Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
920. zefex (válaszként erre: 917. - Hiden)
2013. okt. 3. 08:28

Szerintem leírtam a lényeget, és visszaolvashatnád a levelezésed is. Azt is leírtam, hogy ez az ÉN tapasztalatom, másnál lehet nem így működne.

Voltam nx orvosnál, nem voltam elégedett a megoldással. Tovább érdeklődtem, kaptam egy tippet és elmentem abba a bőrgyógyászati magánrendelőbe az ajánlott orvoshoz. Itt úgy éreztem, jó kezekben vagyok. Majd egy évbe telt, de most élek boldogan, tünetmentesen.

Mire eddig eljutottam, több felesleges kört futottam és rengeteget sajnáltam magam.

Én nem tudom a tuttit, de gondoltam, kell itt egy kedvező tapasztalat is, hát ezért írogatok ide néha.

919. Hamil (válaszként erre: 918. - Hiden)
2013. okt. 2. 23:21
Szia, nekem a Finacea nagyon bejött,azóta sem lobbant be az arcom,igaz mindennap 2x használom.
918. hiden
2013. okt. 2. 13:30

Jaj,még azt szerettem volna kérdezni ,hogy Financea gél használt valakinek? Mert felirattam,csak nem tudom ,hogy kiváltsam-e. Vagy,ha az nem ,akkor még az Alksebor-on gondolkodtam.Bár tudom,hogy ezek csodát nem tesznek ,de hátha valamit érnek.

Köszönöm előre is!

917. hiden (válaszként erre: 914. - Vébarbi)
2013. okt. 2. 13:21

Igen ,nekem úgyanígy működik ez ,komolyan.:S

Én is gondolkozom lézeres kezelésen egyébként.Én arra jöttem rá,hogy nekem hidegben talán azért is rosszabb ez az egész,mert valahogy jobban kiszárad a bőröm,(de gondolom nem vagyok ezzel egyedül)úgyhogy most arra gondoltam ,hogy régen használtam a nivea sötétkék dobozos krémjét,ami tudom,hogy nem arcra való,meg elég gázak is az összetevői,de emlékszem,hogy mindig jó vastagon bekentem vele az arcomat és mintha az védte volna... vagy valami ilyesmi.


Zefex!: Megkérdezhetem,hogy neked akkor végül is segített a Roaccutan? Mert leveleztem egy hölgyel és Ő is azt mondta ,hogy neki ez segített.Nekem is megfordult a fejemben ,hogy próbálkozhatnék vele -persze,ha az orvosok indokoltnak tartanák-,csak annyi borzalmat hallottam róla... :/ Mondjuk tudom,hogy mindig vannak rémhírek és sok mindenki meg azt mondja ,hogy nézeti mellette a májfunkcióit stb., és semmi baja nem volt.Engem ,ami a leginkább aggaszt ezzel kapcsolatban ,hogy olyanról is olvastam,akinek visszajöttek később a gondok,csak még 1000x durvábban.Ettől félnék nagyon én is.Nekem PCOS -m van ,szerintem az lehet a legnagyobb gond,talán az okoz nálam mindent.Ha így van ,akkor ennek a problémának a gyökerét kellene kezeltetnem ,meg már kezeltetem is ,csak lenne már valami eredménye... :/

916. zefex (válaszként erre: 898. - 8f8f3a827e)
2013. szept. 28. 09:59

Úgy emlékszem, én 7 hónapig szedtem (Roaccutant, azt hiszem 2005-2006-ban). Közben voltam vagy kétszer laborban, de nem volt semmi eltérés. Száradt a szám és sűrűn kellett kenegtni az ajkaimat.

Nyomatékosan felhívta az orvos a figyelmem, hogy kúra közben bekövetkező terhesség esetén súlyosan sérül a magzat.

Soha nem voltam pattanásos, rosacea teleangiectaticara kaptam. Mondta az orvos, hogy súlyos pattanásos esetekre szokták felírni.

A göbös állapot nálam 2004 őszétől 2005 őszéig tartott (ha jól emlékszem), a kezelés után már nem lobbant annyira be. Az erek nem tűntek el, azokon évekre rá a lézer segített. Nem babapopsi minőségű a bőröm, és "érzem", de nem is rosszabb, mint a korombéli átlagnak, csak kicsit pirosabb.

Ez az én tapasztalatom.

915. 8f8f3a827e (válaszként erre: 914. - Vébarbi)
2013. szept. 27. 11:44

Van egy alapmondat a rozáceás pácienseknél: minden beteg saját maga is tehet az állapotáról!


50 km biciklizés nagyon jót tesz a rozáceának. Vajon mitől lehetett, talán emésztőszervi probléma?



Kolbi, aki fogja az orrát a szaunában

914. vébarbi (válaszként erre: 913. - Hiden)
2013. szept. 26. 09:55

Hát én nem hiszem, hogy emésztőszervi gond lenne a háttérben. Pl. édesanyámnak is van emésztőszervi betegsége, csúnya visszerei is, ahogy nekem... de rosaceaja nincs. Ez egy önálló betegség azt gondolom.

Azt, hogy miért ősszel rosszabbodik, amikor mindenhol azt olvastam, nyáron lesz rosszabb, azt nem tudom!!!! Nem is értem... Nekem nyáron semmi bajom nem volt. Bicikliztem, napoztam, vedeltem a sört... és semmi. Tetnap elmentem egy 50 km-es biciklizésre, sütött a nap, mozogtam, egy sört is megittam, és ma reggelre az arcom és az orrom vörös, mint a főtt rák... gyönyörű...

Nyáron azt gondoltam nincs még szükségem a lézer kezelésre, most azt gondolom ide vele!!! :)

913. hiden (válaszként erre: 908. - Vébarbi)
2013. szept. 23. 17:11

Hát igen ... szörnyű ez az egész.:/

és szerinted neked mi okozhatja ? Vagyis gondolom erre próbálsz rájönni.Én is. Nekem vannak emészési gondjaim,mint írtam ,meg hormon problémák is... Csak azt nem értem,hogy ez nyáron miért nincs? Miért csak ősztől jön elő?Mert ezek a gondjaim nyáron is u.úgy megvannak... Meg ez elvileg ugye érfalgyengeség,de akkor csak ez ,vagy jönnek még hozzá ezek a tényezők is. Szóval nem értem egyszerűen ,hogy mi okozhatja és ez örjít meg.Jó lenne valamit kitalálni már rá.

912. 8f8f3a827e (válaszként erre: 910. - Clutch Powers)
2013. szept. 23. 10:26

Hello!


Tudom, itt a fórumon nagyon kevesen vannak megelégedve a bőrgyógyászokkal, de nem tudsz mit tenni, keresned kell egy hozzáértő szakorvost. Nem láttalak, de ha valaki 15 éve szenved a betegségben és már mások is látják, akkor valószínűsíthető a rozácea.


- Elos-sal dolgozom, mert ennek a készülékfajtának vannak különböző bőrmélységbe lehatoló kezelő fejei. Először ülj le és keress a neten, majd telefonálj több helyre és menj is el több helyre. Ha évek óta szenvedsz a kórtól, most már ne rohanj, keresd meg a legjobbat. Olyan orvoshoz ne menj, aki mindenhez ért! Fotónézegetés, beszélgetés, vizit, személyes benyomás, stb. Krémek mindenképpen kellenek a rozácea kezeléséhez. A rozáceában „az a jó”, hogy nem lehet egyetlen terápiával meggyógyítani, hanem összetett feladat. Látnod kell, akivel leülsz beszélgetni, egyből a pénzedre hajt, vagy adni is akar valamit.

- A csomók teljesen (100%), nyomtalanul eltüntethetők

- A hőingadozás utáni fellobbanás jelentősen (70-90%) csökkenthető, de teljesen soha sem fog elmúlni.


Kolbi

911. Janu
2013. szept. 21. 14:12

Sziasztok sorstársak.

Nemrég találtam rá erre a fórumra, és gondoltam én is csatlakozom a gondommal, bajommal … hátha együtt könnyebb ezt elviselni. Régóta szenvedek én is ettől a kellemetlen arcpirosodástól, már kezdtem belenyugodni abba, hogy nekem ezzel a hendikeppel kell leélnem az életem, amikor a világhálónak köszönhetően némi reményt kaptam. Olvastam itt krémekről, kezelésekről … és emiatt először szakorvoshoz fordultam. A kezelést azzal kezdte, hogy vér és gyomorvizsgálatra küldött, hogy kizárják a fertőzés és vírus jelenlétét a szervezetemben. Ezek után a doktornő kétféle krém használatát ajánlotta … ez volt a Rosaliac és Bioderma Sensibio. Mindkettőből kaptam mintákat, majd ezek alapján kellett döntenem. Utánanéztem a neten is, mindkettőnek jó recenziói voltak, és tényleg csak a csomagolás miatt döntöttem a Rosaliac mellett. Kb 8 hónapja használom ezt a terméket, először csak magában, majd márciustól a napsugárzás ellen kompakt púderrel . A forró nyári napokon 50+ fényvédőt használtam, és annak ellenére, hogy notórius napozó vagyok, próbáltam maximálisan védeni az arcomat a nap ellen. Naponta kétszer használom, és kicsit csalódott vagyok, ugyanis amikor bekenem az arcom, akkor azonnal kipirosodik a bőröm tőle … rövid idő után ugyan megnyugszik és elmúlik a pirosság, de akkor is … szerintem ennek maximálisan bőrnyugtatónak kellene lennie , és nem irritálni a bőrt még egy picit sem . Nem tudom. Ezt már akkor észrevettem, amikor először kezdtem használni, de azzal nyugtattam magam, hogy bizonyára hamarosan megszűnnek a tünetek. Arra is gondolok, hogy talán a másik krémet kellett volna elkezdeni használni. Mindenesetre van még egy teljes csomagolásom ebből a termékből, és utána talán áttérek a Biodermára. Már nem járok a bőrorvoshoz, nem akarom emiatt zavarni … inkább a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Szerintetek maradjak a Rosaliac mellett, és várjak még pár hónapot? Vagy térjek át a Biodermára? Előre is köszönöm a véleményeteket.

2013. szept. 20. 19:48

Kedves okoskolbász !


18 éve kinti munkát végzek. 15 éve van (szinte biztosan) rosaceám. Első 10 évben csak kipirosodásom volt,ami egyre hosszabb ideig tartott. Jelenleg kb. 4-5 óráig eltart. Kb.5 éve a bal szemem alatt "pattanások" állandósultak 5 cm szélességben. Ezek éjjel-nappal évek óta ott vannak,változatlan formában. Időnként előjön jobb oldalt is,aztán az elhalványodik.

Teljesen fűszermentesen étkezem,talán ennek köszönhetem,hogy még nem vagyok full ragyás.


De elérkezett az idő,hogy nem bírom ezt az állandó kivörösödést. Amikor én megyek a gyerekekért az oviba munka után, szinte mindig bámulnak a szülők, vagy bemegyek egy irodába ügyet intézni és ég az arcom fájdalmasan (mert ugye kint téli idő,bent meg 28 fok van).

Szimplán elegem lett. De nagyon :-((


Kérdéseim :

1.Szerinted hova forduljak először (ELOS vs. helyi bőrgyógyász-krémek) ?

2.Mekkora esélyem van az állandósult "pattanások" eltüntetésére?

3.Lehet-e valahogy csökkenteni a hőváltozás miatti belobbanást (ELOS segít??) ? Engem ez zavar a legjobban.


Nagyon köszönöm,ha válaszolsz !!

2013. szept. 16. 18:17
Napról napra romlik a helyzet, hogy bejött a hűvös idő. :(
2013. szept. 16. 10:30

Szerintem a mi bajunk egyforma :)És ez sajnos rosacea.

Nekem sincsenek látható hajszálerek az arcomon, csak a pír az arcomon, meg az orromon. Bár ha közelebbről megnézném nagyítóval, lehet látszanának...

És nekem sem volt gondom egész nyáron. Mióta ősz lett, újra pirulok, ég és csíp az arcom. Szörnyen kellemetlen!!!

Én szedtem Detralexet. Nem volt hatása.

Én nem tudom sajnos a lézerkezelés a rosacea melyik típusánál, és melyik stádiumban a leghatásosabb. Voltam konzultáción, de attól tartok a pénzemért nekem esnének akkor is, ha értelmetlen... :( Még nem tudom kezeltessem lézerrel, vagy sem.

907. hiden (válaszként erre: 906. - Hiden)
2013. szept. 12. 17:37
Bár most meg nézegettem neten 1-2 képet rosaceás bőrről és mégis csak van olyan ,ami az enyémhez hasonló ,főleg mikor, kipirulok ...Jó lenne ez a lézeres kezelés ,akkor. és ez tényleg hatásos ,nem pirulok ki többet? Mert engem ez bánt nagyon.:( Meg ,hogy egyszerűen mi okozhatja ezt nálam... nem értem ,mert vannak emésztési problémáim sajnos már nagyon régen ,de ezek nyáron is vannak és akkor meg kipirulás nincsen.Candidára is gyanakodtam már ,tervezem is ,hogy megcsinálom majd a diétát ,hátha segít.de az érfalgyengeségre leginkább a rutascorbin tablettára gondoltam. Van itt esetleg valaki ,aki szedte és segített neki? Ja ,meg nekem kozmetikus mondta már ,hogy seborrhoeas-nak tűnik a bőröm.Erre találtam most egy krémet ,az Alksebor kenőcsöt. Hát ki tudja mi segíthet ,de valami nagyon kellene ,mert engem nagyon megvisel az ősztől-tavaszig tartó időszak ,emiatt.:(
906. hiden (válaszként erre: 905. - Vébarbi)
2013. szept. 12. 17:01

Áh értem... :/ Köszi,hogy írtál.Igen ,sajnos az én tapasztalataim sem valami jók a bőrgyógyászokkal kapcsolatban.

Azt elfelejtettem írni,hogy nekem egyébként nincsenek látható hajszálerek az arcomon,akkor is rosacea lehet? és akkor erre is jó lehet a lézeres kezelés?

905. vébarbi (válaszként erre: 903. - Hiden)
2013. szept. 12. 14:30

Rozáceával bőrgyógyászhoz menni totál felesleges.

Lehet kenegetni ezzel-azzal, de az egyetlen ami használhat, azt gondolom a lézerkezelés.

Az a szomrú, hogy a bőrgyógyászok, akiknél jártam meg sem említették ezt a lehetősséget... Nulla amit nyújtani tudnak.

904. hiden (válaszként erre: 903. - Hiden)
2013. szept. 11. 00:50
ja azt elfelejtettem írni ,hogy nekem szinte a legrosszabb már ez az égő érzés,de gondolom ezzel más is így van.
903. hiden
2013. szept. 11. 00:25

Sziasztok!

Nem írtam már ide ,vagy tavasz óta... Megmondom őszintén,hogy nekem nyáron semmi baja az arcomnak és ezért ilyenkor nem szoktam foglalkozni ezzel a témával.

Viszont most itt az ősz. :S És szinte menetrend szerűen el is kezdődtek a gondok. :( Egyszerűen nem értem ,hogy mi lehet ez nálam. Ma sétáltam olyan 6-7 fele ,amikor még nem is volt olyan hideg ,de éreztem,hogy egy picit kifújta a szél az arcomat,szóval,hogy hideg lett az arcom,ahogy megérintettem,és estére ki is pirultam.:( Ebből gondolom ,hogy ez érfalgyengeség lehet nálam,mert a hidegre-meleget nagyon rosszul tolerálja az arcom.Valahogy úgy veszem észre ,hogy kevés köze van ennek nálam mégis csak a lelki tényezőkhöz ,mert hiába van gondom vagy bármi ,ha nyár van ez nincsen. Viszont még arra gondoltam,hogy a cicámnak nagyon hullik a szőre és kérdeztük az állatorvost és azt mondta,hogy lehetséges ,hogy atka vagy gomba. Esetleg erre gondoltam ,mert azt olvastam ,hogy az atka átmehet emberre is. (?) de lehet ,hogy hülyeséget írok.

Olvastam itt sokatoknál,hogy először bőrgyógyászhoz érdemes elmenni. Voltam már én is egy párnál ,de persze egy se segített ,vagy le is szart. :S Tudnátok esetleg nekem ajánlani egy jót?

Még azt leírom,hátha valakinek hasonló ez a dolog ,hogy egyrészt este jön ki-bár ez tudom,hogy nem csak nekem van így-illetve,hogy úgy is szokott lenni ,hogy először az egyik arcfelem pirul ki ,aztán a másik és végül,mintha az orromra menne át.Nem értem ezt sem...

de,ha pedig érfal gyengeség ,akkor hogy lehet ez ,hogy csak 17 éves koromra bukott ki ? Most vagyok 22 ,szval már 5 éve tart.:( Vlaminek csak kellett történnie ,hogy ez lett... vagy én nem tudom.

Köszönöm előre is nagyon ,ha valaki ír!

902. vega1969 (válaszként erre: 898. - 8f8f3a827e)
2013. szept. 9. 08:26

Kedves Okoskolbász!

Köszönöm a választ.

901. vega1969 (válaszként erre: 900. - Vébarbi)
2013. szept. 9. 08:25

Szia Vébarbi!

Várom a privát üzenetet. Köszönöm.

900. vébarbi (válaszként erre: 896. - Vega1969)
2013. szept. 7. 00:36

Szia Vega1969!

A helyzet az, hogy nálam a helyzet nem olyan súlyos...még...az arcom pirospozsgás...brrrr... és elvétve megjelennek rajta ici-pici göbök....lehet ezért értem el eredményt az említett kence-ficékkel.

Azért szívesen leríom neked privátban miket használtam.

899. vébarbi (válaszként erre: 895. - 8f8f3a827e)
2013. szept. 7. 00:30

Köszönöm! Ez hasznos válasz volt nekem.

Több bőrgyógyásznál is jártam.

"A" verzió: rozex vagy finacea.

"B" verzió: lézer kezelés, de azonnal, nyáron is, mindegy...

Egy bőrgyógyász mondta, hogy ezt még nem kezelné lézerrel...az meg ismerősnek az ismerőse volt....

Köszönöm a választ!

Azt hiszem várok még a lézer kezeléssel.

898. 8f8f3a827e (válaszként erre: 897. - Vega1969)
2013. szept. 6. 18:38

Az isotretinoin a kedvenc témám.

1985-ben kaptam meg két kollégámmal egyetemben a gyógyszer bevezetése előtt lV. fázisú gyógyszer kipróbálási tesztre a szert. Magyarországon 1989 óta hozzáférhető. Oldalakat tudnék írni róla.


Rengeteg tévhit, igaztalan hírek, emberi hülyeség, tudatlanság övezi e szert. Csak néhány példa: mióta adom, majdnem minden évben betiltották, kivonták a forgalomból, most is találtam honlapot, mely azt írja, 4 évig nem lehet az utolsó kapszula bevétele után teherbe esni, tönkreteszi a májat, megállít a növekedésben, meg még lehetne sorolni a baromságokat.

Ez egy csodaszer. A legnagyobb gond azzal van, aki rendesen beszedi, jó kezekbe kerülve végig bírja a kúrát, az később sohasem megy kozmetikába. Magyarán az évekig eltökölt pattanás örökre meggyógyul és ezután már sohasem fizet. Az 5 hónap általában kevés.


Kolbi

2013. szept. 5. 09:31

Kolbi!

Én is kérdeznék Tőled valamit. Mint alább, Vébarbinak írt pár soromból is kiderül, nem vagyok egy bőrgyógyászati sikertörténet. Legutóbb Izotretinoin hatóanyag tartalmú tablettát javasolt a doktornő, ezt kellene 5 hónapig szednem. Kentem már mindenfélét, szedtem antibiotikumot, semmi javulás. Utánaolvastam a fenti gyógyszernek, nagyon sok mellékhatása van. És nem is biztos, hogy használ... Vagy legyek kicsit optimistább? Elég nehéz. Válaszodat köszönöm. :-)

2013. szept. 5. 09:26

Kedves Vébarbi!

Olvastam Tőled, hogy "a kis göböket eltüntettem gyulladáscsökkentő kezelésekkel (bioderma, aloe, teafaolaj, kén, stb.". Leírnád nekem, hogy hogyan??? Több bőrgyógyásznál voltam, eddig semmilyen gyógyszertári készítmény nem használt. Megpróbálnám a Te módszered. Segítségedet előre is köszönöm. :-)

895. 8f8f3a827e (válaszként erre: 894. - Vébarbi)
2013. szept. 4. 16:23

Érdekes a válaszom, mert teljesen ellentmond, amit általában az orvosok mondanak: forduljon időben szakemberhez!

A rozácea lézeres kezelésénél pont fordítva van az eredmény, minél kifejezettebb az érkárosodás, tehát jobban látszik, súlyosabb az állapot, magyarán nagyobb a célpont, annál jobb az eredmény. A pír akár mono lézer, akár elos, nehezebben mozdul meg. Teljesen sohasem múlik el.

Először helyi bőrgyógyásszal konzultálj, ő megmondja, hogy milyen típusú fénykezelés kell.


Kolbi

2013. szept. 4. 15:19

Kolbi!

A véleményedet szeretném kérni.

Érdemes a lézeres kezelést választani akkor is, ha a bőröm nem olyan csúnya?

Az állandó pír a legfőbb jellemző.

A kis göböket eltüntettem gyulladáscsökkentő kezelésekkel (bioderma, aloe, teafaolaj, kén, stb).

Megelőzi a kezelés az állapot rosszabbodását?

Hatékonyabb a kezelés a kezdeti stádiumban?

Vágjak bele most az elején a kezelésbe, vagy várjak amíg esetleg rosszabbra fordul a helyzet?

Valamint ha a kezelést javaslod már most, akkor érdemes az ELOS technológiáért Budapestre utazni? Jobb, mint a lakóhelyemen elérhető nem ELOS lézer technológiák?

Köszönöm ha válaszolsz!

2013. szept. 2. 10:47
Sziasztok! Kérdés: uszodába lehet menni rozáceás arccal? Megkérdeztem egy "vizes" dolgozót, hogy mi van az uszodavízben: klór, rézgálic, sósav és alumínium só. Ja, és víz. :-) Esetleg van olyan készítmény, amit úszás előtt lehet az arcra kenni, és védi a bőrt? Ha valaki tud valami használhatót, kérem ossza meg! Köszönöm.
892. grizus (válaszként erre: 891. - 8f8f3a827e)
2013. aug. 27. 23:50
Nem tudom, tudod-e, hogy jelenleg nincs munkahelyem. Ha lenne, nem valószínű, hogy ennyit irogatnék. De még eddig senki se mondta, hogy zavar. Egyébként lehet, hogy igazad van. Valami tartalmas célt kéne találni az energiáimnak, amivel esetleg pénzt is lehet keresni. Csak ilyen a mai Magyarországon nem jön tálcán, sajnos.
891. 8f8f3a827e (válaszként erre: 890. - Grizus)
2013. aug. 26. 11:41

Hello Grizus!


Beleolvastam a nyilvános adatlapodba. Csak ma 61 (!) hozzászólásod volt, és ez mind más témában.


Megnéztem a tegnapi "forgalmadat" is, az is lenyűgöző, meg sem bírtam számolni. Lehet, hogy nálam a világ egy kicsit lelassult, de ez az én értékrendem szerint valahol ez kóros.


Neked segítség kell! Valakivel le kellene ülnöd és ezeket az összevissza kilőtt nyilakat egy irányba fordítva megkeresni a valódi célt, amiért kiáltasz.


Kolbi

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook