Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
980. vébarbi (válaszként erre: 973. - 1kata2)
2014. febr. 19. 22:20

Kedves Kata!


Melyik krémet nem gyártják már?

Én tavaly áprilisban vettem a LRP Rosaliac Intense krémjét, aminek zeller illata volt és szerettem nagyon. Ősszel elfogyott, karácsonyra ezt kértem ajándékba. Ami azonnal feltűnt, hogy ennek nincs zeller illata...

Ez a Rosaliac Intense nem az a Rosaliac Intense lenne? Vagy félreértettem valamit?

979. florella (válaszként erre: 973. - 1kata2)
2014. febr. 16. 21:40

Kedves 1Kata2!

Nagyon megörültem a bejegyzésednek, ugyanis én is pontosan ezzel a problémával küzdök. Évekig használtam a most beszüntetett Rosaliac krémet.Remekül rendbehozta a bőrömet. Egészségügyben dolgozó ismerősöm ajánlotta, aki rengeteg dolgot kipróbált, de számára is ez volt az igazi. Az Intense nem nyugtat annyira, és semmilyen javulást nem tapasztalok. Sikerült előbbre lépned az ügyben? Köszönettel üdvözöllek: Florella

978. Janu
2014. febr. 16. 17:55

Sziasztok

Használta már valaki az Eucerin anti redness nappali és éjszakai krémeket? Ha igen, akkor légyszi osszátok meg velem tapasztalataitokat. Köszi.

2014. febr. 13. 12:00

Kedves OkosKolbi! Ígéretemhez híve elmondom, hogy a ROREÁL-nál- amikor Ők felhívtak- elmondták, hogy nem tudnak segíteni semmit, mert újból gyártani a régit - még ha jobb is volt a mostaninál- nem lehet.

Több oka is van mondták, de hogy mi azt már nem kötötték az orromra. A lényeg, ott vagyok ahol a part szakad! Nincs mivel kezeljem az arcom,még egy megbízható hidratálom sincs. Most mi lesz velem, nem tudom.Nagyon stresszes lettem és nem jó.

Ezt tudom elmondani! NEM SOK,SEMMI EREDMÉNY.

976. Hamil
2014. febr. 9. 20:03

Ezt egy másik forumtopicba találtam,februári bejegyzés,lehet egy probát megér.


“Körülbelül 3-4 éve rosacea betegség tünetei jelentek meg az orromon. Számtalan bőrgyógyász kezelte krémekkel külsőleg, valamint szájon át szedhető gyógyszerrel, köztük szteroid tartalmúval is, kisebb sikerekkel, enyhe javulás után a tünetek visszatértek. Még lézeres kezelést is kaptam. A szakorvosok hosszan tartó vagy végleges gyógyulást nem tudtak ígérni. Majd 2013 tavaszán az egyik szer mellékhatásaként fényérzékenység is kialakult a kezelt területen. Szerencsémre az egyik bőrgyógyász szakorvos javaslatára elkezdtem használni a 37 gyógynövényből készült ARQUEBUSE WATER gyógynövény esszenciát. Körülbelül 3-4 hét és a 100 ml 2/3 részének a felhasználása után jelentősen javult, sőt bátran mondhatom, hogy teljesen eltűnt a gyulladás, valamint a rosaceás tünet.”

975. 8f8f3a827e (válaszként erre: 974. - 1kata2)
2014. febr. 2. 12:29

Sajnos nem vagyok már benne a gyógyszertanban. 1988-ban szakvizsgáztam, akkor eléggé bele kellett ásnom magamba ezekbe a dolgokba. Amit tudok, az hogy folyamatosan ellenőrzik a készítményeket és bizonyos anyagokat csak megfelelő koncentrációban lehet alkalmazni. Ha egyiket emeljük, tenni kell bele mást is. Ez most nagyon tudományos lett! Bizonyos anyagokhoz kötelező tartósító szert adni. Például a krém alaphoz mindig, de a kenőcshöz nem kell mindig.

Azt tanácsolom mindenkinek, csak a saját tesztjeire hagyatkozzon, a rozáceában nincsenek a külső kezelésre vonatkozó kőbevésett tanácsok. Érfalvédő szerek adása jó ötlet mindenképpen.


Csodálom és értékelem a harcodat.


Kolbi

974. 1kata2
2014. jan. 30. 17:09

Kedves Okoskolbi,még folytatásként fontos elmondanom, hogy én szedem a Detralex 500mg-os filmtabletát,melyet annak idején a trombozis miatt írtak fel!

Lehet,hogy ez fontos mindenkinek,azért is írom ide!


Szeretettel:1kata2

973. 1kata2
2014. jan. 30. 16:45

Kedves Okoskolbi!

Ezen a néven már írtam az oldalra a Rosaceámmal kapcsolatban.Akkor az mondtam el, hogy addig sikerűlt az arcomat úgy kezelni, hogy csak a pirosság jelent meg az arcomon.Én a Lache-Posay Rosaliac terméket kasználtam mely egy halványzöld kérém.Utána ugyanezt UV-vel.Csak ott használtam,ahol jelenvolt a pirosság, a többi részen a BALLEA parabénmentes nappali és északai krémet használtam. Mosakodáshoz a DER-MED gélt,ezt langyos szénsavmente vízzel mostam óvatosan le. Ezzel a kezeléssel tudtam tartani a pirosságot.


Ha néha belobbant jobban,vagy ödéma jelentkezett akkor ott a ROZEX 7,5 mg krémet tettem használtam,melyet a reggeli mosakodásnál a bevált módon mostam le.


Most újból elfogyott az eddig hasaznált krém,és mondták, hogy ezt már nem gyártják, helyette,megvetették velem ugyanez a márka ROSALIAC AR INTENSE nevűt,melynek forgalmazója a "LOREÁL"Kft.Sajnos ez már utángyyártott termék, és valamiért nekem nem jó,az eddig "szép,halványan piros"arcom erősen pirosodni kezdett tőle.Felhívtam őket,-személyesen nem fogadnak - és erőteljesen kértem a régi terméket,jól fenyegetőzni kezdtem,mondtam bárhová elutazom,ha kell Franciaországba az első gyártóhoz is,mire mondták, hogy hajlandóak fogadni. Éppen most jött a telefon,már háromszor kerestek,menjek be!


HÁÁt,jól felkavartam az "állóvizet",lehet,hogy sikerűl elérnem valamit? Tárgyalás után tovább írom majd az eredményeket.

Köszönöm,a meghallgatást 1Kata2.

2014. jan. 25. 23:14
Ennyi? Mindenki meggyógyult?
971. Janu
2013. dec. 22. 19:19

Sziasztok

Kedves Vega1969 … köszi a válaszodat. Holnap készülök a gyógyszertárba valamelyik új alapozót megvenni. Mint már említettem, én a Bioderma Sensibio kompakt púdert használom, és váltanom kell, mivel e termék csak 2 színben kapható … most a világosabb változatát használom , de már ez is sötét a bőrömhöz viszonyítva, emiatt új krémet kell vennem. Utánanéztem a neten, és ki szeretném próbálni a La Roche Posay Toleriane tent fluid alapozót, és most neked köszönhetően a Vichy Dermablend krémet is. Mindkettőről jó véleményeket olvastam … remélem sikerül jól választanom.

Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

970. vega1969 (válaszként erre: 969. - Janu)
2013. dec. 22. 07:58

Szia Janu!

Én a Vichy Dermablend alapozót használom, ebből vannak különböző árnyalatok is. Nekem előrehaladott rozáceám van, de nem bántja a bőröm. Lemosáshoz a gyógyszertári mosakodó krémet és kénes szappant ajánlom. Mindezek után óvatos áttörléshez a Vichy Solution Micellaire Physiologique lemosót, és a gyógyszertári illatmentes, legolcsób,b nem zsíros hidratáló krémet. A Vichy nem olcsó, de megéri, nagyon sokáig elég.

Szép napot! Békés karácsonyt, és boldog új évet kívánok e sorok minden olvasójának!

969. Janu
2013. dec. 17. 17:33

Sziasztok

Vébarbi köszi a válaszodat. Szeretném megkérdezni a hasonló problémában szenvedőket, hogy milyen alapozót, púdert, vagy hasonló termékeket használtok, amivel fedni lehet az arcpírt. Én jelenleg a Bioderma Sensibio kompakt púdert használom fedésnek, mivel ebben olyan összetevők vannak /állítólag/, ami picit enyhíti a tüneteket. Sajnos nagyon kevés van a dobozban és gyorsan el is fogy, az áráról pedig nem is beszélve. Tudtok valami jobbat, hatékonyabbat? Köszi előre is a válaszokat.

968. vébarbi (válaszként erre: 967. - Janu)
2013. dec. 11. 17:10

Kedves Janu!

Én a LRP Rosaliac intense krémét használtam. Nos azon kívül, hogy rendkívül jót tett az arcbőrömnek, a pirosságra semmilyen hatással nem volt. Nem hiszem, hogy lenne krém, ami javítana rajta. Én a lézerre esküszöm, bár még nem próbáltam :)

Inkább gyulladáscsökkentő hatóanyagú krémeket használok, hogy elkerüljem a bogyók megjelenését (Bioderma PO Zink, Aloe vera, kénes szappan). Ez a saját elméletem :) Hogy ezeknek köszönhetem, hogy nincsenek bogyóim, vagy amúgy sem lenne, azt nem tudom.... Volt egy egy rövid időszak, amikor pici dudorok jelentek meg, azokat a kénes szappan eltüntette.

967. Janu (válaszként erre: 966. - Vébarbi)
2013. nov. 22. 22:44

Kedves vébarbi

Milyen krémet használsz a piros arcodra? Csak mert én olyan kisérletező stádiumban vagyok ...sokmindennel próbálkoztam, de eddig semmivel sem voltam megelégedve ... tovább folytatom a keresgélést. Köszi előre is a válaszodat.

966. vébarbi (válaszként erre: 965. - 8f8f3a827e)
2013. nov. 20. 09:22

Kedves Okoskolbi!

Mindenhol azt olvastam, hogy nyáron a meleg és a napsütés hatására rosszabbodik az állapot.

Van egy ismerősöm, aki szintén rosaceas, és nála ez így is van. Télen észre sem lehet venni a betegségét, annyira szép az arca.

Nálam viszont nyáron volt így. Már reménykedni kezdtem benne, hogy meggyógyultam :) Persze tudtam, hogy valószínűleg nem ez áll a javulás hátterében.

A lézerkezlésbe tanácsodra (vagy inkább sugallatodra) még nem vágtam bele. Egy évvel elhalasztottam.

Azért remélem jövő nyáron is javulni fog az arcom állapota!

Mert nyilván azért tudok együtt élni ezzel a betegséggel, mert nem csúnya az arcom (eltekintve attól, hogy piros). És nyilván ezért tudtam a kezelést eltolni egy évvel.

Ui: az biztos, hogy eddigi életem során mindent megtettem annak érdekében, hogy beinduljon a rosaceám... :) csoda, hogy 35 éves koromig kihúztam... de élveztem az életet! ;)

965. 8f8f3a827e (válaszként erre: 964. - Vébarbi)
2013. nov. 18. 11:45

Szia Vébarbi!


Én sem hiszek abban, hogy a rozáceát emésztőszervi betegség okozza. Az ok falában lévő simaizom, kötőszövet fokozatos tönkremenetele. Ez örökletes, melyet mi magunk életvitelünkkel befolyásolhatunk.


A rozácea a felnőtt emberek betegsége, ki-ki dönthet úgy, hogy ezt a folyamatot elősegíti, vagy késlelteti.


Amúgy nyár elején, amikor a pácienseimtől búcsúzom, mindig elmondom, hogy a szabadsága idején minden szabályt (sport, étel, sport, alkohol) meg fog szegni és nem biztos, hogy romlani fog az állapota. Ugyanakkor, bármennyire is vigyáz, ősszel újból fellobban a betegsége. Ez pedig csakis az időjárástól van.


Kolbi

964. vébarbi (válaszként erre: 915. - 8f8f3a827e)
2013. nov. 17. 12:45

Kedves okoskolbi!

Arra kívántam rávilágítani, hogy ugyanezt megtettem nyáron is, amikor viszont semmi bajom nem volt tőle.

Bicikli+nap+sör nyáron = nincs probléma

Bicikli+nap+sör ősszel = piros a fejem

Ezt érdekesnek tartom.

Egyébként én lázadó "beteg" vagyok, szeretek biciklizni, strandolni, sörözni, stb. Ezekről nem mondok le. Mert akkor savanyúuborka lennék :)

És én nem hiszek abban, hogy a rosaceat emésztőszervi betegség okozza.

963. hiden
2013. nov. 15. 22:57
Ja a csipkebogyós krém vérbőségfokozó? Csak mert azt én is úgy vettem észre,hogy nem tesz valami jót.Próbálkoztam már hideg-meleg váltott zuhannyal ,de nem igazán vált be,sőt... :/
962. 8f8f3a827e (válaszként erre: 960. - Sofya)
2013. nov. 14. 16:26

A vérbőség okozása a rozáceában nem célszerű. Ez ellentmond annak, amiket itt én hirdetek, de nyitott vagyok mindenre és én is tanulni szeretnék...

Hallgatlak, figyelek...


Kolbi, az információ éhes

961. hiden (válaszként erre: 960. - Sofya)
2013. nov. 14. 14:29

Értem,köszi a választ!

és még annyit kérdezhetek,ha nem vagyok nagyon pofátlan,hogy melyik termékcsalád volt az ,amivel eltűntettétek neki? Már ,ha itt le lehet ilyet írni egyáltalán...

960. Sofya (válaszként erre: 957. - Hiden)
2013. nov. 13. 20:19

A hajszálerek azért látszódnak mert az erekben pang a vér, ezért kell egy erős vérbőség fokozást csinálni, hogy ez meginduljon. Persze nem az első alkalom ami segíteni fog....

Kolbi am érdekes hogy egy másfél évbe telt igaz de egy úri embernek a homlokán keletkezett második szakaszban járó rosaceát teljesen eltüntettük csipkebogyó termékcsaláddal....Lehet inni is de kezetlhető vele elég sok bőrprobléma is.

2013. nov. 13. 18:03

Sajnos náthás vagyok, ma vettem csipkebogyó teát.

Jó minőségű c vitamint szeretnék ilyenkor szedni nagyobb dózisba, melyiket vegyen?

Kivi, citrom mellé holnap veszek savanyú káposztát.

958. 8f8f3a827e (válaszként erre: 957. - Hiden)
2013. nov. 13. 15:54

Persze, hogy eltünteti. Miért ne? De legjobb náthás időben teának inni.


Kolbi

957. hiden (válaszként erre: 956. - Sofya)
2013. nov. 13. 14:52

Köszi szépen! :)

és ez esetleg a hajszálereket is eltünteti,nem tudod?

956. Sofya
2013. nov. 10. 16:39
CSipkebogyós készítményekkel kezelheted a kialakuló rosaceád
955. hiden
2013. nov. 10. 01:21

Jaj ,még egy dolgot szeretnék kérdezni Tőletek: Van valamilyen krém,ami eltűntetheti a hajszálereket?

Megjelentek az elsők az orromon... :/

954. hiden (válaszként erre: 950. - Starlit)
2013. nov. 9. 18:25

Szia!


Nem tudom,hogy az én hozzászólásomra reagáltál-e ,de ,ha igen ,akkor köszönöm. :) És bocsi ,hogy csak most írok.

Szóval ,voltam olyan dokinál,aki azt mondta,hogy PCOS,de most egy olyanhoz járok,aki állandóan mást mond... :/ Vagyis hormon probléma,az tuti,csak Ő szerintem,valahogy van egy olyan érzésem ,hogy PCOS-ellenes,vagy nem is tudom,hogy fogalmazzak... :D Azt mondja,hogy ilyen betegség nem is létezik.(Ez azért nem tudom mennyire igaz.) Na mind1 ,de igazából,azért járok hozzá,mert Ő tényleg megakar gyógyítani ,sok vizsgálatra elküld ,és ezt még nem sok dokinál tapasztaltam sajnos... :S Úgy érzem,hogy tényleg ráakar jönni,hogy mi a bajom.Szóval bízom benne ,hogy Ő tud segíteni ,és abban még inkább ,hogy ez okozza a rosaceát ,és ,ha ezt kikezelik,akkor ez is megoldódik .

Nem tudom ,majd meglátjuk... Ami még érdekes,hogy én mindig puffadásos voltam ,voltak emésztési gondjaim.De mondjuk erre azt mondták,hogy ez nem okozhatja.Viszont most egy hete elhagytam minden állati eredetű ételt ,és erdekes ,már szinte nem is puffadok ... Ami nálam hatalmas szó,mert most vagyok 22 és kb. 14-15 éves korom óta puffadtam.:( Na most azóta ,nem igazán volt kipirulásom sem ,de persze ennek más okai is lehetnek,pl. az ,hogy nem is volt most kitéve az arcom olyan szélsőséges időjárásnak.

953. peonia53 (válaszként erre: 816. - Mazsolás)
2013. nov. 7. 20:14

szia


a hajat szappanozás után sima vizzel öblited, vagy még teszel valamit az öblítő vizbe.

Gondolom ez a szappan káros anyagtól mentes. Szeretném én is kipróbálni, problémás bőrömre keresem a megoldást.

952. dark$ide (válaszként erre: 949. - Peonia53)
2013. nov. 7. 18:29
én úgy tudom h használ arra is de ami ténylegesen pattanásos bőrre van és hasonló mint a Finacea az a Skinoren.
951. Starlit (válaszként erre: 911. - Janu)
2013. nov. 7. 00:07

Kedves Janu

Bár nem igazán örülök, hogy be kell csatlakoznom ebbe a forumba, dehát ez van :) Nekem mindig is érzékeny bőröm volt, elég fehér, szinte soha nem barnuló, világos haj-szem-bőr, tulajdonképp egyértelmű.Nekem sajnos egyik krém sem vált be, az általad kérdezettek közül. A biodermát nagyon szerettem volna szeretni, de több minta után illetve pár használat után sajnos nem jött be, egyáltalán nem jött be!! A rosailac, ha a La roche termékre utalsz konkrétan borzasztó volt, vörösebb lett az arcom, mint volt , de hát ez én vagyok. Én csak a gyógyszertári mosakodókrémet tudom használni,semmi mást. Próbáltam shea vajat is , hát ne magyarázza be nekem senki, h a bőröm méregtelenedik így, mikor olyan egészségesen élek.. egy pár használat után abba is maradt ez a próbálkozásom. De azért mindig próbálkozom még valamivel..

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook