Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
1460. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1458. - SSszonja)
2015. nov. 5. 11:11

"Kezelésében fontos, hogy meghatározásra kerüljön az allergén, amely az allergiás reakciót beindítja."

Iktasd ki természetesen. Normál ésszel, ami csíp, rúg, vág, harap, azt kerüli az ember. Így van ez a krémekkel is. De ne járj utána, magyarán ne végeztess epicután próbát, hogy a fekete-fehéren látszó anyag "meghatározásra kerüljön".


Kolbi

1459. Csibcsub (válaszként erre: 1454. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 5. 10:34
Nagy érdeklődéssel látogatnám a honlapod. Felkeltetted az érdeklődésem. Szívesen elolvasnám az ide vonatkozó részt. (Sajnos nem tudom a honlapod domain nevét)
1458. SSszonja (válaszként erre: 1454. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 5. 09:46
Hiba ha kiiktatom az allergént?? nem értem. Akkor mit kell tenni? Szerencsére orvosra nincs szükség, mert úgy tűnik elmúlik.
1457. SSszonja (válaszként erre: 1453. - Csibcsub)
2015. nov. 5. 09:37
Köszönöm, igen nagyon valószínű, hogy ez allergiás reakció volt, mert most 3. napja nem használom a gyanús krémet és elmúlt. Egyébként egy sima tiszta hyaluronsav szérum volt a bűnös. és csak a szemem körül csapta ki a bőrt.
1456. zsuzsmota
2015. nov. 5. 09:26

Gratulálok! Szép lett a honlap (ráfért már egy kis triniti :). (már tegnap észleltem, hogy megújultál).


Szépek lettek a színek, jó az elrendezés, kellemes a hatás, jók a fotók. A szövegek könnyen érhetőek, valóban egy kivonat készült a laikusnak, jól felhasználható információkkal. Még mindig volt nekem is valami új kis töredék info, amit eddig valahogy nem észleltem.


Amin mindenképpen javítani érdemes még (persze csak szerintem): a scroll túl gyors (valószínűleg a képek nagysága miatt, nem tudom olvasni folytonosan a szöveget, mert durván ugrál.

Sokkal kisebb képek is megfelelnek (vagy tedd őket nagyíthatóvá). Így átláthatóbb lesz a honlapod.

A "vevő" szeret egyszerre sokat látni, és abból válogatni.Most kicsit olyan, mintha nagyítóval nézném, és hiányérzetem van emiatt.


Jó ötlet, hogy a képekre tetted a menüt, de bevallom nem találtam meg könnyen az infót. Már tegnap is keresgéltem, és feladtam. Valahogy nem húztam oda az egeret, csak a szélső scollon maradtam. Szerintem a Rosacea menü (és általánosan a menük) alá is pakold be a tematikákat. Ott keresgéltem. (de maradjanak a képen is!, mert ez nem rossz, sőt!)


Pici észrevétel:

A "valódi allergia" mondatban kétszer szerepel a "már" szó. -de ez annyira nem érdekes.


Még valami tűnt fel: miért nincsenek a régi, 2008-as pácienseidről friss 2015-ös képek? Egyébként is általánosságban úgy tűnik, hogy régiek a képek.


Remélem tudtam segíteni (mint, ahogy Te is nekünk).


Zs.

1455. zsuzsmota (válaszként erre: 1454. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 5. 08:12
Merthogy,
1454. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1453. - Csibcsub)
2015. nov. 5. 07:52

"Kezelésében fontos, hogy meghatározásra kerüljön az allergén, amely az allergiás reakciót beindítja."


Egy túrót!


Ezt a hibát követik el a felkészületlen orvosok is.


Kolbi

1453. Csibcsub (válaszként erre: 1452. - SSszonja)
2015. nov. 4. 21:33

Szia! Nekem ekcémás foltok jelennek meg az arcomon, ha tejterméket fogyasztok. Hasonlók a tüneteim azzal, amit te leírtál. Az ekcéma allergiás reakcióként jelentkező bőrgyulladás. Rohamszerűen alakul ki, kezdetben csak rövidebb ideig tart. Vörös foltokkal jelentkezik, amelyek általában viszketnek. A bőrfelületet szárazság jellemzi. Mosdáskor égető, csípős érzést kelt. Kezelésében fontos, hogy meghatározásra kerüljön az allergén, amely az allergiás reakciót beindítja.

Elképzelhető, hogy neked kontakt ekcémád van. Ha elmúlnak a tüneteid, miután abba hagyod annak a krémnek a használatát, amelyre gyanakszol akkor szinte biztos, hogy allergia.

1452. SSszonja
2015. nov. 4. 11:29

Sziasztok! Elég régen írtam ide, lekopogom megszűnt minden panaszom a nyári időszakban. Most a fűtés beindulásával érzem ismét, hogy érzékenyebb a bőröm, de ez is csak erősebb hőforrás mellett érződik.

Nem is emiatt írok, hanem mert az elmúlt hetekben a szemem alatt allergia szerűen megduzzad néha a bőr, bepirosodik foltokban csípi olyankor minden, kiszárad stb. egy krémemre gyanakszom (ezt most kizárom éppen), de igazából az is felmerült bennem, hogy lehet ez is a rosacea? Elmúlik 1-2 nap alatt, de addig elég ronda, ilyen kiszáradt picit hámló területek lesznek a szem alatti vékonyka érzékeny területen. Ha nem kenném folyamatosan kókuszolajjal vagy niveával akkor szerintem totál kicserepesedne a bőröm ott. Van másnak is ilyen vagy ez inkább allergiás tünet lehet?

2015. nov. 4. 08:35

Azt te állítod be. Egy idő után nem fog csípni a napi egyszeri használat.


Kolbi

1450. Nagyzsanett (válaszként erre: 1449. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 3. 17:49

Kedves Okoskolbász!


Köszönöm a választ.Azt is hogy a tudásod rendelkezésünkre bocsátod. Szerintem sokat lehet tanulni belőle...

Azt esetleg meg tudnád még írni, hogy hány hétig kenjem 1-szer, majd hány hétig kétszer és mikor térhetek át napi használatra?

A fehér foltok ezek szerint attól vannak, hogy ott a bőrt hámlasztotta és ettől világosabbá vált? Ha a teljes arcom kenem szerinted eltűnnek a világosabb részek? Eléggé zavarnak...


Köszi ha válaszolsz!

2015. nov. 3. 12:29

A Finacea egy gyenge savat tartalmaz. Arra hivatott, hogy a faggyúmirigyek kivezetőcsövét kitisztítsa. Oldja a csatorna falára telepedett, megvastagodott szaruréteget, átjárhatóvá teszi. A faggyú adja a bőr zsírosságát, selymességét. Ez a faggyú termelés a rosacea rossz vérellátása miatt, a pangó, lelassult keringés következtében károsodik. A rosaceás beteg arról panaszkodik, a bőre ég, száraz, húzódik viszket, nem bír semmit sem. Tehát az azelainsav ezt a csapot nyitja meg. Ugyanakkor e sav a bőrt is marja. Sokan rosszul használják. Bekenik a drága krémmel vastagon az arcot és pár nap alatt a rosacea látványosan romlik.

A helyes kezelés, először heti egyszer, majd kétszer az egész arcot vékonyan bekenni, fokozatosan hozzászoktatni a bőrt. Nem pöttyszerűen használni.

Nem okoz pigmenthiányt, bármennyit is kenünk fel.


Kolbi

1448. Nagyzsanett (válaszként erre: 1439. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 2. 09:05

Kedves Okoskolbász!


Végigolvastam az összes hozáászólásod, nagy segítséget jelentett.

Kialakulóban lévő rosaceám van,apró kis piros kiütésekkel kezdődött nyáron,száraz érzetű bőrrel.Az emésztésem nem volt tökéletes, elmentem egy ételintolerancia vizsgálatra.Azt vettem észre, hogy amióta kihagyom az étkezésemből az irritáló dolgokakat javult a bőröm, szinte tökéletes lett.

Viszont néha még visszajönnek a piros pöttyök, nem sok de azért látszik, gondoltam kipróbálom bőrgyógyász és a ti javaslatotokra a finacea krémet.

Használ, csak a pöttyökre kenem,másnapra szinte teljesen leviszi a pirosságot és a göböket , de azt vettem észre hogy fehér foltot hagy a bőrömön.Nekem nem csíp ha felkenem, "csak" ez a mellékhatás jelentkezik.

Mivel nagy tapasztalatod van ebben a témakörben, szeretném megkérdezni, hogy ezek a foltok eltűnnek majd, vagy marandó pigmenthiányt okoz?


Köszönöm a választ előre is,

Zsani

1447. zsuzsmota (válaszként erre: 1446. - Csibcsub)
2015. nov. 2. 07:56
köszönöm szépen. :)
1446. Csibcsub (válaszként erre: 1445. - Zsuzsmota)
2015. okt. 31. 21:10
Nekem a 4-es színárnyalat jött be. ( Átlagos színárnyalatú a bőröm) Budapesten lakom és szerencsére be tudtam menni az üzletbe (előzetes egyeztetés után ) és kipróbáltuk a színárnyalatokat.
1445. zsuzsmota (válaszként erre: 1444. - Csibcsub)
2015. okt. 30. 07:49

szia!

A Cov. Van-nek melyik árnyalatáról van tapasztalatod?

Köszi.

1444. Csibcsub (válaszként erre: 1443. - Napsugár..)
2015. okt. 29. 23:16
Az emésztési problémák összefüggésbe vannak a rosaceaval. Az én bőröm is akkor kezdett javulni, amikor rendbe jöttek az emésztési problémáim. Gasztroenterolgusnál voltam. Reflux, ételintolerancia. (Ez az én esetem és neked nem biztos, hogy ilyen problémáid vannak) Az étkezési szokásaimat megváltoztattam és ez segített a legtöbbet az arcomon. Minimálisra csökkentettem a zöldfűszerek, hagymák használatát és igyekszem minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt enni. Többször fogyasztok főzeléket és párolt zöldséget. (Mindezekkel az emésztésemnek is segítek a rostok által) Cukor helyett nyírfacukrot, xilitet használok és a tejtermékeket kiiktattam az étrendemből. Több folyadékot iszom, elsősorban ásványvizet. Sajnos a rosacea nem gyógyítható, de karbantartható és sok odafigyelést, gondozást igényel. Néha romolhat egy tünetmentes állapot, de idővel folyamatosan javítható és javul. Több orvosnál voltam és sokszor elkeseredtem, de ma már megtanultam vele élni. (Minden orvos más terápiát javasolt és nekem kellett megtanulnom kiválasztani mi az, ami számomra a legmegfelelőbb) Több krémet is kipróbáltam, volt amelyik rontott az állapotomon. Nekem azok váltak be, amiket leírtam.
1443. Napsugár.. (válaszként erre: 1441. - Csibcsub)
2015. okt. 29. 19:29

Melyik terméket használod ezek közül?Coverderm Vanish ?Hol szerzed be? Annyira változik az arcom...én mégcsak 3 napja tudok erről..most pedig itt bőgök és nem tudom mit merre hogyan..... minden olyan bonyolultnak tűnik...ezer féle krém és tanács. Ma voltam magán bőrdokinál, azt mondja kenhetem bármivel, belül az emésztést kell rendbe tenni, sokszor van székrekedés, és puffadás, akkor ez is helyre fog jönni..... egyenlőre úgy nézek ki mint akit leforrázta magát...meleg hatására meg aztán pláne...mivel pajzsmirigy beteg vagyok nagyon szerettem a meleget...de most meg az arcom miatt lefagyok már.


A Bioderma Sensibio AR kívül semmi mást nem kensz az arcodra? Csak azt? Amit bőrdoki írt fel olyat semmit se használsz? Mirvasot haszáltam két napig, borzasztó lett tőle a bőröm.....Nagyon elkeseredett vagyok még..Köszönöm ha tudtok valami bíztatót mondani.

1442. Csibcsub (válaszként erre: 1440. - Napsugár..)
2015. okt. 28. 10:00

Szia Napsugár!

Bocsi,a 1443. válaszolok. :)

1441. Csibcsub
2015. okt. 27. 17:07

Szia! A rosacea sajnos örökletes, a mi családunkban is előfordul az apai vonalon. Rajtam kívül nagybátyám és két unokanővérem is „szenved” a rasaceatól. Igazad van , függ az időjárástól, nem szereteti sem a hideget sem a meleget.A napra kifejezetten érzékeny. A szoli, szauna kerülendő és a forrófürdő is. A lelki állapot is befolyásolhatja és a fűszeres, zsíros ételek. Elég sok mindenre oda kell figyelni. A „szerencsések” megmaradnak a pirulós állapotban, de sajnos az is előfordulhat, hogy göbök, kis hólyagok keletkeznek a rosaceas arcon. Milyen krémet kaptál? Mirvasot? ( már kapható Magyarországon egy ideje kb. 14000 Ft)Sajnos csak rövid ideig hat, tüneti kezelésre alkalmazható. Én teafaolajos szappannal mosakszom, mert néha pattanásszerű kis göbök vannak az arcomon. A Bioderma Sensibio AR krémmel kezelem. Sminkelni is szoktam Coverderm Vanish-t használok. Nyáron pedig a Bioderma Photoderm Max SPF 50+ fényvédő faktorú színezett krémet használom. Nekem ezek a termékek beváltak. Nekem laktóz és glutén érzékenységem van. Nagyon oda kell figyelnem, hogy mit eszem, mert -bár ez nincs összefüggésbe a rosaceaval- egyből meglátszik a bőrömön, ha nem vigyázok.

Remélem, tudtam valamit segíteni Neked.

2015. okt. 27. 11:26
Sziasztok! Tegnap derült ki hogy rosacea van az arcomon...még első stádium. A családban sokuknál előfordul. Én most 34 vagyok, pár hónapja vettem észre száraz és piros az arcom. az időjárástól is függ, a hideget pl nem birja, égni kezd és mégjobban bepirul. Tegnap kaptam egy krémet a bőrgyógyásztól akinél voltam este ki is próbáltam, nagyon sokat segitett.Hirtelen egy fél óra leforgása alatt lehúzta a vörösséget az arcomról.Olyan volt mint régen. Nagyon örültem neki! A baj hogy méreg drága és nem tudom Magyarországon kapható e már. Reggel aztán egyszer megmostam szappannal búzacsírás gyógynövény szappan, és újra picit piros lett. ki mivel mossa az arcát?? És hogyan táplálkoztok?? Mi váltja ki??És milyen lefolyású ez az egész??Még nagyon kezdő vagyok e téren. ja?És autoimmun pajzsmirigy beteg is vagyok. Duplán esélyes a rosaceára... Köszönöm a válaszokat!
1439. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1438. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 24. 23:27

Orvos vagyok és arra esküdtem fel, hogy segítek mindenáron az elesetteken. Most csak annyit kérek tőled, mutasd meg a leveleimet, a levelezésedet a férjednek, annak, aki szeret téged és BESZÉLGESSETEK. Aztán beszélgessetek olyan emberrel, akár orvossal, akiben megbíztok.


Engedd, hogy segíthessenek!

Ne ellenségként nézz rám!


Kolbi

2015. okt. 24. 10:34

Az utóbbi napokban felteszem magamnak a kérdést, - érdemes volt-e regisztrálnom a rosacea fórumon.

Határozott – NEM!- a válaszom.

Mit kaptam én a fórumtól?

Egy sértődött, etikátlan ember, erős-paprika krémet -, savat -, vizeletszagú pakolást -, mindezt élősködőkkel megfűszerezve -, - rakott az arcomra. Ez fórum nélkül nincs.

Bármennyire érthető, amit írok, egy orvos összemossa a gondolataimat, hogy az badarságnak tűnjön. Velem kapcsolatban elmebetegekre asszociál, majd konkrét elmebetegséget fogalmaz meg.

A laptopom 5 napja a szervizben, vincseszter csere a végeredmény, de biztosan azt is csak beképzeltem.

Szóval. Nem képzelem magam senkinek és semminek, nem vittem semmit, sehová. Csak az orvosok felkészületlensége, nemtörődömsége miatt, egy undorító bőrbetegségtől minden áron szabadulni kívánó bőrbeteg vagyok /Azon is el lehetne gondolkodni, hogy a kutyáknak miért van védőoltás atkákra, férgekre, az emberre miért nincs? Ezek az állatok a lakásainkban élnek./

Milyen ellentmondás az alábbi:

Nem kell foglalkozni az atkával, mert aki atkás, annak a családtagjai is megfertőződnek. Leírom, hogy a férjemet is kezelem, és egyből elmebeteg vagyok.


Nekem meg az jutott eszembe Kolbi!- ha Szemmelveisz kortársa lettél volna, Te is biztosan a lincselők közzé tartoztál volna. Mit kért szegény? – egy klórmeszes kézmosást, vagyis egy egyszerű fertőtlenítős kézmosást.

Ezt továbbgondolhatod a 21. századra, asszociálhatsz, szerintem, a mai viszonyok sem jobbak.

Másoknak pedig azt üzenem: Nem kell egyes szavakba belekapaszkodni, tanuljatok meg a sorok között is olvasni.

Mindenkinek egy sokkal jobb fórumozást kívánok. Nekem semmit nem oldott meg, csak tetézte a bajomat.

2015. okt. 23. 19:39

33 éve vagyok bőrgyógyász és idáig három Ekbom szindrómás páciensem volt. Az elsőt még Kecskeméten láttam, amikor egy befőttes üvegben hozta be a páciens a kórokozót. Vízben úszkált néhány ruhacafat maradvány. A párhuzamosan rendelő főorvos asszonynak mutattam meg, aki már látott ilyet. Ő hívta fel a figyelmet erre az elmebetegségre. A másodiknál már tudtam mik a jelek. Egy biológia tanárnő volt, akit a férje hozott be. Papírzsebkendőben hozta be a vélt kórokozót és hosszan, színesen magyarázta el a bőrében mászkáló bogarak okozta betegséget. Logikus, szépen levezethető gondolatmenetben ecsetelte, hogyan lepik el a bogarak és milyen óvintézkedéseket tesz otthon. Ennek a lényege az volt, hogy a családját az őrületbe kergette a bogarak elleni kutatással, védekezéssel! Botrányosra sikerült a vizit, a lezsibbadt és idegileg kimerült férjnek nagyítóval megmutattam a vélt bogarakat (ruhafoszlányokat) és elmegyógyász felkeresését javasoltam. Az asszony érzelmi robbanással válaszolt. Senkinek sem kívánom!


Az interneten úgy is rá lehet keresni, mint Morgellon szindróma.


Kolbi

2015. okt. 22. 10:26

Még egyszer kérdezem Gyógyulnivágyót, fontos:


a férjednek mutattad az atkákat illetve ő is látta a nyomokat?


Kolbi

1435. zsuzsmota (válaszként erre: 1432. - Zefex)
2015. okt. 22. 08:14

Csak annyi kiegészítést tennék, hogy azért a fűszerek nagymértékben tudják befolyásolni pl. az emésztést. Pont erre valók, a hatásukat kutatják (tapasztalgatják) már évezredek óta: pl. az egyik felgyorsítja, a másik lelassítja a bélmozgást, egyik értágító, a másik érösszehúzó hatással bír stb. Persze mindezek mellett az élvezeti értéket is növelik, nem vitás.

De tudjuk pl., hogy az epebetegségben szenvedőknek is meg kell válogatni, hogy mit fogyasztanak. A rosacea ugyanez.

A dolog úgy indul, hogy orvos mondja, vagy kutatsz utána, aztán kipróbálod. Ezzel semmi kárt nem csinálsz.

Valójában attól, hogy kihagysz néhány téged irritáló dolgot, vagy csak mértékkel és ritkán fogyasztod, még nem ártasz magadnak. A változatosság ettől még bőven megmarad.

Én is az idényzöldségek, gyümölcsök fogyasztásában hiszek, hogy ami épp terem, frissen kell fogyasztani.


A táplálkozás szakértők mindig is trendekhez igazodnak majd, de azért ahogy az idő halad előre egyre többet tudnak, és a "betegek" körében is a túlinformáltság uralkodik el (ez valójában veszélyesebb, mint az orvos tanácsa). Ki-ki magára nézve válogassa ki azt, ami a számára a legjobb.


Ebben a mondatodban van az igazság:"Érezni lehet, ha valami nem tesz jót" és akkor azt nem kell erőltetni.


Zs.

1434. Csibcsub (válaszként erre: 1427. - Gyógyulnivágyó)
2015. okt. 21. 23:12
Szerintem nem kellene olyan nagy jelentőséget fordítanod a demodex atkának. Persze kezelheted az arcod ellene pld. Chuleevandevi A9 Anti-Demodex arckezelő tonikkal, aminek a használata egyszerűbb annál, mint amit leírtál és van olyan hatékony. Gyulladáscsökkentő hatása is van. Én is hiszek abban, hogy feltételezhetően a demodex atka az egyik oka a gyulladt göböknek a rosaceas arcon, de a rosacea nem a demodex miatt alakul ki ( ezt már mások is leírták)
1433. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1432. - Zefex)
2015. okt. 21. 16:43

Teljesen igazad van, az étkezés is egy tanulási folyamat, melynél az orvosok helytelen tanácsai illetve tiltásai az élen járnak, mert az aktuális eredményeket vetítik csak. Rengeteg rossz dolog van, amire az évek alatt fény derül. Sok-sok példát lehetne írni.


A tanácsadást is úgy fogom fel, mint egy honlap készítést. Egy fejlődési folyamatot. Pontosabban egy visszafejlődési folyamatot. Az első honlapomat úgy emlékszem 2005-ben csináltattam. Tele volt saját, értékes szakmai információval. Ugyanakkor, amikor a pácienssel viziten találkoztam, mindig elmondta illetve telefonban jelezte, hogy a honlapomat részletesen tanulmányozta, mindent tud arról. Aztán meg semmit sem tudott, csak pár bekezdést átfutott. A következő lapoknál folyamatosan, egyre egyszerűbbé tettem az információt.


Valószínű, érezni kell, mikor válik az orvos egyszerű piaci kofához hasonló tanácsadóhoz vagy mikor lesz magasztos, fennkölt, lenéző, istent játszó fehér köpenyes, akinek még a kérdését sem értik. Ha a mérleg nyelve rossz irányba billen, változtatni fogok. Ezért is tettem fel ide idézeteket…


Az étkezéssel kapcsolatos tanácsoknál azt szokták kérdezni, akkor doktor úr, konkrétan mit ehetek? Erre a válasz az, konkrétan nem tudom, csak amit a gondolatban az arcára kenne, és nem provokálná a rozáceáját, azt egye. A tapasztalatom az, ezt könnyen befogadják és ami a legfontosabb, megértik. Ha valaki halászlevet, borsos tokányt, narancslevet, majonézes salátát eszik, azoknak romlik az állapota. De egy rizs, vagy krumplipüré nem provokál. Nálam ez a tanácsadás működik és a tapasztalatom az, hogy pár hónap alatt a kollégák is át fogják venni.


Kolbi

1432. zefex
2015. okt. 21. 16:12

Ha az orvosokra hallgattunk volna, évtizedekig nem ettünk volna tojást, vajat, vörös húsokat, mikor mi volt a mainstream szerint felelős valamelyik betegségért, bezzeg tömtük volna kétpofára a rostot rosttal és száműztük volna a sót és a zsírokat. Átvették ami a mértékadó szakmai lapban megjelent, és lenyomták a betegek torkán, azok persze nem fogadtak szót, bűnöztek tovább, legfeljebb letagadták.

Nem vagyok az orvosok ellensége, de ha tévednek, rajtunk csattan az ostor, és a balekok mi voltunk, mert nem működik a józan belátásunk. A mértékletességet és a változatos táplálkozást helyben termett idénynövényekkel személy szerint fontosabbnak tartom, mint elkerülni pár szem borsot (gyógynövény! tudom, Kolbi gyógynövény ellenes) vagy piros paprikát. Aki fél tőlük, ne fogyassza, annyi más lehetőség is van!

Ami a bőrre kenhető, azt lehet büntetlenül megenni, meginni, hát csinálja, akinek csak annyi esze van, és elfogad mindent, mert orvos mondja!

Érezni lehet, ha valami nem tesz jót, akkor azt nyilván mellőzzük, bár ez sem igaz, látva mi mindent tömnek magukba az emberek utazás közben :)) Remélem, most szalonképes az állításom :)

1431. zsuzsmota (válaszként erre: 1430. - Zefex)
2015. okt. 21. 13:56

mi van, ha értelmetlen, de működik.


Amúgy ijesztő mondat lesz ez egy honlapon... Mi már "ismerünk", de az új ember lehet, hogy dob egy hátast. Ha mindenképpen ragaszkodsz ehhez a mondathoz, akkor tedd olyan környezetbe, hogy ne szakmaiatlannak, hanem gondolatébresztőként hasson.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook