Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
1100. Pittypang22 (válaszként erre: 1098. - 8f8f3a827e)
2014. nov. 16. 20:48

Kolbi!


Ezek szerint az alkohol tisztít, de miközben tisztít, mélyíti is a problémát? Mert ugye kimossa azt a sok bacit, de ahogy mossa kárt tesz az érfalakban, a szövetekben (laikusan fogalmazva) és ezáltal ront a problémán?

1099. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1096. - Láncdohányos)
2014. nov. 16. 20:26

A rosacea nem úgy alakul ki, hogy "doktor úr, arra ébredtem, hogy borvirágos vagyok...", hanem évek alatt folyamatosan fejlődik ki.

Sokan úgy gondolják, hogy ha fizetnek pár tízezer forintot a lézeres kezelésekért, akkor másnap lőn a csodálatos gyógyulás. Ezekkel a nyughatatlan beírásokkal tele van a fórum. Egy komoly kezelés, egy kúra legalább egy éves!

A visszafelé vezető út is tele van buktatókkal, fellángolásokkal, gyógyuló szakaszokkal. Ez a szép a rosacea gyógyításában, hogy nem lehet megvenni, megtanulni két fillérért, és pár nap alatt.


Kolbi

1098. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1097. - Pittypang22)
2014. nov. 16. 20:20

A hasonlattal élve az alkohol itt nem Domestosként szerepel, hanem erős értágító hatása miatt "tisztító vízsugár"-ként. Ugyanakkor látni kell, hogy ez a sugár a későbbikben tovább mélyíti az eredeti problémát, vagyis még jobban töredezi és tágítja az amúgy is renyhe ereket.


Kolbi

1097. Pittypang22 (válaszként erre: 1095. - 8f8f3a827e)
2014. nov. 16. 19:35

Szia Kolbi!


Köszönöm, hogy válaszoltál!


Elolvastam a 827-es hozzászólásodat, sok mindenre fényderült, de további kérdések is szült a kapott információ. Szeretném megérteni, hogy mi zajlódik le a szervezetembe, ebben kérem a segítséged.


Ha megmaradunk a hasonlatnál, pénteki napra- a tünetek alapján - az én arcomban egy olyan patak csörgedezett, ami kiszélesedett, kanyargóssá vált, a folyása lelassult, néhol tócsák keletkeztek. Ergo az erekben lassan folyt a vér, leülepedett, a leülepedett vérben baktériumok szaporodtak el és az begyulladt, jöttek a tünetek: fájt,gennyet termelt, vöröslött és jelezte, hogy nagyon nincsen jól. Erre én domestost (alkoholt) öntöttem bele. Erre az én arcom köszöni szépen jobban lett. A genny felszívódott, a gyulladás lelohadt, a pír elhalványult. Szeretném megérteni, hogy miért ezt a válasz-reakciót adta a szervezetem a méregre. Mert tiszta sor hogy méreg az alkohol, pláne a hajszálereknek, csak éppen nem értem, hogy most ez mi.

Várom válaszod és előre is köszönöm!

2014. nov. 16. 19:13

Megosztanám a lézeres tapasztalataimat.

Október elején voltam először, utána kb. két hétig semmi változást nem vettem észre, aztán egyik nap jobbnak láttam, másik nap rosszabbnak. Valamiért reggelente a legcsúnyább. Aztán úgy két hete elkezdett nagyon lassan, de folyamatosan javulni. Pénteken elmentem újra a kezelésre, ezúttal háromszor annyi ideig tartott, mint az elsőnél (más csinálta, de ugyanabban a szalonban). Érzésre ugyanolyan volt, de utána egyáltalán nem volt olyan extrém piros, mint az elsőnél. Most nagyon fura, mert a korábbi két piros erem (nekem "csak" ennyi tünetem van) elhalványult, az egyik szaggatott lett (ez szerintem jó jel) viszont az egész terület a két ér között rózsaszín lett, holott ott korábban nem volt semmi elszíneződés. Nagyon bízom benne, hogy csak azért van, mert bontja el a szervezetem a kiégetett ereket. Ha lesz valami fejlemény, mindenképp megírom Nektek, hátha segít valakinek.

1095. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1092. - Pittypang22)
2014. nov. 16. 17:37

Ne piálj rendszeresen! És rendszertelenül sem.


Olvasd el a 827-es hozzászólásomat. Ott van benne a válasz.


Kolbi

1094. zefex (válaszként erre: 1091. - Eperella)
2014. nov. 16. 11:15
Én nagyobb fővárosi gyógyszertárakban kértem és kaptam Bioderma és La Roche Posay mintát.
1093. Szekely46
2014. nov. 16. 09:35

Mindenki nyugodjon le emberek! :)

Azt hiszem találtam valamit! MINDENKINEK A FIGYELMÉBE AJÁNLOM!

Bár kissé félek hogy elkiabálom a dolgot, de muszáj megosztanom veletek, mert tudom milyen érzés piros, nyulladt, esetleg hámló, arcbőrrel létezni.

Rengeteg krémet kipróbáltam, van amelyik pár napig jó volt van amelyik addig sem.

Az Alksebor krémet senkinek nem ajánlom, nekem nem vált be. (1800 Ft a patikákban - pénzkidobás)

Na de ami viszont beválni látszik, igaz csak 2 napja használom, az az antidemodex hatású készítmény ami ez: [link]


Hamar levitte a gyulladást a 2 arcfelemről, az első nap után lehámlott, és annak ellenére hogy rengeteg édességet ettem, tartja. Nem akarom elkiabálni tényleg, de úgy néz ki ez megérheti azt a 6000 Ft-ot, igaz nem sok van benne, de nagyon pöpec az adagolója, így igen sokáig elég lehet. Kissé kellemetlen az illata, tömény fermentált növény-gyümölcs egyszóval jellegzetes illata van, de nem vészes. Aki akarja próbálja ki, ez valóban jó lehet! Szép napot, ha nem felejtem el még jelentkezek hogy később mi történik.

2014. nov. 16. 09:21

Sziasztok!


Én is egy sorstársatok vagyok, nálam nem rég, októberben diagnosztizálta bőrgyógyász a rosaceát. Természetesen a tüneteim is ugyan azok, mint nektek: stresszre kivörösödő arc és most már el se múlik az arcpír, illetve apró kis gennyes pattanások (gondolom ezeket hívják göböknek) az arcom két oldalán és a homlokomon. Érdekes, hogy nekem az állam viszket, pedig ott se pír, se gyulladás, se semmi nincs.


Viszont, ami miatt írok, az egy meglepő tapasztalat és érdeklődöm, hogy mással is megesett-e már. Tegnap előtt pénteken, a barátnőimmel találkoztunk, beültünk egy helyre. Ők alkoholos italt rendeltek és kezdetben tartóztattam magam. Viszont ahogy oldódott a lányok hangulata, egyre jobban unszoltak, hogy igyak már én. Egy gyenge pillanatban engedtem a noszogatásnak és rendeltem egy pohár bort. Majd még egyet…Nem mondom, hogy csaccsi részegre ittam magam, de nem voltam már szomjas, mikor hazaértem.

Ami döbbenetes! Másnapra, vagyis szombatra a pici pattanásoknak ( a homlokomon rengeteg volt, és az arcomon is bőven) 95%-a eltűnt, szinte nem is maradt és az arcpír is halványult! El se akarom hinni, nekem tulajdonképpen javult a bőröm állapota az alkoholtól.


Természetesen egy percig se gondolom, hogy alkohol kúrába kéne kezdenem, sőt! De érdekel, hogy rajtam kívül más is tapasztalt-e már ilyet, mert azért az jó lenne, ha szilveszterkor/születésnapkor, szóval alkalmanként fel lehetne önteni a garatra, hamar ezzel a nyavalyával kell együtt élni.

1091. eperella (válaszként erre: 1089. - Zefex)
2014. nov. 16. 09:01
Hol lehet ilyen mintákat beszerezni?
1090. zyzy78 (válaszként erre: 1088. - Gabor86)
2014. nov. 15. 23:06
Azért írtam Neked, mert nekem ugyan egy doki mondta, de mindkét betegséget (rosacea és dermatitisz). Amik a dermatitiszre lettek volna jó krémek, nekem azokra mindre rosszul reagát az arcom, pirosabb lett, viszont a rosaceara való, az eltüntette. szerezz be mintákat, hidd el, egy próbát megér! A lennti hsz-ben benne vannak a krémmárkák, azoknak mindenek van ilyen típusú krémje.
1089. zefex (válaszként erre: 1088. - Gabor86)
2014. nov. 15. 22:43
Sok helyen adnak mintát, érdemes kérni, és ami jónak látszik, azt megvenni.
1088. Gabor86 (válaszként erre: 1087. - Zyzy78)
2014. nov. 15. 15:31
Én utoljára a Bioderma Sensibio DS+ -t próbáltam, de ez seborreára való.. Marhára beindult tőle a faggyú termelés. Nem is értem.. Lehet egy próbát megér ez a rosaliac, ha azt mondod, hogy néhány nap alatt csinál valamit... :)
1087. zyzy78 (válaszként erre: 1086. - Gabor86)
2014. nov. 14. 23:14
A felsoroltak közül a La Roche Rosaliac AR-je volt a legkevésbbé zsíros szerintem, azt próbáltad már? A Bioderma meg a másik véglet, nekem.
1086. Gabor86 (válaszként erre: 1085. - Zyzy78)
2014. nov. 14. 18:47
:) Ezt örömmel hallom, hogy van cucc, ami használ. Igazából énis próbálkozom, csak nem nagyon bírja az alapból zsíros bőröm ezeket a krémeket, mert elviselhetetlenül kizsírosodik tőlük :/
1085. zyzy78 (válaszként erre: 1084. - Gabor86)
2014. nov. 14. 14:21
Képzeld Gabor 86, gyönyörű az arcom, olxan boldog vagyok! Teszteltem több kréemz, a La Roche, a Bioderma, az Uriage rozaceas krémjeit, de az áttörő sikert az Eucerin Anti-Redness hozta meg nekem. Ma így fest egy arcápolásom: arctisztítás Cetaphil lemosóval, majd utána Rozex krém, és rá a nappali vagy az éjszakai Eucerin. (Illatmentes, így pasik is tudják használni ;) Azt javaslom, kezdj el Te is próbálkozni, hogy a bőrödnek melyik lenne a legjobb. A patikákban tudsz mindhez mintát szerezni. Ha jó a krém néhány napon belül jelentős változást fogsz tapasztalni.
1084. Gabor86 (válaszként erre: 1083. - Zyzy78)
2014. nov. 11. 09:43
:) elképzelhető. mitől múlt el a viszketés és a hámlás, azt lehet tudni?
1083. zyzy78 (válaszként erre: 1082. - Gabor86)
2014. nov. 10. 21:13
Gabor86 nekem is mindkettőt diagnosztizálták! Na nekem azóta a viszketés és hámlás elmúlt és már nem is száraz az arcom, a pattanásaim is elmúltak, viszont a pirosság makacsul megvan. Nekem is vörös, ha megmosakszom vagy bekenem, de szerintem ez midenkinél így van, vagy nem?
1082. Gabor86 (válaszként erre: 1081. - Saiph60)
2014. nov. 10. 10:09
igen, viszket és olykor hámlik is. van egy alap pirossága, és ha bármit rákenek, vagy ha megmosakszom, akkor még vörösebb lesz. seborrhea?
1081. saiph60 (válaszként erre: 1078. - Gabor86)
2014. nov. 9. 21:16
Gabor86 nem vagyok orvos, de úgy tudom, hogy a dermatitis simán bőrgyulladást jelent, a nem-tudjuk-mi-is-az kategóriából. Viszket a bőröd és hámlik? Mert a rosacea nem viszket és nem hámlik. Az enyém legalábbis nem. De bizonyos krém alapanyagok lehetnek mindkettőre jók. (kén, cink, talán a bórax is...)
1080. Lizi55 (válaszként erre: 1079. - Matrix88)
2014. okt. 30. 05:49
Nekem van tapasztalatom a lézeres kezelésről anyagilag és hatásban is negatív.
1079. matrix88
2014. okt. 29. 20:19
Sziasztok!Én is ebben a Rosacea nevű betegségben szenvedek,voltam ezen a híres Ipl villanófényes kezelésen,de ez 2 forintot nem ért!Tudnátok ajánlani olyan helyet,gyógymódot ami segíthet??Hallottam erről a lézeres kezelésről!Esetleg valakinek tapasztalat?
1078. Gabor86 (válaszként erre: 1077. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 28. 17:47
Nyilván orvostól várnám a diagnózist. De jelenleg 2:2... Mondtam, h nekem nyáron is elég kellemetlen, mert érzem, h valami "beindul" az arcomban... Elvileg a seborrhea nyáron jobban van, nekem rosszabb nyáron... mégis aztmondta a utolsó doki, h sebo... Totál nem értem..
1077. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1076. - Gabor86)
2014. okt. 28. 17:32

Szerintem azért maradj az orvosoknál...


A tipikus rozácea az utca túloldaláról diagnosztizálható!


Kolbi

1076. Gabor86
2014. okt. 28. 15:34
Sziasztok. Idén 4 bőrgyógyásznál jártam, nem hobbyból, csak szeretek több véleményt is kikérni, mielött kiadok nagyobb pénzt (lézerkezelés pl..)... Az első doktornéni azt írta a papirra, hogy dermatitisztől vörös az arcom, fehér hidratálókrém, kenegessem... A második és harmadik megállapította a roaceát, kaptam metrosát, illetve rozexet.... Már kezdtem biztos lenni a rosaceában, de még elmentem egy negyedik orvoshoz is, aki határozottan kijelentette, h seborreás dermatitis-em van.. Kezd kicsit kabaré jellegű lenni a történet... Ti most mit tennétek a helyemben? Nem tudják beazonositani, hogy mitől vörös a fejem? Vannak köztetek pestiek, akikkel esetleg össze tudnánk hozni egy találkozót, ill. szemrevételezni egymás bőrét? Akár privátban is írjon, aki benne lenne ilyesmiben... köszi
1075. klaudiad. (válaszként erre: 1074. - Zefex)
2014. okt. 20. 18:58
Tényleg rosaceara kaptad a Roaccutant? Igen, olvastam én is a betegtájékoztatóban, valóban fontos, magzatkárosító hatással bír.
1074. zefex (válaszként erre: 1073. - Klaudiad.)
2014. okt. 20. 08:57

Én a Roaccutant rosaceara kaptam :)

Ha elkezded szedni, tényleg nagyon fontos, hogy ne ess teherbe, mert garantált a fejlődési zavar!

1073. klaudiad.
2014. okt. 19. 21:08

Kedves fórumozók, szeretnék megosztani egy érdekességet.. Valaki tapasztalt már hasonlót? A történet a következő...

Apró problémámmal bőrgyógyászhoz fordultam, mely a következő: tinédzser korom óta (28 éves nő vagyok) zsíros a bőröm, kezdetben fájdalmas, pattanásos, gyulladt is volt, jelenleg folyamatosan van 1-2 pattanásom. Az előfordulási helyek az arc, nyak, hát, mellkas. Emellett a hajam nagyon zsírosodik, néhol 1-1 pattanás felbukkan a fejbőrön. Amikor felkerestem a bőrgyógyászt, akkor a hajtövem viszketett is. Ő acne-t diagnosztizált, amire nagy mennyiségű A-vitamin kezelést javasolt, illetve ezt a kezelést előfeltételekhez köti (érthető, miután én is elolvastam pl. a Roa.betegtájékoztatóját). Azt mondta nekem, hogy ősszel friss laborral, negatív terhességi teszttel vár, és felsorolta, hogy mikhez tartsam magam, milyen feltételekkel vállalja (nem akarok a tablettaszedés alatt teherbe esni etc.) Fontos tudni, hogy nem szedek fogamzásgátló tablettát, menstruációm rendben, valószínűleg a többi értékem is az (persze labort csináltatni fogok).

A problémám csupán annyi, mikor a gyógyszer mellékhatásáról és jövőbeli, hosszútávú hatása felől érdeklődtem, azt is említette, hogy lehet, hogy 40 éves koromra emiatt kijön majd a ROSACEA (!) a bőrömön, de majd azt is kezeljük.

Alapvetően szeretnék az acne tüneteitől megszabadulni, de egy új problémát generálni nem szeretnék.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Üdv,K

1072. eperella
2014. okt. 18. 14:52
Az én alapozóm se beteg bőrre van de tökéletesen fedi a pirosságot,és nem bántja a bőröm.Giordani alapozó.
1071. Gabor86 (válaszként erre: 1069. - Zefex)
2014. okt. 17. 13:11
boccs, valóban :))) sorry :P
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook