Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
830. 8f8f3a827e (válaszként erre: 828. - Mazsolás)
2013. júl. 2. 12:02

Hello!


Az isotretinoinnál az orvos mérlegel. Mint minden rozáceás páciensnél is, nincsen kaptafa. Mindenkit másképpen, más, egyéni séma szerint kezelnek. Van rozáceás, akinek az első viziten megajánljuk ezt az erős szert, és van, akinek sohasem. És mindkettő rozáceás.


A rozáceában minden nagyobb gyártónak vannak a patikákban mintái. Ezt lehet kérni, de lehet bőrgyógyásztól is. Ugyanis teljesen kiszámíthatatlan (ha vékonyan, ha vastagon kenjük fel) ki mennyire "méregnek" ismeri fel az adott krémet. Itt a fórum tele van olyan bejegyzéssel (nálad is), hogy ezt ne, ezt meg mindenképpen, de másnak pont fordítva működik.


Még egyszer, a rozáceánál van néhány általános szabály, de mindenkit egyénileg, elég széles skálán, tapasztalat által szerzett tényekből következtetve kezelünk.

A rozácea szakorvosi feladat, kemény feladat, a páciensek a fórumokon a tapasztalataikat jó ha megosztják, mert mindenki tanul (az orvos is) belőle, de a gyógyítás egyénre szabott.


Kolbi

2013. júl. 2. 09:49
Ja egyébként a válaszodból az jött le nekem, hogy a legjobb ha nem kenünk semmit az arcra, vagy legalábbis csak lehelelet vékonyan?
2013. júl. 2. 09:43

Szia Okoskolbi!

Isotretionin-t csak nagyon súlyos esetekben írtok fel?:-)

Mert olvastam hogy ugyan lehet szövődménye, de 80 %- ban véglegesen visszasorvasztja a faggyúmirigyeket az arcon, és kissebb dózis is mérsékeli a rosacea-t. Ugyanis van akinél a seborrea-s faggyú is irritálhatja az ereket.

827. 8f8f3a827e (válaszként erre: 819. - Aszilvia1)
2013. júl. 1. 18:33

Hello Szilvi!


Hosszú, érdekes levél, a válaszom is ennek megfelelő lesz:


A rozácea lényege hasonló az aranycsináláshoz. Mindenkinek van egy ötlete, aztán az egészből, a vasból csak nem lesz arany. Mindenféle krémet, lemosót összevissza ajánlanak, mindenféle eljárást, pacsmagolást, baktériumtenyésztést, kivizsgálást leírnak, de nem lesz megoldás, mert a lényeget nem értik. Megpróbálom egy könnyen megemészthető hasonlattal leírni a rozácea lényegét.

A rozácea érbetegség. Legyen az ér egy gyorsan csörgedező patak. A patak vize tiszta, mezőkön, erdőkön keresztül átrohanva csörgedezik. A vizéből nyugodtan ihatunk, jó ízű a víz. Gyorsan áramlik. Öntsünk bele egy flakon Domestost vagy más mérget. A patak gyorsan átmossa, majd egy fél óra múlva újból iható a vize. Ez a normál bőr, csaknem minden krémet, alapozót, sminket, fényvédőt elbír. De a patak később kiszélesedik, kanyargósáv válik, a folyása lelassul, néhol tócsák keletkeznek. Létrejön a helyi pangás, de a víz még így is tiszta. És most öntsünk ide Domestost. A méreg elkeveredik, de csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem ürül ki. Ott pang, a víz ihatatlanná válik. Tehát lényegében bármivel kenjük, minden méreg lehet.

Minden krém, legyen az sztearin krém, shea vaj, bármilyen lemosó, ápoló krém, melyet nem a saját bőrünk termel az Domestos, az méreg. Ha az ereink erősek, rugalmasak, ezt a mérget nem méregként ismerik fel, hanem akár ápolószerként. Ha az erek nem működnek, nem tudják gyors patakként a mérget kitisztítani, úgy bármi, egy gyermeknek való fényvédő, egy speciális rozácea ellenes krém is káros lehet, ég, viszket, begyullad a bőr.


A tócsákban pedig felszaporodnak a baktériumok. Milyen baktériumok, milyen élősködők? Honnan jönnek? Amivel a mindennapjainkban találkozunk. Baktériumtenyésztést végzünk, célzott antibiotikum kezelést adunk, kezeljük az atkát (a tócsákból a Domentost kimerjük, átmossuk a patakot) és lám jön a gyógyulás (a víz újból iható), de meddig? Pár hétig, mert a tócsákat nem szüntettük meg, a patak folyását nem szabályozták, csak kikotorták. Indul újra a pangás.


A megoldás csak egy dolog lehet: a patakot szabályozni. Ha a patakot kikotorják, a medrét kiegyenesítik, a tócsákat eltüntetik, újra rohan, tisztul, újra iható lesz a vize. Magyarán, az eret kell újból összehúzódásra megtanítani.


Van, akinek elég, ha egy kis kátrányszármazékot adunk (ichtyol), van akinek Rozex, Skinoren, Finácea is elég, de van, akinek antibiotikum kell. Sok embernek egy antibiotikum kúra után, ha levettük a terhet a folyómederről elég, a saját ér rugalmassága visszaáll. Másnak a tócsákat kell, mint baktérium rezervoárt megszüntetni, elsorvasztani (isotretinoin). És van, akiknek csak az erek égetésével (patak újraásásával) lehet fénnyel a rostokat szabályozni. És itt is rengeteg lehetőség van, de hidd el nem a kozmetikus által adott villanófényről beszélek.


Az ulerythema ophryogenes az orcákra terjed ki és általában fiatalabb fiúkon látható, és nem viszket. Édesanyádnak valószínű szeborreája (seborrhoea) van.


Kolbi

2013. júl. 1. 17:39
Igazad van a rosacea háttere mindenképp érfalgyengeség, és ha neked se pirosság (gyulladás) se kitágult erek nincsenek, akkor lehet más van a háttérben. Olvastam külföldi oldalon Benzoil Peroxid használatát ellenző érveket. Az egyik érv az volt, hogy a B.P. a baktériumok 99,....x százalékát elpusztítja x idő alatt, viszont ezzel felmerül a veszélye annak, hogy idő múlásával mindig az egyre erősebb, masszívabb kórokozók maradnak életben a bőrön. De lehet hogy ez csak riogatás nem tudom. Mindenhol azt olvasom hogy nem tudnak rezisztenssé válni a B.P-ra. Viszont ez biztosan igaz hír, hogy vannak olyan természetes növényi tinktúrák amelyek kémcsőben erősebb hatással pusztítják el az aknét okozó baktériumokat mint a B.P. Utánaolvashatsz ha használod a keresőt, ilyen például a kakukkfű alkoholos oldata. :-) Beírod pl. a keresőbe hogy: 'kakukkfű akne' Egy hátulütője van, hogy az illatanyagai irritálják a bőrt.:-/
825. aszilvia1 (válaszként erre: 821. - Mazsolás)
2013. júl. 1. 08:47

Kedves mazsolás!

Igen, egy évig azzal mosakodtam, most is folyamatosan, mégis megtörtént a dolog. Nem hiszem, hogy lejárt a szavatossága a krémnek, mert minden hónapban irattam újat, mégis valami történt, ami miatt egyszercsak nem használt. Holnap-holnapután fog kiderülni, hogy milyen baktérium van a gennyes pattanásokban, hogy célzottan lehessen kezelni. Bár azóta az államra nőtt egy cseresznye nagyságú gennyes tályog is, aminek nem volt kivezető nyílása, ezért a sebészeten kellett feltárni, és azóta is ürül belőle a genny, naponta járok kötözésre. Már tényleg nem vagyok benne biztos, hogy rosácea, hiába mondták az orvosok, mivel ahogy olvastam az egy érbetegség, és a végső stádiumban az erek gyulladnak be, abból lesz a gennyes pattanás, pustula. Máshol sincs ér az arcomon, de hogy a jobb állkapcsomon nincs, az biztos. Szóval tanácstalan vagyok, de majd a bacitenyésztés csak mond valamit.

2013. jún. 30. 06:42
Egy arclemosóban amit azonnal lemosunk, inkább tolerálható ez az anyag, mint egy védőkrémben amit egész napra felkenünk.
2013. jún. 30. 06:35
FIGYELEM! Az ung. Stearini gyógyszertári védőkrém használatát mindenki kerülje az arcon! Tegnap bekentem vele az orcáimat is mert picit kiszárította a kénes szappan, és egész nap égett meg pirult egy picit, nem csak az orcám, hanem az egész arcom nagyon picit pirosabb lett estére. Gondoltam lehet azért mert túlszárítottam és vízhiányos. De este megmosakodtam sima vízzel, és szabályosan elsápadtam pedig nem hidratáltam semmivel. Ma reggel is teljesen fehér voltam, és eszembe jutott hogy SLS (!!!) van az Ung. Stearini-ban a vizes-olajos fázisok elegyeítésére. Ami a legerősebb irritativ és comedogén mosószer! Írta egy gyógyszerész hallgató a krémmánián hogy nagyon keveset tesznek ebből az anyagból bele, mert enélkül könnyen szétválna a krém, de higgyétek el hogy az a kis mennyiség is irritatív!!! Teljesen kerülendő ez az anyag kis meg nagy mennyiségben is.
2013. jún. 29. 00:03
Én azt mondom hatásosabb az akneroxid gél mint a Lubexyl, mert a Lubexyl csak egy-két percig érintkezik a bőrrel, míg az akneroxid rajta is marad és addíg dolgozik amíg le nem mossák.
821. mazsolás (válaszként erre: 819. - Aszilvia1)
2013. jún. 28. 23:52

Szia!

Elképesztő hogy hogyan tudtak így elszaporodni a baktériumok az arcodon amikor Lubexyl-el mosakodtál.:-/

Minden rendben volt azzal a patikai krémmel? Volt benne tartósítószer? Nem járt le a szavatossága?

2013. jún. 27. 20:15

Kedves Okoskolbász!

Még egy dolog lenne. Említetted az egyik hozzászólásodban a „Ulerythema Ophryogenes” kifejezést. Kíváncsiságból rákerestem neten és ledöbbentem, mert ugyanazt a jelenséget láttam, ami édesanyámon is van, és amire 5-6 éve mindenféle kenőcsöket kap, de nem múlik. Anyunak mindkét szemöldöke felett van egy-egy halványpiros ívelt folt, úgy, mint a képeken. Szegénykémet borzasztóan zavarja, és mindig megy a bőrgyógyászhoz, aki ír rá valami krémet, de nem mulasztja el. Ez a folt viszket neki és ritkán hólyagos is lesz, ami aztán leszárad magától. Nem is gondolná az ember, hogy egy ilyen pici kis folt is hogy bánthatja az embert. Ha tudnál rá javasolni valami kenceficét, vagy elmondanád, hogy mi ez, azt szintén nagyon szépen megköszönném, mert interneten csak angol nyelvű írásokat találtam róla. Bocsánat a sok kérdésért, és várom válaszod köszönettel.

2013. jún. 27. 19:34

Kedves Okoskolbász!

Vettem a fáradtságot és végigolvastam egy hét alatt az összes 800 hozzászólást. Mivel közérdekű információkról van szó valóban, ezért nem privát kerestelek meg, hanem, még ha hosszú is leszek, leírom a gondolataimat. Először is, messzemenőleg a te írásaid, tanácsaid a legkorrektebbek, leginkább helytállóbbak. Sokat tanultam belőlük. Látszik, hogy valóban nagy tudással rendelkezel a témával kapcsolatban, és köszönöm mások nevében is a sok plusz információt, amit megosztottál velünk. Nekem is lenne néhány kérdésem, bár látom, hogy egy ideje eltűntél a fórumról, talán válaszolsz, ha egyszer fent leszel. Na, szóval én négy éve küszködöm ezzel a rosaceával. Most ott tartok, hogy rosacea papulopustulát állapított meg több orvos, de már olyan súlyos a helyzet, hogy emberek borzadva, szánakozva kérdezik, hogy mi történt az arcommal, ilyen rohamos hirtelenséggel, egy év tünetmentes időszakot követően. Olyan gennytasakok vannak egy- egy csomóban, pustulában az arcomon, hogy kisebb nyomásra is kisujjnyi vastagságú, és hosszúságú tömény genny ürül belőlük, ami másnapra újra megtelik és jön az újabb adag. Nem viccelek. Jelenleg Tetralysalt szedek rá egy hónapig és Metrosa gélt. Góckutatásra járok, biztos eredménytelenül, mert két éve is végig jártam, és bár akkor staphylococcus bacit találtak a mandulacsonkomon (azóta kiműttettem) illetve Helicobaktert is a gyomromban (kezeltettem) mégis visszajöttek a gennyes pustulák. Demodex atka vizsgálaton kétszer voltam, negatív lett. Egy évig ezek után teljesen tünetmentes voltam, mivel a SOTE-n írtak fel egy patikai krémet, mely három krémből volt összekeverve, és Lubexyl lemosóval mostam az arcom reggel és este. Hihetetlen volt a változás, ami kb. másfél hónap alatt bekövetkezett. Már akkor gyanakodtam, hogy lehet, hogy ez nem rosacea?? Egy éven keresztül folyamatosan használtam a krémet minden este mosakodás után, mondhatni makulátlan volt a bőröm, egy-két kisebb pattanást elvétve, aztán egy év múlva a kenegetés mellett is, de elkezdett kiújulni a dolog. Kaptam rá egy hétig Dalacin T-t és két hétig utána, mivel nem javult csak romlott, Doxycylin antibiotikumokat. Ezektől vagy ezektől függetlenül két hete úgy belobbant, hogy esténként lázas állapotba kerültem, annyira fájt az arcom, és annyira feszítette a genny. Egy kedves doktornő javasolta, hogy szedjem egy hónapig a Tetralysalt és a Metrosa krémmel kenegessem. Egy hét alatt kezd változni egy picit. Most csináltattam az arcon lévő pustulából baktérium tenyésztést és rezisztencia vizsgálatot, mert javasolta két orvos, hogy akkor talán célzottan lehetne kezelni a problémát. A góckutatást újra elkezdtem: Urológia, fül-orr-gégészet, nőgyógyászat, hormonvizsgálat, tüdőgondozó, fogászati góc, labor, hasi uh., ételallergia (negatív), contact allergia (króm és nikkel érzékenység van, de az már volt is) , majd lesz légúti is. Biztos nem találnak semmit. Igazából azért csinálom, mert jó néha az embernek feltérképeznie a szervezete jelenlegi állapotát. Amolyan általános kivizsgálás. Na szóval, egy olyan kérdésem van, mert már én sem vagyok benne biztos, és nyilván látni kéne (fotók alapján egyértelmű súlyos, előrehaladott állapotú rosacea), hogy említetted, hogy a rosaceás embernek erek láthatóak az arcán és kipirulás jellemzi. Én nem vagyok pirulós típus, és egyetlen kis szerteágazó ér húzódik az orrom mellett, azon kívül nincs egy darab hajszálér sem az arcomon. Ja, és még egy dolog, szereti a napot a rosaceám, ahogy megírtad. Már az első diagnózis felállításánál, odaírták a leletemre, hogy napfényre és szolárium használatára javul a bőr állapota. Ugyanis ez így van. Létezhet-e úgy előrehaladott stádiumú rosaceája valakinek, még ha a tünetek alapján az is, hogy nincsen egyetlen hajszálér az arcán? Mivel azt írtad, hogy a kipirulással, majd eresedéssel kezdődik, folytatódik. Elképzelhető, hogy egy gennykeltő baktérium fertőzi a bőrömet időről időre, ami olyan pirosodást és göböket okoz, mint a rosaceas beteg esetében? Létezhet, hogy ilyen döbbenetes mennyiségű genny ürül egy rosaceás arcából? Nagyon hosszú voltam, de ha van időd légy szíves válaszolj! És még egyszer köszönet a magam és mások nevében is, hogy tudásodból átadtál nekünk is. Üdv, Szilvi

818. Hamil (válaszként erre: 814. - Vébarbi)
2013. jún. 24. 22:54
Na ez jó hir majd ird meg,hogy hosszútávon mennyire tartós mert akkor én is kiprobálom
2013. jún. 24. 08:52
Ja és azt még hozzátenném, hogy régebben amikor kénes samponnal vagy akármilyen korpás samponnal kétszer-háromszor mostam meg a fejbőröm, a korpát jobban eltűntette, viszont sokszor hatalmas gyulladt pattanásokat csináltak. De egy hónapja mosom a hajam ezzel a Nadin szappannal, és nincs se korpa se pattanás és mattabb a fejbőröm. Külföldi aknés oldalakon a Sodium Lauryl/Laureth Sulfát az aknés bőrűeknek tiltólistán van! Ez az anyag van szinte az összes samponban és nagyon sok arctisztítóban.
2013. jún. 24. 08:25
A fejbőrömet háromszor egymás után mosom meg ezzel a szappannal, és harmadszorra rajta hagyom kb 5 percig, és ott is csökkent a zsírosodás. Sokkal jobb ez a szappan mint a korpás samponok.:-)
2013. jún. 24. 08:17

Szia!

Örülök hogy bevált neked is!:-)

Én is két hete tesztelem ezt a Nadin kénes szappant, úgyhogy mostmár tudom véleményezni. Nekem sem szárítja az arcom. Nekem úgy a leglátványosabb a hatása ha kétszer egymás után arcot mosok vele, de egy nap csak egyszer végzem ezt a műveletet vele. Ahol kell ott egy picit visszazsírozom. Îgy szinte azonnal összerántja a pórusokat és mattít nagyon.

2013. jún. 24. 00:09

Üdv Mindenkinek!

A kénes szappan tuti!

Egyetlen göb sincs az arcomon, pedig nagyon meleg van, plusz a meleg miatt sok hideg sört is elfogyasztottam. :)

Azt nem tudom a hatás mennyire tartós.... majd kiderül. Sima a bőrőm!!! :D

A pirosságra semmilyen hatással nincs, de azt már meg úgy megszoktam, hogy észre sem veszem

Azt, hogy szárítaná a bőrt nem tapsztaltam. Lehet azért mert esténként egy jó bioderma kencével kenem az arcom.

2013. jún. 12. 21:09

Ajjaj! Csak annak ajánlom ezt a lent említett szaliciles lemosót aki száraz bőrü. Nekem miteszereket csinált a homlokomon annak ellenére hogy pattanásra kitalált lemosó. Kukába végzi mivel túl olajos vagy mi nem tudom. A Nadin kénes szappan viszont hosszútávon is bevált a fejbőrömre.

Most azt fogom tesztelni az arcomon. Majd beszámolok.:-)

2013. jún. 11. 07:18

3 napja tesztelek egy szalicilsavas lemosót és remekül bevált mert nem szárítja úgy a bőrt mint a kénes szappan. Nem kell hidratálni sem utána, és ugyanúgy mint a szappant ezt is legalább 5 percig fenn kell hagyni hogy dolgozzon a szalicilsav. Aki kipróbálná annak leírom a nevét: Clean & Clear mélytisztító arclemosó. A zöld tubusos krémet kell venni nem a bőrradírt. A Dm-be 1200 ft. Bőrradírt és AHA-savas hámlasztót tilos használni rosacea-s bőrre ezért marad a szalicilsav vagy a kén:

[link]

2013. jún. 3. 20:45

Szîvesen! :-)

Arcra óvatosan mert biztos hogy erősen szárítani fog.

810. vega1969 (válaszként erre: 809. - Mazsolás)
2013. jún. 3. 19:48
Köszönöm. :-)
809. mazsolás (válaszként erre: 808. - Vega1969)
2013. jún. 2. 13:05
Nadin kénes szappant én Herbahäzban vettem. Szerintem a gyógynövényboltokban keresd. :-)
2013. máj. 31. 18:27
Sziasztok! A korábbi hozzászólások valamelyikében olvastam, hogy többen használnak KÉNES SZAPPANt. Próbálkoztam több gyógyszertárban is, de nem is hallottak róla. HOL lehet beszerezni? A válaszokat előre is köszönöm. :-)
807. zefex (válaszként erre: 806. - Hamil)
2013. máj. 31. 10:35

Vagy sem.

Egyik másik dolog ha nem jön be, többet árt, mint használ.

806. Hamil (válaszként erre: 805. - Mazsolás)
2013. máj. 30. 22:03

Örülök,hogy nincs rosaceád,de hidd el akinek az van annak kevés az ,hogy tiszta vizzel mosson csak arcot.

Annak muszály az IPl,lézer és a kenöcsök.

805. mazsolás (válaszként erre: 804. - Vébarbi)
2013. máj. 30. 21:33

Hát nincs rosacea-m az tuti. Nem túlzok ha azt mondom hogy most 'begyógyult' az arcom. A túl sok krém meg lemosó miatt nem tudott regenerálódni a bőröm, és ezért nem volt épp a felhám, és irritálta minden kémiai anyag akár növényi akár ásványi, és ettől pirosodott. Majdnem egy hete semmit nem kenek rá, (fokozatosan egyre kevesebbet hidratáltam) lemosót sem használok csak vizzel és szivaccsal mosakszok és tádáám, eltůntek azok a nagyon apró göbök is. Jót tesz az intenzív sport is, mert gyorsítja a bőr anyagcseréjét és méregteleníti. Edzés után annak ellenére hogy kiizzadok mindig üdébb és teljesen sápadt (!) az arcom. :-D

A fejbőrömön is lecseréltem a detergens sulfurátumot mivel tele van sodium lauril sulfattal. A Sanyi által ajánlott kénes szappan sokkal kíméletesebb hajmosáshoz, mellé teszek 5 csepp teafaolajat is. Majd ha ez elfogyott akkor kipróbálnám a fejbőrömre a teafaolajos szappant is, vagy valamilyen teljesen natúr növényi szappant.

804. vébarbi (válaszként erre: 803. - Mazsolás)
2013. máj. 30. 10:28

De neked nem is rosacead van :) Ha jól emlékszem :)

Egyébként a bőrgyógy. doki, aki felírta nekem a Finaceat, azt mondta a göbök mellett jótékony hatással van a bőrvörösségre is. Ellentétben a Rozex-el.

2013. máj. 30. 08:36
Próbáljátok ki egy kis időre hogy semmi kemikáliát nem visztek az arcbőrötökre, csak simán a langyos vízzel való mosakodást gyakoroljátok. Nekem bevált. :-)
802. vébarbi (válaszként erre: 792. - Ujlany)
2013. máj. 29. 12:27
Szia! Írtam neked privát üzenetet.
801. vébarbi (válaszként erre: 800. - 00301065a7)
2013. máj. 29. 12:25
Hát erre nincs mit mondanom :)
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook