Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
1070. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1066. - Zyzy78)
2014. okt. 16. 18:56
A Loreal True Match alapozó nem beteg bőrre való, de nekem bármilyen problémám volt, /pattanás, demodex, lézeres kezelés/ soha ne irritálta a bőröm. Van a VICHY-nek egy NORMADERM TEINT alapozója pattanásos bőrre, több színből választható, pl. 15, 25, 35-ös, nagyon jól fed, de csak kipróbálás után vegyétek meg. Én csak a demodex gyógyszereiről tudok nyilatkozni, vagy Klion, vagy Doxicilin, de külföldön /pl. Anglia, Amerika/ már van speciális demodex gyógyszer. Ha valaki érzékeny egy gyógyszerre, érdemes p mással próbálkozni, mert probléma magától nem múlik el.
1069. zefex (válaszként erre: 1067. - Gabor86)
2014. okt. 16. 08:08
Megírtam privát üzenetben okt.12-én :D
1068. eperella (válaszként erre: 1062. - Matroz211)
2014. okt. 15. 16:45
Szia!Én Klion tablettát kaptam de abbahagytam 1 hét után mert iszonyú hasmenésem volt tőle reggelente:(
1067. Gabor86 (válaszként erre: 1065. - Zefex)
2014. okt. 15. 13:23
T. Zefex! Azt had kérdezzem meg, hogy hol és milyen lézeres kezelést kaptál? Köszi
1066. zyzy78 (válaszként erre: 1064. - Gyógyulnivágyó)
2014. okt. 15. 09:20
Köszönöm szépen, be fogok számolni mindenképpen. Mivel nekem a terhesség alatt jelentkezett, azt gondoltuk a nőgyógyászommal, hogy hormonális, így elkezdtem fogamzásgátlót szedni, nem sok sikerrel, így azt most abba is hagyom. A Loreal True match az egy normál alapozó ugye? Én gondoltam azt is ki kell cserélnem, amúgy az Astor Mattitud-ot használnám. Abból nem kell érzékeny bőrre való szerinted? Az uriage mintát én is tegnap kaptam a gyógyszertárban, most a La Roche-Posay-t próbálom, aztán az következik.
1065. zefex (válaszként erre: 1062. - Matroz211)
2014. okt. 15. 08:21

Én Roaccutant szedtem vagy 8 hónapig.

A lézeres kezelés 2-3 évre rá volt.

A Roaccutan után már nem volt göbös fellángolás. A lézer az ereket szüntette meg.

Sokáig használtam a Bioderma Sensibio AR-t. A Rosaliac-ot többször megpróbáltam, de soha sem vált be. Volt még más is, vényre kapható krémek, de vagy nem bírta a bőröm, vagy nem volt eredménye.

Vagy 6 éve rendeződött a rosaceám, de továbbra is érzékeny a bőröm.

1064. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1063. - Zyzy78)
2014. okt. 14. 22:51

Kedves Zyzy!

Az antibiotikum jó. A Rozex gél rosacea kezelésére használható. Tünetek: elpirulásra emlékeztető bőrvörösség; pattanások; az orron csomók és/vagy vékony vörös értágulatok

A Cetaphil szappan- és lipidmentes bőrápoló oldat. Emulzifikáló komplexe révén alaposan tisztítja a bőrt, ás annak valamennyi szennyeződését kíméletesen eltávolítja. A Cetaphil lágy szerkezete és eredeti, comedo-t nem képző* alakja rendkívül jól tolerálhatóvá teszi az érzékeny bőr számára. Írja róla a tájékoztató

Jelenleg a rosaceara kaptál gyógyszereket, csináld végig a 2 hetet, zuhanyoz reggel este a bőrápoló oldattal, és ha a tüneteid nem javulnak, tudok adni címet, ahol ingyenesen megnézik van-e demodexed.

Nekem az URIAGE ROSÉLIANE tetszik, ma kentem fel, és a Loreal True Match 02-es alapozó. Nagyon jól fed. Ha színezett Vichy 50 faktorost választasz nagyon néz meg melyik fed jól. Gyógyszertárban adnak termékmintát.

Drukkolok és számolj be a tapasztalataidról.

1063. zyzy78 (válaszként erre: 1062. - Matroz211)
2014. okt. 14. 21:45
Nekem a Doxycylin AL kapszulát írta fel. De vmit mondott a Kion-ról is....Azt is szokták írni.
1062. matroz211 (válaszként erre: 1061. - Zyzy78)
2014. okt. 14. 19:55

SZiasztok,


Többn irtátok, hogy a börgyógyász irt nektek antibiotikumot, vagy belsőleg alkalmazott gyógyszert. Irnátok párat, hogy miket irtak fel?


Kinek mi vált be?

1061. zyzy78
2014. okt. 13. 21:56

Sziasztok!


Ma én is eljutottam végre bőrgyógyászhoz. rosacea és kontakt dermatitis

Antibiotikumot kaptam, amit 2 hétig kell szednem, Rozex gélt és cetaphil lemosót kell használnom. Ahogy belemélyedtem a fórumba, úgy gondolom, ez kezdetnek nem rossz, arra a kérdésemre, hogy fényterápiára és lézeres kezelésre nincsen-e szükség, a doktornő azt a választ adta, hogy egyenlőre nézzük meg, hogyan reagál a bőröm. Két hét múlva kell visszamennem. Mint szakavatott rozaceások, ez kezdetnek jó így? Én szeretnék ugyanis mindent megtenni annak érdekében, hogy hogy jó eredményeket érjünk el és újra szép legyen az arcom (most eléggé pattanásos ugyanis) Tudom, hogy mindenkinek más krém válik be, de szeretnék megkérni valakit, hogy sorolja már fel nekem, hogy mely krémekkel próbálkozzak? Hidratálás, színezett hidratáló? A doktornő adott nekem termékmintát a la roche-posay rosaliac-ar krémjét éa a Bioderma sensibio AR krémjét? Akkor mostantól a korábbi alapozómat teljesen felejtsem el, ugye? És a pirosító? porpúder? Ebből is vannak olyanok, amiket lehet használni? Vagy ezek lehetnek bármilyenek? Hozzáértők válaszára lennék nagyon kíváncsi. Melyik az az alapozó, amit használtok? Krém termékmintákat hol lehet beszerezni? Nyilván ezek nem az olcsó kategóriájú krémek, először szeretném csak kipróbálni őket. Köszönöm, hogy elolvastátok és segítettek, egy kicsit kétségbeesett, kezdő, de bizakodó rozaceásnak.

1060. Gabor86 (válaszként erre: 1059. - Lizi55)
2014. okt. 12. 10:24
Huhh. Ez nem hangzik túl jól. :/ Köszi
1059. Lizi55 (válaszként erre: 1057. - Gabor86)
2014. okt. 11. 20:27

Sehova , nekem még rosszabb lett és nagyon drága.

Szerintem a mutogatott képek nem takarják a valóságot.

1058. saiph60 (válaszként erre: 1055. - Prbambi)
2014. okt. 11. 10:01
Megírtam priviben a pontos helyet, ahonnan én rendeltem, ők az eredetik, úgy láttam. Néztem e-bayen is, de pont annyiba került, amennyibe az eredeti helyen, így inkább azt választottam.
1057. Gabor86
2014. okt. 10. 10:31
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy lézer kezelésre hova érdemes elmenni ezzel a rozacea nevű dologgal? :) Köszi
2014. okt. 9. 10:28

Ma olvasgattam a fórumon és szeretném veletek megosztani a véleményemet a szappanokról. Átböngésztem a KrémMánia szappan gyűjteményét és az alábbi szappanok ragadták meg a figyelmem:

Naturbazár Holt tengeri iszapos szappan, pirosság (rosacea) ellen

Olivia Holt-tengeri Iszap Kecsketejes szappan, vízhiányos bőrre

Health und Beauty szappan pikkelysömörre, túlérzékeny bőrre

Health und Beauty 26 ásvány szappan, túlérzékeny bőrre

Health und Beauty Bőrmegújító szappan, tág pólusokra

Tabiano biokénes szappan, pattanásos bőrre

Dmoon Panonhalma bőrradírozó hatású szappan egyenetlen bőrfelszínre

Dove Pro-Aga Szappan bőröregedés ellen

Alora Natura Gyógynövényszappan (ekcéma) száraz bőrre

Sebamed PH 5,5 Szappanmentes szappan túlérzékeny bőrre

Akoma Detox szappan shea vajjal, neem levéllel, méregtelenítő, nyugtató hatású szappan

Mindenki tudja milyen a bőre, száraz, tágpólusú, érzékeny, piros stb.

Ha figyelmesek vagytok, már mosakodáshoz kiválaszthatjátok magatoknak azt a szappant, ami a bőrötöknek a legmegfelelőbb. Nem fog meggyógyítani, de egy lépés a gyógyulás felé.

Olyan, mint egy alapkő. Építhetsz rá. Nem rombolja a krém hatását, hanem segíti. A gyógyulásnak nagyon sok összetevője van. A megfelelő szappan csak egy lépés a gyógyulás felé, majd jöhet a megfelelő krém, a megfelelő pakolás, a pihenés az immunerősítés, stb.

És rengeteg türelem.

1055. prbambi
2014. okt. 8. 21:26
Kedves saiph60! Köszönöm a válaszodat! Abban tudnál segíteni, hogy hol tudnám beszerezni?
1054. saiph60
2014. okt. 8. 21:15
Még egy kérdésed volt kedves prbambi, én nem itthon vettem, szerintem itthon nincs, hanem a saját oldalukon rendeltem meg, és Kínából érkezett a csomag.
1053. saiph60
2014. okt. 8. 21:11
Kedves prbambi, természetesen voltam bőrgyógyászOKnál, de elég elkeserítő a tudásuk és a hozzáállásuk is. Próbáljak ilyen-olyan krémet, szteroidost, és a többi megszokottat és hát ez van, figyeljek oda, hogy ne egyek csípőset..stb. Semmi kivizsgálás, nyomozás, hogy mitől lehet. Az angolszászoknál úgy látom elég gyakori a rosacea, ezért is néztem a neten, az amerikaiakat főleg. Náluk találtam ezt a krémet, ott nagyon sokan ezt használják. Nekem már a kiütéses pattanásos fázisom volt, azokat eltüntette a krém és amikor használtam reggel és este, a bőrpír is sokat halványult. De nagyon szárította a szemem környékét is, így már csak reggel használtam, aztán egy ideig egyáltalán nem. Pár napig nem történt semmi, maradt gyengén rózsaszín, de ma kicsit vörösebb lett, ezért újra bekentem vele, és így jobb. Ki kell kísérletezni, de abszolút jól reagál a krémre a bőröm. Most jön majd a tél, meg a száraz meleg munkahelyi környezet időszaka, meglátjuk, mi történik... Most bejelentkeztem emésztés kivizsgálásra, hogy kiderüljön, van-e olyan, amit jobb, ha nem eszem.
1052. láncdohányos (válaszként erre: 1051. - Gyógyulnivágyó)
2014. okt. 8. 20:04
Köszönöm a válaszodat, holnap megveszem a krémet és várok (amennyire tudok) nyugodtan. Nem akarom elkiabálni, de ma mintha jobb lenne. Az a fura, hogy erős fényben sokkal kevésbé látszik, mint félhomályban. Erős fényben már látom a javulást, de kevésbé világos helyeken pont olyannak látom, mint volt.
1051. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1050. - Láncdohányos)
2014. okt. 8. 07:55
A tágult erek eltüntetésére a bőrgyógyászok is IPL villanófényes vagy diódás lézeres kezelést alkalmaznak. A kezelés a bőrben gyulladást okoz, majd elmúlik, felszívódik és a kezelt ér eltűnik. Én IPL-en voltam. A bőrgyógyászom hámképző krémeket ajánlott, /Cicabio, Cicalfate, Vichy Cicaplast/ amik egyes gyógyszertárban megrendelhetők és kaphatók Én mind a hármat kipróbálta, de legjobban a LA ROCHE-POSAY CICAPLAST hámképződést serkentő krémet szerettem. Lágy, kellemes bőrnyugtató krém. Türelem, most még a gyulladást látod, de idővel el kell múlnia, ha nem, lehet reklamálni.
1050. láncdohányos (válaszként erre: 1049. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 6. 19:03
A bőrgyógyászomhoz másfél hónapos várólista van (ráadásul baromi hanyagnak tartom), ezért egy szépségszalonban csináltattam, amit a kozmetikusom ajánlott. Ott természetesen megkérdeztem, két hetet mondott a kozmetikus aki csinálta. Azért tettem fel itt is a kérdést, mert szerintem már jobban fel kellett volna szívódnia és érdekel, hogy mások mit tapasztaltak.
1049. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1048. - Láncdohányos)
2014. okt. 6. 10:03

Miért nem kérdezed meg az orvosodat?


Kolbi

2014. okt. 5. 17:39

Sziasztok!

Nekem egy nagyon pici területen látszik két apró, de nagyon piros erem. Négy napja voltam dióda lézeres kezelésen. Egy kicsit jobb lett, de még mindig látszanak a kis dögök. Van tapasztalatotok, hogy mennyi idő alatt szívódik fel és (ha megmarad) mikor érdemes újabb kezelésre menni? Előre is köszönöm ha válaszoltok!

1047. eperella (válaszként erre: 1046. - Gyógyulnivágyó)
2014. okt. 1. 19:16
Ez tényleg nagyon jó hír! :)
2014. szept. 29. 21:01

Sziasztok!

Ma azt írta a bőrgyógyász a kezelési lapomra.

"Rosaceaja csaknem teljesen tünet és panaszmentes."

Ennél boldogítóbb mondatot nem láttam az utóbbi időben.

Hat hónapja kezelem magam nap, mint nap és fogom változatlanul, hogy vissza ne térjen ez a makacs bőrcsúfító betegség.

Tehát gyógyítható.!!

Ti sem adjátok fel.

1045. prbambi
2014. szept. 26. 18:31
Kedves Saiph60!Bőrgyógyásznál nem is voltál a tüneteiddel?Konkrétan Te mire használod, bőrpirosodásra, vagy egyéb tünetekre? Én a bőrpírral szenvedek egy jó ideje.Akartam lézerkezelést, de a doki azt mondta, hogy nem olyan vészes még, és visszajöhet. Engem attól még zavar, hogy nem találta súlyosnak.Mo-n meg lehet rendelni azt, ami Neked bevált?
1044. saiph60
2014. szept. 25. 22:12
Kedves Aszilvia1, szomorúan olvasom, de azért csak reménykedek. Már kb. 1 hónapja repesek az örömtől, mert bár piszkosul szárít a ZZ krém, teszem rá a shea vajat, aloe verát, de gyönyörű sima a bőröm és alig rózsaszín. Próbáltam én a gyógykozmetikust, nekem nem jött be, viszont nagyon drága volt. Egy kicsit mindig jobb lett, aztán visszazuhantunk. Most keblemre ölelem a világot, és reménykedek. :) Azért tervezem, hogy valahol megvizsgáltatom az emésztőrendszeremet is.
1043. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1042. - Eperella)
2014. szept. 21. 21:45

A rosacea kezelése nem krém kérdése. A külső kezelés hatásossága ESETLEGES. Egyik páciensnek ez jó, a másiknak rossz.

Szánj rá egy órát, vedd ki az összes hozzászólásomat, olvasd el azokat és többet fogsz tudni a rosaceáról, mint a legtöbb bőrgyógyász. Így szerényen...


Kolbi

1042. eperella
2014. szept. 21. 07:13
Sziasztok! Én 2hete használom a kénes szappant de nemhogy jobb lenne de még pirosabb az arcom.Nekem a biodermás krémtől is mégjobban bepirosodik.Volt még kétfajta kenőcs amit felirt a bőrgyógyász de egyik sem használ.Nagyon elvagyok keseredve.:(
1041. Janu (válaszként erre: 1040. - MeMoni.)
2014. szept. 20. 18:51

Kedves MeMoni

Ki mondta neked, hogy soha nem szabadulhatsz meg a pirosságtól? Kicsit több optimizmust. Mindent lehet kezelni, kinek több - kinek kevesebb sikerrel. Nekem a pirosságtól kellett szenvednem éveken keresztül, szerencsémre az arcbőröm nem volt egyenletlen. Másfél éve, hogy szakemberhez fordultam, aki 2 féle krémet ajánlott: az egyik a Bioderma volt, és a másik LRP Rosaliac. A Rosaliakkal kezdtem a kezelést, de csak amiatt, mert jobban tetszett a csomagolása. Kb fél évig használtam, eleinte még ettől is kipirosodtam, de mivel nappal e mellé még használtam a Bioderma kompakt púdert, a tünetek kezdtek lassan eltűnni. Fél év után váltottam a Biodermára, ennek a krémnek más az állaga, valahogy jobban tetszett, és ez is jót tett a bőrömnek. Az igazat megvallva nem spóroltam vele, nappalra és éjjelre egyaránt jó vastagon vittem fel. Közben váltottam a kompakt púderről a LRP Toleriane-re, és lassan azt vettem észre, hogy már jó ideje nem volt kipirosodásom. Aztán kipróbáltam az Eucerin pirosság elleni krémjét is, ezzel is megvoltam elégedve, és az általad emlitett Bioderma BB krémet is kipróbáltam. Ez is praktikus, csak nincs olyan fedése mint a toleriannak. Csak emiatt nem vásároltam újra. Közben váltottam a Toleriane-rúl a Vichy Dermablendre, ennek is kitűnő a fedése. Már nem szenvedek a kipirosodástól, de ezeket a krémeket továbbra sem fogom lecserélni. Láthatod, én is kisérleteztem a bőrömmel, sajna hogy ezt kell mondjam, de rád is ez vár. Senki nem garantál semmit, és ahogy irtad, elég magas az ára, de hidd el egy próbát megér. Én mindig jó szivvel fogok gondolni a doktornőre, akinek tanácsára kezdtem bele ebbe a kezelésbe. Azóta jobban érzem magam, nőtt az önbizalmam. Sajnálom, hogy nem kerestem fel korábban. Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy feladd ... csak meg kell találnod a számodra ideális kozmetikumot. Sok szerencsét kivánok hozzá, és persze türelmet.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook