (UV védővel), majd kimegy a meleg tengerpartra. Jól bedunsztolja magát, a hő meg majd szétveti az ereket, estére be is lobban. Pedig többször is bekente az arcot. Védelem gyanánt. Pedig nem fényvédő kellene, hanem „hő védő” krém, vagy valamilyen hő védőréteg. Ezt is megakadályozza a fényvédő krém.

Láthatjuk például, amikor a rozáceás beteg télen kint van pár órát a napfényben, nem lobban be az arca, mert hideg van. Ilyenkor csak UV fényt kap a bőr, ami jót tesz, de alig infravörös, hő fényt.


Normális esetben a napfény hatására fokozatosan kialakuló bőrfestékréteg és szaru megvastagodás mintegy hő védőpajzsként védi a hősugaraktól a mélyebben fekvő ereket a hirtelen tágulástól. Ha fényvédőt használunk, akkor ezt a védelmet sem tudja a bőrünk felépíteni. Így duplán rossz a fényvédelem.


Kolbi, a kozmetikusok védőszentje

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook