Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
1010. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1009. - Hiden)
2014. máj. 12. 14:06

A Rutascorbin másnaposság ellen egy Aspirinnel kiváló, de az arc ereinek rugalmasságára hatása kétséges.


Kolbi

1009. hiden (válaszként erre: 1008. - Hamil)
2014. máj. 11. 14:36

Szia!


Köszi,hogy írtál!:)

És az a hajszálereket eltünteti? Megkérdezhetem,hogy hol csináltattad?

Illetve,ha valakinek esetleg lenne tapasztalata a Rutascorbinnal kapcsolatban,leírná nekem? Köszi!

1008. Hamil (válaszként erre: 1007. - Hiden)
2014. máj. 9. 20:45
Szia,már sokszor leirtam,de nekem a lézeres kezelés+weinvave kezelés segitett!!
1007. hiden
2014. máj. 4. 12:53

Sziasztok!


Régen jártam már itt.Sajnos ,nem javult a helyzetem ,sőt az orromon csak romlott...:( Elég sok hajszálértágulat jenet meg rajta,ami még nem is annyira zavaró,de ez már egybefüggő és az egész orrom lilás elszíneződésű.Ez nagyo-nagyon bánt.És,ami nagyon fura ,az az,hogy egész nap hideg is,és ez is rossz érzés.Szóval szeretnék erre vmi megoldást találni.Járok dokihoz,mert vannak hormon problémáim és már csak abban bízom,hogy ez okozhatja a rosaceát is ...Az orvos azt mondja,hogy ez nem PCOS ,(pedig sok tünet illik rá) ,hanem vmilyen lerövidült fázis,mmint a menstruációval kapcsolatban ,és a normálisnál sokkal rövidebb ideig tart a menstruáció.Nincsen peteérés ,vagy nem elég ,már én sem tudom... De most nagyon elvagyok keseredve az orrom miatt,már egyre csúnyább.Nem tudnátok nekem ajánlani rá valamilyen megoldást,ami esztétikailag kicsit rendbe hozná?A lézeres kezelés? Vagy bármilyen krém? Néztem egy vadgesztenyés krémet,illetve a Rutascorbinon gondolkodtam,és hasonló vitaminokon,amik segítenek ebben a roblémában.

Nagyon köszönöm előre is ,ha valaki ír!

1006. K. Ildi (válaszként erre: 1005. - 8f8f3a827e)
2014. ápr. 20. 23:16

Olyan jó, hogy itt vagy! :)

Azt hittem én maradtam el egy brosurával, mert régen én is pont ezt olvastam, hogy a faktorszám tulajdonképpen nem a fényvédelem erősségét, hanem a hosszát jelzi. Ezek szerint nincs új rendszer, csak téves értelmezés.

Mindent amit írsz, érzékelek, hiába az 50es védő, a bőröm nem érzi jól magát, sőt, picit ki is pattog, míg a bioderma 15faktoros bb krémjével sokkal jobb, komfortosabb. Ja, és úgy tudom a fényvédőket egy negyed órával előbb kell felkenni, mielőtt védeni kellene. Nincs más hátra, mint többször kenegetni.

Egyébként a doktornő is csinált "sztárfotót". :)

Mi a helyzet a fizikai fényvédőkkel? Olyannal még nem találkoztam, tényleg fehér? A krémmánia oldalt szoktam nézegetni, ott írnak egy olyanról ami színtelen.csak, hogy képbe legyek! Köszi

1005. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1002. - K. Ildi)
2014. ápr. 20. 12:02

Ez a fényvédő mizéria nagy harcom, de már valami megmozdult. Két alapvető tévhit ellen küzdök: minél nagyobb, minél több van valamiből, az csak jó lehet. És ez persze nem mindig igaz, mint tudjuk.

1997-ben volt Sydneyben a 19.-ik bőrgyógyász világkongresszus. Úgy érkeztünk oda, hogy ott mutatják be először a 100-as faktorszámú fényvédő krémet. Itthon még csak a 3-as, 5-ös Fabulon volt. Aztán egy másik cég a kongresszus végére már kihozta a 200-as fényvédő fakorú krémjét. Bumm. Látható volt, hogy egy olyan végeláthatatlan, értelmetlen versengésbe bonyolódunk, melynek se hossza, se vége.


Mit jelent egyszerűen megfogalmazva a faktorszám? Hányszor több időt tudunk a tűző napon eltölteni leégés nélkül a védővel. Normál magyar ember 2-es, 3-as bőrtípusával 20 perc körül már megég. Ha szeretnénk, mondjuk délelőtt 11-től délután 4-ig leégés nélkül napozni, úgy ez 5 óra napozást jelent. Így ehhez egy 15-faktoros krém használta már teljesen elegendő. És ez legalább kétszer felrakva.

A másik tévhit, a magasabb faktorszámú védő erősebben is és tovább hat. Itt van néhány %, nem lényegi a különbség az erősebb (50+) és gyengébb (15 SPF) között, de az időben nincs különbség. Amúgy régebben gyönyörűen csinálta mindenki, ha délben ment ki a napra, úgy az 5-ös Fabulonnal kente be magát, míg délutánra elég volt a 3-as. A legnagyobb félreértés ott van a laikus számolásnál, hogy biztonsági rátartással gondolkodnak. Ha megégek 20 perc alatt, és 5 órát vagyok a napon, akkor csak jót teszek a bőrömmel, mert az 50-es fényvédő 50x20 percet engedélyez, magyarán egész nap kint lehetek, és védve vagyok. Hát nem! A legtöbb normál védő 2 óra után erősen veszt a védőerejéből. A délben felvitt védő már 4 –kor alig véd. Ami meg egész nap véd (Daylong), az nagyon nagy terhelésnek teszi ki a bőrt.


A legnagyobb tévhit a rozáceásoknál van, erről már, ha visszaolvasol, megvívtam harcomat. A rozácea fellobbanását nem a "fény" (UV), hanem a hő (infrafény) rontja. És a kettő együtt jön a Napból, de csak az egyik ellen hat a védő. Sokan jönnek, hogy jó vastagon bekenték magukat az 50+-os legerősebb krémmel aztán, durr, jól belobbant a betegség. És fordítva is, jönnek, hogy voltak tenger mellett és „vétkeztek”, alkoholt fogyasztottak, időnként még a napon is voltak, de mechanikus fényvédőt (kalap, kabát, kesztyű)hordtak és mégis szebb lett a bőrük. Az állandó 25-28 fok miatt!


Tehát a kérdésre válaszolva, a legkényelmesebb olyan érzékeny bőrre való hidratálót használni a rozáceásnak, mely tartalmaz egy kis fényvédőt. Én speciel 8-as SPF-es nappali, gyári krémet ajánlok, mely 10-ből 9 páciensnek jó szokott lenni.

A rozáceás bőrt mindig kíméljük,és ebbe beletartozik, hogy a bőrön nem kutyulunk semmit sem!


Kolbi

1004. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1002. - K. Ildi)
2014. ápr. 20. 11:55

Én az 5 kezelésből álló kúra közben, a negyedik után készítek egy kontroll fotót. Ilyenkor persze már a kezelés után a bőr megnyugodott, nem látszanak a „harc” nyomai. Aztán meg majd 1-2 év múlva egy újabbat.


A fájdalom érdekes dolog. Első kezelést például nem szívesen vállalok estére. Ilyenkor a páciens az egész napos munkától kifáradva, végig rohanva a várost, beesik a rendelőbe, lefőve-leizzadva, kellően kiizgulva magát. Régebben megmosolyogtam a nőket, ha a problémás napjaikon nem akartak kezelésre jönni. Ma már ezt teljesen elfogadom. Maga a kezelés 10 perc, és ez a végére esik. Míg az egész procedúra majdnem egy óra. Ilyenkor a páciens a beszélgetés alatt megnyugszik, van ideje fejben ráhangolódni, hogy egy lényegében idegen ember a lezárt, erővel letakart szemei mellett a testével különböző manipulációkat végez.


Jó, ha időnként az orvos is „páciens” lesz. Amikor a feleségem fiatalítás címszó alatt az arcomat megkezeli, nekem lefekvéskor kifejezett szívtáji nyomásérzésem van. Mondom, is mi a f..szt keresek én itt, elment a józan eszem, hogy önként ide fekszem!


Kolbi

1003. K. Ildi (válaszként erre: 1002. - K. Ildi)
2014. ápr. 20. 07:13
A sorrend más után kérdőjel lett volna.:)
1002. K. Ildi (válaszként erre: 1001. - 8f8f3a827e)
2014. ápr. 19. 23:16

Köszi Kolbi a választ! Azért gondoltam, hogy leírom és "véleményeztetem" veled, mert a netes előtte-utána képeken ez nem látszik. És az, hogy fájdalommentes lenne, azt sem mondanám! Persze mindenkinek más a fájdalomküszöbe, én nem hinném, hogy extra kényes lennék. Volt olyan nap, amikor olyan idegállapotban voltam más probléma miatt, hogy az enyhébb kezelés is pokolian fájt.

Arra kérnék tőled és a többiektől tanácsot, hogy ha bioderma bb krémet és 50es fényvédőt használok mi legyen a sorrend? Ha csak sima nem bb akkor a sorrend más! Ha egyik, ha másik kerül felülre mindkettőben találok logikát.

1001. 8f8f3a827e (válaszként erre: 994. - K. Ildi)
2014. ápr. 19. 10:19

Hello Ildi!


Teljesen jól jártak el a kollégák. Minden kezelés után a gyulladt erek felveszik a hőt, magyarán megégnek, lassan új rostok képződnek, és ez duzzanattal, fájdalommal jár. Azt kell még tudni, hogy a havonta felvett kezelés még sokáig dolgozik. Azt szoktam mondani, az utolsó kezelés még egy évig termel rostot. Érdekes, nem?


Én is öt kezelést javasolok, és mindig más értékkel dolgozom. Sőt, igyekszem minél több kezelőfejjel ingerelni az ereket. Azért, mert az erek nem úgy helyezkednek el az irhában, mint egy vízvezetékcső a falban, hanem gomolyagszerűen és különböző vastagságban. Tehát a fénynek is különböző mélységig, különböző erőkkel kell hatnia. A kezelésekor mindig elmondom, hogy a következő kezelésre hogyan készüljön fel a páciens. Van olyan kezelés, mely után alig látszik valami, és van olyan is, ami után 2-3 szabadnapot ki kell vennie. Van olyan, melyet szigorúan csak télen végzünk, és van olyan is, amikor nyáron is kezelünk.


Amit másképpen csinálok, az a krémajánlás. Természetesen nekem is van saját bevált repectúrám rozácea kezelésre, de azt nagyon egyénre szabottan, óvatosan ajánlom. Tilos ajánlani márkát, mert abból legtöbbször baj van. Több páciensem is csodákat mesélt például a Hauschka rozácea ápoló krémjéről. Ez egy 50 ml-es, 30 ezer Ft-os kence. Aztán ajánlásom után másoknak meg rosszabb lett a bőre. Egy drága próba rossz ajánlólevél. Csak a minta!


Kolbi

1000. vatawna
2014. ápr. 18. 15:43

Sziasztok,

van olyan, aki próbált már valamilyen lézeres, villanófényes kezelést?

Mik a tapasztalatok?

köszi

999. zefex
2014. ápr. 17. 08:05

Az Ewopharma forgalmazza. Beírtam a gugliba, és adott egy 27 oldalas leírást, abban van meg a forgalmazó budapesti telefonszámmal ami 2004650.


Kérdeztem a várható árat is, úgy értettem, még egyeztetnek. Az interneten kb. $290-be kerül a 30g-os, az 60 ezer fölött van. Nem tudom, hogy történik az árképzés, szerintem ennyiért nehezen lesz eladható. 2005-2008 körül néztem a Bioderma Sensibiot külföldön, és jóval többe került, mint itthon. Ezzel azt akartam kinyögni, hogy lehet az illető ország vásárlóerejéhez is igazítják az árakat.

2014. ápr. 16. 21:28

Szép estét Zefex.

Kérlek megírnád, hogy ki lesz a forgalmazója a krémnek?- Mirvaso - , és hol találtad meg a rólaszóló tájékoztatót?

997. K. Ildi
2014. ápr. 16. 16:31
Írtam, hogy kértem próba kenőcsöket. Az AA krémek meg fognak szünni, így küldeni sem küldenek már próbát.
996. zefex (válaszként erre: 985. - Freedoomer)
2014. ápr. 16. 16:06
Megkérdeztem a céget, aki majd forgalmazza Magyarországon. Még nem kapható, ez év október-november táján várható, hogy forgalomba kerül. Árat nem tudott mondani.
995. eniko1986 (válaszként erre: 985. - Freedoomer)
2014. ápr. 16. 12:01
Szia! Nekem is folyamatosan piros az arcom és a dekoltázsom. Egyre nagyobb területen, olyan, mintha terjedne. nagyon zavar, de nem tudom, hogy mit használjak, ami hatásos lenne. Erre a krémre amit írtál rákerestem, de nem találok semmit. Szerinted hol lehetne megvásárolni? köszönöm
994. K. Ildi
2014. ápr. 14. 16:54

Hello! Sok éve van rosaceam, és pár hónapja pár pici göb is kezdett megjelenni, akkor mondtam azt, hogy vége, nem várom meg, amíg elterjed, begyullad.

Irány a bőrgyógyászati magánrendelés. Próbavillanást csínáltak, hogy érezzem mennyire fáj, bírom, akarom-e! Mivel azon a helyen kifejezetten látszott a vörös bőr között a változás, bár egyáltalán nem kellemes, belevágtam. Ez egy többfejes készülék, ami pl. első alkalommal elkapta a szeplőket is, ezt előre megmondták. Besötétedtek, majd lehámlottak. Kaptam fájdalomcsillapító gélt, amit előtte fél órával kb.felkentek, a végén teafaolaj vagy aloegélt kaptam rá. A 2.alkalommal a kísérőm kinn a váróban számolta, 120 villanást látott az ajtó felülvilágítóján keresztül. Amiről a neten nincsenek képek, az a kezelés utáni pár nap, amikor úgy néztem ki, mint egy vesztes boxoló.Alig láttam ki a szememen, tiszta Bud Spencer.Mondták, hogy bedagadhat, és telefonáljak, ha kérdésem van. Kibírom azt a pár napot itthon, mert emberek köze avval a fejjel menni nem lehet, és még utána is pufók volt a fejem egy ideig. 3 hetente jártam, 5 vagy 6 alkalommal, még elment volna 1, de jött a tavaszi nap, felfüggesztve őszig.Az erek eltűntek, a kipirosodás még fennáll. Mellékhatásként, mintha egy kis liftinghatást is éreznék. A kezelések között nem ajánlottak rosaceas krém használatát, csak patikai hidratálót, ha úgy érzem muszáj. Utána viszont kaptam próbákat, és 50 faktoros napvédőt javasoltak. Végül bioderma lézeres kezelés utáni fényvédőt miocellás lemosót és sensibio AR BB krémet vettem, még éjszakait vadászok, kértem még pár mintát. Viszont úgy érzem a fényvédő irritál, ha csak a bb krémet teszem fel, 30 faktoros, akkor nem üt ki a bőröm.

Szeretném belsőleg erősíteni az ereket, Rutascorbin ill. Polorist ill. varázsmogyoró kapszulára gondoltam.

Kedves Kolbi!


Kérném szépen a véleményed a folyamatról, a dagadás, ödéma elkerülhető lett volna? Nem azért, mert túlélhető, de nagyon kellemetlen. Ahogy kivettem, nem mindig uazon a frekvencián és talán nem is uavval a kezelőfejjel kaptam az adagot, de többé kevésbé mindig volt ödéma.

2014. ápr. 14. 09:29

Szia!

Privátban írok!

992. Hamil (válaszként erre: 991. - Kunigunda)
2014. ápr. 14. 08:54
Irnál erröl kicsit bövebben?
991. Kunigunda (válaszként erre: 983. - Dark$ide)
2014. ápr. 13. 18:25

Sziasztok!


Én krémek helyett magyar kézműves szappanokkal próbálkoztam és úgy tűnik sikerrel.

990. Hamil
2014. ápr. 13. 10:52
Szia,sajnos nem volt ilyen,hogy teljesen eltünt,én Finacea kenöcsöt használok,azzal elég jól kordában tudom tartani.
2014. ápr. 12. 15:42

Szia Hamil!

Memrég olvastam,amikor azt írtad, hogy használtál

egy 37 gyógynövényből készült szérumot, és ennek hatására teljesen eltüntek nálad a rosacea tünetek.

Most újból kijöttek, hogy ismét érdeklődsz más lehetőségekről?

Sajnos nekem most nagyon vörös az arcom,mióta nem gyártják az eddig használt krémet,helyette amit próbaként adtak az egyik sem jó, sőt ront az arcomon.

988. Hamil (válaszként erre: 987. - Freedoomer)
2014. ápr. 12. 14:04
Mindenképp irj majd mire jutottál,és persze,hogy milyen hatása van nálad.
2014. ápr. 12. 11:19
Sziasztok A Mirvaso gelről talàltam egy magyar nyelvű pdf fàjlt ami egy tàjékoztatót, leìrást is tartalmaz valamint megtalàlható a magyar forgalmazó, gyártó is az összes európai gyàrtóval. Hamarosan felkeresek egy bőrgyógyászt, jelenleg külföldön vagyok. Addig is ha valaki megtud vmit ìrjon! Èn már csak ebben bìzom! Másnem beszerzem külföldröl.
986. Hamil (válaszként erre: 985. - Freedoomer)
2014. ápr. 11. 19:39
Szia,googleba rákerestem eléggé hatásosnak mondják,de nem találkoztam még vele,ha meg tudsz vmit irj.
2014. ápr. 11. 19:05

Sziasztok

Már több éve rosaceával szenvedek,eddig semmi nem hasznàlt. Olvastam hogy amerikàban engedélyeztek egy Mirvaso gel nevű készítmény aminek nagyon jó a visszajelzése! Kérdésem: Magyarorszàgon ez elérhető màr?? gondolom vényköteles...?? Valakinek informàciója, tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Köszönöm

984. Janu
2014. márc. 29. 20:43

Sziasztok

Szeretném a véleményeteket kérni „béta karotin” ügyben. Notórius napozó voltam évekig, mígnem tavaly kora tavasszal a bőrgyógyász betiltotta /szerencsére csak az arcomon és a dekoltázson/. Nekem nem rosaceám van, hanem erős bőrpír. Erre a tünetre kezdtem el használni azokat a speciális krémeket, amivel a rosaceát is lehet gyógyítani. Nos, ezt azóta /hála a sok próbálkozásnak és kísérletezésnek/ kordában is tudom tartani. Még a nyaralásról sem kellett lemondanom a múlt éven, amit úgy oldottam meg, hogy hatalmas karimájú kalappal és 50+ fényvédővel védtem az arcomat és a dekoltázst. Az idén is remélem sikerül eljutnom a tengerhez, amit majd igyekszem hasonlóképpen megoldani. Néhány éve hallottam, hogy „béta karotinnal” lehet jobban segíteni a barnulást. De ezt már áprilisban el kell kezdeni, hogy nyárra hatásos legyen. Igen ám, de ezt csak olyan emberektől hallottam, akinek nincs ez a problémája, mint nekem. Vajon összeegyeztethető a béta karotin és a rosaceás krémek? Attól tartok, hogy esetleg foltok jelennek meg az ápolt területen. Vagy valami allergikus reakció jelenik meg hatására. Mert akkor nemhogy nyaralni nem mehetek, de ki sem mozdulhatok itthonról. Légyszi, ha valakinek ezzel kapcsolatban lenne tapasztalata, azt szívesen fogadom. Keresgéltem már a neten, de eredménytelenül. Köszi előre is a választ.

2014. márc. 3. 18:57

Sziasztok!


Nem tudom mennyire aktív mostanság a fórum de gondoltam írok mert néha eléggé elvagyok keseredve.Már rengeteg mindent kipróbáltam több-kevesebb sikerrel.Valahol tuti hogy hámlik az arcom és tuti h minimum egy-két foltom mindig van.Teljesen tünetmentes én nem tudok lenni..alapozóval nem igazán tudom elfedni mert mindig meglátszik a száraz részeken hiába krémezek.Nem piros állandóan az arcom csak stresszre vagy melegbe vagy ha zavarba jövök de akkor brutális tud lenni.a pírt még ugy ahogy megszoknám ha nem lennének foltok itt-ott.az orrom kicsit már hajszáleres de próbálom korrektorral elfedni de ááá már egyáltalán nem érzem jól magam a bőrömbe tudom h a stressz ront rajta meg a negatív gondolatok de egyszerűen nem értem hogy egyik nap mitől jön ki egy folt majd tűnik el x idő múlva.Van nektek ezekre a foltokra vmi amit ilyenkor használtok/szedtek stb nem tudom mit próbálhatnék még ki.Ha van vmi ötlet vagy tanács szivesen veszem :)

982. 6921717f8d (válaszként erre: 976. - Hamil)
2014. febr. 28. 16:17
Szia Hamil! látom Te is megtaláltad azt az oldalt,ahol kapható az a 100% tiszta gyógynövény alapanyagú desztillátum!Én ki is próbáltam,mint már eddig mindent.Nekem sokat segített és folyamatosan a táskámban hordom a 12 ml.-es flakont és ha eszembe jut fújok a kényes területre napközben is emlékeztetés képpen. Aztán,ha egy kicsit iszogatok a barátaimmal vagy mondjuk nem bírom ki és szaunázok,látom,hogy pirosodik,de ha időben fújom nem alakul ki.A 37 gyógynövényes használt nekem.
981. vébarbi (válaszként erre: 969. - Janu)
2014. febr. 19. 22:34

Szia Janu! Bocs, hogy most válaszolok a decemberben feltett kérdésedre!

Én már megbarátkoztam a pirosággal (inkább megszoktam...), így általában csak púdert használok. Olcsót, semmi különlegeset. Megvettem a Bioderma Sensibio BB krémet, azt is használom ha olyanom van, vagy ha pirosabb az arcom valami miatt. Ettől nem vagyok elájulva, biztos nem fogom megvenni mégegyszer.

Alapozót akkor használok, ha jól akarok kinézni, Vichy Dermablendet. Megvettem, drága volt, szerintem ez sem tud többet, mint más alapozók.

Nem tudom érdemes-e hatóanyagot tartalmazó púdert, alapozót venni. Lehet jobb ha használsz hatóanyagot tartalmazó krémet, és egy jobb minőségű bármilyen alapozót. Ha bírja a bőröd.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook