Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
1040. MeMoni.
2014. szept. 19. 09:33

Sziasztok!

Ma találtam erre fórumra, és mivel látom, nagy az aktivitás, gondoltam kérek egy kis segítséget.

21 éves vagyok, de már évek óta rosaceás az arcbőröm. Régebben bőrgyógyász felírt rá gyógyszert, amitől egészen rendbe jött (a gyulladt göbök eltűntek, a bőröm egyenletesebb lett). De ez is rég volt, és úgy érzem kezd visszatalálni a kis kedves. Szerencsére panaszokat csak ritkán okoz, bár az arcomon száraz és néhol azért egyenetlenebb a bőröm. A problémám csak annyi, hogy mondjuk úgy, "piros pöttyös" vagyok. :)

Érdeklődnék, - bár láttam beszélgettetek már különféle krémekről, csak annyi a komment, hogy nehéz lenne kibogozni az elejét - hogy esetleg van-e ötletetek, amivel a bőrpírt csökkenthetném, és a bőrszínt, felszínt egyenletesebbé tehetném. Érdekelnének rendszeresen használható krémek, illetve kozmetikumok is. Csak mivel mindennek olyan magas az ára, nem szeretnék a levegőbe vásárolgatni. A Biodermának a viszonylag új BB krémje felkeltette a figyelmemet, és jókat olvastam róla, vélemények esetleg?

Ha jól láttam egy-két hozzászólásban, abban ne is reménykedjek, hogy valaha megszabadulok a pirosságtól, igaz? :S

Válaszaitokat köszönöm!

1039. aszilvia1 (válaszként erre: 1031. - Saiph60)
2014. szept. 15. 10:15
Szia, én is használtam a ZZ cream-et, úgy ahogy te külföldről rendeltem, borsos áron. Amikor megvettem, és elkezdtem használni, nagyon elégedett voltam vele, valóban egy csodaszernek tartottam, gyönyörű lett tőle a bőröm. Sajnos miután megvettem a második dobozzal is, a felét ha elhasználtam, előjöttek újra a tünetek, úgyhogy rá kellett jöjjek rajtam nem segít véglegesen.
2014. szept. 14. 22:44

Akinek demodex okozza a gyulladást az orra körül, az arcán, annak leírom pontosabban, mit kell tennie.

A neten utána lehet olvasni, mi a demodex, mennyi az élettartama, hogyan szaporodik. A demodexes rosacea kezelése hosszadalmas, hónapokig tartó folyamat.

1. Nagyon fontos a környezet és a beteg higiéniája. A kozmetikumokat, hajcsavarokat tegye egy éjszakára mélyhűtőbe és ezt ismételje meg heti rendszerességgel a kezelés alatt. Használat közben az atka rákerülhet szempillaspirálra stb.-re, de a mélyhűtőben megfagy és elpusztul. Ezután már nem fertőzhet vissza. /A szempillaspirált, csak kiengedett állapotban használja, mert fagyosan könnyen letörik”./ Minden más használati eszközt mosson le vagy mosson ki alaposan. A törölközőket, ágyneműt 60 fokon.

2. Naponta 2-szer, ha lehet 3-szor erős vízsugárral, fekete, majd kénes szappannal zuhanyozzon le. Ezek a szappanok a tisztálkodást szolgálják, nem gyógyítják meg. A fekete szappan smink és arclemosó, a kénes szappan atka ellenes, mert elemi ként tartalmaz és az atkák nem szeretik a ként, /fent lehet hagyni a fogmosás idejére/, de egyedül nem gyógyítja meg, csak segít a gyógyulásban.

3. Hetente egyszer vegyen só fürdőt. Van ásványi anyagokban gazdag, van kénes, iszapos fürdősó, de lehet finomítatlan asztali só is, kinek mit enged meg a pénztárcája./ 1 kád víz 1 kg só, asztaliból 2 kg./ Az atkáktól és az őket kísérő baktériumoktól is meg kell szabadulni.

4. A szervezet kéntartalmát is növelni kell kén tartalmú készítményekkel, fokhagymával.

5. Fontos az immunerősítés is, mert csak azokat támadja meg ez a betegség, akinek valami ok miatt meggyengült az immunrendszere.

6. Én a kezelés kezdetén kaptam 2 doboz klión tartalmú gyógyszert, napi adagja 2x1 volt. Van hasonló tartalmú gél is, ami nekem nagyon jó bőrnyugtató volt a gyulladt bőrfelületemen. /Fényérzékeny a gél, és szeszesital sem szabad fogyasztani a gyógyszerek használata alatt./

Mivel egy mikroszkóp alatt látható szőrtüsző atka okozta a fertőzést a szájon keresztül szedhető gyógyszer is fontos volt. Fokozta a hatását az azonos tartalmú gél is.

7. Van egy növényi eredetű fertőtlenítő, ami fontos a gyógyuláshoz, nem mondhatok ki a nevét csak annyit, hogy anti-demodex. Reggel este használni kell az egész arcra. Fültisztítókkal, váltva orrba, fülbe.

- Fontos, hogy idősebbek használják szemkörnyékre, homlokra, száj fölé, nyakra a megszokott ránctalanító krémjüket, mert könnyen beráncosodnak a kezelés alatt.

8. A gyulladt területre bőrnyugtató, réz és cink tartalmú készítményeket használjon. Gyógyszertárban kapható.

9. Ha nem tud elmenni dermatológiára, ahol kozmetikus is van és foglalkozik demodexes arckezeléssel, magának kell elvégezni a heti egy arckezelést.

- Hetente 1-szer pórustisztító arcradírral át kell radírozni az egész arcot. Lehetőleg olyan arcradírral, ami megszárad.

- Radírozás után fertőtleníteni kell a bőrt.

- Következhet az, ichtiolos arcpakolás, orvos is fel tudja írni, vagy keressen ilyet a neten.

- A végén bőrnyugtató krémet kell felvinni az egész arcra.

Tehát van a napi kezelés, és a heti egy arckezelés. Mindezt folytatni kell, míg a bőr ki nem tisztul és a gyulladás el nem múlik. Ez egyéntől is függ. Milyen súlyos a fertőzés. Mennyire ellenálló a szervezet.

Hiú ábránd, hogy megmosom az arcom kétféle szappannal és meggyógyul.

9 féle dolgot írtam le a gyógyuláshoz és a szappanhasználat ebből egy.

Annyit tudok még segíteni, hogy privát leírom a készítmények nevét, árát és azt, hogy hol lehet beszerezni.

1037. saiph60
2014. szept. 13. 10:40
Nekem a kénes szappan semmit nem használt, a fekete bambusz szappantól szép tiszta lett a bőröm, de a rosacea maradt. Ezt a szappant még használom, bár már fogy. Beiratkoztam egy szappankészítő tanfolyamra, ott azt mondták, a szappan tisztításra jó, bele tehetünk finom dolgokat, amitől jobb minőségű lesz, de alapvetően nem gyógyít, mert rövid ideig marad az arcon. Attól gyógyulhat a bőr, hogy a házi készítésű tisztító szappanban nincs sok allergizáló anyag. Elkezdtem szedni még egy hajra bőrre való készítményt, 1000-1200 ft, van benne kén is, zsurló is, vitaminok is, szebb lett a körmöm, ami jó :)
1036. eperella
2014. szept. 8. 18:13
Sziasztok!Mennyi idő után látszik változás a kénes szappan használata után?
1035. Judit-h (válaszként erre: 1034. - Gyógyulnivágyó)
2014. szept. 2. 08:28

Szia

Légyszíves írd meg nekem privátba dermatológia-kozmetikus elérhetőséget aki a 2.pontban leírt kezelést végzi.

köszi

2014. aug. 31. 23:28

Kedves Sorstársaim!

Év elején vettem észre, hogy az orom piros, tartósan gyulladt, és egyenetlen a bőrfelülete. Tövénél a hajszálerek is tágultabbak lettek. Később kezdett az orrkörnyékemre is átterjedni a gyulladás. Elmentem bőrgyógyászhoz. IPL villanófényes lézeres kezelést alkalmazott, de kezelés után a gyulladás aktívabb lett. Csomós rosacea mondta az orvos és a diagnózisnak megfelelő készítményeket kaptam. Nem akartam belenyugodni, keresni kezdtem az okát. Ma már tudom, hogy többféle rosacea létezik, pl. italozás okozta, szervi problémák okozta, az enyém pedig atkás rosacea. Azért nem írom, hogy demodexes rosacea, mert az atka fajtájába nem vagyok biztos. /A rühirtó sokat segített./

Márciustól hat héten keresztül, heti egy alkalommal egy dermatológián kezeltek. Hathét után sokat kutatva a neten én kezelem magam, de még nem jutottam el a teljes gyógyulásig.

A problémátoktól függően két lehetőséget tudok ajánlani:

1. Akinek a haja hullik, viszket, de nem lát a család semmi élősködőt a fejbőrén, menjen el egy hajcentrumba, ahol térítésmentesen megnézik van-e demodex a fejbőrében. Ha van, helyben megvásárolhatja azokat a készítményeket, amik a kezeléshez szükségesek. A kezelés időtartama minimum 6 hónap, de fel kell készülni fenntartó, vagy emlékeztető kezelésekre is.

2. Akinek az orra és orr körül az arca piros, a bőrfelülete egyenetlen, időközönként kapirgáló, csípő érzése van, bőre váratlanul kipattog, mint egy allergiás reakciónál, esetleg a pattanáson gyantaszerű váladék is van, menjen el a dermatológiára, ahol a kozmetikus egy ampulla tartalmának segítségével megnézi van-e demodexe. Ha az arcra felvitt anyag elszíneződik, atkás fertőzése van. A vizsgálat mellett arckezelés is tanácsos, lehet a dekoltázs kezelését is kérni, és itt is meg kell vásárolni azokat a készítményeket, ami az otthoni kezelésekhez szükségesek.

A kozmetikus fertőzés esetén hetente 1, de minimum 6 kezelést tanácsol. Lehet számolgatni. Ampulla 5.000,-Ft. arckezelés 6.000,-Ft. dekoltázs 5.000,-Ft. mindez hatszor. Nekem a kezdőcsomag 33.000,-Ft. volt, plusz a heti utánpótlás. Biztosan van olyan, aki megengedheti magának, azt mondom, menjen el és bízza az arckezelését szakemberre.

Én azoknak szeretnék segíteni, akik nem tudnak felvállalni 100.000,-Ft-ot is meghaladó kezelési költséget, de szeretnének ettől a csúnya bőrbetegségtől megszabadulni.

Nagyon figyeljetek, talán tudok segíteni.

Nagyon fontos a higiénia. A kozmetikumokat, hajcsavarokat tegyétek egy éjszakára mélyhűtőbe és ezt ismételjétek meg heti rendszerességgel a kezelés alatt. /A szempillaspirált, csak kiengedett állapotban használjátok, mert fagyosan könnyen letörik”./ Minden más használati eszközt mossatok le vagy ki alaposan. A törölközőket, ágyneműt 60 fokon. Naponta 2-szer, ha lehet 3-szor erős vízsugárral, fekete, majd kénes szappannal zuhanyozzatok le. /Az atkák nem szeretik a ként. A fekete szappant smink és arclemosóként használjátok./ Hetente egyszer vegyetek só fürdőt. Van ásványi anyagokban gazdag, van kénes, iszapos fürdősó, de lehet finomítatlan asztali só is, kinek mit enged meg a pénztárcája./ 1 kád víz 1 kg só, asztaliból 2 kg./ Az atkáktól és az őket kísérő baktériumoktól is meg kell szabadulni.

A szervezet kéntartalmát lehet növelni kovafölddel /figyelni kell, melyik készítménybe van kén/, fokhagymával. Fontos az immunerősítés is, mert csak azokat támadja meg ez a betegség, akinek valami ok miatt meggyengült az immunrendszere.

A kezelés kezdetén kaptam 2 doboz klion tartalmú gyógyszert, napi adagja 2x1. Van hasonló tartalmú gél is, ami nekem nagyon jó bőrnyugtató volt a gyulladt bőrfelületemen. /Fényérzékeny a gél, és szeszesital sem szabad fogyasztani a gyógyszerek használata alatt./

Van egy növényi eredetű fertőtlenítő, ami fontos a gyógyuláshoz, nem mondhatok ki a nevét csak annyit, hogy anti-demodex. Reggel este használni kell az egész arcra. Fültisztítókkal, váltva orrba, fülbe.

Fontos, hogy idősebbek használják szemkörnyékre, homlokra, száj fölé, nyakra a megszokott ránctalanító krémjüket, mert könnyen beráncosodnak a kezelés alatt. A gyulladt területre bőrnyugtató, réz és cink tartalmú készítményeket használjanak. Gyógyszertárban kapható.

Hetente 1-szer pórustisztító arcradírral át kell radírozni az egész arcot. Lehetőleg olyan arcradírral, ami megszárad. Radírozás után fertőtleníteni kell a bőrt. Következhet az, ichtiolos arcpakolás, orvos is fel tudja írni, vagy keressetek ilyet a neten. A végén bőrnyugtató krémet kell felvinni az egész arcra.

Mindezek mellett nekem nagyon bevált egy - orvos által felírt - rühirtó. Augusztus első két hetében, hetente egyszer, tetőtől-talpig lekentem magam, 20 perc múlva megismételtem, lefeküdtem és reggel lemostam. Utolsó két hétben, ha éreztem a jövés –menést az atkák részéről, hetente egyszer, este ismét bekentem az arcomat, 20 perc múlva megismételtem, lefeküdtem és reggel lemostam. Utána 1 hétig mindig csönd volt és a bőröm is megnyugodott. Most azon gondolkodom, mi lenne, ha fennhagynám 24 órára, talán megszabadulhatnék örökre az atkáktól.

Én jelenleg ott tartok a gyógyulásban, hogy az orrom egyik oldalán már elmúlt a gyulladás, a másik oldalán nagymértékben csökkent és a hajszálerek is halványultak. Remélem, hamarosan arról számolhatok be, hogy minden rendben, meggyógyultam.

Még egy tanács: akinek nem atkás a rosaceaja, az menjen el belgyógyászhoz és vizsgáltassa ki magát, de ne nyugodjon bele, hogy nincs mit tenni, a laboreredményei jók, mert ez a bőrbetegség nincs ok nélkül és kezelhető.

Egyik hely vagy készítmény nevét sem írtam le, remélem, elolvashatjátok és hasznosíthatjátok a tapasztalataimat. 1-1 szóba belekapaszkodva, nézzetek utána a neten, minden kibogozható, megkapható.

Drukkolok Nektek.

1033. hiden
2014. aug. 28. 22:20
És már komolyan nem is az zavar 7 év után,hogy nézek ki olyankor,amikor kipirulok,hanem maga az érzés kerget már az őrületbe,hogy lángol az arcom.:/
1032. hiden
2014. aug. 28. 22:15

Sziasztok!


Megint legalább tavasz óta nem írtam ide... Bocsánat,hogy folyton csak "ilyenkor" (ősz kezdetén) kérek tanácsot/segítséget,de minden nyár végén reménykedem ,hogy ez az egész kálvária véget ért örökre ,de úgy néz ki, mégsem... :( Hihetetlen,amit a bőröm produkál.Szinte menetrend szerint,ahogy vége van a nyárnak,és kicsivel is akár csak 20 fok alá megy a hőmérséklet,nekem máris kipirul az arcom estére,vagy az orrom válik jéghideggé és néha már olyan,mintha nem is lenne benne vérkeringés.:/ Szóval,ebben nem sok változás van,sajnos. Viszont a küzdelmet még mindig nem adtam fel,és folyamatosan kutatom az okát,mert nekem valahogy mégsem az a tipikus rosaceám van.(Már,ha létezik ilyen...) Nem reagál rosszul a napsütésre,alkoholra ,kávéra ,fűszerekre,stb...

Régebben említettem itt,hogy fogamzásgátlót szedtem ,és mikor abba hagytam kiderült,hogy mindenféle hormon problémám van.Mostanra oda jutottam,hogy kiderült,microadenomám van.Ez egy jó indulatú daganat az agyalapi mirigyben,nekem gyógyszerrel fogják kezelni.

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni,hogy szerintetek mindez okozhatja-e nekem a kipirulásokat,hajszálereket,stb.? Vagyis nem is pontosan ebben,hanem abban,hogy szerintetek inkább ez,vagy a másik dolog,-ami kiderült-lehet-e a hibás ebben az egészben. (Én erre jobban gyanakszom,megmondom őszintén.) Megpróbálom röviden leírni:

3 évvel ezelőtt nagyon elkezdett fájni az egyik fogam.Akkor az orvos,amikor elkezdte fúrni ,és látta,hogy milyen rossz állapotban van,azt mondta,ha nem lenne olyan fejlett az orvostudomány,amilyen,akkor ezt a fogat ki kellene húzni.Persze én megijedtem,főleg,hogy egy viszonylag első fogról van szó.Tudom,hogy ma már sok pótlási lehetőség létezik,de nekem csak az implant jöhetne szóba,mert további egészséges,és pláne első fogakat nem szeretnék lecsiszoltatni.Viszont még az implantot sem mindig fogadja be a szervezet... Na mindegy,szóval ez 3 éve volt.Akkor még kezelgették ,szedtem is rá algát,és úgy tűnik/tűnt ,hogy a fog rendbe jött.A gond az ,hogy közben 2 éve az orrmelléküreg CT kimutatott egy felgyülemlett folyadékot,vagyis cystát.Akkor az hittük ,hogy esetleg,még egy másik rossz fogam okozhatja,amit ki is kellett húzni. Azóta eltelt 2 év ,és most az MRI megint kimutatta a cystát... :/ Tehát,ha fog okozza,akkor az már csak az említett első fog lehet.Régebben beszéltünk a szájsebésszel egy gyökércsúcs resectiós műtétről,de mivel közben a fog tünetmentessé vált,nem volt róla szó egy ideje.Most,hogy lehet,megint aktuális lenne ,nem tudom,mit csináljak.:( Ez egy elég rizikós műtét,mert 50-70% az esélye,hogy sikeres lesz ,de mivel nekem konkrétan a foggal nincsen gondom ,félek,nehogy megbolygassuk csak ,és utána húzni kelljen...:( Viszont,ha tudnám,hogy ez okozza a rosaceámat ,vagy tudom is én már,hogy mit,akkor azt hiszem,belevágnék. Szerintetek lehet ez az oka a kipirulásaimnak és annak,hogy ősztől-tavaszig ilyen csúnya a bőröm? Bocsánat,hogy ilyen hosszan írtam ezt le.Úgy döntöttem,hogy ez az utolsó próbálkozásom,ha ez sem válik be,akkor belenyugszom,hogy már örökre ilyen marad a bőröm.

Ja ,azt elfeljetettem leírni,hogy 3éve derült,ki,hogy beteg a fogam,de a rosacea már 7. éve tart ,mondjuk ez elgondolkodtató... Viszont,lehet,hogy a fog ,csak akkor derült,de akkor már nagyon rossz állapotban volt,tehát nem jelenti azt,hogy nem kezdődhetett az is a rosaceával együtt ,vagy már nem tudom...

Na jó,most már tényleg abba hagyom és nagyon köszönöm,ha valaki,bárki,ad ebben nekem tanácsot,mert nem tudom ,merjek-e belevágni ,ha el is veszíthetem a fogamat.Persze tudom,hogy ezt a dokival kell megbeszélnem,de hozzá anyagi okok miatt,még egyenlőre nem tudok menni.:/

Előre is nagyon köszönöm!!

1031. saiph60
2014. aug. 20. 20:23
Úgy döntöttem, hogy mégis megmondom a krém nevét, ami nekem igazán használ, még akkor is, ha kiraknak is innen ezért: ZZ cream. Jelenleg alig látszik az egykor vörös, gyulladt terület az arcomon, most sima és rózsaszínes. A demodex solution oldaláról rendeltem,és Hong Kongból érkezett postán. Legközelebb nem egyet, hanem többet fogok rendelni, mert azt írta az ottani fórumon valaki, hogy totál tünetmentes lett tőle, de pár hónap múlva visszajött a rosaceája, amikor nem használta ezt a krémet, tehát "csak" tünetmentességet ért el vele. A szállítási költség pedig magas, tehát valószínűleg így teszek majd. Úgy éreztem, köteles vagyok megosztani ezt veletek, sorstársakkal.
1030. saiph60
2014. aug. 20. 17:24
Azért jöttem, hogy elmeséljem, mi használ (egyelőre szuper) de hogy írom ide, ha nem szabad??? Remélem, hogy így is marad, mert már nem mentem el mindenhová mindig (hullámzó a bőröm állapota)amikor hívtak. Amikor meleg van, az izzadtsággal letöröljük a make up-ot is. Szóval voltam sok bőrgyógyásznál 0 sikerrel. Azt reméltem, elküldenek vizsgálatokra, hogy mitől van (allergia, hormon változás, emésztés vizsgálat...) de nem. Mit találtam virágnyelven? A demodex megoldás (angolul)nevű oldalon lévő krém, amit jó messziról meg kell rendelni, tehát nekem ehhez semmi közöm és szállítási költséggel együtt majdnem 13 ezer forint. Egy kínai orvos alkotta, egyelőre áldom a kezeit és az eszét! Eltűntek a bumpszlik, alig vörös már az arcom, sminkkelek még, de ha nem, az sem tragédia! 1 hete használom. Az amerikai oldalokon volt olyan hozzászóló, akinek nem segített, de nekem muszáj volt kipróbálnom. Valaki még javasolta, hogy igyak keserű gyógynövényeket az emésztésem rendbetételére. azt még nem kezdtem el. Nyilván van valami oka, hogy mitől ilyen a bőröm, meg kellene találni a belső megoldást, de addig is nagyon örülök ennek a krémnek és el kellett mondanom nektek. Ja még: mindennap tiszta törülköző az arcomra.
1029. vébarbi (válaszként erre: 1027. - Andika86)
2014. aug. 10. 15:47

Szia Andika!

Nekem ez már a 2. évem a rozáceával. Tavalyelőtt márciusban indult, ahogyan neked: egyszercsak lett, és kész. Akkor én is depressziós lettem. Sírtam, kétségbe voltam esve, dühös voltam, ugyanúgy, ahogy te egy épkézláb orvost nem találtam, ami tovább dühített...stb. Az arcom piros, és egyenetlen. Már az erecskék is kezdenek látszani. DE! A sokkon már túl vagyok. És ha tükörbe nézek, már nem sírok. Látom, az életem része lett, és ezzel a stádiummal együtt lehet élni!!! Nem is vontam meg magamtól semmit: kávé, alkohol, csípős kaják, napozás mind jöhet. Nem érdekel. Hogy később mi lesz, azt nem tudom. Ha rosszabb lesz megpróbálkozok a lézerkezeléssel. Ha van kedved beszélgetni írj privát üzenetet. A googlet meg hagyjad. Rozácea meg rozácea között is van különbség.

2014. aug. 1. 10:20
Szia Andika 86! Mióta írtam neked eltelt kb. l hét. Szeretnék érdeklődni, ha nem zavarlak, hogy alakúlt azóta a fofikád.Gondolom a pirossággal még van problémád.Sajnos most nekem is van, mert ebben a nagy melegben bizony előjön a pirosság, és nem nagyon tudok védekezni ellene.A lakásban is meleg,párás az idő.Van ugyan légkondim de azzal is vigyázni kell,mert annak a levegője sem jó ennek a szépnevű nyavajánknak. Szép a neve " ROSACEA".Legalább ez mosolyt tud varázsolni a piros arcomra. A Bőrgyógyászommal most készülök randizni,mert az általa felírt ellátmányom lejáratti ideje vészesen közeledik. Ebben a változó időjárásban,főleg a melegben még a kenőcssöm is folyékonnyá válik az arcomon.Este felkenem,reggelre elfolyik.Ezért nem tud hatni úgy mint régen,amikor reggelre mindég szép,majdnem természetes lett a bőrőm. Ha ki akarod próbálni ezt a orvos álltal felírt ke nőcsöt,akkor - nem tudom, hogy hol élsz - együtt is elmehettünk, megbeszéljük a találkozó idejét, helyét,elmegyünk hozzá, és megmutatod az arcod neki. Ez lenne szerintem a legtisztább , legjobb megoldás. Válaszolj, ha vetted ezt az üzenetet.Szeretettel Éva.
1027. Andika86
2014. júl. 25. 17:26

Drága Fórumozók!

A nevem Andi, 27 éves vagyok. Idén február-március tájékán indult nálam a rosacea, minden előzmény nélkül. Egyszer csak lett. Viszketés, égés, vörösség, majd egyenetlen lett az arcbőröm. Áprilisban már a bőrgyógyásznál voltam. Gondoltam felír valami hathatós krémet és már végeztünk is. Nem vagyok egy nagy betegeskedős típus. A kórház területén is csak bolyongtam, mert egyszer-egyszer jártam csak ott. 25 évesen jelentkeztem át a gyermekorvostól a felnőtteket kezelő háziorvoshoz.

Az első vizsgálat alkalmával kérdések tömkelegére válaszoltam a főorvosnak, majd elküldött góckutatni (fülorrgége, szájsebészet), és felírt egy krémet. Egyebet nem tett, nem mondott. Így ijedségre semmi ok, gondoltam. A góckutatás eredménye negatív. Három hét alatt a tüneteket enyhülni látszottak. Visszamentem a kontrollra és ezt elmondtam. Aztán adott egy másik krémet, nézzem meg, hogy válik be, vény nélkül kapható a gyógyszertárban. Majd elköszöntünk. Az utóbbi krém nem vált be. Így használtam a vénykötelest. Július elejére elfogyni látszott. És akkor rossz érzésem támadt, elővettem a kórházban kapott papírjaimat, minden számomra nem érthető szót beütöttem a google-ba, hiszen a google a barátod. És igen rosacea. Ez volt a papírra írva. Dühöngtem az internet olvasott információk kapcsán, ne csináld ezt, ne csináld azt, ne egyél ezt, ne igyál azt...stb. Dühöngtem...miért nem mondta ezeket az orvos? Szélnek eresztett teljes tudatlansággal. Miután feleszméltem kerestem egy magán bőrgyógyászt. A "Jónapot kívánok!" és a fejbőröm korpásságának vizsgálata után (nem korpás, egyébként) a következő kérdése volt: Stressz? Erre én: Van, volt, lesz... Nyugodjak meg, rosacea, és nem fog elmúlni! DE! jól kezelhető!És ez volt az a pont, ahol elegem lett. Válaszolgattam a kérdéseire türelmesen, majd felírt 2 készítményt, és majd ha elfogyott menjek újra. Viszontlátásra! Könnyes szemekkel jöttem ki a rendelőből 7000 forinttal soványabban, és gondolkodtam...stressz? Azóta fórumok százait olvastam végig. Elkezdtem sárgadinnyét enni, amit persze utálok, de sok az A vitamin benne...És láss csodát a tünetek múlni kezdtek, úgyhogy a felírt készítményeket nem használtam. Örültem, jól éreztem magam, minden más is jól alakult. Majd jött a stressz...és vissza minden. Újból fórum olvasás...és elég! A mély depresszió szélén állok, a sírás fog el minden alkalommal mikor belenézek a tükörbe, és nekem még el sem durvult a helyzet, erek sem látszanak. De nem tudok ezzel megbékélni. Rendben, elfogadom én, csak is én, tönkretettem a érfalaimat. Szuper. Bár alkalomszerűen fogyasztottam alkoholt, sosem kávéztam, nem vagyok egy napmániás, nem örököltem senkitől...még is van. Igaz dohányzom, 16 éves korom óta ugyanazt a fogamzásgátlót szedem, ittam az energiaitalt a tutti-frutti íz miatt, nem iszom elég folyadékot, és hányingerem van a zöldségek 80 %-tól, és közben hagytam, hogy a körülöttem lévők megegyék az életem. 27 évesen több ősz hajszálam van, mint édesanyámnak. Nehéz gyerekkor: tanyán nőttem fel, egy agresszív alkoholitsa apával, és egy állandóan összevert, félelemtől rettegő édesanyával, gyerek barátok nélkül. 16 évesen már dolgoztam a vendéglátásban iskola mellett, 2 diplomát szereztem, mérnök lettem. Dolgozom. Apám azóta felakasztotta magát. Mi meg a testvéremmel vonszoljuk magunk után a múlt terheit. Megbocsájtani képtelenek vagyunk a zsarnok apánknak, és rettegünk, hogy olyan vagyunk, mint ő. Ami persze részben igaz is. Állandósult a megfelelési kényszerem, amit ügyesen leplezek. Szóval mi is vezetett idáig? Annyiszor talpra álltam már egyedül, annyiszor megvívtam a harcaimat, magammal és másokkal, hogy elég lett. Életmód váltás, igen az kell, tudom, és hiszek nektek, hogy van ami segít...bár látva, hogy valaki hosszú évek óta küzd ellene, eredménytelenül...azért elbizonytalanít. És elfáradtam. Ez nekem használt, nekem nem, ez bevált,nekem nem, ideig óráig működött, tavasszal jobb, nyáron jobb, nem nyáron rosszabb, áááhh télen a legrosszabb... Bőrgyógyász, kozmetikus, kineziológus, természetgyógyász...kinek mi? Lehet hogy egyszerre kellene őket alkalmazni. Ahányan vagyunk annyifélét mondunk. És ha igaza van Okoskolbásznak, akkor 5 olyan megbízható szakember létezik Mo-n, ahová ő is elmenne, akkor kérdem én, egy laikus hogyan képes megtalálni? Pozitív hozzáállás? Nekem elszáll, ha a tükörbe nézek...Persze a józan eszem, mely már oly sok tragédián, problémán átvezetett, azt mondja, feladni? Nem lehet! Egy-egy tünetmentes időszakért megéri. Változtasd meg az életmódodat, sőt mi több, az egész életed, állj hozzá másképp, mindig csak előre nézz, bizakodj, reménykedj, kezeld a stresszt és menni fog. Tele vagytok/vagyunk/vagyok kételyekkel, bizonytalansággal. Én nem akarok, és nem tudok ezzel együtt élni, megbélyegzett a saját életem, életmódom, életkörülményeim. Felállni tudni kell! Emberi sorsok százait olvastam végig, elvétve egy-egy valóban bizakodó véleménnyel. Mindenkinek meg van a maga sorsa, nekem is. Kitartást és sok erőt kívánok mindenkinek.

2014. jún. 29. 09:30
Ja és a lényeget nem írtam két hónap alatt eltünt és azóta is tünetmentes.
2014. jún. 29. 09:29

Sziasztok!

Édesanyámnak is sajna ez a problémája ami időnként előjön. Volt egy maszek bőrgyógyásznál aki adott 5 féle krémet ami gyógyszertári, nincs benne semmi olyan ami irritálja a bőrt, megkérdezem majd mi a nevük de szerintem ezeket csak receptre lehet kiváltani. Amit viszont hangsúlyozott a doktornő, hogy nap egyáltalán ne érje az arcot, mert az erősebben előhozza. Anya itta még a grapefruit cseppet (ez jó a gyomor problémákra), esténként jegelte.

1024. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1023. - 1kata2)
2014. jún. 29. 09:15

Ha lenne csodaszer, akkor a rozácea gyógyítása már régen nem lenne téma. Vagy akarsz felvenni hitelt 75 éves korodban, 20 évre, kezes nélkül, BAR listáról? Most is hirdetik, csak fizetni kell 150 ezret regisztrációs díjként.


Nincsen olyan szer, amivel bekenjük és elmúlik.


Olvass a fórumon egy órácskát, többet érsz vele, mint bármi mással!


Kolbi

1023. 1kata2
2014. jún. 28. 10:02

Kellemes, szép napot mindenkinek.

Szeretném megkérdezni, hogy korábban írta valaki, hogy használta a 37 féle gyógynövényből álló sprét.Azt is írta, hogy jónak bizonyúlt. Nem tudom már, hogy ki volt aki ezt írta,később már nem láttam,hogy ezzel kapcsolatban lenne folytatás.Igaz nem sűrűn vagyok itt az oldalon,csak próbálok élni ezzel a nyavajával amagam módján.Biztatót nem tudok mondani,akkor minek mondjak bármit is.Sajnos a vörösség állandósúlt, ráterjedt az orromra is.Eléggé magam alatt vagyok,nem tudok mit tenni.Most olvastam erről a 37 gyógynövényről az interneten ,és eszembe jutott itt az oldalon is használta eredményesen valaki. Talán Hamil? Nem tudom. Kérlek benneteket, ha tudtok valamit erről, írjátok fel az oldalra.

Köszönöm a válaszotokat 1kata2.

2014. jún. 12. 08:40

Az egyik páciensem 2 hónapja trombózist kapott. 3 hétre bedugták a kórházba, ahol csak ízetlen, óvodás kaját kapott. 10 kg-t fogyott, a rozáceája teljesen lement alfába. Tünetmentes lett. Évek óta küszködött vele, volt jó 2 hete, semmi sem látszott az arcán.


Kolbi

1021. vébarbi
2014. jún. 10. 22:04

Sziasztok!

Most ittam meg egy üveg sört, ettem hozzá csípős csipszet. Vörös vagyok, mint a főtt rák. Holnap pedig strandra készülök. Adok a rozáceának....

1020. Gabor86 (válaszként erre: 1019. - Hamil)
2014. máj. 25. 20:36
Köszi.. :/ Tudnál esetleg egy bőrgyógyászt ajánlani pesten, akinek ez a szakterülete?
1019. Hamil (válaszként erre: 1018. - Gabor86)
2014. máj. 24. 18:19
Sajnos ez az lesz,de mindenképp keress egy bördokit.
1018. Gabor86
2014. máj. 23. 09:19
Még annyi az előzőhöz, hogy hő hatására, kivörösödik a fejem és olyan, mintha beindulna valami az arcomban... Ki is zsírosodik kicsit, mintha a faggyú is erősebben termelne... Ja és állandó piros az arcom, csak ilyenkor mégjobban, ilyen gennyes göbök meg az orr tövemnél szoktak kijönni, ezis inkább hő hatására... télen nem gyakori... Ez lehet rozácea, így látatlanban? Bocsi, tudom, kéne egy jó doki, aki megállapitja, de mi a véleményetek? köszi
1017. Gabor86
2014. máj. 23. 08:36
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, bár elolvastam az összes hozzászólást, köszi a hasznos tippeket. Nos, igazából jártam már számtalan orvosnál, aki seborreát vagy rozáceát diagnosztizált nálam. Kezeltek ezzel is, azzal is. Van aki azt mondta, h a kettő között van. :) Én azért szeretném tökéletesen behatárolni, h mi is ami nekem van, ezért arra kérlek Titeket, hogy ha tudtok megbízható pesti bőrgyógyászt, aki tisztában van a SD és a rozacea közti különbséggel, akkor az Ő elérhetőségét küldjétek el nekem, mert a végére szeretnék már járni ennek a dolognak. Privátba külditek, vagy ide a fórumra, annak is örülnék! Köszi szépen!
1016. Palmetta (válaszként erre: 1015. - 8f8f3a827e)
2014. máj. 22. 21:02

Köszönöm szépen, Kolbi! :)

A krémek, amelyeket a bőrgyógyász felírt, gyógyítanak? Véleményed szerint, mi gyógyítja, és mik azok a dolgok, amelyek tiltottak ennél a problémánál.

1015. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1014. - Palmetta)
2014. máj. 22. 13:24

Hello Palmetta!


Ha megfigyeled nyár végére mindenki egyforma barna lesz. Nyugodtan napozzál, de ne égj le sohasem. Lassan, fényvédő nélkül, kerülve a direkt napfényt. Ne szoláriumozz, ez öregít (meg még egy csomó káros dolog)a legjobban.

A barna bőr fed, de nem gyógyít!


Kolbi

1014. Palmetta
2014. máj. 22. 09:49

Kedves Okoskolbász!

Nemrégen vettem észre, hogy, amikor melegebb idő van, pirosodik az arcom, és sajnos, látok hajszálereket is. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki kezdődő,rozaceat állapított meg, amikor elmondtam a problémáimat. Nappalra 'EC'20/80, éjszakára Rozex 7,5 mg-os krémet írt fel. Arcomon javulást nem látok, inkább gyakrabban látom pirosnak. (2 hete használom a krémeket) Babylove 30 LSF-es naptejet vettem fényvédőnek, amit egyelőre jónak érzek. Amikor hidegebb idő van, rendben van az arcom. Gondolkozom azon, hogy ezek helyett használnék egy érzékeny bőrre ajánlott, fényvédős krémet,amit itt Tőled olvastam. Mélybarnítót használhatnék? Olvastam, hogy a lebarnult arcon ezek a problémák kevésbé látszanak. Esetleg nagyon keveset lehetne nem erős napon napozni naptejjel,vagy szoláriumozni?

Előre is köszönöm válaszodat.:)

1013. Sanyi 34
2014. máj. 21. 18:40

Üdvözletem mindenkinek!1

Jómagam is ennek a betegségnek az áldozata vagyok és próbálkoztam eddig rengeteg eszközzel hogy az állapotomat legalább szinten tudjam tartani.Használtam kénes szappant egy darabig ami hatásos is volt de lustaságból leálltam vele.Még mindig az a véleményem hogy valami kórokozó okozza ezt a nyavalyát amit nem sikerült beazonosítani.:-( A természetes megoldások híve vagyok-nem vetettem alá magamat semmilyen agresszív gyógyszer terápiának pedig az orrom már állandóan vörös volt és égett és húzódott(ez sokunknak ismerős ugye).Kitágult pórusok,pirosság és önbecsülés csökkenése ami nálam megjelent.5 nappal ezelőtt elkezdtem egy kísérletet és meglepően jó eredményekről tudok beszámolni.:-)Csak vállalkozó kedvűeknek ajánlom de próba-szerencse!:-)Kombinált kezelést csinálok magamnak,vagyis külső és belső kezelést.Belsőleg:100 %-os levendula illóolaj(EZ NAGYON FONTOS HOGY AZ LEGYEN) márkákat nem írhatok de ha a dobozra az van ráírva hogy 100%-os tisztaságú levendula illóolaj az jó a célnak. 1 csepp olajat kell rakni 2 liter vízbe és nap közben iszogatni.Nem kell megijedni:nem annyira borzalmas az íze.Este 1 kanál mézbe szintén egy csepp levendula olajat rakj és nyeld le:ez ráadásul finom is. A levendula általános gomba és vírus ölő szer.Mióta iszom ezt a "koktélt" voltam sörözni és nem "durrant" be az arcom pedig előtte mint a főtt rák,úgy néztem ki.:-)Külsőleg kókusz zsírt kell kenni a bőrre(sok helyen lehet kapni,kókusz olajon is fut a termék).Nekem egyből megnyugtatta a gyulladt orromat.:-)Ezzel csínján mert könnyen lefolyik az arcról...A kókuszzsír antibakteriális,kollagén termelő hatással bír.Egy védő réteget képez a bőrön és ezek a nyavalyások nem tudnak áthatolni rajta!:-)Mai napon(5.nap): a vörösség ELTŰNT,nincsen egybefüggő pirosság,a pórusok összehúzódva,csak halvány rózsaszín a bőröm.Kollégám megjegyezte hogy :"Gyönyörű az orrod-arcod-mit csináltál vele?"Nap közben kenhetitek többször is,de lefekvéskor mindenképpen mindenképpen "zsírozzatok"!:-)Várom majd a visszajelzést aki kipróbálta hogy másnak is működik e nem csak nekem.Kívánom hogy így legyen!:-)A kókuszolajnak nem kell hidegen sajtoltnak lenni(baromi drága)elég a nem hidrogénezett kókusz olaj.(1kg:1000 Ft.) Sok sikert,kívánom hogy mindenki találja meg azt a gyógymódot ami neki a legmegfelelőbb!:-)

1012. vébarbi
2014. máj. 17. 10:56

Sziasztok!

Kérlek privát üzenetben ajánljatok nekem lézer magánrendelőt. Megbízható szakembert keresek.

Ahol én élek nincs túl nagy választási lehetőség, úgyis utaznom kell majd a kezelésre.

Köszönöm!

1011. hiden (válaszként erre: 1010. - 8f8f3a827e)
2014. máj. 12. 15:53

Értem ,köszönöm!

Kár,azért... :/

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook