Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
800. 00301065a7 (válaszként erre: 799. - Vébarbi)
2013. máj. 29. 09:20

Ááááá, nem vagy ingerült! :)

Te miért vagy itt, ha más véleményétől kiborulsz???

Nem azt mondtam, hogy az a Szentírás, amit én mondok, csak azt, hogy túl hiú reményeket ne táplálj, mert ha olyan szuper hatásos lenne, akkor annak SOKKAL nagyobb visszhangja lenne, sok-sok embertől olvastam, hogy nem volt hatásos, szóval csodát ne várj tőle, de, hogy sikert neked!


Azért vagyok itt, mert a tapasztalatokra, a különböző módszerekre kíváncsi vagyok.


Nem szeretnék vitázni veled, mert ez a torkomnak ugrás, ha olyat olvasol, ami neked nem tetszik, már veszekedésre hajaz, abban meg én nem vagyok partner. Úgyhogy részemről a veled való kommunikációt befejeztem.


Sok sikert kívánok neked az állapotod romlásának a megakadályozásában és hited szerinti javításában!

2013. máj. 29. 09:10

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok ingerült, és kétségbeesett sem. Az arcom piros, és vannak ici-pici göbök is, de smink nélkül simán kimegyek az utcára.

Mchxxx te miért vagy itt, ha azt gondolod semmitől nem lehet jobb az állapotod???

798. hiden
2013. máj. 28. 20:05

Sziasztok!


Küzdök még mindig ezzel a nyavalyával én is ... :/

Egyszer hosszú ideig semmi ,aztán meg egyszer csak kijön.Nem értem én ezt... De most nyáron szeretném egy kicsit jobban kezelésbe venni ,vagy megpróbálni megtudni ,higy mi is okozza nálam.

De addig is azt szeretném kérdezni-hátha valmelyikőtöknek van valami jó kis praktikája ellene- szóval,hogy amikor kipirulok még le is tojnám (már elnézést a kifejezésért) hogy akkor éppen ,hogy nézek ki,csak olyan rossz érzés. :( Ez ellen nincs valakinek, valami tanácsa? Borogás ,krém ,bármi,ami enyhíti ezt az érzést...


Nagyon köszönöm előre is!

797. ujlany (válaszként erre: 796. - Mazsolás)
2013. máj. 25. 11:25

Az elso volt az erek szetlovese, a nagyon sikeres volt, latvanyos eredmenyt hozott.

Aztan volt 4 villanofenyes kezeles, azokat utaltam nem mondanam oket fajdalom mentesnek. Kb. negy hetente voltak.

Oszig a dermatologus semmikeppen sem akarja folytatni, es szerinte nem is kell igazan tobb kezeles.

En ebben nem vagyok biztos, de majd osszel meglatjuk.

796. mazsolás (válaszként erre: 793. - Ujlany)
2013. máj. 25. 09:46

Köszi. :-)

Nekem 3 e.-ért megcsinálták mivel félarc (szakálvonaltól felfelé). Összesen hány kezelésen voltál és milyen időközönként?

795. ujlany (válaszként erre: 794. - 00301065a7)
2013. máj. 25. 08:37

Hat hogy egyaltalan nem, azt nem mondanam.

De a napi 2-3 tol eljutottunk a (legroszabb esetben) heti egyhez.

De nekem a legfontosabb nem is az, hogy hanyszor van, hanem, hogy mekkora diszkomfort erzessel jar.

Regen allandoan aggodtam, hogy mikor pirosodik ki. Eszem, iszom,duhos leszek stb.

Most meg nem aggodom, ha jon is, gyorsan elmulik. Kicsit olyan erzes, mintha regen cipeltem volna egy mazsas zsakot, most meg mat nincs a vallamon.

Apro gobok voltak, engem azok zavartak a legkevesbe, az allando belobbanas sokkal inkabb.

Persze tudom, hogy a helyzet megint rosszabra fordulhat, ugyhogy az osz bekoszontevel ismet megyek a dermatologushoz es megnezzuk milyen allapotu a borom.

A kezeles kezdetekor csinaltak az arcomrol felveteleket, hogy mennyire voros meg ilyesmi, mindig ahhoz hasonlitgatjuk a jelenlegi allaopotot.

Persze a borom nem olyan mint 10 evvel ezelott amikor meg nem is tudtam errol a betegsegrol, es bar szeretnem ha olyan lenne, probalom elfogadni, hogy olyan mar nem lesz, es orulni annak, hogy talan kontrol alart tudom tartani a tovabbi romlast.

794. 00301065a7 (válaszként erre: 792. - Ujlany)
2013. máj. 25. 08:26

Egyáltalán nem pirosodsz azóta ki?

Neked csak belobbaóos volt az arcod, vagy már göbös?

793. ujlany (válaszként erre: 769. - Mazsolás)
2013. máj. 25. 08:17
Szai, nekem ugy csinaltak, hogy az arc mindket felen 10-10, es az orron 1 vagy 2.
792. ujlany (válaszként erre: 777. - Vébarbi)
2013. máj. 25. 08:14

Szia, nekem is volt ilyen kezeles, teljes siker, ugyhogy tenyleg ne add fel a remenyt.

9 honapja volt, azota sem jottek uj erecskek, persze lehet, hogy majd jonnek, akkor majd megcsinaltatom megint.

Sokkal keveebb a belobbanas azota, pontosabban ugy erzem, hogy pirosodik az arcom, de belenezek a tukorbe es nem latszik.

Egy biztos, nekem nem lett kidobott penz, sot, jo befektetes volt.

Sok sikert!

791. enci61
2013. máj. 23. 22:19

Pl ha vkinek seborreás a fejbőre, az is rontja a rosaceás összképet, azt is kezelni kell)

Rosaceásoknak belsőleg is fontos az 1000mg-os c vitamin naponta, illetve külsőleg az otthoni ápolás nem mindegy hogy mivel! Orvosi tisztaságú cuccok kellenek nagy c vit tartalommal a kezelések mellett plusz nagy tisztaságú cink oxid tartalmú fényvédős hidratáló.

Ha vkit érdekel szívesen segítek írj privit!

790. enci61 (válaszként erre: 774. - Mazsolás)
2013. máj. 23. 22:14

Szia Mazsolás!


IPL sem mindegy hogy milyen a gép)

Igen, az orvosi dermaroller is jó rosaceára, IPL után pl fenntartó kezelèsre! Tudni kell hogy milyen rosacea, melyik fokozatú a rosacea, attól függ hogy milyen kezeléssel kezdünk. De nem mindegy hogy milyen dermaroller!!! Sok függ hogy milyen a tű... kevés helyen van mèg ez az orvosi dermaroller, a sima olcsó kozmetikai nem ugyanaz, ennek csak maga a feje amit a vendégnek meg kell venni, az 13-15000 Ft körül van( bár az kb két kúra alatt jó, az több mint 1 év) és a kezelés ára havonta kb 20-40 ezer között van.

Szépen lehet kombinálni az orvosi hámlasztással középidőpontban!

Én csinálom lejjebb is írtam, Bocsi hogy nem válaszoltam azt hiszem vmit kérdeztél) csak nem nagyon vagyok gépközelben most is telóról írok.

Először bőrgyógyászhoz megy a vendég konzultációra( akivel össze dolgozom) utána a diagnózisos lappal jön hozzám a vendég. Ha a Doktornő először IPL t javasol( attól függően hogy milyen fokozatú a rosacea), akkor nála kezd a vendég, utána kezelés nálam roller vagy hámlasztás.

2013. máj. 23. 21:42
A szőlőmag olaj jó antioxidáns, valószínű erősíti a kapilláris erek falait. Most olvastam egy hasonlóan jó és olcsó gélről. Csipkebogyógél a neve. Ez is érfalerősítő. :-)
2013. máj. 23. 21:37
Hamil! Igen a betegtájékoztatón azt írják hogy gennyes göbös papulopustulákra meg ilyesmikre van. De olvastam egy magyar bőrgyógyásztól hogy amerikai vizsgálatok szerint picivel hatásosabb a gyulladáscsökkentése mint a B.P-nak.(!) Vagyis aki nem akar sok maradandóan kitágult eret látni az arcán, annak nyugodt szívvel merem ajánlani. Nekem is nagyon jól látható eredményt produkált, úgy hogy én egyik este Finacea, másik este Akneroxid géllel kenem. Nagyon részletesen kielemzi a cikk hogy mely hatóanyagok milyen tüneket kezelnek és melyik fázisban kell használni.
2013. máj. 23. 15:23
(PS: Amúgy meg elhiszem, hogy nagyon ingerült vagy és mindenbe belekapaszkodsz már, hogy göbös is vagy. Szörnyű lehet tényleg. )
786. 00301065a7 (válaszként erre: 785. - Vébarbi)
2013. máj. 23. 15:20

Nem pesszimista vagyok, hanem realista...

Én nem vitáztam, elmondtam a véleményedet - amit nem a kisujjamból szedtem -, de azt is, hogy legyen szerencséd. Ennyi.

785. vébarbi (válaszként erre: 781. - 00301065a7)
2013. máj. 23. 13:26

Te nagyon pesszimista vagy.

Külföldi és hazai bőrgyógyászok szerint is az egyetlen kezelési mód, ami eredményt hozhat a lézer ill. IPL. Nem gyógyít meg, de javíthat az állapoton.

Aki megengedheti magának, tegyen egy próbát, mert nincs más alternatíva.

Biztos van, akinek nem javít az állapotán, de látod, van akinek használ.

Részemről ezzel befejeztem a vitát.

784. vébarbi (válaszként erre: 783. - Hamil)
2013. máj. 23. 13:21
Köszönöm Hamil! :)
783. Hamil (válaszként erre: 781. - 00301065a7)
2013. máj. 23. 12:20
Jártam Ipl-re kb 6 kezelésen voltam és sokkal szebb lett a böröm.
782. Hamil (válaszként erre: 775. - Mazsolás)
2013. máj. 23. 12:19
A finacea nem börpirre van,hanem a betegség által kialakult göbökre!
781. 00301065a7 (válaszként erre: 780. - Vébarbi)
2013. máj. 23. 12:05

Nem, de millióegy helyen utánaolvastam... és ha olyan hatásos lenne, akkor annak már lenne híre. :)

De, sok sikert hozzá!

780. vébarbi (válaszként erre: 779. - 00301065a7)
2013. máj. 23. 12:03
Te már voltál lézer kezelésen?
779. 00301065a7 (válaszként erre: 777. - Vébarbi)
2013. máj. 23. 11:44
Nem veszem, de sok értelme nincs felesleges illúziókba ringatnod magad... akkor még rosszabb lesz...
778. vébarbi (válaszként erre: 774. - Mazsolás)
2013. máj. 23. 11:23

Jelenleg az egyetlen valamennyire is hatásos kezelési mód a lézer, IPL, stb. Nincs alternatíva. Ennyi.

Szőlőmagolajat a bioboltban vettem. Fogalmam sincs hatásos-e. Ártani biztos nem árt.

777. vébarbi (válaszként erre: 773. - 00301065a7)
2013. máj. 23. 11:21

De fog. Ha csak a látható tágult erek tűnnek el, már attól is jobban fog kinézni a fejem :)

Ne vedd el tőlem a reményt. Köztünk is van olyan, akinek szebb lett e bőre.

776. mazsolás (válaszként erre: 770. - Vébarbi)
2013. máj. 23. 09:07
Szőlőmag olajat hol vettél? Milyen a hatása? Hidratálóba nem lehet belekeverni?
2013. máj. 22. 23:33
A bőrpírra kenjed vékonyan a finacea-t, mert annál hatásosabb jelenleg nincs a pír ellen.
2013. máj. 22. 23:30
A lézer sem csodaszer.:-) Csak a felső hámrétegben tudja kiégetni a látható ereket. A mélyebbeket már nem. Illetve a diódalézer ami mélyebbre hatol. Az IPL megvolt. :-) Jó, de ez is én úgy tapasztalom hogy főleg inkább az irha szerkezetét erősíti mint ereket égetne, és ezt is csak hosszútávon lehet majd észrevenni. Jó az igaz hogy nem volt a géphez + RF. Az egy picit rásegít állítólag a fénykezelésre. Engem nem ámított a kezelő hogy ilyen meg olyan szupi lesz a bőröm ennyi meg annyi kezelés után. Megmondta hogy ezen nem sokat tud javítani a gép. Én meg mondtam hogy ha egy picit megerősíti az irharéteg kötőszöveteit akkor csináljuk megelőzésképp néhányszor. Inkább mint hogy rosszabbodjon. Amit még kikellene próbálni, az az orvosi dermaroller. Annak a hatásainak még nem nagyon olvastam utána. Azt sem tudom mi az.:-)
773. 00301065a7 (válaszként erre: 772. - Vébarbi)
2013. máj. 22. 12:34
Nem akarlak elkeseríteni...de semmit nem fog használni...csak pénzkidobás. :S
772. vébarbi (válaszként erre: 771. - Mazsolás)
2013. máj. 22. 12:23

Nem vagyok elkeseredve. Hiszem, hogy a lézer jó lesz :) Majd akkor leszek elkeseredve, ha mégsem használ.

Nálam az arcpír nem enyhe. Veres a képem :)

Meg kell gyilkolni a tágult hajszálereket!

Meséld el majd légyszi milyen volt az IPL kezelés! Köszi!

771. mazsolás (válaszként erre: 770. - Vébarbi)
2013. máj. 21. 17:48

Ne bánkódj! :-)

Ma voltam egy szalonban előzetes egyeztetésen IPL kezeléssel kapcsolatban. Azt mondta a kozmetikus hogy rajtam csak egy "egészséges szín" van.XD

Ezzel nem nagyon tud mit kezdeni az IPL. A túl gyulladt bőrön és az enyhe pírosságon nem lehet látványos javulást elérni szerinte. Lehet hogy én vagyok a bőrömhöz tül kritikus mert szerinte nekem nincs túlzott faggyútermelésem. :-D

Mindegy holnap megyek kezelésre. Aztán meg havonta.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook