Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
470. akác56 (válaszként erre: 468. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 21. 12:10

Nálam ez nem így van!

Régóta nem kenhetek az arcomra semmit! Kozmetikumot legalább 7 éve, amit a bőrdoki írt, azt meg három éve. Amit ír a bőrgyógyász, 2x 3x bekenem, majd futok lemosni, mert annyira csíp, - persze utána meg száraz, - ez egy ördögi kör.

Egy hónapja a sókrémmel kenem, - nem viszket, nem csíp, nem száraz! - jónak érzem. Persze a ve3gyi anyagokat is kiiktattam.

469. 8f8f3a827e (válaszként erre: 464. - Sanyi 34)
2012. ápr. 21. 11:43
A rozácea diagnózisa könnyű. Nem kell kivizsgálás, csak rá kell nézni a páciensre. Neked valószínű kontakt dermatitiszed van és nem rozáceád.
2012. ápr. 21. 11:40

Ezt már leírtam, leírom még egyszer.


A rozáceás beteg tehet arról, hogy hogyan néz ki!


Ha láttatok már valódi rozáceás beteget, az egy ördögi körben van. Piros az arca, ez kellemetlenül érinti, ezért különböző praktikákkal fed. Mindent rá ken, csakhogy ne látszódjon. Aztán este lemossa, mit lemossa, ledörzsöli, peelingezi, lemaratja, sikálja, koronggal, szivaccsal megöli a bőrt. És mindezt megannyi kémiai szerrel. Másnap kezdődik az egész elölről. Aztán beír a fórumra, és itt újabb tanácsokat kap, melynek a lényege megint újabb és újabb anyagok, mérgek felvitele a bőrre. Mindenféle szírt-szart ráken az arcra, és minden mérget méregtelenítés címszóval bevesz és csodálkozik. Szerencsére a természet segít és jelez, ha egy anyagot (hajzselé) már végképp nem bír, így egy rövid időre a bőr fellélegezhet.

467. akác56
2012. ápr. 21. 07:29

.....ha belegondolok, hogy mennyi pénzt elköltöttem bőrgyógyászra, kozmetikusra,kezelésekre, rengeteg krémre ....s a megoldás itt volt az orrom előtt!


Nem tudomj elhinni, hogy ezt az egyszerű megoldást nem tudják a bőrgyógyászok és a kozmetikusok!

466. akác56 (válaszként erre: 464. - Sanyi 34)
2012. ápr. 21. 07:01

Nekem is hasonló tapasztalatom van! - csak én nem jöttem rá magamtól, - egy természetgyógyász javasolta.

6 évig jártam IPL-re - rengeteg kenőcsöt kipróbáltam, nem hozott változást.

Egy hónapja nem használok vegyi anyagokat tartalmazó szereket, és nincs bőrvörösség, nem lángol az arcom, nem forró tapintatú!

Candida diétát tartok , az arcom sókrémmel kenem, a fogkrémem is só és szódabikarbóna tartalmú, a hajam házi főzött szappannal mosom és citromos vízzel öblítem le.(eddig nagyon hullott, de most az is megállt, vannak apró, rövid hajak, amik most nőnek)

2012. ápr. 21. 00:23
És bármit ehetek:-) amitől eddig belobbantam most nem vörösödök be.
2012. ápr. 21. 00:18
Üdvözletem mindenkinek!:-)Rosaceában szenvedek jómagam is már vagy 10 éve.A bőrgyógyász 4 éve mondta ki a hivatalos diagnózist.Férfi lévén nekem az orromon jelentkezett a tünet:vörös orr mely állandóan szúrt,égett,vörös volt.Mostanában az arcomon is jelentkeztek a tünetek lassan már egy idült alkoholista képe nézett rám a tükörből.:-(Stresszre,kávéra,melegre,hidegre szóval mindenre belobbant az arcom.Rengeteg dolgot kipróbáltam:almaecet kívül-belül,teafa olaj,táplálék kiegészítők stb.De sajnos eredménytelen volt minden kísérletem.Viszont megfigyeltem egy érdekes dolgot:Zuhanyzás közben egyszer egy gyógynövényes szappannal mostam meg a hajamat és belenéztem a tükörbe és láss csodát:kifehéredett a bőröm pár percig.Majd zuhanyzás után fogmosás majd zselé a hajamra és készülődés közben ismét belobbant az arcom és ismét vörös színben pompáztam.:-(Van egy elméletem..A szervezetünk s így a bőrünk is mindíg egyensúlyra törekszik.Szerintem káros annyi mindennel kenni a bőrünket és szervezetünket terhelni mindenféle "csodabogyóval".Jómagam megtaláltam a belobbanás okát: a HAJZSELÉ!És erre 10 évig nem jöttem rá!:-((A legtöbb kozmetikai termék tele van mindenféle adalék anyaggal.Ezek beívódnak a szervezetünkbe és különféle elváltozásokat okoznak.Nekem valamelyik összetevő blokkolhatott valamit a szervezetemben amire szegény testem belobbanással reagált.6 napja lecseréltem minden terméket amiben káros összetevő van.Zselé nuku,tusfürdők kuka,helyette olyan szappant használok ami növényi eredetű és nem tartalmaz semmi szintetikus tartósítószert sem színezéket,illatanyagot,állati eredetű és ásványi olajakat.Ilyen szappant már 300 Ft-ért lehet kapni.Óvatosan mert a sima szappanok is tartalmaznak káros anyagokat amik allergiás reakciót válthatnak ki.Parfüm kuka,rengeteg káros összetevőt tartalmaz.Hónalj stiftek:szintén tele vannak méreggel.Jómagam olyan terméket használok ami csak sókristály..alumínium menteset.De a szódabikarbóna is megteszi.Fogkrémet keressetek olyat ami fluor mentes ez is egészségre káros.Szájvíz:nagyon sok összetevője durva..én egy pohár vízbe pár csepp illóolajat teszek:teafa olaj,fodormenta olaj és ezzel öblögetek.Van egy szappan amiben neem olaj és kurkuma van ha ezzel arcot mosok egészséges szinezetű lesz az arcom.:-)Mióta nem kenem magam mindenféle szeméttel azaz 6 napja azóta egyszer sem lobbantam be!:-)Ihatok kávét,mozoghatok stb.Az orrom is már csak halvány rózsaszín.:-)Gyerekek..szerintem ezek az anyagok blokkolnak valamit bennünk amire a szervezetünk vörösödéssel reagál.Adjatok magatoknak egy esélyt és próbáljátok ki ezt az irányvonalat!Nem reklámoztam semmit nem vagyok termék ügynök.:-)))5 napig próbáljátok ki a vegyszermentes életet.Nekem beválik..és kezd visszatérni az önbizalmam.:-))Sok sikert mindenkinek!Sziasztok!
463. Hamil (válaszként erre: 457. - Ujlany)
2012. ápr. 20. 21:03

Nah ez tök jó örülök,hogy javulsz.

Belinkelhetnéd,hogy mi ez ill,hogyan ,milyen idöközönként kell használni.

462. Hamil (válaszként erre: 456. - Pacific)
2012. ápr. 20. 21:01
Mindenképpen keress fel börgyógyászt
461. Hamil (válaszként erre: 460. - 1kata2)
2012. ápr. 20. 20:56

Szia

Nem akarlak elkeseriteni,de a legjobb ha elfelejted a napozást,és a melegen tartozkodást sokáig,mert ez a legnagyobb ellenség.

Én eddig 2 nyáron vagyok túl(3éve bukkant fel a betegség),tavaly 2nap után haza kellet jönnünk a tengerpartról,olyan csúnyán belobbant,pedig nem mentem napra,csak a nagy höség ezht hozta ki.

Azóta teljesen kordában tudom tartani.

Szóval nem tudom milyen a böröd,de nagyon óvatos légy.

460. 1kata2
2012. ápr. 20. 20:39

Kedves rosaceas Sorstársaim.Igértem, hogy ha változás lesz nálam akkor fogok jelentkezni.Eddig nem nagy változás volt, jól működött a korábban leírt kezelésem,de most, hogy megjött végre valamennyire a meleg,nekem is belobbant, erősebb lett a pirosság, főleg reggelre.Korábban írt nekem a bőr doki egy gyulladásgáló, tégelyeset ezt viszem fel este, és reggel ugyanazt csinálom mint eddig.

Kérlek benneteket,ha tudtok valami hatékony fényvédőt segítsetek,mert nem merek kimenni az utcára ha sűt a nap.Nagyon nehéz,mert én napimádó vagyok ./voltam ,/ Már márciusban olyan barna szoktam lenni,hogy úgy hívtak" szőke csokoládé/. Ez lesz az első nyaram azzel a problémával, ezt is ki kell tapasztalni,hogyan lehet ezzel együtt élni nyáron.Mindannyiunknak fájó pontunk ez, ki ne szeretné az éltető napot, a vizet, a fürdést.

Ugye ti is szeretitek a szép nyarakat. Kérlek benneteket adjatok tanácsot a fényvédelemmel kapcsolatosan. Nem tudom,,igazán hogy lehet megosztani a tapasztalatokat, ha semminek a nevét nem lehet kiírni?!. Akkor hogy tudunk segíteni egymásnak? Köszönöm, ha válaszoltok.

459. kori54
2012. ápr. 20. 10:01
Én ennek a cégnek más termékét már használtam, de eredménytelenül az ára ellenére.
458. kori54 (válaszként erre: 453. - Zefex)
2012. ápr. 20. 09:59
Akkor, ha aki a termék nevét már amúgyis leírta, nem terjesztő, miért kell "privibe" kérdezgetni. Ez a fórum azért van, hogy megosszuk a tapaztalatokat, vagy nem?
457. ujlany (válaszként erre: 428. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 19. 17:55

Hosszutavu eredmeny meg nincs, de rovidtavon azt kell mondjam, hogy NULLA belobbanas marcius vege ota. :-)

(elotte 7 napbol kb. 5-szor volt)

456. pacific
2012. ápr. 19. 15:19

Most találtam, hogy ELOS géppel (Elektro Optical Synergy) milyen eredményeket értek el a bőr pirosságának megszüntetése terén.

Volt már valaki ilyen kezelésen? Dr. Kádár végzi Budapesten.

Az erek eltüntek az aecomról, de a nyakam az egybefüggően piros, állandóan, sajnos már 3 hónapja. Előtte semmi nem volt.

Ma újra belobbant az arcom, de felidegesítettem magam. Lángol, mintha 40 C-os lázam lenne.

Most már elhiszem, hogy a stressz mindenre hatást gyakorol.

455. 1kata2
2012. ápr. 17. 18:09
A 454-es K Ezsikének folytatás.
454. 1kata2
2012. ápr. 17. 18:03
Sajnos a privibe nem ment el, légyszives írjál bővebben róla a közösbe. Köszönöm.
453. zefex
2012. ápr. 17. 16:23
Én nem azt tapasztaltam. Valójában csak egy felszínes termékismertetőt találsz, összetétel nélkül.
452. kori54
2012. ápr. 17. 16:07
Csak beirjuk a keresőbe és mindent megtudunk róla:)
451. Hamil (válaszként erre: 450. - K.erzsebet)
2012. ápr. 13. 19:10
Esteleg leirhatnád mi ez?
2012. ápr. 13. 09:34
Sziasztok! Akit esetleg érdekel Rosaceutical, az írjon privátba!
449. pacific
2012. ápr. 13. 08:46

Sziasztok.

A lézerezés használt. Eltüntek ( legalább is szemmel nem láthatóak) a kis erek. Nem volt sok, csak pár darab.

Sajnos azóta a széltől újra belobbant az arcom.

Most a Schüssler-féle krémzselét kipróbáltam ( 4-es , és 10-es számut). Összekevertem a kettőből egy kis adagot, és azzal kentem be. Úgy tünt, hogy elég jó.

Igaz hetek óta szedem az antibiotikumot Azibitot filmtablettát (heti 1 darabot), és a Metrosa 7,5 mg/g gél-t Ezt nem a tudbusból, hanem a gyógyszertárban hidratálóval keverték ki.

Ennek ellenére szerdán egész nap lángolt az arcom. Tegnap már nem annyira, mára már lenyugodott.

Tényleg igaz, hogy bármit tehetünk, ha akar bármikor belobbanhat ( egy kis szél, vagy stressz).

próbáljátok ki a schössler krémzselét DM-ben vásárolható, számozva.

üdv

2012. ápr. 10. 14:57

Sziasztok "Sorstársak"! Már nagyon rég voltam fent az oldalon, pedig történ néhány dolog, amit megosztanék Veletek!

Szóval, írtam a bükkszéki füvesembernek, Szabó Gyuri bácsinak a problémámról. Ő azt válaszolta, hogy -bemásolom: "Az erek egyik legjobb tisztítója és karbantartója az orvosi veronika. Teáját naponta egy csészével lehet fogyasztani, étkezés előtt, lehetőleg ízesítés nélkül. A veronika mellett a diólevél teáját lehetne kipróbálni, amely belsőleg és külsőleg – lemosóként használva – nagyon jó vértisztító, gyulladás gátló és sebgyógyító.

A gyulladásos bőrre próbálja meg az orbáncfű olajat vagy körömvirág kenőcsöt, mind a kettő gyulladásgátló. Ezzel napjában többször is át lehet törölni az érintett területet."


Én még most tartok a fentemlített termékek beszerzése alatt, ha már majd használom is, megírom, hogy mit tapasztaltam!


Egyébként kb. 1 éve használom a shea vajat, tanácsolni tudom mindenkinek, azóta sokkal szebb a bőröm és nem lobban be olyan gyakran!


Szép napot mindenkinek!

447. pacific (válaszként erre: 444. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 1. 20:14
A 446-os számon válaszoltam a kérdésedre, köszönöm az érdeklődést.
446. pacific
2012. ápr. 1. 20:13
Igen voltam a lézeres kezelésen. Pár percig tartott ( mivel tényleg kevés volt a pirosabb ér).Nem fájt, szúró érzés volt, de levegővel hűtötték. Nem gyulladt be, elég jó. Az első ér égetésénél tükörben megnéztem, és eltünt. Pár ér pirosabb és vastagabb volt, ott most látszik egy vékony seb szerű csík. Semmi más. Reméljük jó lesz. A rossz az, hogy a nyakamon a bőr teljesen elvékonyodott a szteroidoktól. 6 hétig kenegettem azokkal az iszonyú erős krémekkel. Előtte nem is hallottam a rosaceáról, azért használtam el a krémeket, mert nem kaptam diagnózist, és bíztam benne hogy jobb lesz.Abban biztos vagyok, hogy ez csak kozmetikai (szépitészeti) kezelés, ettől a betegség még megmaradt, és ha akarja bármikor belobbanhat. Vigyázok nagyon a kiváltó okokra, meglátjuk mikor jön újra. Tudom nem lenne szabad állandóan ezzel foglalkoznom, de nehéz megállni. Ha belenézek a tükörbe, és meglátom a nyakamon elvékonyodott bőrt, egyből ideges leszek, és már majdnem pepirosodik. Nem tudom, hogy ez a nyaki bőr valaha még regenerálódik e???
445. kori54 (válaszként erre: 436. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 1. 19:59

Köszi a válaszod! A 15-ös remélem nem túl magas.

Egyenlőre ezt találtam, ami a bőrvörösségre is jó.

Nem akarok reklámozni, de Eu-val kezdődik a neve. Van belőle sima és zöldes árnyalatú hidratáló, ami állítólag csökkenti a vörösséget. Remélem nem leszek tőle vizihullaszínű! Egyelőre még csak tesztelem.

444. 8f8f3a827e (válaszként erre: 433. - Pacific)
2012. ápr. 1. 15:28
MI történt pénteken? Voltál lézereztetni?
443. zefex (válaszként erre: 440. - 8f8f3a827e)
2012. márc. 31. 16:24
Köszönöm a válaszokat! A szemorvosos dologra elnyomtam egy cifra káromkodást... ami a tapasztalatom összefoglalása lett volna.
442. 1kata2
2012. márc. 30. 17:33
Szia Vitamínka. A Kandida betegséggel keresd fel a Béki László tanár Úrat. Cim: Aura Természet Gyógyász Oktatási Közpnt Igazgatója. Tel. 06-26/571-138. Telefonálj neki és mond el neki az összes problémádat a Rosaceától kezdve, a Kandidáig.Felfogja ajánlani a magán rendelését amely a XIV.kerületben a Stefánia úton van, a számot nem tudom, majd Ő megmondja. Ismerem Őt kiváló tudású szakember. Én márr más betegséggel jártam nála,eredmányesen./Trombózis utáni lábfájás/.Majd újból felfogom keresni a Rosaceámmal is,csak most nincs rá pénzem, várni kell. Sok sikert Neked.Kata.
441. 8f8f3a827e (válaszként erre: 439. - Zefex)
2012. márc. 30. 15:03
A lézeres és villanófénynél a cél, hogy az irhában lévő ereket összeégessük. Jó lenne lerajzolni, hogy lásd, de megpróbálom szavakkal. A bőr háromrétegű, hám irha, bőralja. A hámban van a pigment (barnaság), az irhában az ér, amit égetni akarunk. A pigment, a bőrfesték palástként védi a mélyebb rétegeket a káros sugaraktól, így nem engedi a gyógyító fényt sem le az erekhez. Tehát két rossz lesz, egyrészt megéghet a bőr (a pigment), másrészt nem jut elég energia az irhába.
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook