Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2015. jún. 27. 14:55

Sziasztok!


Elsősorban Okoskolbásztól szeretnék véleményt kérni, de mások tapasztalatát is megköszönöm. Tavaly szeptember óta nem voltam arctisztító kezelésen, mert úgy tudom, hogy a gőzölés nem tesz jót a rozáceának. Viszont már eléggé ráférne a bőrömre egy szakszerű tisztítás. Szerintetek nem ártana többet, mint amennyit használ? Nem szeretnék sokszor menni tisztításra, de évente 1-2 alkalom azért rámfér.

1369. végtelenszeretet (válaszként erre: 1367. - Cirmoska79)
2015. jún. 25. 14:12
Fluoridmentes fogkrémből a dr. Chen patika félét hsznàlja az egész csalàd nálunk. Ár\érték arànyban szerintem az egyik legjobb.
2015. jún. 24. 17:06

Bocsánat, ez nem tyúk és tojás probléma. Nem az atkát irtottad ki és ezért gyógyult meg a bőröd, hanem a bőrápolással lehetetlenné tetted, hogy az atka megtelepedjen. Nagy különbség. De ha így látod, akkor is nyertél vele. Az atka csak egy következmény, egy okozat és nem ok. Az ok az érrendszer, mely egy ideig szépen befolyásolható az étrenddel, a mozgással, a külső kezelésekkel, stb. Majd olvasd el ezt a leveledet 5 év múlva.


Kolbi

2015. jún. 23. 10:24

Válaszolva a kérdésekre, melyeket Okoskolbász tett fel nekem: Igen, diétázom, mert észrevettem, hogy ha a húst elhagyom, akkor már az magában segít, de reflux miatt kezdtem elhagyni és áttértem a vegán étkezésre (hús-, tej-, tojásmentes) Bár néha egy kis bundáskenyér lecsúszik, mert azt nagyon szeretem. Soha nem voltam kövér, magas vagyok és 55 kg. Inkább szeretnék visszahízni 4-5 kg-ot, de nem megy. Finomlisztet, kristálycukrot nem fogyasztok, minimális gyümölcscukorral készítek minden süteményt, jóval kevesebbet használok, mint a receptben elő van írva. Fűszereset soha nem birtam megenni, pirospaprikát alig használok, mert azt sem birja a gyomrom. Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem. Nem eszem mindenféle adalékanyagos ételt, csak magam készítem és így tudom, hogy mit tartalmaz. Igen, azóta minden nap rendszeresen kell vécére menni, többször is. A zöldségek megteszik hatásukat. Voltam villanófényes kezelésen, annak hatását inkább hagyjuk, utána napokig lángolt az egész és utána még rosszabb lett. Nem dohányzom, soha nem is dohányoztam, a kávét is elhagytam teljesen. Szedtem antibiotikumot pont az arcom miatt a bőrgyógyász írta ki, attól egy darabig szebb volt, de nem tökéletes, aztán miután hasmenésem lett 9 hónapnyi szedés után (Tetralysal, de volt már többféle is előtte), nem voltam hajlandó tovább szedni, ekkor a bőrgyógyász széttárta a karját, hogy akkor ő nem tud mit kezdeni, mert mindent kipróbáltunk. Nála volt villanófényes gép Dunakeszin. Fluoridos fogkrémet használok, de én is gondoltam rá, hogy ki kellene próbálni a fluoridmenteset.

Azért nem fertőztem meg a családomat, mert ez az atka (ha bőrgyógyász vagy, tudnod kéne) nem egy gyors valami, hanem csak éjszaka jön elő, és akkor tud átmászni, ha közös párnát használunk, közel vagyunk.

Nem viszket szerencsére és csak az arcomon van, a fejen lévő az más fajta, az sincs szerencsére.


Nekem csak egyszerűen csúnya volt, piros és pattanásszerű valamik voltak rajta, volt olyan időszak, hogy égett és volt hogy viszketett, de pár éve már ilyen tünet nincs, egyszerűen csak csúnya piros, göbös.

Na most eltelt másfél hónap, amióta kaptam ezeket az új kencéket (chuleevandevi arctonik és amiket felírt receptre még a doktornő) és olyan szinten javult tőlük most az arcom, hogy teljesen kisimult, már csak éppenhogy némi pirosság maradt, az is csak akkor, ha megmosom. Ja és igen, megtanítottak arcot mosni! (Ilyen h..lye kérdést!!!) Mindenki tátott szájjal le van döbbenve, aki meglát, hogy te jó ég, mi történt velem, hogy ilyen drasztikusan javult az arcom?! A férjemet 6 és fél éve ismerem, még nem látott soha ilyen tiszta arccal.


Tehát lehet kötözködni, hogy nem tettem meg mindent, oké, akkor majdnem mindent és mégsem vezetett eredményre, nekem mégis ez az atka elleni harc hozott hatalmas mértékű javulást. Ha másnak bevált más, akkor szerencsés. Nekem sokminden nem vált be. Pedig nem voltam lusta kipróbálni dolgokat.

2015. jún. 22. 10:49

Lassan 33 éve dolgozom bőrgyógyászként, és úgy érzem, elég jó rálátásom van a dolgokra. Aztán vagy 10 éve fórumozom és kiderül, hogy egy csomó dolgot kell még tanulnom. Mit? Ha elmegyek különböző szakmai konferenciákra, csak az orvosok álláspontját ismerhetem meg. Egy alá-fölérendelt, beteg-orvos kapcsolatot, ahol a pácienseknek alig van szava a pár perces anamnézis után. Itt a fórumokon meg a páciens nyugodtan, belevágás nélkül, tényleg a saját szavaival mondhatja el a problémáját. Súlyozottan, ami neki fontos, és ami nekem egyáltalán nem. Ezt nemcsak érezni, hanem tanulni is kell. Például a demodex fertőzés, az étrend, az életmód, a fényvédelem, stb. Nagyon sokat hasznosítok ezekből a későbbi gyógyítás, de még inkább a pácienshez való közeledés kapcsán.


Kolbi

1365. zsuzsmota (válaszként erre: 1364. - 8f8f3a827e)
2015. jún. 22. 08:28

Hello Kolbi,

ez erős volt, de stílusos, értem.

Kellemes pihenést a nyárra, szeptemberben találkozunk. :)


Üdv. Zs.

1364. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1357. - Zsuzsmota)
2015. jún. 20. 07:53

Hello Zsuzsmota!


A samesz elmegy a rabbihoz.

- Segíts nagy tudású rabbi. Volt száz libám, kihajtottam a folyóhoz azokat és másnapra húsz megdöglött.

A rabbi összehúzza a szemöldökét, és mélyen gondolkodik.

- Melyik partjára mentél?

- A jobb oldalira.

- Óh, az nem jó, mert ott a bokrok között mérgező levelek vannak, vidd a libákat a bal partra.

Eltelt pár nap és a samesz újból jött.

- Segíts, óh nagy tudású rabbi. Megint megdöglött húsz libám, mit tegyek?

-Hajnalban vagy délelőtt vitted legelni azokat?

-Hát hajnalban.

-A hajnali harmat nem tesz jót a libáknak, vidd őket délben, amikor felszárad a föld.

A samesz ezt a tanácsot is megfogadja, de megint elhullik húsz állat. És ez így megy addig, amíg az összes liba el nem hull. A rabbi mindig ad egy tanácsot, a samesz megfogadja, de az állatok csak pusztulnak. A samesz már a végén nem is ment a rabbihoz. Később találkoznak az utcán és a samesz jelenti, mind elpusztult. Mire a rabbi:


-Nagy kár, pedig még lett volna egy-két jó tanácsom.


Kolbi

2015. jún. 19. 17:49

Ezt találtam még a neten:

A rejetett glutényérzékenység tipikus kezdeti tünetei:


puffadás, szelesedés bűzös gázokkal

reflux

makacs ekcéma

semmilyen kezelésre nem javuló szeborra

bőrviszketés, bőrhámlás

rozáceás tünetek

hajhullás

hajzsírosodás vagy extrém hajszárazság

állandó csendes orrfolyás, vagy sziposági kényszer

alvászavarok

migrén, fejfájás, állandó tompa halántéki nyomás

fáradékonyság, kedvetlenség

esetenként pánikbetegség

indokolatlan torokköszörülés

2015. jún. 19. 17:36
Feltöltöttem képeket, hogy milyen volt tavaly és milyen most az arcom. A fotókon is látszik, hogy milyen sokat javult, mindenféle kenceficék nèlkül :) nekem egyedül a neem olaj segített picit, de az meg olyan büdös, hogy a párom eltiltott tőle :) jrlenleg hozzákeverem az arckrémhez, akkor alig érezni.
2015. jún. 19. 16:51
Még vmi: a bőrgyógyász tavaly elküldött laborba, ahol vérből nézték a gyomorban élő pylori helicobacter szintet is, baromi magas lett :( mondta, hogy attól is lehet (erre is lehet venni gyorstesztet drogériàkban, patikában). Erre antibiotikumot kellett volna szednem, de akkor már terhes voltam, így ez elmaradt. Ha befejeztem a szoptatást, vissza megyek hozzá.
2015. jún. 19. 16:19

Sziasztok!

Én is évek óta küzdök a rosaceàval. Jó bőrgyógyàszt és kozmetikust tudok ajànlani Dunakeszin, korrekt àron. Ami nekem segített: vàltoztattam a tàplàlkozàsomon. Miutàn szinte már semmilyen tejterméket nem eszem, sokat javult az arcom. Most próbàlkozom a gluténmentes diétával, látom, hogy megint szebb. Ha tudtok, jelentkezzetek be gasztroenterológushoz, mondjàtok, hogy a tejtől (laktózmentestől is) kiütésesek lesztek, akkor elvileg elküld allergia vértesztre, abból kiderülhet, ha van tejfehérje vagy gluténérzékenységetek (nekem szerencsére 'csak' szezàmmag és mandulaallergiám van), ezutàn csinàltak nekem laktózterhelést, na az pozitív lett :( gluténtesztet lehet venni patikàban is 4200 ft, laktózérzékenység hajlamot mutató tesztet a genoid.hu oldalon lehet rendelni (5000 ft).

1359. Jinxy
2015. jún. 18. 22:05

Kedves Kolbi,


Tőled szeretnék tanácsot kérni, bőrgyógyászt keresnék, akinek a rosacea kezelésében nagy szakmai tapasztalata van.

Előre is nagyon köszönöm!

2015. jún. 14. 20:34

Sziasztok!


Röviden helyzetjelentek. 24 napja voltam a harmadik lézeres kezelésen. A fekete pontok elmúltak ahogy vártam. Nagy változás nincs, de egy kicsit mintha javulna a dolog. Vagyis inkább változik, amitől javulást remélek. Homályosabbak lettek az erek, ami nagyon remélem, hogy azt jelzi, hogy leválnak és felszívódnak az elroncsolt részek. A színét világosabbnak látom, de lehet, hogy csak azért, mert most barnább vagyok a szokásosnál.

1357. zsuzsmota (válaszként erre: 1356. - Zsuzsmota)
2015. jún. 12. 15:05

Szia Kolbi,

még mindig várnám a válaszodat (lehet hogy hiába). Mit lehet ez ellen tenni?

Előre is köszi, Zs.

1356. zsuzsmota (válaszként erre: 1352. - 8f8f3a827e)
2015. jún. 8. 12:17

Szia. Köszönöm.

Akkor is fehér komedó, ha ezek ilyen tűszerűen kiálló apró miniatűr valamik? Minden (szó szerint) pórusban van ilyen.

Zs.

1355. eperella (válaszként erre: 1354. - Orsy27)
2015. jún. 7. 10:44
Igen az a bb krém és a világosat használom.Eddig jó nincs vele gondom.
1354. Orsy27 (válaszként erre: 1353. - Eperella)
2015. jún. 6. 20:55
Köszi! Az éjjeli krémet nem használom, de lehet, hogy kipróbálom. A Nívea BB krém az 5 in 1 krém? Ami alapozó helyett is jó? Nem tömíti el a pórusokat?
1353. eperella (válaszként erre: 1349. - Orsy27)
2015. jún. 6. 15:58
Szia!Én használtam shea vajat de azt a krémes fajtát.Jól hidratál de a bőr pirre semmit nem használt.Én most éjszakára az eucerin zöld krémjét használom nappal meg a nivea bb krémet.Teljesen fed nyoma sincs a bőr pírnek.
1352. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1348. - Zsuzsmota)
2015. jún. 5. 15:50

Fehér komedó


Kolbi

1351. Orsy27 (válaszként erre: 1350. - Zefex)
2015. jún. 5. 14:01
Köszi szépen! :) Igen, elég nehezen kenhető, melegítgetni nem lehet, áá, 2 gyerkőc mellett nem is pepecselek vele, de állítólag remek hidratáló, meg ugye ekcémára, irritált bőrre is javasolják, hát kíváncsi leszek, hogy válik be.
1350. zefex
2015. jún. 5. 13:48

Én használtam a shea vajat. Úgy is, hogy készítettem belőle krémet, és magában is. A krém jobban kenhető, hamarabb beszívódik.

A sima, nyers, tisztítatlan shea vajjal nekem annyi gondom van, hogy kemény, nehezen kenhető. Vizes arcra, többször megvizezve az ujjaimat próbálkozom, végül szépen bemegy, de macerás. Kicsit melegítve jobban kenhető, de hogy melegítsen az ember egy-egy borsónyi adagot?! Télen még elmegy, de nyáron egy kicsit "sok". A másik ami zavaró lehet, hogy kissé büdös, füstös szaga van, de elmegy. Egy próbát megér. Ha mégsem jön össze mindjárt, ne dobd el, jó alapanyag vegyes krémhez.

1349. Orsy27
2015. jún. 5. 13:23
Sziasztok! Nálam 2008-ban jelentkezett először a rosacea. Piros lett az arcom, és megjelentek rajta apró kis göbök. Elmentek dokihoz, kaptam Finacea krémet rá, meg Cremor Aqua hidratálót+ Eucerin Anti Rose krémet. Nagyon jó volt rá ez így együtt, 1 hónap alatt eltűnt az egész pirosság, göbök, minden, nagyon boldog voltam! Sokáig nem is jött elő az egész, aztán tavaly kismamaként újra felbukkant, 15 hetesen voltam dokinál, aki csak a biokrémeket tudta ajánlani, hogy próbálgassam őket, mást terhesen nem lehetett az arcomra kenni. A krémek közül se a Bioderma, se a Vichy nem ért semmit, talán az Uriage segített egy kicsit, hogy merjek tükörbe nézni legalább rövid időre...Nagyon csúnya volt az arcom! A doki hormonális okot látott ugye a terhességgel a betegség mögött. Szülés után el is múlt magától az egész, aztán 2 hónappal ezelőtt újra visszatért. 2 héttel ezelőttig még szoptattam, nem igazán tudtam mit tenni az arcomra, most viszont újra a Finaceában bízom, mint anno. Nagyon rossz állapotban van a bőröm, homlokom, arcom nagyon piros, fáj, ég, tele vagyok fehér kitüremkedő valamikkel. Másik dokinál voltam most, aki hidratáló krémként a shea vajat ajánlotta, így most azt is használom. Van valakinek tapasztalata a shea vajról? Próbálta valaki rosaceára?
1348. zsuzsmota
2015. jún. 5. 13:14

Szia Kolbi,

Lenne egy kérdésem:

A pórusaim már régóta olyanok, mintha kis fehér hegyes valamik "türemkednének" ki belőlük. Nem tudom semmivel sem eltávolítani. Olyan jó lenne rá egy bőrradír, vagy valami. Tudom, hogy nem lehet, nem is csinálom. Ezek mik lehetnek? Demodex?


Zs.

2015. jún. 5. 08:45
Használta már valaki az Isis Pharma Ruboril Expert S krémet? Mi a tapasztalatotok? Én két hete használom, de semmi változást nem látok-érzek.
1346. Ádám85
2015. jún. 4. 20:46
Sziasztok! Nekem körübelül 2-3 éve van ilyen panaszom, hogy az orrom piros, eddig alapozóval gyönyörű szépen el lehtett tünteni, mostmár szinte semmit nem ér. A bőrgyógyászóm írt fel Mirvaso gélt, nem tudom ér-e valamit ennyi pénzért.Ha igen is akkor lehet csak ideiglenes megoldás. 25 éves vagyok, bárkinek van avali ötlete/ javaslata, hogy mit kelleen tegyek, hova tovább az írja már meg privátba, mert ott biztosan észreveszem itt a fóumon nem biztos.Köszönöm, hogy elolvastad!
1345. zsuzsmota
2015. máj. 29. 09:29

Szia SSszonja!

Igen erről a krémről van szó. A többi kérdésedre ezzel kapcsolatban nem vagyok hivatott válaszolni.


A futással kapcsolatban, látom Te is ott jársz, azon az úton lépdelsz, ahol én jártam (már nem a szó szoros értelmében véve). Sajnos nekem már le kellett térnem erről, mert megjelentek a göbök is, amik szépen elmúltak a krémtől, de azért még nem "tökéletes". De tényleg megrémültem, mert a munkám során is fontos, hogy milyen az arcom, és igencsak kaptam a kérdéseket, hogy mi történik velem. Nekem ezt el kell kerülnöm.


Egyetértek veled, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Nem is szeretnélek erről lebeszélni.


Hogy mégis írok, csak azért, mert a magam részéről:

Én most már ezzel úgy vagyok, hogy szeretnék nem a magam kárán tanulni, ha már vannak előttem elrettentő, vagy akár követendő példák.


Gondolom fiatalabb vagy, mint én. Nálam ezek a göbök 42 évesen jelentkeztek. Addig csak az a tünet volt, mint Neked. Illetve, ha egészen őszinte vagyok a szülés után is voltak ilyen pörsenésszerű dolgok az arcomon, talán göbök voltak, már nem emlékszem, akkor is szépen vissza tudtuk húzni (akkor valami más cuccot kaptam az arcomra, nem volt vele utána semmi gond). Szóval én már nagyon óvatos vagyok.


Szép napot mindenkinek!


Zs.

1344. SSszonja (válaszként erre: 1341. - Zsuzsmota)
2015. máj. 29. 06:26

Szia Zsuzsmota! Az azelionsavas krém a Finacea? Ezt el tudja valaki mondani hogy hogyan hat a bőrünkre? Mert odáig jutottam, hogy ez egy hámlaszto hatású sav, de ez hogyan jön a rosaceához? Vagy a gyulladáscsökkentő hatása érvényesül?


Sport: én nem fogok lemondani a sportrol. Most amúgy is fogyokúrázok, muszáj hozzá a mozgás. Heti 3 alkalommal sportolok, ebből egy futás, konkrétan egy kör a M.szigeten. Utána piros az arcom igen, dehát ez van. Én a sportot emiatt nem fogom abbahagyni az biztos. Annyi, hogy mondjuk edzésen a nagyon lehajolos gyakorlatokat ahol vér megy az arcba kihagyom vagy nem intenzíven csinálom.Azt vettem észre hogy nekem a nyár jot tesz, talán mert nincs fűtés, nincsenek meleg helyek, inkább általában ilyenkor vagy nyitva van ablak és van szellő vagy eleve hűtik a helyeket ahova megyek.Télen nem tudom mi lesz, nekem az a rossz.mostanában csak ritkán érzek egészen enyhe égő-feszülő érzést szem-homlokkörnyéken, de ennyi. Meg ha izgulok akkor mondjuk könnyen elvörösödök, de ez is javult mostanában.Meg ennek is vannak fokozatai van egy alap pirosság amit még szeretek is, csak az hamar átmegy a nagyon vörösbe. A sima kis arcpírral én tök jol ellennék, az szerintem vonzo is.Sajnos ez már nem az a kategoria, hanem inkább a nagyon lázas arcra hasonlít nálam, ha belobban.

2015. máj. 28. 22:12

Ma voltam a férjemmel egy táplálkozási tanácsadáson. Ott hallottam, hogy már 1998 óta létezik, „Az egészséges táplálkozás 12 pontja”. Szakemberek állították össze. Rákerestem a neten, könnyen elérhető. Olvastam még „Az egészséges életmód 12 pontjáról”. „A gyors fogyás 12 pontjáról” stb.

A férjem szerint „minden ember egy különálló biológiai kohó”. Ami nekem jó, az nem biztos, hogy Neked is az. Irányt lehet mutatni, tanácsot lehet adni, de mindenkinek magának kell megtapasztalni, életmódban, étkezésben, testedzésben, bőrápolásban azt, amit megengedhet magának.

Én ehhez kívánok mindenkinek elegendő időt, figyelmet és nagyon jó egészséget.

Gyógyulni vágyó

1342. zefex
2015. máj. 28. 12:01

Az embernek, ha lesz valami kellemetlensége, végigjárja a stációkat: először lázzad ellene, kutakodik... aztán valamennyire megtanul vele élni. Közben lát más sorsokat is, bele borzong, milyen nehéz keresztet kell egyeseknek cipelni, és rájön, nem is olyan nagy gond a sajátja...valójában nem is gond, hanem egy sajátos állapot. Amikor ronda göbök is voltak az arcomon, sorscsapásnak láttam én is, és nagyon sajnáltam magam miatta.


Mit nevezünk fűszeres étkezésnek? A növényi fűszerek gyógynövények, amik segítik az emésztést. Amire régebben "egészségtelen" bélyegzőt nyomtak, többüket rehabilitálták :)

A só kell az izotóniához. Az észre és a mértékre itt is szükség van :)


Nekem nincsenek nagy testedzési okosságaim, csak annyi, hogy az elkényelmesedett "városi" életmódot próbálom kicsit ellensúlyozni azzal, hogy amihez lehet, használom az izmaimat, és közben élvezem is :)

1341. zsuzsmota (válaszként erre: 1340. - Zefex)
2015. máj. 28. 11:01

Jó ez így Zefex, ahogy írod. Ez rendben van. A testedzési tanácsaidból biztosan bevállalok én is (később, most még nem).

Az a futás, amit SSszonja ír, vagy amit én is csináltam, az egy másik kategória. Ez után az arc sokáig piros (az enyém inkább lila volt). (Szonjáé most a kezelések miatt csak foltos).


Az is nagyon tetszik, hogy nem hagyod, hogy a rozácea uralja az életed, ezt már én is megerősítettem pár panellel lentebb.


Viszont van itt egy fontos dolog: eleddig nem érdekelt engem sem, mi lesz az arcommal, mert nem volt vészes, piros volt, megszoktam, futottam (imádtam), nem érdekelt. Miután azonban az arcom januártól áprilisig folyamatosan romlott (nagyjából fogalmam sincs miért, mert ebben az időben még futás sem volt), láttam, hová fajulhat a betegség . Ebben pedig felelősek vagyunk mi is. Egyszerűen nem gondolom, hogy én meg tudom változtatni a természet törvényeit. Ezért nem ellenük, hanem irányukba kell mozognom.

És ezt tanácsolom másoknak is.


(most már szépen javul az arcom azelainsavas, plusz egy nekünk való nappali BB krémre, plusz diéta (fűszermentes), a sporttól meg még messze vagyok, de a tippjeidet evidenciában tartom.


Zs.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook