Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
1250. Sanyi 34
2015. márc. 15. 22:16
Üdv okoskolbász! Először is ha hozzám szólsz alapvető dolog hogy köszönj! Másodsorban nem vagyunk olyan nexusban hogy letegezz! Végezetül a lekezelő stílusod amit ebben a fórumban már többször megcsillogtattad félre is teheted és elgondolkodhatnál azon hogy miért is viszonyulsz így az emberekhez! :-) Nekem az almaecet nem volt égő érzés csak viszketett.Akinek nem bírja a bőre az még mindig megpróbálhatja a 100%-os kókusz olajat. További szép estét megmondó ember! :-)))))
1249. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1246. - Sanyi 34)
2015. márc. 15. 20:16

Sanyikám, azért add meg az elérhetőségedet azoknak, akik majd az égő arccal rohangálva szeretnék megköszönni a tanácsot neked.


Hajrá, csak bátran, előre.


Kolbi

1248. Sanyi 34
2015. márc. 15. 14:19
Szia Gábor! Erre bizony! :-)
1247. Gabor86 (válaszként erre: 1246. - Sanyi 34)
2015. márc. 15. 12:19

Szia Sanyi! Ilyenre gondolsz?

[link]

1246. Sanyi 34
2015. márc. 15. 10:41
Üdv mindenkinek! 3 éve nem voltam már az oldalon,szeretettel üdvözlök mindenkit. Anno én ajánlottam a kénes szappant ami nekem azért bevált.Most egy új módszert találtam magamnak. A rosacea állítólag belső dolog kivetülése...én ezt megcáfolom,legalábbis saját tapasztalatom alapján.1 hét vízböjt után orromon semmiféle javulás nem volt tapasztalható,ezért én kizártam a belső problémát,maradtam az atkás elméletnél.(Állítólag a bőrünkön levő atkákra vagyunk túlérzékenyek ami okozza a bőr vörösödését stb. Ajánlok egy olcsóbb megoldást mint a "csoda krémek"! :-) Kombinációs eljárást használok,légyszíves mindenki próbálja ki,adjon egy esélyt magának,nálam jelentős javulás állt be.Orrom nem ég már és csak enyhe rózsaszínes. Almaecet és kókusz olaj a két termék. Nappal 2-3 alkalommal kozmetikai korong segítségével kenjétek be az arcotokat almaecettel! Ne pánikoljatok a szaga pár percen belül elillan:-) plusz hatása hogy a bőrt feszesíti.Éjszakára kókusz olajat használjatok(100%-osat,ne olyat amivel főzni kell)!De ha csak az almaecetet használjátok az is hatásos! 1 hét alatt már javulás tapasztalható.Légyszíves írjátok ide majd a tapasztalaitokat,ne költsünk több ezer forintot olyan kenceficékre amik összetevői károsak is.Szorítok hogy mindenkinek ez a kombináció hatásos legyen!:-) Ui:Légyszíves aki még nem próbálta ne kritizálja látatlanba a módszert!És feltétlen írjátok ide az élményeteket ezzel kapcsolatban!Mindenkinek sok sikert! :-)
1245. zefex (válaszként erre: 1244. - Zefex)
2015. márc. 11. 08:36
Kigészítésül, ha sima hidratáló krémet használok, legfeljebb nem érzem "komfortosnak" de nem lobban be.
1244. zefex (válaszként erre: 1242. - 8f8f3a827e)
2015. márc. 11. 08:34

Nagyon köszönöm! Már attól féltem, gond, ha vízzel mosom az arcom :) Amiket leírtál, nem mondja el sehol, senki. Nagyon ritkán sminkelek, de a letisztítással komoly gondban vagyok. Ráadásul minden (amit eddig vettem) arclemosón az áll, hogy nem szükséges lemosni, de hát ezt hogy tartsa be az ember, tehát lemosom. Mi a véleményed a micellás vízről? (különben pl. a Bioderma ... H2O-en is azt írja, nem kell lemosni, tehát csak mentegetem a sorstársakat :D)

Néha próbálkozom rosaceára való krémet használni. Bőrpróbát végzek a karomon pár napig. Semmi probléma. Elkezdem használni. Szépen beivódik, örülük, hogy jaj de jó, aztán pár 2-3 hét múlva kiütések, bedagad a fejem, paprikapiros lesz, majd lehámlik az egész bőröm. Ez megtörtént már a Ruborillal, Eucerinnel és Uriage rozaceára való krémekkel.

Egyébként csak ég egy kicsit a szemem alatt, meg szeretném, ha kevésbé lenne eres a bőröm.


Erek helyreállítása? :D Ez a fénykezelés?

1243. NNelly (válaszként erre: 1242. - 8f8f3a827e)
2015. márc. 10. 18:02
Én hülye meg mások előtt mindig szégyelltem, hogy vizet is használok a lemosáshoz... :))
1242. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1241. - Zefex)
2015. márc. 10. 17:53

A páciensek, amikor a betegségükről beszámolnak, leírnak sok mindent, de sajnos sokszor csak az ő szemszögükből. Könnyen tévútra kerülhet az orvos! Ilyenkor apró, de lényeges részek tűnhetnek el. Ezek az elhallgatott részletek lényegileg befolyásolják a kór lezajlását. Mondok a ködösítés után egy példát.


Fiatalasszony az orrán rosáceás, olyan, mint egy igazi zug pálinkafőző. Az orra vörös, eres, negyedórával az arca előtt jár. De amúgy minden rendben, szépen mossa az arcát, nem eszik fűszereset, nem iszik alkoholt, mindennap széklete van, család negatív, rendesen ápolja az arcát és sorolhatnám. Minden negatív. Kezelem lézerrel, alig haladunk. Már a harmadik kezelés is lement, ilyenkor már valami megmozdul. Semmi. Bevetem a legerősebb kezelést, ami után 2 óráig csípős paprikaszerűen ég az orr, majd megdagad. Mondom neki (decemberben), ne menjen még haza, sétáljon az utcán, érje a hideg levegő egy kicsit. Mondja, persze, kinn marad, mert amúgy is biciklivel jött. Micsoda? Igen, télen, nyáron mindenhová biciklivel megy. Kívülről a szél hűti és szűkíti az ereket, belülről meg a kimelegedés okozta tágulat és ingadozás szaggatja azokat. Rosszabb, mint a szauna. Gyógyíthatatlan.


Ezért próbáljuk az egész vizitet az alapokról felépíteni. Ilyen az arcmosás is. A páciens elmondja, hogy mindent a megszokott, egyszerű, normál módon végez. Aztán a kártyavár az első fuvallatra összedől. Megkéri az asszisztensnőm, hogy a kezelésre smink nélkül jöjjön. Sminkben jön, mert…előadás, hogy miért nem tud így jönni. Ez olyan nálunk, mint a fogorvoshoz ételmaradékokkal teli szájjal érkezne. Megszoktuk, és egy kicsit próbáljuk is megérteni.

A mosakodó asztalra minden ki van készítve. Korong, szivacs, kézmosó, több arctej, fehér, vasalt szövet- és papírtörülköző, hajpánt, hajvédő sapka. Az asszisztensnőm kozmetikus, gyakorlati szakember. Jómagam kozmetológus, bőrgyógyász, inkább elméleti síkon mozogva. A páciens meg a korongra önti az arclemosó tejet és neki a száraz arcának, dörzsölve, lényégében ütve, vágva. 10-ből 7 páciens!

Mi az első lépés mindig?

Vízzel kezdünk, majd lemosó korong nélkül, kézzel a lemosó (itt lehet variálni), majd víz. A lemosó többször is, de 15 másodpercnél tovább egyhuzamban nem maradhat a bőrön! A végén mindig víz. Sokan sminklemosóval az arcukon térnek nyugovóra. Szóval megtanítjuk elméletben és gyakorlatban az első lépésekre a pácienst. De ilyen „lépés” a fényvédelem, a nappali hidratálás, a sport, az ételek, az italok fogyasztása, stb. Az egész embert gondozzuk, lényegében átállítjuk, Nincsen egy csodaszer, a lizin, meg a rejtett gyulladás, és aztán megoldódik minden…



Fénykezelésnél több kezelőfejet használunk, melynél az ér mellett a bőr többi elemére is hatva, látványos szépülést érünk el. A fejek használata között nagy összhang van, egyénre szabottan. Kinek, mi a fontos.


Kolbi

1241. zefex
2015. márc. 9. 09:00

Köszönöm a választ!

Én nem várok csodát, a becsületes válaszokat keresem, akár lézerről, akár másról van szó. Azt is megértem, ha egy állapot még nem megérett egy kezelésre, és engem, a laikust lehetőleg orvosi szemlélettel kezeljenek :) Eltökölök szívesen évekig, amúgy sem szeretek olyan dolgokba beleugrani, aminek nem ismerem a kockázatát.

Nálam a családban nincs elrettentő példa a nagyszülők generációjáig visszamenőleg.

Említetted az erek helyreállítását. Ezek a lézeres kezelések a helyreállítást szolgálják, vagy a nyomok eltűntetését?

Nem értem a VÍZ használata az arcon megjegyzést. Mit akartál ezzel mondani?

1240. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1236. - Zefex)
2015. márc. 7. 16:55

A bőrgyógyász, akihez jársz, valószínű orvosként gondolkozik a lézerről. A lézernek erős csodavárásnak kell megfelelnie a horrorisztikusan magas ár miatt. A laikus a lézerrel rákot gyógyít, halottat hoz vissza, mindennap csodát vár. Az orvos tudja, a lézer tényleg csodákra képes, de csak nagyon szűk sávban.


A kérdésed is tipikus laikus kérdés és erre utal: melyik a jobb, a KTP vagy az ELOS. A KTP lézer alacsony hullámhosszon dolgozva az eret jobban támadja, ugyanakkor a pigmentet is viszi. Ez lefordítva azt jelenti, hogy fehér bőrön sokkal jobban dolgozik, mint bármi más, ugyanakkor, ha már egy kicsit is pigmentáltabb a bőr, úgy könnyen évekig maradandó nyoma marad. A KTP látványos, gyors, de nem mindenkinek. Részmegoldás.


Még egy kérdés, mellyel minden héten szembenézek, mint a bőrgyógyászod is. Állandóan azt hallani, forduljunk időben orvoshoz, ne hanyagoljuk el betegségünket. A rosaceánál a lézeres kezelés igazából akkor hatásos, ha jól látszanak, magyarán „elhanyagoltak” a páciens erei. Sokan jönnek, a családban több borvirágos van, akinek a sorsára nem akarnak jutni. Itt is osztom a bőrgyógyászod álláspontját: életmód átalakítás, krémek, várakozás, tanácsadás, mondhatnád, tökölés.

Mindig azt szoktam mondani, ha Ön rozáceás, akkor az életébe be kell, hogy iktasson a jövőben egy lézeres kezelést. De ennek az idejét Ön határozza meg az életvitelével. Én is inkább elküldöm az olyan „mérlegelendő” eseteket, ahol a kudarcom borítékolva van. Kis ér, kis javulás, nagy pénz, lelkiismeret furdalás, balhé, kinek hiányzik?


A feleségem bőrápolási példáját csak kiragadtam, jelezve, hogy a paletta nagyon széles. Vannak ugyanakkor általános szabályok:

- minél kevesebb kémiai anyag használata, kifejezetten tiltom az úgynevezett „természetes” anyagokat,

- állandó alacsony faktorszámú fényvédelem,

- kíméletes arcmosás,

- állandó hidratálás,

- mechanikus tisztítás kerülése, „kozmetikus ujjak” használata,

- állandó hőmérsékletű bőrápolás,

- a VÍZ használata az arcon (katasztrófa, amit egyetemet végzett nők művelnek az arctisztítás során a rendelőben),

- smink, ebben is a kamuflázs kerülése.


Tudom, egy ilyen válasz után azt írják, hogy nesze semmi, fogd meg jól és igazuk van. Ha három bőrgyógyászt, akiknek több évtizedes gyakorlatuk van a rozácea kezelés során, külön-külön bezárva, egymást nem látva ugyanazokra a kérdésekre kellene válaszolniuk, akkor nagyon sok eltérést kapnánk a konkrét anyagokra, metódusokra. Akkor miről beszélünk? Még egyszer mondom, nincsen mindenkire ráhúzható, általános séma, csak egyéni mérlegelés. Ugyanakkor vannak hibák, melyeket állandóan okoskodva javítani fogok.


Kolbi

1239. zsoltigie
2015. márc. 6. 14:18
Kezemben a mirvaso, szerdán megyek vizsgázni így próba nap lesz mindkettőnknek!
1238. SSszonja
2015. márc. 6. 12:03

Szuper a bőröm, minden panasz elmúlt. Hihetetlen. Ezért gondolom, hogy ez egy helyi gyulladás ami időnként belobban. Az aspirin amint felszívódott hatott.Mostantól elkezdem naponta szedni majd beszámolok meddig tart a hatás.De egyértelműen van kapcsolat. Megszűnt a szemem égése is pedig most tényleg rossz volt napok óta.

Pedig ez csak kínomban jutott már eszembe reggel, annyira szar volt.

1237. SSszonja
2015. márc. 6. 09:13
Tegnap meg ma reggel is égett, feszült, szúrt a bőröm meg a szemem, olyan érzés hogy még a szelet is érzem rajta annyira érzékeny ilyenkor. Reggel bevettem két aspirint és teljesen megszűnt. Tiszta hűvös most az egész.
1236. zefex (válaszként erre: 1235. - 8f8f3a827e)
2015. márc. 4. 08:58

Kedves Kolbi! Érdeklődéssel olvasom, amikor ilyeneket írsz, ugyanakkor hiányérzetem is marad utána, mert szeretném a magam hasznára lefordítani, és sok a hiányzó láncszem. Az internetes irodalom ellentétes megoldásokat javasol, ki ezt, ki azt, kinek mije van, és azt mindenre. Laikusként nem tudom eldönteni, ezekből mi lehet jó nekem. A bőrorvos, akihez szükség esetén megyek, végez lézeres kezeléseket, de mintha szívesebben NEM, és végső megoldásként tartogatná, amit a lehető legritkábban kellene alkalmazni.


"A rozácea kezelésénél két fontos tényező van: békén hagyni a bőrt és megpróbálni visszaállítani az ereket az eredeti állapotba.


Csak tanácsként: az arcra (1210-12-es hozzászólás) felvitt anyagok a későbbiekben rengeteg galibát fognak még okozni. Ezek a leírások nekem orvosnak a katasztrófa szintet ütik meg."


Visszaállítani az ereket eredeti állapotba: ez miképpen lehetséges? Kimondottan eszközigényes eljárások, vagy van más is? Van olyan praxis, ahol KTP-t, más ELOS-t ajánlanak, esetleg mást. Melyik jobb, mi jár alacsonyabb kockázattal?


Békén hagyni a bőrt (+utolsó bekezdés): gondolom, valamilyen tisztítás, hidratálás még azért belefér? Egyszer leírtad, hogy a feleséged, akinek zsíros a bőre, hogyan, mikkel ápolja a bőrét. Példákkal nem írnád le egyszer, hogy érzékeny, vízhiányos, rozáceás bőrt hogyan lehet békén hagyva ápolni, anélkül, hogy katasztrófa szintet érjünk el?


Nagyon szépen köszönöm előre, ha szánsz erre egy kis energiát!

1235. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1234. - SSszonja)
2015. márc. 3. 15:54

Egy kis szemléletváltoztatással próbáld meg megérteni.

A rosacea nem hiánybetegség, nem egy góc által indukált, fellobbanásokat produkáló, rejtett gyulladásos betegség, hanem egy érbetegség. Gondolj a lábszár visszérre. Az is begyullad időnként, de mindig van valamilyen indító ok-sok ülés, mozgásszegény életmód, állás, túlsúly, székrekedés, stb. Az arcon lévő rozáceánál is ez van, csak nem tudjuk nevén nevezni sokszor a gyermeket. A pácienseimnek szoktam mondani, hogy lesz időszak, amikor minden szabályt megszegnek (isznak, futnak, napoznak…) és a rozácea még sem lobban be és lesz időszak, amikor minden szabályt betartanak, és mégis belobban. Ilyenkor leginkább szétteszem a kezem, de ha egy fél órát nyomozunk, úgy mindig kiderül a bűn.


A rozácea kezelésénél két fontos tényező van: békén hagyni a bőrt és megpróbálni visszaállítani az ereket az eredeti állapotba.


Csak tanácsként: az arcra (1210-12-es hozzászólás) felvitt anyagok a későbbiekben rengeteg galibát fognak még okozni. Ezek a leírások nekem orvosnak a katasztrófa szintet ütik meg.


Kolbi

1234. SSszonja
2015. márc. 2. 16:09
Nagyon érdekes ez az egész. Jó lenne megérteni. Ez tuti vmi gyulladás ami fel fel lobban. Ugyanis nekem pl ma egész nap jó volt a bőröm és most kezd érzékeny lenni meg égni, szó szerint mintha valami gyulladás indulna meg és mindig a szememtől indul, először az kezd égni. Mondják amúgy, hogy a rosacea autoimmun betegség. Semmi kiváltó faktor nem volt most. Amúgy ha épp OK a bőröm akkor jöhet a kiváltó faktor is akkor sem lobban be.Ezt kéne valahogy megfejteni:( mostanában egyébként nem hat a Lisyn.Lehet hogy egyszerűen ez ilyen hogy időszakosan magátol gyullad aztán leáll. Napon belül is. De miért??miért vannak hosszabb időszakok amikor semmi nincs??hiszen akkor is ugyanúgy ki vannak tágulva az erek. Valaki ezt megmagyarázhatná.
2015. márc. 2. 10:05

A rosaceasoknak szeretném még üzenni. Ha gyulladt a bőrötök és volt valamikor hörghurutotok, vagy arcüreg problémátok, nem biztos, hogy kipusztultak teljesen a betegséget okozó baktériumok, csak lecsökkent a számuk.

Létezik már orrbalzsam, amit fültisztítóval egyik-másik orrlukba biztonságosan bejuttatható. Megszünteti az orrszárazságot és a légzést segíti, felépíti a sérült orrnyálkahártyát.

Van szembalzsam, ami megnyugtatja a szemet, eltünteti a karikákat.

Van orral probiotikum, ami a szájban hozza helyre a felborult egyensúlyt.

Sajnos három hasznos dolog, három helyen van. Én drukkolok azoknak az embereknek, akik felismerik ezt a problémát, és egy helyre gyűjtik a rosáciasoknak hasznos készítményeket. Nem irigykedni kell, hanem megvalósítani, mert, mint a piramisjátékban, az elsők juthatnak igazán profithoz, ha sokan lesznek, az itt leírtak már nem jelentenek problémát.

1232. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1231. - K. Ildi)
2015. márc. 1. 23:48

Én Zefex levelére válaszoltam és Ő biztosan értette, amit mondani szerettem volna, mert aktív olvasója a fórumnak. Nem segíteni akartam, hanem válaszolni a kérdéseire.

Nem nyitok vitát, nem vagyok orvos, csak a saját tapasztalataimat mondtam el eddig is. Mától szeretném, okosabb dolgokra fordítom az időmet. Mivel Te nem értettél meg, Neked az alábbit válaszolom.

1.Igen, nem minden rosaceas bőr lesz atkás.

A kisgyermek, aki atkás felnőttel él egy háztartásban, hiába találkozik az atkával, jó az immunrendszere és az atkák nem szaporodnak el sem a bőrén, sem a fejbőrén. A szervezete kivédi a fertőzést.

Viszont idős, beteg, legyengült immunrendszerű emberek bőrén nagy gyakorisággal fordul elő atkás fertőzés.

Láthatsz arcbőrt sok-sok hajszálérrel, amire azt mondjuk borvirágos arc. Nincs más gondja, csak a bőrcsúfító hajszálerek. Viszont, ha hozzá kevésbé hasonló embereknek meggyengül az immunrendszerük és nem ápolják okosan az arcbőrüket, majd érintkeznek pld. gombával, baktériummal, atkával stb. /fertőzést kapnak/, a meggyengült immunrendszerük és adott terület lelassult vérkeringése, nem biztos, hogy ki tudja védeni a fertőzést. Lehet a bőrük csak gyulladt, de lehet aknés, vagy atkás, amiknek terjedése vagy szaporodása szintén gyulladást okoz.

2.Igen, nem minden atkás bőr lesz rosaceas, de sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy az lesz, ha a beteg nem kezeli, vagy nem kezelteti magát. Ajánlom, hogy nézz meg a YouTube–n egy japán kisfilmet a fertőzési lehetőségekről és az atkák bőrben történő szaporodásáról. Nincs az a bőr, ami kibírja gyulladás nélkül. Ha a bőr begyullad, előbb vagy utóbb látszani fognak a hajszálerek is. Gyógyulás után halványulnak ugyan, de nekem sem múlt el nyomtalanul, szükségem volt és lesz IPL lézeres kezelésre is.

Azért írtam a fodrászatokról és a kozmetikákról, mert sokat tehetnének a fertőzés ellen megfelelő felvilágosítással, odafigyeléssel és higiéniával. Ha fodrásznak is hullik a haja és elbagatellizálja a problémát, vagy egyszer csak kiderül, jé, oda jár? - mégis fertőzött! Vagy a kozmetika, ahol főleg bőrbetegségekkel, atkás fertőzésekkel foglalkoznak, megtehetné a vendégért, hogy csak egyszer-használatos ágyterítőt, arctörlő-kendőt és kesztyűt használ.

Lassan félek elmenni fodrászhoz, kozmetikushoz vagy orvoshoz. Vajon ki, mit képes megengedni magának?!

1231. K. Ildi (válaszként erre: 1230. - Gyógyulnivágyó)
2015. márc. 1. 00:58

Biztos sokat segítesz ezzel annak aki uabban a cipőben jár mint te, de azért tisztázzuk már,mert félreérthető főleg aki nem olvas utána!:

1. Nem minden rosaceas bőr lesz atkás!

2. Nem minden atkás bőr lesz rosaceas!

1230. K. Ildi (válaszként erre: 1227. - SSszonja)
2015. márc. 1. 00:51
Köszi. Ezt néztem ki én is,de még nem vettem meg.
1229. zefex (válaszként erre: 1228. - Gyógyulnivágyó)
2015. febr. 25. 10:12

Hamarább kérdeztem, mint olvastam. Elnézést!

Okoskolbásznak volt sokkal korábban egy olyan észrevétele, hogy az atka nem ok, hanem okozat. Tehát előbb van a bőrprobléma, azért tud megtelepedni az atka, és az atka elleni kezelés nem szünteti meg okot, csak az okozattal foglalkozik, ezt használják ki üzleti célra (ha jól értettem). A csoda sem tudja. Gyanítom, még a szakemberek sem.

Írt fel pár évvel korábban nekem is a magánbőrorvos atka elleni arcpakolást, gyógyszertárban készítették, nagyon olcsó volt. Otthon kenegettem, amig el nem fogyott. Csináltatott helicobakter pylori tesztet is, szerencsére negatív lett (ebben egyébként sem hittem volna más okok miatt).

Sajnálom, ha kelletlenséged adódott, és hogy valaki rossz lépése miatt elment a kedved az írástól!

A régi fórumozók eltűnnek egy idő után, sajnos, nem osztják meg a tapasztalataikat. Hogy meggyógyultak, vagy megtanultak együtt élni ezzel a bőrproblémával, nem derül ki.

Én kíváncsi vagyok az új tapasztalatokra, sose lehet tudni, mikor lesz rá szükség. Sokkal jobb a bőröm, mint volt 10-11 éve, de nem tökéletes.

Gyógyulást kívánok!

2015. febr. 25. 09:21
Van orvosi titoktartás és van magánlevél titoktartás. Valaki az én privát levelemmel elslattyogott, az egyik bejegyzésben említett kozmetikushoz és elolvastatta vele. Világosan leírtam, akinek van pénze, az kezeltesse magát szakemberrel, akinek nem tud kifizetni xx összeget, annak szeretnék segíteni. De már senkinek sem szeretnék segíteni. Valaki visszaélt a bizalmammal. Kérem a honlap kezelőit, hogy az 1034-es bejegyzésemtől vegyék le a”gyógyulnivágyó” bejegyzéseit. A többi fórumozónak pedig üzenem. Vigyázzatok arra is, privát mit írtok egymásnak, mert, mindig akad közöttük jellemtelen ember.
1227. SSszonja (válaszként erre: 1222. - K. Ildi)
2015. febr. 24. 20:40
Ha meg nem vetted meg én azt ajanlom scitec Nutrition markajut vegyél.en érzek különbséget bar Fogalmam sincs,miert.nekem a masik marka pl nem hatott.
1226. SSszonja (válaszként erre: 1223. - K. Ildi)
2015. febr. 24. 20:39
Haat annyira nekem nem lehet durva ugyanis én voltam szemészeten többször is es soha nem lattak semmit.gondolom ha annyira érintett lenne a szemem akkor csak látszana vmi.égni azert sok emberneg ég a szeme.de a lézeres előtt nagyon megvizsgálják gondolom ha vmi nem ok megmondják.
2015. febr. 24. 20:19

Megkérem azt a fórumozót, aki ért hozzá, legyenszíves, törölje le az 1034-es számú bejegyzésemet. Nekem nem sikerült.

Előre is köszönöm:

Gyógyulnivágyó

1224. K. Ildi
2015. febr. 23. 20:28
Onnan tudom, hogy a bőrgyógyászom egy neves bőrklinikán lézerezett régebben, és abban az épületben volt lézeres szemészet.őt hívták mindig át, ha kérdéses volt a rosacea diagnisztizálása. Persze lehet hogy csak egyes tipusú lézeres szemműtéteknél ellenjavalt.
1223. K. Ildi (válaszként erre: 1219. - SSszonja)
2015. febr. 23. 20:15
Én úgy tudom a rosacea kizárja a lézetes szemműtétet. :(
1222. K. Ildi (válaszként erre: 1203. - SSszonja)
2015. febr. 23. 20:03

Szia! Igen.Szinte mindig piros a szemem és gyulladt. Vannak helyek ahol légkondi van pl. Praktiker ahol belépve szinte rögtön rosszabbodik a helyzet.

A lizint okvetlenül kipróbálom.

Jó,ha tudjátok,hogy a pharma nordnak van 100mg-os q10-e amit receptre adnak.a 60 db.-os a legjobb árú. Háziorvos felírhatja. Különösen szív és érrendszeri betegségekre nagyon jó. Ha erősnek érzed bár túladagolni nem nagyon lehet,lehet hetente csak párszor szedni.

Az 50 faktoros bioderma nekem kellemetlen kiütéseket okoz. Pipa vagyok mert nem valami olcsóság volt.

Ha valaki használt már és bevált fizikai napvédőt,kérem írja meg. Van már úgy tudom olyan ami nem látszik.

Olvasom a szappanos hozzászólásokat. Bevallom én soha nem használtam arcra szappant,a legtöbbször még sminklemosásra is bőven elég egy tonik.Feleslegesnek tartom a bőr védőfilmjének és természetes zsírtartalmának a megbontását.A bioderma sensibio miocellás vize kitünő.

Én mindenféle teákat képtelen vagyok meginni,a homeopátiás cuccokban nem hiszek.A biorezonenciában úgy gondolon van igazság.Nekem is,anyunak is nagyon sok mindent megmondott,mindezt úgy,hogy direkt kissé félrevezetőek voltunk a feltett kérdésekre,mert tesztelni akartuk a módszert.

1221. SSszonja
2015. febr. 23. 11:10

Egyik topictars Felhívta a figyelmemet,hogy a scitek nutrision lysinje csak a Honlap szerint tartalmaz lysin base-t,a doboz szerint abban is lydin hcl van és tenyleg.nekem mégis ez a hatásos.bevettem most par órája egyet es szo,szerint érzem hogy hűl le az arcom pedig meleg van.szóval a teszt folyamatban van,de én magam is meglepődtem.azt érzem hogy tudom kontrollálni a pírt jelenleg,nem szabadul el hiaba a meleg környezet.es csak egy kapszula volt,mert meg nem bontottam ki az új adagot.

egyébként erre az összetétel dologra ra fogok kérdezni a shopbuilder lapján,ott eleg profik vannak(testepítok)

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook