Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
1160. SSszonja
2015. jan. 3. 08:48

Megint találtam egy fantasztikus linket, ahol vki összeszedte mi okozhat még rosaceához hasonlo flush-t ill tüneteket. Nekem ebből is az jön le, hogy jobban mögé kellene nézni, mert sok esetben van megtalálhato oka a lángolásnak (pl hisztamin intolerancia vagy éppen Lyme kor stb..)és ha ezt az okot sikerül megszüntetni akkor a tünetek is elmúlnak. Sajnos azt is leírja, hogy a face flushok (bármilyen okbol is jönnek létre) egy idő után rosaceát okozhatnak. Ezért lenne szerintem fontos, hogy a bőrgyogyász részletesen kikérdezze páciensét és ne csak 3 méterről egy kérdés nélkül mondja rá, hogy rosacea.Ez egy nagyon hosszú leírás, de akinek van türelme és tud angolul és nem biztos benne, hogy neki rosacea okozza e a flushokat az böngéssze át. Nekem sikerült további ötleteket adnia.

[link]

1159. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1155. - SSszonja)
2015. jan. 2. 00:55

Utána olvastam az általad közreadott linknek és elég hevenyész fordításban, kivonatozva megosztom az angolul nem beszélő fórumozókkal is. A külsőleg vagy belsőleg ajánlott szereknek utána lehet olvasni a neten és mindenkinek magának kell eldönteni, mivel próbálkozik. Nekem a tanulsága az olvasottaknak az, hogy belsőleg kell meggyógyítani vagy gyógyíttatni magunkat, hogy a bőrünk is szép legyen. Aki ki akarja próbálni az ajánlott készítményeket kúraszerűen, nagyon figyeljen, nehogy beszerezzen egy komoly allergiát.

Természetes orvosság Rosaceara

Úgy tűnik a rosacea nem tekinthető "életveszélyes" betegségnek az orvosi szakma részéről, így senkit sem igazán érdekel az okok és gyógymódok felkutatása. Mi úgy véljük, rosacea egy erős figyelmeztető jel, hogy mi folyik valójában belül valaki szervezetében!

Your Skin próbál mondani valamit:

A tény az, hogy a bőr a test legnagyobb szerve, és mindig felfedi a szervezet belső egészségének valós állapotát.

Gondolj bele?

Ha valaki vérszegény (ami egy belső probléma) a bőre szürke vagy sárga (figyelmeztető jel). Ha valaki ekcémában szenved vagy a pikkelysömörben (mindkettő belső problémák, nem külső, mint néhányan még mindig hiszik). A pattanások is elsősorban belső problémák, mert ha az akne-ban szenvedő megtisztítja diétával a szervezetét és táplálék-kiegészítőket szed (javítja a belsőleg az egészségét), a pattanásos arcbőrén is javít. Ezen kívül a herpes simplex vírus is egy belső probléma (vírus lakik a testben nem kívül) sérüléseket kapsz és kiütések külsőleg jelentkeznek.

Azt hiszem, a lényeg ez ... ha kijavítjuk a belső egészségügy problémát, akkor megoldjuk a külső egészségügyi problémát is ... nem számít, mi az!

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb bőrszakértő és a bőrgyógyászok nevetni fognak ezen, azt mondják, hogy minden a belső egészségügyi cucc teljes terhelés.

Közös egészségügyi problémái Rosacea-ban szenvedőknek ...

A rosacea-ban szenvedő kevésbé ellenálló megfázás vagy vírusos fertőzése esetén ... általában első, aki megkapja! Valószínűleg több ételérzékenységben és alacsony energiaszintben szenved. Többnek van más életveszélyes egészségügyi problémája, mint például a magas vérnyomás, a magas koleszterin- és triglicerid szint. Sok rosacea-ban szenvedő túlsúlyos.

De itt van a lényeg, bár ezek valójában mind belső egészségügyi problémák, a rosacea csak megmutatja az igazi egészségi állapotot!

A jó hír azonban az, mindössze annyit kell tennie, hogy kövesd a 10 természetes kezelési javaslatomat, ami rosacea ellen alább felsorolok. Ha igent mondasz, azt garantálom, hogy néhány elképesztő eredményt látsz nagyon gyorsan ...

Top 10 Természetes Jogorvoslat és kezelési tanács Rosacea-ra ...

Ha rosaceaban szenvedsz, akkor nagy a valószínűsége, hogy próbáltál néhány hagyományos terápiát, mint például a szájon keresztül szedhető antibiotikumok és a vényköteles krémek. Bár ezek kezdetben segítenek, ők semmit nem tesznek a kiváltó ok megszüntetéséért, és a hosszú távú használatuk, ugye többet árt, mint használ. Ezért úgy vélem, az a legjobb, ha elkerülöd ezeket teljesen. Az is lehet, végeztek már kutatásokat rosaceara a hazai kutatók de nagyon sok a külső, kevés a belső kezelés. A tény az, hogy szükség van a kettő kombinációjára, hogy enyhülést és gyógyulást hozzon a rosaceara.

Itt felsorolunk néhány belső és külső kezeléseket, fontossági sorrendben ...

1 ... Olive Leaf Extract (belső): Oliva levél kivonat

2 ... almaecet (belső):

3 ... A probiotikumok (belső):

4 ... Zöld Foods (külső és belső):

Búzafű, árpafű.

5 ... kolloid ásványok (belső): pl. bór stb.

6 ... A D-vitamin (külső és belső):

7 ... Zöld Tea (külső és belső):

8 ... egészséges étkezés (belső):

9 ... Niacinamid Cream (Külső):

Niacinamid egy formája a B3-vitamin.

10 ... zabliszt (Külső):

Ajánlott még:... édesgyökér (glicirrizint):... Csipkebogyó mag olaj:... Lavender:... őszi margitvirág:... teafaolaj:... Kamilla:... Kámforolaj:... Azelainsav krém:... Chrysanthellum indicum:... csökkenteni a stresszt:

Hosszan taglalja ezek jótékony hatását, de sem időm, sem energiám, hogy lefordítsam.

Ha valakit érdeke,l ezeknek kell utána olvasnia.

1158. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1157. - SSszonja)
2015. jan. 1. 21:44

Nagyon sok ehhez hasonló kapcsolat van az érrendszeren belül. A legismertebb a gyomor-bél rendszer renyhesége. A vegetatív idegrendszer renyhesége, lustasága, beidegzése jelentősen befolyásolja az arctüneteket. Nőknél az első három kérdésben benne van, szenved-e székrekedésben. Minden harmadiknál a székletürítés is elmarad a napi ütemtől és ezt a ritmust utánozzák az arc erei is a bénulásukkal. Ha a székletürítés rendeződik, beállítjuk, úgy a rozácea is jelentősen javul.


Kolbi

1157. SSszonja (válaszként erre: 1156. - 8f8f3a827e)
2015. jan. 1. 18:55

Én Örülök ha írást,reagálsz arra amit felvetunk,mégis csak te vagy a hozzáértő.

ma véletlenül talaltam egy cikkben,hogy vmi olyan magyarázata lehet hogy csak arcon van,hogy ezeket az ereket az arc idegei irányítják,annak az ingeruleteire válaszolnak.a test más erei pedig nincsenek osszakapcsolva az arc idegeivel.es az arc hajszalereinek olyan szerepük van,hogy hűtik az agyat,az arcidegek által kapja az ér az infot hogy hűteni kell.tehat vmi idegi zavar is felmerülhet szerintem.

1156. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1154. - SSszonja)
2015. jan. 1. 18:43

Az arcunk öregszik legjobban, mert ezt éri legjobban a környezeti hatás. Hasonló lehet a rozáceánál is a helyzet.

Az „egy bizonyos tulajdonságot több gén határoz meg”. Az erekre is különböző, több gén lehet válasz. Szép példa erre az atópiás dermatitis, mely hevenyészve örökletes bőrszárazságot jelent. Nagyon sok páciensem mondja, senki sem volt a család bőrbeteg, míg a gyermekre egyértelműen ráillik a kórkép. Nem könnyű meggyőzni őket sem, hogy kódolt a kór. Németországban minden ötödik gyermek érintett, nálunk 50-ből egy, míg Romániában alig van. A rosacea betegség kódolt évszázadok óta, a környezet keményen befolyásol. Minél több vegyi anyaggal bombázzuk, csutakoljuk a bőrt, és itt lehetne rengeteg dolgot felsorolni, annál rosszabb lesz a helyzet. A rozáceás egy ördögi körbe kerül, minél kifejezettebb a betegség, annál inkább akarja valamivel fedni!


A kék foltok ütésre jelentkezése nőknél általában vashiány. Vas és C-vitamin adásával könnyen befolyásolható.


Kedves Gyógyulnivágyó!


Népművelésből írok, de a magam gyönyörűségére. Nem befolyásolhat senki sem, mire válaszolok, mire nem, mihez szólok hozzá, mihez nem. Senki sem kérhet számon! Ha akarom, állandóan írok, ha akarom, akkor hónapokig nem. Megpróbálhat számon kérni, belém köthetsz, próbálkozzál.


Az információ morzsákat meg az okos ember tegye el, ingyen, köszönet nélkül.


Kolbi

1155. SSszonja
2014. dec. 31. 17:10

[link]


A link az előbb lemaradt

1154. SSszonja (válaszként erre: 1151. - Zefex)
2014. dec. 31. 17:10

Igen erre én is kíváncsi vagyok! Miért csak az arcon jelentkezik az érfal gyengeség?


Teszek be egyébként most egy nagyon jot, itt 10 pontban öszefoglalják, hogyan lehet felszámolni a rosaceát és arra is adnak magyarázatot, hogy mitől is van ez tulajdonképpen (nyilván ez sem a BIZTOS ok de elég logikusan hangzik.

A rosacea egy tünet, tünete annak, hogy valami nincs rendben a szervezetben. El van savasodva, állando gyulladások jelentkeznek, tulajdonképpen egy autoimmun folyamat. Amit úgy lehet esetleg (mondom esetleg, mert nem probáltam!!!) megállítani, ha kipucoljuk és felerősítjük a szervezetet ill gyulladás semlegesítő táplálékkiegészítőket szedünk. Ebben number oneként az olajfa levél kivonatot említi. Olvassátok el szerintem jo. Rosszat nem tesz az biztos.


Az érfalgyengeség nekem ott sántít, hogy máshol is kellene hogy legyen sok sok elpattant ér, bevérzés. De nekem sincs sehol olyan.Fene tudja,mindent ki kell probálni:)

2014. dec. 31. 10:04

Megértő, gondjainkkal törődő orvost, gyógyulást és Boldog Újévet kívánok minden kedves fórumozónak.

gyógyulnivágyó

1152. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1149. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 31. 09:59

Remek, ha még intelligens, magukra sokat adó hölgyek sem tudják az arcukat lemosni, Kolbinak pedig a fő célja a népművelés, a felvilágosítás, akkor mondja el nekünk, megkérjük, hogyan használjuk a korongot, szivacsot és az arctörlő kendőt. Egy rosaceás mit, mennyit, naponta hányszor tehet a korongra, mire szolgál a szivacs, az arctörlő kendőt, gondolom, senkinek nem kell elmagyarázni. Mivel fedheti le az arcbőrét, hogy halványítsa a pirosságot.

Kedves Kolbi! Én meg sem fognám azt a szivacsot, amit előttem x-en használtak. Gondolom az is egyszer használatos.

Nem a homályos közlés, a mellébeszélés, a flegma visszautalások az igazi felvilágosítás, hanem írd le légy szíves, Zefexnek, hogy télen hogyan kezelje az arcát.

Remélem, ez még nem pénzt érő információ.

gyógyulnivágyó

1151. zefex (válaszként erre: 1149. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 30. 14:38

Köszönöm!

Már csak egy maradt: ha a rosaceás ember általános érfalgyengeségben szenved, nem kellene az érfalgyengesége úgy általánosan, egész testére kiterjedően megmutatkozzon? Például: ha beüti magát nagy kék-zöld foltjai legyenek, vérvétel után hatalmas véraláfutás, gyakori orrvérzés, sefrűvénák testszerte, műtétre szoruló visszértágulat?

2014. dec. 30. 12:53

Bocs, főleg "Gyógyulnivágyónak" írtam, melléütöttem, de itt van neked is a válasz.


Kolbi

1149. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1146. - Zefex)
2014. dec. 30. 12:51

A rosaceára az a jó, ha nem történik semmi!


A rozácenak nem jó semmilyen változás, torna, edzés, bármilyen finom, bármilyen enyhe is. Erről már régebben írtam, hogy volt egy páciensem, aki fénykezelésre járt és nagyon nehezen haladtunk. A kúra közben szívinfarktust kapott, kórházba került, teljes diétára került a súlya miatt, nem mehetett ki, stb. és olyan javulás következett be, mint semmi mástól.

A bőr ápolása évszaktól függően fontos. De minél egyszerűbb (kevesebb anyagból készült) krémet kell használni. Nálam a rendelőben ki van készítve egy komplett arctisztító készlet. Korong, szivacs, lemosók, kendők. Döbbenetes, hogy felsőfokú végzettségű, intelligens, magukra sokat adó hölgyek mit művelnek arcmosás gyanánt. Tényleg katasztrófa. Az első lépés az arctisztítás megtanulása. A legjobb védelmet mindig is a saját bőr zsírfilmünk adja. Erre kell mindenáron vigyázni, védeni és minél kevesebb idegen (főleg természetes) anyaggal bombázni.


Kolbi, neked is BUÉK!

1148. zefex (válaszként erre: 1147. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 30. 12:42
Aranyos vagy, sokat írtál, csak a kérdésekre nem válaszoltál :(
1147. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1146. - Zefex)
2014. dec. 30. 12:26

A rosacea örökletes érfal gyengeség, melyet a környezet javíthat vagy ronthat. Ezt már látom, néhányan kapizsgálják. Persze vannak, akik nem adják fel, keresik az aranykészítés receptjét, a titokzatos okot.


Régen egy ok volt, az alkohol. Ha régi olajfestményeket nézegetünk, gyakran láthattunk poharazgató embereket kipirult arccal, legtöbbször a borhoz könnyen hozzájutható papokat. Innen is a neve, borvirág. Aztán arra is rájöttek, hogy nem minden iszogató pap lesz borvirágos, míg olyan is volt, főleg nők, akik egyáltalán nem ittak és mégis „borvirágos” lett az arcuk. Ahogy teltek az évek, úgy lett az egyre több mozaikból egy kép, mely színessé és titokzatossá tette a kórképet.


A lizin is egy értékes információ, mint a többi. Nem több. Nem a „várva várt ok”. Az okra még éveket kell várni, de most leírom, mi lesz. Jön az újságcikk és óriási betűkkel ki lesz írva, megtalálták, azonosították azokat a géneket, melyek az embernél felelősek az érfal fragilitásért, a rosacea, a visszér, a mell megereszkedés, a nyelőcső reflux, stb. kialakulásáért. Több gén, egyidejű jelenléte már gyermekkorban jelzi a felnőttkorra egyre súlyosbodó képet, míg másoknál egy-egy tünet csak provokáció (szauna, alkohol, stb.) hatására erősödik.


A rosacea több gén együttes állasa esetén manifesztálódik. Ehhez sok kötőszöveti gyengeséggel párosuló tünet, tünet-együttes, betegség társulhat. Ezen tünetek egymással keverednek. Aki rozáceás, annak gyakrabban van aranyeres panasza, vagy visszere ésatöbbi. Primitíven: akinek a füle nagyobb, annak általában az orra is. De nem mindig.


Az okos ember tudja, vagy megpróbálja megtudni, mit hozott a génjeivel (őseitől, szervezetének válaszreakcióból következtet) és annak megfelelően él. Czeizel Endre dr. tudta, hogy a géntérképe (genom) alapján prosztatarákos lesz. Ezek szerint is élt. Ha nem tudta volna, úgy már 5 éve elvitte volna a dülmirigyrák. Most leukémiás lett, és lehet, ebből is ki fog jönni!


Kolbi

1146. zefex (válaszként erre: 1135. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 30. 09:11

Kedves Kolbi!

Ha a rosaceás ember általános érfalgyengeségben szenved, nem kellene az érfalgyengesége úgy általánosan, egész testére kiterjedően megmutatkozzon? Arra gondolok, hogy beüti magát és kékül, zöldül, vagy vérvétel után nagy folt, gyakori orrvérzés, visszértágulat (rám ezekből egyik sem jellemző, kivéve némi visszeresség terhesség óta).

Mi a véleményed (elnézést, ha már írtad korábban) a téli bőrápolásról? Én általában nem szoktam alapozót és púdert használni, de hallottam olyan véleményt, hogy ez is véd a hideg és a szél ellen. Igaz ez, vagy inkább felejtős?

Azon túl, hogy kerülni kell az extrém körülményeket, az "értorna" ajánlott vagy sem? Váltott langyos/hideg vizes mosdásra, gyengéd arcpaskolásra gondolok.

Köszönöm szépen a válaszod!

Mindenkinek békés, boldog új esztendőt és jó egészséget kívánok! Neked szakmai sikereket a rosaceás betegek gyógyításában és felvilágosításában (is)!

1145. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1144. - SSszonja)
2014. dec. 29. 17:47

Sziasztok!

Egy kicsit utána olvastam az L-ysine-nek /L-lizin-nek/ és közreadom, amit én leszűrtem az olvasottakból.

A lizin egy esszenciális aminosav, amelyet a szervezet nem állít elő, de megfelelő étkezéssel, vagy mesterségesen bejuttatható a szervezetbe. Legnagyobb koncentrációban, a húsban, halban, szárnyasokban és a tejtermékekben fordul elő. Ugyanakkor olvastam vegetáriánus lizin-ről is. Tehát mielőtt valaki megvásárol egy L-lysimet, étkezési szokása szerint válassza ki a megfelelőt, csak az összetevőket, vagy a gyártás módját gondosan nézze meg.

Találtam ilyen információkat is:

Szokásos adagja:

1-2 kapszula naponta, étkezések között. Herpeszfertőzés kezelésére szedhető nagyobb adagban is (max. 6-12 kapszula naponta).

Tanács: A lizin sokkal hatásosabb, ha szénhidráttal kerül be a szervezetbe, mint ha fehérjével.

Allergén információ

Tej-, szója- és tojásfehérjét, glutént, ill. mogyorót feldolgozó üzemben készült! A termék szóját és tejfehérjét feldolgozó üzemben készült.

A Lizin-nek tulajdonított jótékony hatások:

Szerepet játszik a csont-növekedésben, segíti a kollagén és az antitestek képződését, valamint a szénhidrát-anyagcserét.

Gátolja terjedését a Herpes vírusnak, megakadályozhatja kapott fertőzéseket, csökkenteni kiújulást és még fel is gyorsítja a gyógyulást.

A lizin segíthet megelőzni a csontritkulást ösztönzésével a test asszimilálni tudja és meg tudja tartani a kalciumot. Csökkenti a szorongást, így a stressz által kiváltott hormon válaszokat.

Ezt szó szerint idézem, mert ilyen okos nem vagyok:

„Lizin, C-vitaminnal együtt, jelentősen, és gyorsan, csökkenti ateromatikus lerakódásokat. Ez a kombináció megakadályozza, lipoproteinek (a) és (b) felhalmozódását az artériák falán, és feloldja a meglévő plakkok-at, hozzájárul az egészséges vérkeringés fenntartásához”

A Lizin hiányának következményei:

Vörös szemek

Fáradtság/gyengeség

Vérszegénység

Szédülés

Megnövekedett reakcióidő

Enzim rendellenességek

Csökkent növekedés

Rosacea nem egy vírusos fertőzés, akkor mi köze van ennek rosacea-hoz? Nincs ezzel kapcsolatos publikált kutatás az interneten. A lizin egy esszenciális aminosav, amit szervezetünk egészségesebb működéséhez meg kell kapnunk. Hőkezeléssel, helytelen táplálkozással, ha kevesebb kerül a szervezetünkbe, gondokat okozhat.

Ezt megint szó szerint idézem:

„A másik oldala az éremnek, itt az, hogy a túl sok lizin serkenti a növekedési hormont. Ez az, amiért a testépítők, nagy dózisban használják, de a hátránya a növekedési hormonnak az, hogy serkenti a keratin termelést, ami eltömíti a pórusokat. Lehet, hogy vásárol magának egy kis aknet, hogy megpróbálja megakadályozni rosacea-t.


Ha úgy gondolja, lizin, amely segítséget nyújthat, ne vigyük túlzásba, és ne vegye meg örökre. Nem tart tovább, mint 1,5 g / nap egy-két hónap, és nézd meg, hogy ez segít-e. És nézd meg a cég, a helyes gyártási gyakorlat (GMP) minőségét.”

1144. SSszonja
2014. dec. 28. 13:47

Ez is érdekes: egy forumozo azt mondja neki a pseudoephedrin tartalmú allergia gyogyszer (amit említ (Sudafed)nálunk úgy látom nem lehet kapni, de a hatoanyag a lényeg)neki teljesen megszüntette a lángolásokat. Továbbá ő is probálta a Lysint neki az mérsékelte egyenlőre.Bemásolom:

"Hi guys, this is my first post just wanted to talk about this as it might be helpful to some of you on here.


first i'll start with a short background:

im 25 year old male that has had facial blushing and flushing for as long as i can remember. my dad has rosacea, which from what i have learned also triggers blushing easily and my mom has been known to flush as well.


the triggers for me have been mainly social anxiety (embarassment, stress, etc.), warm/cold temperatures, exercise, coughing/choking, etc. all cause bright redness in the face.


its been really unfortunate because i feel like its held me back socially with jobs and relationships and caused me to try to avoid social settings, and whats worse is that without this i know i would be productive and sociable person. i am however starting to get better at this.


anyway, i first want to say that im not a doctor but i want let you know my thoughts/experineces on what this condition is about.


first of all, i believe everyones blushing is slightly different and caused for different reasons and wont all be 'cured' the same way. i believe some blushers are 100% mental and some flushers may be 100% physical. i believe my blushing is a bit of both. while alot of it can be controlled mentally, (and i use various mental techniques which help reduce blushing) not all of it in my case is 'mental'.


for example when i exercise or come in from hot/cold temperatures or cough, that is not "all in my head", that is a physical response. which tells me that there is something off with my body.


I started taking Sudafed and the pseudoephedrine in it basically stops my blushing 100%, which is a huge relief. its great because i dont have to worry about flushing/blushing when i take it. however, this is realistically not suitable to take every single day because its not good to take that often as it leaves me feeling dehydrated and also is terrible for libido. i still take it when im going into 'high stress' situations though, and it works great and i would recomend everyone taking it when they need it, just not that often.


basically the pseudoephedrine is a vasoconstricter which constricts the blood vessels in your face making it harder for them to open up (which happens when you blush).


I am a strong believer that the reason to this excess blushing (in my case anyway) is due to nutritional and dietary imbalances. therefore i also feel that many of the so called "cures" only MASK the problem and not address the problem at the root, which is nutritional/dietary imbalances.


these things like face creams and scam redness pills and even bezos and SSRIs and anxyiolytics also only mask the issues. dont get me wrong, i have no doubt that these things such as benzos, SSRIs and anxyiolytics caan work in relieving redness but i feel that they can be very dangerous and many times the side effects of these drugs can be worse than what they are used for in the first place. Trust me, ive heard some real horror stories about things like Xanax and Klonopin and Paxil and the list goes on. Be very careful if you decide to take these things.


a less harsh version of possible "cures" are things like propanolol and clonidine, which i might consider taking if things dont pan out, but even these things are not exactly things to be taken lightly. (im sure some of you will disagree with me about that)


but like i was saying i feel that vitamins, amino acids and herbal supplements and eating the right foods are better alternatives, all of which im currently researching and trying to find what works best. as far as nutrition goes im tryin to eat less sugar because sugar is essentially used to fuel blushing.


some things have tried have been Calcium, magnesium and zinc supplements, however i found that these things didnt work, also had a strange kinda feeling when taking this. multivitamin actually caused flsuhing as well (probably due to niacin).


i have also tried omega 3 fish oil supplements which helps but does not eliminate the blushing.


i am currently taking the amino acid L-lysine for the past week and i believe it might make the blushing less intense however i notice i am flushing a little. its only been a week so i will keep at it for a little longer to see how it goes.


if this doesnt work i might switch to the opposite which is Arginine, which has been known to actualy cause flushing, however i have read about people whove had success with it, particularly in the form of Arginmax which is a arginine based supplement from GNC that also contains other anxiety reducing ingedients. however it also includes niacin which is also supposed to make you flush, so im not sure how that helps.


other things i may try are l-methionine, GABA, and glycerine. Ive heard that kava kava and St.Johns wart are less effective, but may try those as well.


my goal is to cure this for good, so i'll keep you updated if i find anything that works for me. so far like i said the thing that works the best is Sudafed but im looking for a better alternative.



sorry for the long post but i want to get the info i have out there and see if anyone has anything to add.

1143. SSszonja
2014. dec. 28. 12:06

Ez is érdekes:


Chapter Three--Relief at Last


"Some people are not able to purge toxic wastes from their systems as efficiently as others.....toxic wastes build up this causes, among other problems....rosacea. The diet and the supplements....help purge these toxins from the body....one thing that clued me in was a discovery made by a major medical institute, which did a study of 5000 rosacea sufferers.....93.7% of the rosacea sufferers in the study had a serious bodily deficiency in common.....this amino acid serves as a major anti-inflammatory agent....Lysine is the amino acid which is missing from the bodies of almost all rosacea sufferers, and which is found in the body of people who do not suffer from rosacea....Lysine works best when taken on an empty stomach, so I take it just before I go to bed.


....I took hydrochloric acid....many people who suffer from rosacea don’t produce enough of this acid in their stomachs.....when you lack hydrochloric acid in your system, this sets off a chain reaction that can result in redness and flushing of the skin....I started out taking 600 mg of hydrochloric acid with each meal....You can cut that dose in half if you find it causes stomach discomfort. As soon as it starts working....you can reduce the dose that you are taking. Once you start taking the supplement, your body on its own naturally begins to produce more of it, so within a few months you should be able to stop taking the hydrochloric acid.


...I began adding certain foods to my diet....foods which are known to calm and soothe the inflammation caused by rosacea. These foods include beneficial fats, such as food which contains a lot of omega-3 essential fatty acids....cold-water fish include halibut, salmon, herring, mackerel, and sardines. Omega 3 fatty acids are important to your health and are needed for many bodily functions, but the body does not produce any Omega 3 fatty acids....If you are a vegetarian or if you just hate fish, add one tablespoon of flax-seed to your diet every day. You can make a salad dressing with it.


....not all fatty acids are helpful to rosacea sufferers. Omega 6 fatty acids are also healthy and necessary in small amounts, but they have a side effect - they promote inflammation....Omega 6 fatty acids are found in red meats.


I also eliminated food and drink that has been shown to aggravate the symptoms of rosacea....once your rosacea symptoms are gone....you can cut back on it a little, just be cautious. **by which he means you can have some of the trigger foods sometimes, introducing them slowly**....When I eat or drink any dairy products such as milk or cheese, I only use fat-free versions. Animal products contain an acid that is converted by the human body into substances that promote inflammation. There is less of this acid contained in dairy products that are fat-free.


I avoid food and drink that causes flushing....Alcohol, hot beverages, and spicy foods can cause flushing. Red wine and aged cheeses are also major culprits in this area; you will want to avoid them completely.


Other foods to avoid include:

 Salt, especially refined salt and table salt

 Aspartame, the artificial sweetener;

 MSG, a flavoring frequently used in Chinese food, which causes flushing and also headaches;

 Food additives and food coloring;

 The hormones in milk and other dairy products;

 Pesticides that are frequently found on fruits and vegetables; wash them thoroughly!

 Sugar, especially refined sugar

 Corn Syrup

 Chocolate

 Alcoholic Beverages

 Baking powder

 Fried foods

 Coca Cola, Pepsi, other sodas

1142. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1141. - SSszonja)
2014. dec. 28. 11:51

Látom, ez a szemléletváltozás nem nagyon megy. Kell ok! Hát akkor keresgessél! De mondok még egy példát: a visszeres láb. Valószínű láttál már, vagy van a családban. Mindenképpen kijön, de a nőknél gyakoribb, és az életmóddal (álló munka, terhesség, fogamzásgátlás) jelentősen befolyásolható. De mindenképpen kijön, mert be van kódolva.


Amikor azt írod "bőrgyógyász", és csípőből szidod őket, egy kicsit gondolkozzál el. Én azért inkább elmennék ahhoz a 4-5 specialistához, akikre az interneten rá lehet találni… Pék és pék között és postás és postás között is van különbség, hát még orvos és orvos között. A bőrgyógyászokról meg nem is beszélünk, általánosan elfogadott közvélekedés, hogy alig van jó bőrgyógyász!


A feleségemnek a második gyermek után nem akart lemenni a súlya. Orvosként főleg orvos társaságba járunk, így egybehangzó vélemény az volt, hogy keveset mozog. Aztán az egyik gyermekorvos barátnőm azt mondta, nézzük meg a pajzsmirigyét. Óriási hiánya volt, pajzsmirigy alul működés. Beállították, minden rendben lett, fogyott 14 kg-ot minden erőlködés nélkül 2 hónap alatt. A mai napig szed gyógyszert és egész életében szedni fogja. Kerestük az okot, jódhiány, emésztési zavar, rossz fogak, terhesség, mind szóba került. Vajon mit rontottunk el? Elmentünk Földes tanár úrhoz, akit a szakma itthon ennek a kórnak a specialistájának tart. És nem a sarki belgyógyászhoz! Lelkiismeret furdalásunk volt, hogy nem tettünk meg mindent a betegség elkerülése miatt. Tanár úr egyből rávágta a labor és a tünetek alapján, autoimmun eredetű a kór, mindenképpen kijött volna, be volt kódolva, nem tehettünk volna semmit sem. Kiderült nyomozásunk során, a feleségem nagyanyja 130 kg-os volt, és a család kiközösítette, mert kövér és lusta és öreg korára buta lett! Nyugodjunk meg, mondta tanár úr, rendezzük át az életünket, fejezzük be az önmarcangolást, és szedjük egy életen át a szert.


A rosaceás betegnek is egy életen át kell a betegségével foglalkozni, és el kell mennie olyan orvoshoz, aki ért hozzá. Az ő utasításait betartva kell az életét élni és megteremteni magának a belső békéjét.


Jó kutatást, keresgélést Kolbi

1141. SSszonja (válaszként erre: 1139. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 28. 09:54
Te meg azt nem érted, hogy elmegyek egy bőrgyogyászhoz, akinek elmondom, hogy a kipirulás mellett EGYIDŐBEN ez meg ez az ezer tünetem lett hirtelen(szem,szájszárazság,idegrendszeri tünetek, fejzúgás,fejfájás,szem mögötti nyomás) és akkor ezeket meg se hallva köti az ebet a karohoz, hogy rosacea, mert persze az arc belobbanásoktol elpattantak erecskék már... ezzel van a bajom csupán.Ahelyett, hogy gondolkozna és javasolna egyéb irányt.Sajnos kombinálásra képtelenek az orvosok csak az adott testrészt nézik, ez a bazi nagy baj velük.
1140. SSszonja
2014. dec. 28. 09:15

Kicsit keresgéltem a neten és sok helyen írják, hogy állítolag kimutatták, hogy a rosaceás emberekben hiányzik egy aminosav, az L-Lysine. Linkelek egy forumot, ahol sokan elkezdték szedni C vitaminnal és napokon belül javultak.

Én egyébként is hiszem, hogy nagyon sokminden az aminosavakon múlik, ezekből képződnek ugyanis a testünkben a neurotranszmitterek, amik a különböző ingerületátvivő folyamatokért felelősek-olyasmik mint a hormonok és mindenre hatásuk van.Állítolag a rosaceás emberekben megnő valamilyen gyulladásos

proteinek száma, ez okozza a folyamatos gyulladást, fellobbanást. És ezt a Lysin ellensúlyozza valahogy,semlegesíti ezeket a gyulladásos proteineket. Én teszek egy probát ezzel vesztenivalom nincs.

[link]

1139. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1138. - SSszonja)
2014. dec. 27. 21:08

Tényleg nem érted, hogy a rosaceának nincsen kézzel fogható oka? Ennyire nehéz két hozzászólással visszaolvasni? Ha meg a penész okozta gyulladás, az meg nem rosácea? Ez meg most már nagyon nehéz logikai követeztetés...


Kolbi

1138. SSszonja (válaszként erre: 1137. - Gyógyulnivágyó)
2014. dec. 27. 15:44

Ezzel azt akarod mondani, hogy nem minden rosacea ami első blikkre annak tűnik?

Én nem tudom mi van a bőrömmel, de nagyon fura. Áprilisban kezdődött, azota hullámokban ég a szemem meg az arcbőröm és vannak kis tágult hajszálerek ennek következtében. Persze rögtön azt mondták, hogy rosacea.

De ha tegyük fel megtalálom az okot (pl egy fertőzés, mint nálad)) amit ha kikezelünk elmúlik a fellobbano pirosság, akkor tulajdonképpen kigyogyulok a rosaceábol? Nálunk sokáig penész volt a falon a sarkokban, mielőtt ez jött, nem vettük észre egy ideig. Ez is lehet pl az oka?

1137. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1135. - 8f8f3a827e)
2014. dec. 25. 21:09

Nagyon szeretem, ha Kolbi hozzászól a bejegyzésekhez, mert így érdemes olvasgatni a fórumon. Tudom, hogy egy orvos sokkal illetékesebb hozzászóló, mint egy laikus.

Mert én a laikus, így gondolkodom.

A kozmetikus legyantázta a bajszomat, nem baj, hogy erősödtek a szőrszálak. Néhány év múlva híre-hamva sem lesz a bajszomnak, mert a gyantázástól kikopnak a szőrszálak, az 1-2 megmaradt megerősödött szálat pedig csipesszel könnyen kihúzhatom. Vagy bejelentkezem egy lézerklinikára, ahol a barna, vagy a fekete /a színtelent nem/ szőrszálakat borsosabb áron, de rövidebb idő alatt, eredményesen ki tudják irtani.

Pattanásos vagyok? Okozhatja gomba vagy baktérium, jobb tőle minél hamarabb megszabadulnom.

Mit is örököltem? Érgyengeséget? - mert a Mamám visszeres volt. Vastagbélrákot? – mert Édesapám vastagbélrákba hunyt el. Tehát hajlamos vagyok mindkettőre, de milyen jó meginni 1-2 pohár óbort. Korholom magamat este, ha reggel a magvas fitnesz croissan helyett az édes süteményt választottam, vagy már megint megmaradt a napi 3 liter víz fele. Feszengek, ha nem aludtam eleget, mert a kor előrehaladtával már nem könnyű átaludni a napi 8 órát. Nem neveltek egészséges életmódra gyerekkoromtól, nem csinálom ösztönösen. Tudatosan, önfegyelemmel, odafigyelve nagyon nehéz egészségesen élnem. Ilyen szemlélettel pedig nehéz késleltetnünk a jövő eseményeit. Sajnos ez a szemléletmód jellemzi a környezetem több mint felét.

Volt néhány hajszálértágulat az orom tövén, elmentem lézeres kezelésre. A kontrollvizsgálaton, nem várta meg az orvos, hogy az asszisztens befejezze a váróban a teendőit, áttörölte az orom, már kész voltam a kezeléssel mire visszajött. A kezelés utáni fertőtlenítés címén az asszisztens olyan erővel törölt az arcomba, hogy a könnyem is kicsordult. Az orromon a bőr a törlés helyén begyulladt. Nem sokkal később egy megvásárolt régi házat újítattunk fel, ahol én voltam a koordinátor, kezdetben volt kosz, por stb. Nem tudom, hogy valamelyik falusi rokonomtól, vagy a koszos körülményektől, a gyulladt bőrfelületemen megtelepedtek az atkák. Tehát volt néhány hajszálerem és néhány hónap után orr és orrkörüli gyulladásnál tartottam. Volt egy ok és én az okozatnál tartottam. Elmentem bőrgyógyászhoz. Csomós rosacea – mondta az orvos. Szteroidot, meg még valamit gyógyszertárban kiváltható készítményt írt fel. Milyen jó, hogy van a demodex teszt, mert a hatástalan szteroid helyett a kénes szappan, az Anti demód, a gyógynövényes bőrnyugtató krémek, a só-fürdő, a rüh-írtó stb. a meghozták a kívánt hatást és visszajutottam abba az állapotba, hogy nincs már okozat, csak ok.

Ha valakinek van egy-két hajszálere az orrtövén, mert gyenge az érfala, nem biztos, hogy orvoshoz rohan, de ha a lelassult keringése miatt, élősködő, baktérium, gomba okozta bőrgyulladása van, elmegy bőrgyógyászhoz, mégsem kellene mindent a rosaceával magyarázni, mondom én a laikus.

1136. SSszonja
2014. dec. 25. 10:02

Értem, köszi a magyarázatot.

Érdekes, hogy nálam ez az egész együtt jelentkezett mindenféle idegrendszeri tünetekkel.Ezt nem tudom még hova tenni, hogy a rosacea lobbant fel azért, mert jött egy egyéb fertőzés vagy az egyéb fertőzés jár rosacea szerű tünetekkel is.

1135. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1133. - SSszonja)
2014. dec. 22. 11:51

Egy kis szemléletváltozást kellene megtanulni.


A „valamitől” van, szemlélettől nagyon nehéz elszakadni. Ok kell, melyért tehetünk, felelőek vagyunk, tehetünk ellene. Sorozatban jönnek hozzám a páciensek, hogy a kozmetikus legyantázta a bajszomat, azóta erősebben nő a szőr, a nőgyógyász felírt fogamzásgátlót, és az abbahagyása óta pattanásos vagyok, a fejemen pont ott lett rákos daganat, ahol sokszor beütöttem. Az embereknek kell a kézzelfogható ok. Nagyon nehéz megérteni, hogy szervezetünk egy nagyon finoman hangolt műszer, melybe bele vannak kódolva bizonyos jövőbeli események, melyeket az életmódunkkal siettethetünk, illetve késleltethetünk.


„Honnan tudja a bőrgyógyász tutira megmondani, hogy ezt mi okozza?” Kérdezed sokadjára! Nem tudja az okot, csak azt tudja, hogy ez rosacea. Ez egy leíró fogalom, egy entitás. Ezt tanulta, ránéz és véleményt mond. Vagy a páciens előtt bohóckodik mindenféle trükkel (infralámpa, demodex teszt). Egy általános érfal gyengeség, érfal labilitás, melynek szemmel látható jelei vannak a szakember számára.

Próbáltam hasonló, elnyújtott elmélkedést adni, mint ahogy kérdezted, de inkább írok egy egyszerű, megfogható példát! Én nem vagyok rosáceás és hajlamon sincsen rá. De ha elmegyek szaunázni, akkor a harmadik menet után a vállamon az erős hideg-meleg váltakozásra az erek megbénulnak és pár órára rosáceás jeleket adnak. Majd nyom nélkül elmúlnak. Tehát extrém körülmények hatására (60-80 Celsius fok különbség) az erek átmenetileg bénulnak. Másnak ez nem jön ki, míg a rozáceásnak elég pár fok különbség. Ezzel azt akarom szemléltetni, hogy olyat kérdezel, hogy ennek az embernek miért nagy a füle, míg a másiknak kicsi, vagy miért kék a szeme, míg az apjának és anyjának barna?

A rosaceás páciens általános érfal gyengeségben szenved, melyet a környezeti hatások, életmód befolyásol. Ez látszódhat már a kipirulásnál gyermekkorban (erythema pudore) vagy csak később alakulhat ki. Számtalan átmenet van. Úgy, mint nem kicsi és nagy fül van, hanem számtalan átmenet. NINCS HÉTKÖZNAPI, MEGFOGHATÓ OK.


Kolbi

1134. zsoffi
2014. dec. 19. 11:59
Nekem régóta rosaceás az arcom, van egy szuper krém, rengeteget segített. Proskin Rosacea a neve, rendelni lehet, tényleg ajánlom.
1133. SSszonja
2014. dec. 18. 21:43
Még egy kérdés, ami foglalkoztat: a rosacea tulajdonképpen egy fogalom arra, hogy VALAMITŐL (nem tudjuk mitől) lángol az arc és megtörnek a kis hajszálerek vagy ennek konkrét, egyetlen oka lehet csak ?(itt a forumban úgy olvastam az érfalgyengeség az ok,máshol azt írják ismeretlen az ok, vagy hormonális stb)De mi van akkor ha más okbol jönnek a lobbanások, de ugyanúgy oda vezet, hogy megpattannak a kis erek, tehát tulajdonképpen úgy néz ki, mint egy rosacea. Honnan tudja a bőrgyogyász tutira megmondani, hogy ezt mi okozza? Onnan lehet tudni, mint nálam a lámpás teszt, hogy ha meleg éri rögtön bepirul? Vagy honnan?Hiszen ő csak az"eredményt" (kitágult erecskék)látja a vizsgálatkor,azt hogy a belobbanás hullámokat mi okozza nem.Tehát,ha pl én klimaxolok, állandoan elpirulok ettől megtörnek a kis hajszálereim akkor az elméletileg nem rosacea, de a bőrgyogyász a "látvány" alapján annak vélheti? Valaki segítsen kiigazodni, köszönöm!
1132. SSszonja
2014. dec. 18. 21:05

Sziasztok!

Úgy látom itt van rosacea szakember, Tőle kérdeznék, nagyon szükségem lenne segítségre:(( Áprilisban kezdődtek a bajaim, előtte is ilyen folyton elpirulos voltam, de az még elviselhető volt,nagyimnak is van rosaceája tehát megvan a családi hajlam is. Áprilisban hirtelen kezdődött, égett az arcom a szemem, sőt az orrom is belül,mintha lázas lennék,de ez valahogy sokkal erősebb volt mint régebben. Két bőrgyogyász is azt mondta ránézésre rögtön, hogy rosacea.Egyikük úgy állapította meg, hogy rávilágított egy lámpával és ott rögtön pirult el a bőröm.

Kérdésem az lenne, hogy okozhat a rosacea olyat, hogy hullámokban érinti a torkot is? tehát ott is lángolnak a kis hajszálerek? Mert nálam ez van,vörös a torkom is és emellett lángol a szemem is, az arcom is, és ezek a tünetek van hogy percek alatt megszűnnek aztán újra jönnek.Közben szedtem antibiotikumot másra (Tetralysal)és amíg ezt szedtem addig nem volt panaszom.Továbbá elképzelhető, hogy ez valahogy érinti a vegetatív idegrendszert? ugyanis nekem elment a könny és nyáltermelésem is amikor ez belobbant,fülzúgásom és minden bajom volt,idegrendszeri tünetek, aztán ezek nagyjábol helyreálltak,de az égés most visszatért.Kivizsgáltak tetőtől talpig,MR,autoimmun,mindent kizártak.Létezik, hogy a rosacea ennyire durva tüneteket okozna??

Tudtok esetleg valami elsősegélyt ez ellen a szem-égés ellen?Szo szerint lángolnak a kis hajszálerek benne, voltam szemészeten és nem látták gyulladtnak, sőt nem láttak semmit, hiába mondtam, hogy ég.Ilyenkor forro a szemem és felette a homlok rész is ég.Készülök megint egy bőrgyogyászhoz,mert ez elviselhetetlen.Köszönöm, ha valaki segít...

1131. eperella (válaszként erre: 1130. - Szekely46)
2014. dec. 17. 05:24
Szia nekem a teafaolaj szépen levitte a gyulladást .Este arctisztítás langyos vizzel ,papírtörlővel itattam fel majd párcsepp teafaolajos bucival átkenem a problémás részt.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook