Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
1430. zefex
2015. okt. 21. 13:08
Erre a táplálkozás szakértő - ha nagyon udvarias - azt mondja: primitív, de értelmetlen!
1429. zsuzsmota (válaszként erre: 1427. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 21. 11:37

...inkább ne kezeld a férjedet, vagy legalábbis ne atka ellen :);)

Azon nem csodálkozik senki, hogy nem olyan vállalkozószellemű, arra azért kevesen vállalkoznának, amire Te (de tudható, hogy a gyógyulás érdekében volt minden).


Mi lesz akkor, ha véget ér a 6 hetes kezelési etapod. Utána újra engeded, hogy szaporodjanak az atkák? Mert azok úgyis fognak. Teljesen nem tudod leirtani magadról, mert a normál bőrűeknek is vannak atkáik.

Én meg vagyok győződve arról (valójában fogalmam sincs),hogy tele vagyok atkával. Mióta diétázom, azóta a normál arctisztítás mellett is rengeteget javult a bőröm. Szerintem kevesebb az atkám is. Pusztulhatnának még tovább egy kicsit.

:)

Zs.

1428. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1427. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 21. 09:20

Most már nyomon vagyok...


A férjednek mutattad az atkákat illetve ő is látta a nyomokat?


Kolbi

2015. okt. 20. 17:43

Amire én rájöttem, annak éppen ez a lényege. A Vermox nemcsak a bélből hajtja ki a férgeket, hanem az arcon lévő atkákra is hat, a rühírtó öli a lárvákat,talán a petéket is, a gélszerű átlátszó pakolástól, ami megszárad, még levegőt sem kapnak,leszigeteli őket, így kijönnek a bőr felszínére és le lehet őket radírozni. Rengetegtől meg lehet szabadulni egy kezeléssel. Utána fellélegzik a bőr. A gyógyszerek, krémek is hatásosabbak és a gyógyulás is gyorsabb. Sajnos vagy 6 hétig meg kell ismételni, mert az atkák elég termékenyek, de hetente már sokkal kevesebben lesznek a felszínre feljövő vallamik. Egy nyeles nagyítós tükör és egy komolyabb nagyító még kell hozzá, hogy megnézhessük hogyan haladunk. Sajnos a férjemet is kezelnem kell, csak Ő nem olyan vállalkozó szellemű, mint én.

Ha ez így igaz,minek az évekig tartó hókuszpókusz.

1426. zefex
2015. okt. 19. 14:30
Kenyeret csak frissen és héj nélkül, viszont a vaj pont jó.
1425. Csibcsub (válaszként erre: 1422. - Zsuzsmota)
2015. okt. 19. 12:39

Sziasztok!

Az étrendváltoztatás nekem is bevált. Előzőleg (sajnos) gyulladt göbök voltak az arcomon. Minimálisra csökkentettem a zöldfűszerek, hagymák használatát és igyekszem minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt enni (A sárgarépa az A vitamin miatt nagyon hasznos.) Többször fogyasztok főzeléket és párolt zöldséget. (Mindezekkel az emésztésemnek is segít a rostok által) Cukor helyett nyírfacukrot, xilitet használok és a tejtermékeket kiiktattam az étrendemből. Úgy érzem ezzel segítettem leginkább arcbőröm javulását, mivel nem rég laktózérzékenységet állapítottak meg nálam. Eleinte laktózmentes termékeket fogyasztottam, de ezek sem váltak be. Még az ekcémám is ugyan úgy kijött, mint korábban, mikor a sima tejtermékeket fogyasztottam. „ Szerencsére” ősszel, télen a nap sem süt erősen. Sajnos, tapasztalatom szerint a napot is nagyon nehezen tűri az arcbőröm. Most minden esetre nincsenek rajtam gyulladt göbök és „elpirulni” is ritkán szoktam. Szívesebben nézek a tükörbe, de bennem van a félelem, meddig tart ki vajon ez az állapot?

1424. zsuzsmota (válaszként erre: 1423. - Zefex)
2015. okt. 19. 11:25

Hello Zefex!

Gondoltam Rád :), mikor a fűszereket írtam. Igazad van, a petrezselyem, zeller és lestyán nincs száműzve. A répa nyersen fogyasztásáról vannak érvek pro és kontra, nekem ez nagyon bevált, és a gyerkőc pattanásos bőre is sokat javult, miután minden nap megeszik 1 nyers répát (azért van, hogy kihagyunk pár napot, ahogy jól esik), főve is fogyasztjuk. A hagyma és társai az értágító hatásuk miatt esnek ki, de főleg azért, mert érzem, hogy nem tudom gond nélkül emészteni.

Köszi, hogy reagáltál. Zs.

1423. zefex
2015. okt. 19. 10:44

A só, petrezselyem, lestyán, zellerzöld, ánizs stb. is fűszer, sőt, a normális táplálkozás részei, mint ahogy a hagyma és rokonai. Miért kellene ezeket elhagyni?

A répa pont nem az, amit célszerű nyersen enni.

1422. zsuzsmota (válaszként erre: 1421. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 19. 10:04

Nem akarom védeni Kolbit, mert ő az, aki erre pont nem szorul rá.

De miért tekinted őt ellenségednek? Egyfolytában csak segíteni akar. Hogy milyen a stílusa? Olyan, amilyen. Érteni kell. Csak azért esik neked rosszul, mert nem akarod, hogy zavarjanak. Jól elvagy (sajnos) a saját komfortzónádban.

Nagyon sajnálom ami történt veled, ha minden így igaz, ahogy leírtad (elég szürreális), akkor az szörnyű, de észre kell venned, hogy hibás vagy te is.

Ha most csak azt írjuk Neked, hogy szegény, milyen szomorú történet, az előbbre visz? Szerintem nem.

(Ha túl keménynek érzed amit írok, akkor inkább hagyd figyelmen kívül. Nem bántani akarlak.)


Egyébként, már Kolbi annyit mondta, hogy minden infó megvan ezen a fórumon, amit ha valaki akar hasznosíthat. Nem lesz már nagyon új a nap alatt, vagy ha igen, az nem mostanában.


Én a magam részéről betartok mindent, amit itt javasoltak. Nekem leginkább az étrendváltozás hoz eredményt, de figyelek mindenre, és reggel már mosolyogni tudok a tükör előtt. Nem fogom tudni elkerülni a lézeres kezelést, de oda már úgy akarok menni, hogy előtte eljussak arra az állapotra, amikor én már többet nem tudok tenni, hogy minél hatékonyabb legyen a kezelés, és minél tovább tartson az eredmény.


Az étrendemben a legtöbbet szereplő élelmiszerek: répa (nyersen), körte, alma, málna, dió. Ezekből mennyiséget eszek, nem 1 alma, hanem 2-3 naponta, ua. a répából és a többiből.

Amit teljesen elhagytam: hagyma, fokhagyma, piros paprika, bors, mindenféle fűszer, és az összes olyan élelmiszer (felvágottak stb.) amelyekben ezek előfordulnak.

(Csak vendégasztalnál fogyasztok ezekből, és csak mértékkel.)

No intenzív sport (nekem csak ez hiányzik, a többi nem nagy áldozat, ha eredménye is van).

Egyelőre működik.


Ti, többiek hogy vagytok? Nagy a csönd mostanában a fórumon.


üdv. Zs.

1421. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1420. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 18. 19:17

Valaki azt mondta nekem bölcsen, „hogy sosem süllyedj le az ellenséged színvonalára”. Kezdettől fogva éreztem, hogy jobb, ha észrevétlenül hagyom a megjegyzéseidet.

Csak a tényszerűség kedvéért írom. Egészséges étkezésről és egészséges életmódról beszéltem, ahhoz pedig hozzátartozik a megfelelő mennyiségű vízivás.

Higiéniával kapcsolatosan írtam a 60 fokon való mosásról, a használati eszközeim fertőtlenítéséről. Nem a ruha, hanem a kozmetikumok fagyasztásáról, abban az esetben, ha valaki atkás, különben el is dobhatná.

Az öröklött érgyengeség tapasztatból tudom, hogy korábban jelenik meg a végtagon, mint az arcon. Akkor miért ne lehetne késleltetni egészséges életmóddal?

Valamit tud a magyar orvoslás, sokakat korában érdekelt hozzá a kínai orvoslás, újabban divatos az indiait tanulmányozni. Te megtanultál valamit és hozzáadódott a sok év tapasztalata. Kialakult egy véleményed, amit, ha valami megkérdőjelez, lekezeled, oktalannak, butának nevezed az íróját. Ez jó modor?

Mondok neked valamit, ha odamegy hozzád egy gyulladt, göbös arcú ember, adj neki 1 szem Vermoxot, este kenje be az arcát gyógyszertárban összeállított rühirtóval. Másnap rendeld vissza, a feleséged kenjen fel neki egy átlátszó lehúzható, vagy könnyedén ledörzsölhető gélszerű pakolást. Amikor jól megszáradt a pakolás, nézd meg az arcát egy komolyabb nagyítóval. Egy már látható hajszálér felett 3 kelő-félben lévő lárvát is láthatsz. Az atka nem súlyosbítja a rosaceat? Ezt magamon kísérleteztem ki és igen csak meg kellett erősíteni az idegeimet az miatt, amit láttam. Kérdezheted – mi köze a Vermoxnak az arcbőrhöz? Csak annyi, hogy nem csak a bélből hajtja ki a férgeket, hanem /az atkákat is/ a bőrből. Így értem el a legnagyobb eredményt Hetente 1-szer csinálhatom. Viszont, összességében minél tovább húzódik az atkák visszaszorítás, annál nagyobb ereket eredményez az arcbőr gyötrése.

Bárhogy is alakult a kapcsolatom a kozmetikussal, azt sosem vitattam, hogy többet tud, mint azt átlag és ezért mentem vissza z észrevételeim ellenére is. Ha akarja, gyönyörűvé varázsolja még a beteg bőrt is, ha úgy akarja randává.

1420. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1419. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 17. 22:37

Az oktatásban, tanulásban a legveszélyesebb kombináció az, amikor a hülyeség átlag feletti szorgalommal párosul. Amikor az egyed úgy gondolja, hogy a problémát kézbe veszi és megoldja. Leül, utánanéz, tapasztal, dönt, megoszt. Kiírja magából, hogy mások is okuljanak!


Van egy betegség, mely nagyon könnyen érthető, magyarázható. A rosaceánál, a borvirágnál az erek falában lévő kötőszövet és simaizomzat örökletesen tönkremegy. Ezt rontja az életvitelünk. Mint a visszér a lábon. Ennek hozadékai, következményei vannak, melyek a pangásra és az azután következő gyulladással magyarázhatók. Erre jönnek a tanácsok, igyunk sok vizet, gondolkozzunk pozitívan. Ez mind helyes, csak semmi köze a rozáceához. Nem kell hozzá okosnak lenni, hogy elképzeljük, ha a visszeres lábunkkal szaunába megyünk, masszíroztatjuk, gőzöljük, egész nap állunk rajta, elkötjük, nehezítjük a keringést, különböző krémekkel baszkuráljuk, akkor ott kemény fellobbanás lesz. Ugyanez lesz a rozáceás arcon is! A rozácea nem szeret semmit sem: sem a hideget, sem a meleget, kiváltképp, ha ezeket váltogatjuk. Tilos a kozmetikai kezelés bármilyen formája. Ez buktató vizsgakérdés a kozmetikus vizsgán. Nem szereti, ha váltogatják a krémeket, ha pakolásokat adnak rá, ha dohányzunk, ha ész nélkül sportolunk, ha égetjük a napon. Nem szereti a stresszt, de semmi köze a negatív vagy pozitív gondolkodáshoz. Mekkora baromság ez a demodex is. Laborok jönnek létre, hogy levágják a soros hülyéket! Hűtőbe teszik a ruhát, majd felszállnak a villamosra, ott újból ott az atka. Nem értik meg, hogy az atka a lelassult keringés, a pangás miatt védekezés csökkenés miatt telepszik meg. Hiába irtjuk! Miért nehéz ezt megérteni?


Kolbi

2015. okt. 17. 20:55

Nocsak, nocsak!

A pakolásban a vizelet szagát éreztem, a bedagadt álam, a horrorisztikus arckezelést megírtam neki e-mailben, de nem válaszolt. De, sorolhatnám, az ominózus gipszszerű pakolás úgy kivonta a bőrömből a vizet, hogy olyan volt utána, mint a pergament. Nem itt akarom tisztázni a kozmetikussal, hogy mit csinált, mondtam, hogy a tapasztalataimról írok, és a tapasztalataimba ez is beletartozott.

Akasszon pert a nyakamba, nem biztos, hogy én veszítenék.

Nekem meg a stílusod nem tetszik Kolbi.

Nagyon érdekes, hogy semmi bajom a számítógépemmel, egyszer csak frissítés címén idejön valami és összeomlik minden,

Csemegézzetek, jó szórakozást, lett volna még mit elmondanom a gyógyulásomról, de minek.

1418. Gabor86 (válaszként erre: 1417. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 17. 17:25

Szerintem egyről beszélünk. Te is úgy gondolod, hogy ezt egy másik "fórumon" kellene intézni, ahol a tisztelt kozmetikus is "védekezhet".. Én is így gondolom.


GBR

1417. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1416. - Gabor86)
2015. okt. 17. 14:15

Nincs rendben! Aki vétkezik, annak büntetés jár.

Te tudod mi történt? Egyikünk sem tudja az igazat!


Ha valakit sérelem ér, akkor arra való (egyrészről) a nyilvánosság. Ki kell írnia, hol, mikor, stb. történt vele. Névvel. És okulhat belőle mindenki. Ha meg nem igaz, akkor akit megvádoltak, az is tudjon védekezni és hitelrontás miatt tudjon perelni. A hitelrontás az egyik leegyszerűbb eset. Van róla írás, könnyen bizonyítható.


Vagy 5 éve itt a Hoxa-n egy hölgy a szőrtelenítés fórumon írt egy orvosról, aki az anyajegyébe beleégetett a lézeres kezelés során. Én is olvastam, mindig csodálkoztam, miért a fórumra is, miért nem az orvossal tisztázza. Több héten írt, gyalázkodott, de mindig "egy orvos"-ról írt. Igazából már senkit sem érdekelt. Aztán egyik hozzászólásában kiírtra a nevemet, hogy rákot okoztam neki az égetéssel. Majd leestem a székről! Írattam a Hoxa-nak egy ügyvéddel, hogy adják ki a beíró nevét, mert szeretném perelni.


Erre a Hoxa egyből kitiltotta és levette az összes üzenetét a rágalmazónak!


Kolbi

1416. Gabor86 (válaszként erre: 1412. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 17. 10:05

Ha egy másik embernek okozol - bármifélre - sérülést, az szerinted rendben van?


GBR

1415. Csibcsub
2015. okt. 16. 12:34

Sziasztok! Én is rosaceas vagyok –sajnos- és ezért jó ideje olvasgatom a fórum bejegyzéseit. Eddig nem szóltam hozzá egy bejegyzéshez sem, de most nem tudom megállni, hogy ezt ne tegyem meg.

A rosaceas bőr nagyon érzékeny és nem jól viseli az arcradírt és egyéb irritáló tevékenységeket, krémeket. Ezért nem értem gyógyulni vágyó kezeléseit. Számomra felfoghatatlan miken „kellett” keresztülmennie. Egy biztos, ha én nem vagyok megelégedve valakivel, vagy valamilyen kezeléssel akkor nem tartok igényt a későbbiekben sem a kezelést végzőre, sem a kezelésre. Próbálna énrám felkenni valaki valamit, amit én nem akarok. Szinte horrorisztikus amit leír, tele botor képzelgéssel, feltételezéssel. Kolbival értek egyet. Egyébként , mint fent említettem a rosaceas bőr nagyon érzékeny még az orvosok is elismerik, hogy nem gyógyítható(sajnos) csak karban tartható. A bőrgyógyászat is sok tekintetben gyerekcipőben jár. Érdemesebb orvoshoz fordulni, mint kozmetikushoz ilyen problémás bőr esetében! Tapasztalatainkat pedig jó, ha megosztjuk egymással, mert ami nekünk beválik, az esetleg beválhat másnak is.

1414. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1413. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 16. 10:39

Szép világban élünk!


Van egy nyíregyházi bíró barátom. 8-10 éve ezelőtt volt egy pere, ahol egy zsidó hitközséget megfenyegettek e-mailben. Többször zaklatták őket életveszélyesen. A rendőrség a megadott e-mail alapján kiment és bevitte a vélt agresszorokat és a számítógépeiket. Nem találtak rajta semmit sem. Nem volt semmi nyoma a zaklatásnak. Nem lehetett tudni, honnan jött az életveszélyes fenyegetés. A barátom hivatalból kirendelt szakértőt, aki egy hónap alatt az összes levelet előbányászta, dátummal, IP címmel, mindennel. És akkor még nem volt „felhő” sem. A zaklatók felfüggesztett börtönbüntetést kaptak, meg egy kis pénzbírságot. Mindennek nyoma van és lesz. Jogállamban nem lehet büntetlenül garázdálkodni, gyalázkodni!


Gyógyulnivágyó a 1409-es hozzászólásában sejtetni véli, MINTHA vizelettel kenték volna be az arcát a kozmetikában. A 1413-as beírásában meg MINTHA az számítógépét is megtámadták volna. Mi köze van a rosaceás fórumnak Gyógyulnivágyó elromlott számítógépéhez?

Ezt hívja a magyar nyelv kavarásnak. Semmi konkrétum, csak lebegtetés, a szavak közötti sugallat, ködösítés, rossz hír keltés. Egy tökös ügyvéd pár millás pert akaszthat a nyakába a kedves Gyógyulnivágyónak hitelrontás címén.


Úgyhogy csak óvatosan, mit írtok le!


Kolbi

2015. okt. 15. 18:55

Sziasztok!

Szeretném felhívni a fórum kezelői és a fórumozók figyelmét, hogy az 1 éves Lenovo laptopomat tegnap este kívülről ismeretlenek „szétbombázták” jelenleg működésképtelen. A számítógépemen pedig a F-Secure xxxx….számú programja akarta módosítani

az internetes belépésemet. Már nem is érdekelt, hivatalos vagy törvénytelen, gyorsan kiléptem és áramtalanítottam mindent. Hüledezek, hogy milyen sötét erők dolgoznak Magyarországon. Sajnálom a becsületes orvosokat. Mond meg az igazat, betörik a fejed.

Csak akkor jelentkezem, ha minden biztonságos lesz újra.

1412. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1410. - Gabor86)
2015. okt. 15. 11:51

És mi lett volna a tényállás, hogy kezelés közben kiment a budira?


Kolbi

1411. Lkjhg
2015. okt. 14. 23:12
Sziasztok. Rosaceas az arcom, es tobb eve kerestem mar a megoldast, amikor talaltam egy kezelest, ami elektromosan süti ki az ereket, egyenkent. Azt mondta a kezelo, hogy nem lehet semmi hatranya, de most hogy megyogyultak a sebek, hegek maradtak. Kis godrok. Ezek nem feltunoen melyek, de eddig a pirosodason kivul semmi baja nem volt az arcomnak, mostmeg az egesz arzom piros is es godros is. Most a fo problemam a godrok. Nem tudtok valamit amivel el lehet tuntetni a frissen gyogyult hegeket? Akarmilyen kezeles, vagy gyogyszer, stb. Olvastam olyanrol aki roaccutant hasznalt, hallottam hamlasztasos kezelesekrol is. Valaki probalta mar barmelyiket is? Vagy akarmi mas otletetek van? Egyebkent ebben az egeszben a legduhitobb, hogy nagyon draga volt, es rosszabb lett a helyzet az arcomon. El vagyok keseredve. Segitsetek :(
1410. Gabor86 (válaszként erre: 1409. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 14. 19:37
Ez kemény. És nem jelentetted fel?
2015. okt. 14. 00:53

2/b. A visszaesés.


Gondoltam, a gyógyulás érdekében boldogan végigcsinálom a kezeléseket. Tanácsait követve nálam új dimenzióba került a tisztaság, mostam, fertőtlenítettem, fagyasztottam, idehaza megvalósítottam a ház, a használati eszközeim, családom higiéniáját, de a kozmetikában már a második kezeléstől voltak számomra érthetetlen és zavaró tényezők. A második kezelésen a keményre száradt arcradír és az erőteljes dörzsölés miatt, egy nagy luk lett az orromon. Ez még nem is zavart, majd meggyógyul – gondoltam, de kezelés végén, egy gondos szakember az ilyet leragasztja, vagy lefedi. Ő egyiket sem tette, pedig tudta, hogy vonattal utazom.

Kezdetben szívecskét rajzolt a nevem mellé, ha időpontot kértem, /jó reklámnak bizonyult a TV riport/, de egy idő után észrevettem, hogy próbál összezavarni az időpontokkal. Bevállalt még valakit mellém, majd azzal magyarázta, hogy eltévesztettem az időpontot. A hajpánt, amit kaptam, olyan volt, mint, amit valaki már aznap használt. Párhuzamosan kezelt a másik beteggel. és azonos ecsettel kente fel a pakolást mindkettőnknek. Az egyszer-használatosnak vásárolt arclemosó kendőit újra kimosta és felhasználta.

Ezek után vásároltam magamnak hajpántot és vittem a fejem alá a 90 fokon kimosott törölközőmet.



A 7. kezelésre nem tudtam elmenni, mert a fiam esküvőjére készültem. Hat héten keresztül hetente mentem kezelésre, csináltam az itthoni feladataimat, utazás előtt pár nappal megkésve, Budapesttől - Győrig beutaztam, hogy alkalomhoz illő ruhát találjak. Nem értette meg, legközelebb Ő nem jött el a megbeszélt időpontra. Ezek után hónapokig nem kértem időpontot.

Sokat kutattam a netem, mire megtaláltam azokat a készítményeket, amit a kozmetikusnál egyszerre megvehettem volna

Mivel én szépen haladtam előre a gyógyulásban a bőrgyógyászom segítségével, gondoltam segítek azoknak, akik ráismernek a tüneteimből a betegségükre. Megfogalmaztam az 1034-es bejegyzésemet, /nem is vagyok rá büszke/aminek volt egy beszerzési helyekkel, címekkel kiegészített változata is. Jóhiszeműen, privát elküldtem néhány embernek. Valaki vagy elvitte, vagy elküldte ezt a változatot a Dermaticára.

Október végétől november közepéig Indiában voltam. Azt gondoltam nem lehet semmi bajom, az elegáns szállodák, a leszervezett gondos vendéglátás megóv minden fertőzéstől. Nem úgy történt. Valami megcsípett és a csípés körül kezdett terjedni egy újabb gyulladás, amit csak bizonyos szögben láttam az arcomon, és nem reagált sem Tetránra, sem a meghűléses betegségemre szedett, vényre felírható legerősebb antibiotikumra, szóval semmire, amivel próbálkoztam. De ebben az időben nem futkosott rajtam semmi, csak a csípés okozta problémám volt. Azóta százszor végiggondoltam, ha kozmetika helyett kérek egy soron kívüli időpontot a bőrgyógyásztól, most itt nincs téma, nincs mit leírnom és a bőröm is egészségesebb marad.

2015. februárban az az örült ötletem támadt, hogy elmegyek a fent említett kozmetikába. Az első kezelés csali volt, vagy még nem tudta, hogy én vagyok az, aki írt róla a fórumon. A kezelés kellemes volt és a bőröm nagyon szép volt napokig. Kezelés végén a kozmetikus hangsúlyozta, ha 3 héten belül újra elmegyek, kedvezményes lesz a kezelés összege.

Bejelentkeztem a 3 héten belüli időpontra. Amit itt leírok a kezelésről, felelősségem tudatában teszem. Senkit nem akarok lejáratni, csakis az igazat, a színtiszta igazat írom és csak azért, hogy ez senki mással ne történhessen meg.

Az arcradír nem a megszokott volt, éreztem nem is olyan alapos, mint máskor. Radírozás után kaptam valami orrfertőtlenítőt, olyan megjegyzéssel, hogy ne vigyem túlzásba, mert elégeti orrnyálkahártyámat. Ezek után felkent a rosaceas bőrömre egy paprikapakolást, ami csípte, marta az arcomat. Amikor próbáltam reklamálni, az volt a válasza, akkor minek a kezelés. Majd elmondta, hogy a szavaimból ráismert, én voltam az, aki az Ő szellemi termékét közreadtam a fórumon. Ő hosszú évek alatt kísérletezte ki, miattam meg munkanélküli lesz. Korábban mindig azt hallottam, hogy mennyi munkája van, szombaton is be kell jönnie és késő estig dolgozik. Míg várt, hogy hasson a pakolás, valakinek telefonált, hogy „akkor hozza fel, elolvasom” - mondta. Olvasás után nem jött vissza a kezelőtérbe, hanem a mosdóban keverte össze az én pakolásomat. Kint volt vele az a kis kuka, amibe a vendégek szemetét gyűjtötte, halottam a WC-t működni, stb. Amikor leszedte a paprikapakolást, még néhány gombostűfejnyi kiütésre az államon savat öntött, amit elhúzott átlósan az orromig. Ezek után felkent egy gipszszerű, vizeletszagú pakolást. / Én nem vittem vizeletet./ Sajnos még mindig nem mondtam, hogy akkor itt most ennek vége. És akkor futkosni kezdtek rajtam valamik, bementek az orromba, stb. Mondtam, hogy valamik futkosnak, akkor adott a régi jól bevált fertőtlenítőjéből. Amikor vége volt a kezelésnek azt mondta „Semmi maradandót nem csináltam, de most egy pár napig ápolgathatod a bőrödet.”

És mindezt még ki is fizetette velem.

Olyan mocskosnak éreztem magam hazafele, hogy amikor hazaértem megfürödtem. Másnap dagadt állal, randán ébredtem. A férjem megkérdezte mi van velem? – ilyennek még nem látott. Mondtam neki, ezt a kozmetikus csinálta.

Nos, a TV riport után csöngött sokszor a telefonja, és kezelésre jelentkeztek emberek. A bejegyzésem után többen elkérték a telefonszámát. Én nem voltam ennek az embernek a kárára, az viszont, aki el bandukolt a magánlevelemmel a kozmetikára, nekem a káromra volt.

Szinte a nulláról kellett kezdenem. Úgy futkostak a szám körül, amiket rám kent, hogy a feketeszivaccsal törölgetve még az újaim között és a karomon is éreztem egy darabig.

Annyira tragikusnak éreztem, ami velem történt, hogy Zefexnek mondtam csak el és hosszú idő után a bőrgyógyásznak beszéltem róla. Mindenki elhűlve hallgatta, vagy olvasta. Nekem is fel kellett ezt dolgoznom lelkileg, remélem, ezentúl már nem fog nyomasztani.

1408. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1407. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 12. 22:52
Miért kellett volna nekem kezdettől fogva ismerni a témát, okosnak lennem? - hisz nem vagyok szakember. Becstelenséget pedig, megismerés nélkül, nem feltételezek senkiről. Az utóbbi évek tapasztalatai viszont azt mondatják velem, lassan félek elmenni kozmetikushoz, fodrászhoz - tisztelet a kivételnek - orvoshoz, mert nem tudhatom, hogy kezelés címén, jó borsos áron, mire is vetemednek.
1407. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1406. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 12. 10:48

Nagyon várom a következő hozzászólásodat!


Iskola példája az esetednek, hogyan veszi el a buta ember pénzét az okos!


Kolbi

2015. okt. 11. 22:31

2. Az atkafertőzésem gyógyítása

2/a Megfogalmaztam a tüneteimet és rákerestem a Googleban a lehetséges okokra. Így jutottam el a bőratkákig. Először olvastam róluk. Eléggé rémisztő volt a fotójuk, éjszakai mozgásuk, szaporodásuk stb. Következő lépésben azt kerestem, hol végeznek szűréseket. Egy Dermatica és egy Hajcentrum honlapját végigböngészve döntöttem úgy, hogy az útvonal, az elérhetőség megfelel nekem és őket fogom megkeresni.

A Hajcentrum atkaszűrése ingyenes és fertőzöttség esetén helyben megvásárolhatók a gyógyuláshoz ajánlatos készítmények. Nekem itt negatív volt a vizsgálati eredményem.

Dermatica Bőrgyógyászat kozmetikai részlegének árai nyilvánosak, megtalálhatók a honlapjukon. A kozmetikában szintén megvásárolhatók otthonra, a napi arcápoláshoz ajánlott készítmények.

Én, nagyon elégedett vagyok a bőrgyógyásszal, akihez igyekszem 2-3 havonta eljutni, / csak betegség esetén mondom le az időpontot /de nem fertőző betegségekre szakosodott. Bejelentkeztem hát a Dermatica kozmetikájára atkaszűrésre.

Az első kezelésemet - mivel senki sem vállalta csak én - TV felvétel kísérte, ezért olyan volt, mint egy felgyorsított kezelés. Az arcomra felvitt ampulla tartalma elszíneződött, tehát fertőzött voltam. Az arcradír nem száradhatott meg, mert a TV-sek siettek. Következett rövidítve az atkaellenes fertőtlenítés, az ichtiolos pakolás, végül a bőrnyugtató arcmasszírozás. Mivel vállaltam a szereplést a díjazásom az volt, hogy elengedte a kozmetikus arckezelés árát. Nem gondoltam, hogy a szereplés kellemetlen lesz, csak amikor az ismerőseim újságolták a férjemnek, hogy láttak a TV-ben, akkor lettem igazán kíváncsi, - vajon hogyan is láthattak? Kértem, hogy a TV-adásból letöltött kisfilmet jutassa el az e-mail címemre, de többszöri ígérete ellenére, soha sem érkezett meg. Ez a film bizonyítja, hogy gyulladt, de nem lukas orral érkeztem oda, mint ahogy később állította. A második kezelés következménye volt a luk az orromon.

A kezelés végén, egész reklámszatyornyi kozmetikum lett összekészítve. A csomagban volt 1 db kénes szappan, 1db fekete szappan, 2 dl kakukkfüves szájvíz, 2 db fekete szivacs, 1 Anti-demód, 1 doboz MSM kénpor, 1 közepes tégely 35 gyógynövényes bőrnyugtató krém, teafaolajos sampon a mindennapos hajmosáshoz, 1 kg Himalája só, ez eddig 33.000,-Ft, plusz 1 doboz immunerősítő, 17.000-Ft-ért, összesen 50.000,-Ft-ot fizettem. Ezeket naponta kellett használnom és hetente pótolni az elfogyott készítményeket.

A kozmetikus hetente 1, de minimum 6 kezelést javasolt. Nála a kezelési protokoll a fent említett heti 1 kozmetikai kezeléseken túl, odahaza az alábbi tanácsokból, tennivalókból állt.

Nagyon fontos odafigyelni saját magunk és a környezetünk higiéniájára. A korábban használt kozmetikumokat, nem kell eldobni, de a hajcsavarókkal együtt egy éjszakára heti rendszerességgel, be kell tenni a mélyhűtőbe. Ezután már nem fertőzhetnek vissza. Minden más használati eszközt le kell fertőtleníteni vagy mosni alaposan. A törölközőket, ágyneműt minimum 60 fokon mossam.

Naponta 2-szer, ha lehetséges, 3-szor erős vízsugárral, fekete, majd kénes szappannal zuhanyozzak le. Ezek a szappanok a tisztálkodást szolgálják, nem gyógyítják meg az atkás fertőzést. A fekete szappan smink és arclemosó, a kénes szappan atka ellenes. Az atkák nem szeretik a ként. Szappanozni úgy kell, hogy a tenyerünket szappanozzuk be, a tenyerünkön habosítjuk fel és a szappanhabot kenjük az arcbőrünkre./fent lehet hagyni a fogmosás idejére/, de ettől még nem gyógyulunk meg, csak segíti a gyógyulást.

Minden zuhanyozás után fertőtlenítsem le a bőrömet Anti-demóddal, majd krémezzem át az arcomat bőrnyugtató krémmel.

Naponta hajat kell mosnom.

Hetente egyszer vegyek só fürdőt./ 1 kád víz 1 kg Himalája só./ Időtartama 1 óra. Utolsó 10 percben a hajamat, fejbőrömet is bele lehet lógatni. Só fürdő után, ha kibírom, nem kell lezuhanyoznom, a következő zuhanyozásig rajta maradhat a só a bőrömön. Fertőtlenítés és bőrregenerálás a szerepe. A bőrünkön lévő kórokozók számát csökkenti. Nem csak az atkáktól, hanem az őket kísérő baktériumoktól is meg kell szabadulni.

A szervezetem kéntartalmát is növelni kell, napi 1 kiskanál MSM kénporral.

Fontos az immunerősítés is, mert csak azokat támadja meg ez a betegség, akiknek valami ok miatt meggyengült az immunrendszere. Napi 1 immunerősítő tabletta.

Tanácsolt 2 doboz Kliont, napi adagja 1 volt.

Nagyon fontos a szájhigiénia, az orr napi fertőtlenítése és tisztántartása.

Ez a kezelés türelem -, idő -igényes, összességében költséges, és ha az ember mélyen megbántva távozik tragikus is. Én úgy gondolom, az lett volna etikus, ha 2015. februárba azt mondja nekem:

Nem vállalom el a kezelésedet, mert megbántott, hogy az 1034-es bejegyzésedbe közreadtad az én szellemi termékemet. Megértettem volna. Ez helyet csinált nekem egy olyan horrorisztikus arckezelést, amit rémálmomban sem gondoltam volna. Engem az a kezelés kb. 6 hónapra visszavetett a gyógyulásban. Hogy mások is okuljanak belőle, a következő részben elmesélem.

1405. Nori83 (válaszként erre: 1401. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 9. 15:05
Sajnos kiderült nem jó rá, sőt kifejezetten nem ajánlott. Se Rosacea-ra, se fémérzékenységre, se érzékeny bőrre. Nos, nekem ez mind megvan.. :(
2015. okt. 7. 20:08

Sziasztok!

Szeretném én is elmondani, hogy mit tanultam, mióta a fórumon olvasgatok, és hogyan próbáltam megküzdeni a bőrbetegségemmel.

A tapasztalataimról írok, nem vagyok orvos,ha valakinek segíthetek, boldogan teszem.

Témák szerint felszabdalom a hozzászólásomat, mert az a tapasztalatom, hogy nincs mindenkinek ideje hosszú, terjedelmes írások olvasására, így mindenki téma szerint, csak azt olvashatja el, amire kíváncsi.

1. Az én rosaceám:

2014. elején vettem észre, hogy az orom piros, tartósan gyulladt és egyenetlen a bőrfelülete. Később kezdett az orrkörnyékemre is átterjedni a gyulladás. Időközönként kapirgáló, csípő érzésem volt, vagy a bőröm váratlanul kipattogott, mint egy allergiás reakciónál. Néhány pattanáson gyantaszerű váladék véltem felfedezni. Orrom tövénél a hajszálerek is tágultabbak lettek.

Csomós rosacea, az életkor előrehaladtával egyre gyakoribb, nem lehet gyógyítani, de jól karban lehet tartani – mondta az orvos - és a diagnózisnak megfelelő készítményeket kaptam. /Szeretném itt megjegyezni, hogy ez az orvos egy nagyon felkészült, elismert bőrgyógyász, de a rosacea gyógyításával kapcsolatosan, ez volt akkor, a hivatalosan elfogadott, korrekt álláspont./

Nem akartam belenyugodni, keresni kezdtem a neten, a bőrbetegségem okát. Ma már tudom, hogy többféle rosacea létezik, pl. mértéktelen italozás okozta, szív és érrendszeri problémák okozta, van neuropátiás rosacea, az enyém pedig, bőröm immunvédelmének gyengülése - és élősködök elszaporodása okozta bőrgyulladás - miatt kialakult rosacea.

Ha szúrópróba szerűen kiválasztanánk néhány embert és megfelelő nagyításban végignéznénk a bőrüket, igen elcsodálkoznánk, hogy mennyi és hányféle élősködő van a bőrükön. De, ha törődünk a higiéniával, ha bőrünk immunvédelme megfelelően működik, ezek nem jelenthetnek problémát. Ellenkező esetben elszaporodnak, támadásba lendülnek és megbetegítenek bennünket.

Ha meg akarunk gyógyulni, orvosi ellenőrzés mellett, életmódváltással, problémák feldolgozása és elengedése, nemcsak külső, hanem megfelelő belső kezeléssel tegyük.

A neten megtalálható az egészséges táplálkozás 12 pontja.

Az egészséges életmód 12 pontja.

Fogyasszatok naponta testsúly 10 kg-ként 4 dl folyadékot

Ellenőriztessétek, hogy megfelelő-e a keringésetek.

Pl. Én néhány napja tudtam meg, hogy a vörösvérsejtjeim fonatszerűen összekapaszkodtak. Megfelelő keringéshez ezeknek külön kellene mozogniuk. Elmondtam a háziorvosomnak és ajánlott egy paradicsommag kivonatot, aminek az a szerepe, hogy az összetapadt vörösvérsejteket szétválassza. Gondoljátok el, hogy a fonatok mennyi munkát adnak a szívnek és hogyan jutnak el a hajszálerekbe.

Tehát, a helyi bőrkezelés megkezdésével párhuzamosan az egészségetekkel /lelketekkel/ is törődnötök kell, mert bármilyen eredetű is a bőrbetegségetek, az egy figyelmeztető jel, hogy valami nemkívánatos egészségügyi problémátok keletkezet, amit ki kell deríteni és a lehető leggyorsabban meg kell szüntetni.

1403. Orsy27
2015. okt. 3. 23:37
Sziasztok! Gondoltam, beszámolok róla, hol is tart most a kezelésem. Csütörtökön voltam 3. alkalommal Stehlich dokinál, aki nagyon elégedett az arcommal. :) És hát nem tagadom, tényleg szépen javul! Eddig 20 mg-os Roaccutan+Rozex krém+mosdókenőcs+hidratáló krém+ajakír volt amiket használtam 2 hónapig, most a Roaccutan-t visszavette 10 mg-osra (napi 1 este), a Rozexet lecserélte Dalacin emúlzióra, a többit pedig használom tovább. Voltam szept elején vérvételen, hogy lássuk, a Roa mennyire befolyásolta a májértékeket, de hál'Istennek minden rendben van! Kezd visszatérni az önbizalmam, tényleg látványos a javulás! :)
1402. Nori83 (válaszként erre: 1401. - 8f8f3a827e)
2015. okt. 1. 17:00

Kedves Kolbi!


Értem, és köszönöm a gyors választ. Ez a gép egy galvánikus árammal működő arcvasaló féle gép, ami apró áramütéssel juttatja be a bőrbe a hatóanyagot. (Iontoforézis) Ha jól értettem amit elmondtak.. Elsődleges célja az arcfiatalítás, amit magam is láttam. Arra valóban nagyon hatásos ez tény. Viszont, azt mondják, hogy ez a gép nagyon jó hatással van a rosacea-s bőrre. De, ha te nem ismered akkor lehet mégse merem megvenni.. Elég sokat olvastam itt a forumon ahhoz, hogy tudjam ha végre haza sikerül jutni,(jelenleg külföldön élek) kihez fogok fordulni a problémámmal.. :) Viszont addig is nagyon szuper lett volna, valami átmeneti megoldást találni. Jön a hideg.. :( Köszönöm még-egyszer a gyors választ, és szép napot, gyors gyógyulást kívánok mindenkinek.

1401. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1400. - Nori83)
2015. szept. 30. 12:03

Nem tudom mi az a galvan spa!

Bocs.


Kolbi

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook