Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
1490. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1486. - Orsy27)
2016. jan. 6. 13:11

Nagy reményekkel indult... Az USA-ból érkezve, felfokozott várakozás előzte meg az európai bevezetését. Aztán kiderült, csak az erythémás (bőrpír) alapú, tehát főleg az 1.típusú rozáceás pácienseknél adja az eredményt. Azt is csak átmenetileg. A papulózusra egyáltalán nem hat.


Nem tudni, a folyamatos használat mellett az érösszehúzó hatása káros lehet-e hosszútávon.


Nagyon drága.


Nem mindenkinek hatásos. Túl soknak egyáltalán nem. És több esetben rosszabb lett az állapot.


Kolbi

1489. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1487. - PeTrAAA30)
2016. jan. 6. 13:05

Nincs tudomásom összefüggésről a rozáceával a vese funkciók rosszabbodásának.


Kolbi

1488. saiph60 (válaszként erre: 1483. - Csibcsub)
2016. jan. 4. 23:28
Szívesen, csak meg akartam osztani sorstársakkal az én tapasztalataimat, mert tudom, mit jelent ez baj, főleg, amikor az ember azt látja, hogy még csak nem is stagnál, hanem egyre romlik a bőre állapota. A Finacea sem volt rossz, átmenetileg eltüntette a göböket, csak sajnos azok visszajártak. Igen, nem vagyunk egyformák, ebben sem. Nekem hál Isten most ezzel a krémmel nem jött vissza eddig a duzzanat és a göbösödés (másfél éve kb..) de ha véletlenül valaha bekopogtatna megint, azonnal rendelném a következőt. (bár én azért eléggé biztos vagyok benne, hogy ha eddig nem jött vissza, akkor most már nem is fog. Nagyon véglegesnek tűnik szerencsére.) Az államon van néhány kitágultabb ér, az sajnos maradt, azt nem húzza össze.
1487. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1482. - 8f8f3a827e)
2016. jan. 4. 23:20

Szia Kolbi!


Önszorgalomból voltam vérvételen és a Húgysav szintem magasan pozitív lett és a Becsült GFR 60 feletti, negatív értéket mutat, ami a vesével kapcsolatos.

Szerinted ennek a két értéknek az eltérése okozhatja a rozácea tüneteit?


Köszi,

Petra

1486. Orsy27 (válaszként erre: 1482. - 8f8f3a827e)
2016. jan. 3. 22:40
Szia! Leírnád, hogy mi a gond a Mirvasoval? Én azt kaptam, használom is és nekem nagyon jó.
1485. Csibcsub (válaszként erre: 1482. - 8f8f3a827e)
2016. jan. 3. 18:25

Igen, sajnos… és ne felejtsük el, hogy ami az egyik embernek beválik, nem biztos, hogy másnak is jó.

Sajnos tünetmentes rosacea is kiújulhat és nem tudni sokszor a kiváltó okot. (csak sejteni lehet és megpróbálni megelőzni, hogy ne következzen be, vagy ha megtörtént, csökkenteni és javítani az állapoton.)

1484. Csibcsub (válaszként erre: 1480. - Hamil)
2016. jan. 3. 18:24

Én is rákerestem, ha segíthetek, lefordítom a tájékoztatót.Kenőcs, amely megszünteti baktériumokat, megállítja viszketést, enyhíti a gyulladást.

Azért fejlesztették ki, hogy gyógyítsa a rosacea számos formáját akne, rhinophyma (dagadt orr) és más különböző bőr betegségeket. Kén alapú termék. Fő összetevői: kén, cink-oxid, mentol. Ezeken kívül tartalmaz sok más kínai gyógynövényt is. (nincs felsorolva, hogy milyen növényekről van szó)

Ez az oka annak, hogy a Zhongzhou cink-oxid és a szublimált kén kenőcs (ZZ krém) sokkal hatékonyabb, mint más ilyen típusú krém.

1483. Csibcsub (válaszként erre: 1479. - Saiph60)
2016. jan. 3. 18:21
Köszönöm szépen a tanácsod, de én már próbáltam kénalapú krémet használni és sajnos nem volt jó. Örülök, hogy Neked ilyen jól beválik.
1482. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1480. - Hamil)
2016. jan. 3. 17:46

Nem hallottam erről. Annak idején a Mirvaso is nagy reményekkel indult....


A rosacea megoldása nem abból áll, hogy van egy csodakenőcs. Lehet próbálkozni, hinni, bízni.


Kolbi

1481. saiph60 (válaszként erre: 1480. - Hamil)
2016. jan. 2. 18:57
Nincs magyar leírás, mert nem kapható Magyarországon :) Kintről rendeltem és szerencsére ma már bárki bárhonnan megteheti, ha ki akarja próbálni.
1480. Hamil (válaszként erre: 1479. - Saiph60)
2016. jan. 2. 14:52

ZZ cream? Nem nagyon hallottam még róla..

Rákerestem,de magyar leirás sehol..

Okoskolbász irnál esetleg véleményt ha ismered?

1479. saiph60 (válaszként erre: 1474. - Csibcsub)
2016. jan. 2. 07:38
Nekem a ZZ Cream tüntette el a göböket, és elmondhatatlanul boldog vagyok, hogy nem is jöttek vissza soha többet! Csak rendelni lehet, itthon nem kapható, Kínából érkezik. Másfél dobozzal használtam el belőle, és mindennap áldom a kitalálója nevét!!! Nem szedtem antibiotikumot, de jártam spec. kozmetikushoz, akinél rengeteg pénzt hagytam és különböző krémeket próbáltam. Belgyógyászatilag végignézettem magam, allergiára is, semmi. Érzékeny a bőröm és kipirul melegre, de véletlenül sem dudorodik ki, mint régen.
1478. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1477. - Orsy27)
2015. dec. 15. 10:53

Helló!

Most semmilyen antibiotikumot nem kaptam. Nekem az antibiotikumos kezelés segített 1 éve, tehát olyan csúnya már sosem volt a bőröm, mint előtte. Az a probléma, hogy 3/4 év után visszajöttek a göbök és pirosabb lett az arcom megint, de nem olyan csúnya mint azelőtt volt. Alapozóval el lehetett fedni, de a göbök már zavartak, így felkerestem a doktor urat.


Most megint egész szép az arcom, csak picit piros, a rozex mindig megteszi a hatását, de fényérzékenységet okoz sajnos, ezért tettem le anno.


Nekem sajnos ez az egész még párosul egy seborrhea dermatitissel, ami a fejbőrömet, a szemöldökömet és a fülemet érinti. Ez szintén gyógyíthatatlan betegség. Bele sem kezdek milyen...


Olvastam én is az atkákról, amik okozhatják ezeket, de nem tudom már kinek lehet hinni.

Ha újrakezdhetném az egyetemet, a mérnöki diplomám helyett biztosan végigseggelem az orvosit.


Béke! :)

1477. Orsy27 (válaszként erre: 1476. - PeTrAAA30)
2015. dec. 8. 22:34
Szia! Én is használtam a La Roche krémjét anno, és sajnos semmit nem ért nekem...Nem olyan jók ezek, én többet kipróbáltam, de egyik se jött be. Persze jó drágák...Roaccutant se kaptál? Akkor gondolom, nem olyan rossz a bőröd állapota, vagy igen? Mennyire piros? (A Mirvaso-t én se kaptam rögtön, 1 hónapja használom csak. ) Nekem nagyon csúnya volt a bőröm, nagyon piros, most meg a Mirvaso-nak köszönhetően többen megjegyezték már, hogy milyen sápadt vagyok! :D Én nem panaszkodom, mert tényleg sokat javult az arcom. Lézerrel semmilyen tapasztalatom nincsen. Most 2 naponta kell Roaccutan 10 mg-osat bevennem+hidratáló +Mirvaso+Rozex. Február elején kell hozzá mennem és elkezdjük az IPL villanófényes kezelést. Nagyon kíváncsian várom már!
1476. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1468. - Orsy27)
2015. dec. 4. 12:33

Kedves Orsy27!

Éppen tegnap voltam Steindlich doktor úrnál. (Én már 1 éve egy másik bőrgyógyász javaslatára beszedtem 1 havi Doxycyclin antibiotikumot, este Rozex krémet, reggel La Roche RosaliaC AR termékeit használtam, így szépen tünetmentes lettem. Miután elhagytam a Rozexet és csak a La Roche-t használtam visszajöttek néha a Göbök és az arcpír is tartós lett megint.) A doktor úr tegnap azonban szintén reggel-este Rozexet írt fel és a Cremor Aqua hidratálót, semmi egyebet, pedig tőle vártam a csodát. :)


Lézeres kezelést majd jövő évben javasol. Neked mik a tapasztalataid a lézerrel?

Mirvasót sem kaptam, lehet azért, mert az enyém nem olyan súlyos rozácea?


Nagyon örülök a gyógyulásodnak! Remélem tartós lesz!


Szép napot mindenkinek, klassz a fórum és külön öröm, hogy orvos is van közöttünk. ;)

2015. dec. 1. 19:03

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni azokat akik olvassák a fórumot és érintettek, hogy a piros göbök mellett a hajszálerek is látszódnak nálatok?Mert nálam úgy tűnik, hogy a finacea lehúzta a kis göböket, de a helyükön piros pöttyök maradtak. Nem tudom eldönteni, hogy ezek maradandó értágulatok vagy a göbök helyei amik idővel elmúlnak. Valamelyiket nyomkodtam is, úgy tűnnek mint ha pattanás helyei lennének. Azért kérdezem, mert egyértelmű, vékony hajszálerek nincsenek.


Csibcsub: használd nyugodtan a finaceát, szépen visszahúzódnak majd a göbök. Én voltam aki a fehér folttal kapcsolatban kérdezett, de ezt ne úgy képzeld el hogy tiszta hófehér, hanem minimálisan halványabb részek vannak,de nem olyan feltűnő. Úgy tudom, h ezek a krém használata után visszapigmentálódnak. Az azelainsav gátolja a tirozináz enzim működését, ezáltal a melanociták termelődését, de ez reverzibilis folyamat.

1474. Csibcsub (válaszként erre: 1473. - Hamil)
2015. nov. 30. 11:02
Köszönöm a válasz.Talán nekem is beválik.Te más krémet nem használsz a finecaval egy időben? Pld. kidratálókrém
1473. Hamil (válaszként erre: 1472. - Csibcsub)
2015. nov. 29. 21:29
Sztem ez ember függö,nekem nem hagy foltot,viszont a göböket eltünteti!!!
1472. Csibcsub
2015. nov. 28. 08:21
Sziasztok! Most a fűtés beindulásával ismét érzékenyebb lett a bőröm. Újból piros göbök jelentek meg az arcomon. Szeretném megkérdezni kinek milyen tapasztalata van a Finacea krémről. Ki szeretném próbálni, de úgy olvastam, hogy esetenként fehérfoltot hagy az arcon. Azt már tudom (Kolbi leírta) hogy fokozatosan kell a bőrt hozzá szoktatni, de azt még nem tudom továbbra sem, hogy a kialakult fehérfolt idővel elmúlik-e.
2015. nov. 14. 22:02

Sziasztok!

Csatlakozom, nekem is a tejfehérje allergia okozta a rosaceát, amióta tejmentes diétán vagyok, tiszta az arcom, ennyi év után ez nekem egy kisebb fajta csoda!

A laktózérzékenységemet már gyerekkorom óta tudom, de a tejfehérje sajnos sokáig nem derült ki, mert az orvosok szerint a laktóz miatt voltak tüneteim, hiába mondtam, hogy csak laktózmentes terméket eszem :( aztán önszántamból abbahagytam az állati tejtermékek fogyasztását és 1-2 hét alatt nagyon sokat javult az arcom, kb. 1 hónap alatt 90%-ban letisztult a bőröm.

Voltam gasztroenterológusnál, mondtam neki, hogy amióta nem eszem tejterméket, sokkal szebb a bőröm, erre mondta, hogy ez biztos tejfehérje allergia, elküldött vérvételes allergia tesztre, ami negatív lett, de állítólag a teszt kb 50%-ban nem mutatja ki a tejfehérje allergiát, tehát az egyetlen biztos módszer, az eliminációs diéta, tehát a terhelés - elhagyás - visszaterhelés alkalmazása. Ha nem is tudjátok rögtön teljesen kiiktatni a tejtermékeket (nekem sem ment egy ideig), akkor az első időkben érdemes fokozatosan csökkenteni, nekem erőt adott a tovább lépéshez, hogy láttam az egyértelmű javulást a bőrömön és ez segített kialakítani a teljes diétát. Már nem is hiányzik a tej és tejtermékek és vannak nagyon jó és finom termékek helyettük, csak fel kell fedezni őket.

1470. Orsy27 (válaszként erre: 1469. - Csibcsub)
2015. nov. 13. 11:57
Köszi! Ugyanez a doki hozta rendbe rosacea-ból a főnökömet is pár évvel ezelőtt, és azóta mindenféle kezelés nélkül nagyon szép az arca! :)
1469. Csibcsub (válaszként erre: 1468. - Orsy27)
2015. nov. 13. 08:53
Szia! Örülök, hogy javul az arcod állapota. Én is átmentem egy olyan szakaszon, amikor csúnya volt az arcom. Most rendben van, és ennek nagyon örülök, mert sajnos engem is ért néhány kellemetlenség. Kitartás és megfelelő kezelés, odafigyelés mellett fenntartható a tünetmentes állapot, és ettől tényleg megváltozik az ember életminősége 
1468. Orsy27
2015. nov. 12. 13:22
Sziasztok! Helyzetjelentés, hátha valakit érdekel. :) Szóval 1 hete voltam dokinál, jelenleg 10 mg Roaccutanból megy napi 1 este+Rozex krém+ Cremor Aqua hidratáló+ Mirvaso gél...Ez utóbbinál dobtam egy hátast hogy milyen drága (14 000 Ft), de összehúzza az ereket, és így eltűnik a pirosság. Tényleg nagyon jó! :) 3 hónapja kezel a doki, azóta az arcom nagyon sokat javult, szinte teljesen sima, és most már majdnem 1 hete nem is vagyok piros. Kezd visszatérni az önbizalmam! :) Egyik ismerősöm megjegyezte épp ma reggel, hogy milyen sápadt vagyok! :D
1467. Tommy0079
2015. nov. 9. 19:14

Sziasztok! Lassan egy éve kezdtem el én is szenvedni a Rosacea-tól, azonban szinte tünetmentes lettem. Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat, hátha ezzel nektek is segíteni tudok.

Sok itteni fórum hozzászólást olvasva a legtöbb embernél azt látom, hogy különböző krémekkel, bőrgyógyászati kezelésekkel próbálják enyhíteni/megszüntetni panaszaikat, azonban ez általában időleges és nem segít a gyógyulásban. Ugyan a Rosacea jelenleg nem gyógyítható, azonban tünetmentessé tehető.


Röviden a sztorim: tavaly novemberben vettem először észre, hogy az arcom gyakran bepirosodott a szemöldökömnél, az orrom felett és a szemem alatt. Először nem tulajdonítottam túl sok jelentőséget neki, mivel hideg időjárás volt és azt gondoltam valószínűleg ez okozza. Később a családban is lett rosacea-s megbetegedés, így idén, egy hosszabb tünetmentes időszak után ismét jelentkezni kezdtek a piros foltok az arcomon. Egy stresszes időszakon voltam túl, miután súlyosbodtak a tüneteim. Az interneten sok helyen olvastam, hogy a rosacea összefügghet emésztési panaszokkal is, így elkezdtem ez irányban vizsgálódni.


Eleinte figyeltem, hogy mely napokon voltak erősebbek vagy gyengébbek a tünetek, azonban ez nem vezetett eredményre, mivel étel intolerancia esetén, ha olyan ételt fogyasztunk, amit szervezetünk nem tud rendesen megemészteni, a tünetek általában napokkal később jelentkeznek. Mivel gyermekkoromban voltam utoljára allergia vizsgálaton, elmentem egy vizsgálatra, ahol kiderült, hogy tejfehérjére - azaz kazeinre - ad a szervezetem immunválaszt. Sajnos tejfehérje az összes tejtermékben van, ezért ez bekorlátozza az étkezéseimet, ráadásul a kálciumhiány csontritkuláshoz vezethet, ezért teljesen át kellett szabnom az étkezésemet. A rosacea mellett haj korpásodást, puffadást, gyakran hasmenést tapasztaltam. Amikor az orvossal konzultáltam és összeírtuk a panaszokat, azt mondta, hogy körülbelül 4 hónapig kell tejfehérje mentes étkezést csinálnom és a tüneteim szűnni fognak. Nyílván minden embernél más okozza ezt a betegséget, de érdemes elmenni kivizsgálásokra, hogy megtaláljuk a probléma forrását.


A Rosacea-val kapcsolatban, nekem a következők segítettek:

- Sanatopic krém (meggátolta a bőr kiszáradását, hámlását, Eucerin termékeket is ajánlották, de abból csak a sampont használom, nyílván, ha megszűnik a kiváltó ok, akkor ezek elhagyhatók)

- C vitamin (1000mg-os)

- B vitamin

- Kálcium (tejfehérje miatt)

- napi 2-3 liter folyadék (csapvíz, ásványvíz)

- rendszeresen gyümölcs és zöldség fogyasztása

- tejfehérjét tartalmazó ételek kiiktatása az étrendből (ez akkor, ha erre van étel intleranciád, de nyílván egy vizsgálat tudja megmondani, hogy mi okozhatja a problémát)


Megpróbáltam még egy Dr. Steinberger féle fitness programot (5 napos lébőjt kúra), ezt sajnos nem tudtam végig vinni, azonban lényegesen jobb lett a közérzetem, kevésbé vagyok fáradékony.

1466. nyár42
2015. nov. 6. 13:52

Kedves mindenki!

Két éve arcom két oldalán piros foltok vannak. Nagyon sok krémet használtam már. Egyik nap egy ismerősöm ajánlotta Peterman Krisztina kozmetikust, hogy ő kiváló ezen a területen. Járt már nála valaki, akinek a broblémás bőrét rendberakta? Gondolom drágán dolgozik! Bármilyen infóra kiváncsi vagyok!!! Köszönöm!

1465. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1464. - Csibcsub)
2015. nov. 5. 15:30

Az kontakt allergia a testfelszínen bárhol kiváltható. Az epicután próbát pl. a háton végzik. Ha gyanakszol, úgy az alkarod hajlító felszínére tegyél estére a krémből és fedd le folpackkal. A túlérzékeny vagy, úgy 2 nap múlva jön a piros, viszkető folt. Ezért tényleg nem érdemes orvoshoz fordulni.

A baj ott szokott kezdődni, hogy a páciens nem allergiás a krém egyik összetevőjére sem és mégis bőrgyulladás lép fel. Ott kell megállni és észnél lenni, hogy ne terheljük a szervezetünket mérgező (toxicus) adagban különféle (epicutan próba) anyagokkal.


Kolbi

1464. Csibcsub (válaszként erre: 1460. - 8f8f3a827e)
2015. nov. 5. 14:35
Általában egy krémnek több összetevője van. Azért fontos megtudni azt, hogy melyik összetevő okoz allergiás reakciót, mert más termék összetevője is lehet. Ha nem tudom, mire vagyok allergiás, nem tudom kikerülni, hogy érintkezzek vele. Szerintem sem kell egyből epicután próbát végeztetni, sok esetben elegendő a megfigyelésen alapuló kizárás. Pld. milyen új alkotó elemmel találkoztam, ami kiválthatta az allergiát? Mi lehet az , ami csíp, rúg, harap?
1463. Csibcsub (válaszként erre: 1462. - Zsuzsmota)
2015. nov. 5. 12:21
Köszi. Kinyitottam a szemem :)
1462. zsuzsmota (válaszként erre: 1459. - Csibcsub)
2015. nov. 5. 11:44

szia, lehet, hogy itt erre nem tudsz választ kapni, mert reklámozni nem lehet.


Két módon találod meg Kolbit:

1. jól szétnézel ott, ahol most olvasol éppen (csak nyisd ki a szemed, és ne felejts el kattintani)

2. végigböngészed ezt a fórumot, és kb. ha jól haladsz az olvasással, akkor fél nap alatt összeáll az info és megtalálod Kolbit.

:)

üdv:Zs.

1461. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1456. - Zsuzsmota)
2015. nov. 5. 11:29

Nagyon köszönöm az értékes tanácsokat! Átmásoltam a leveledet a fejlesztőnek...


A honlapjaim szerintem rendben voltak, aztán több páciensem is szólt, hogy zavaros a bejelentkezés, meg a lényeg, hogy mobilon, tableten nem indultak. Meg eltelt 3 év, stb. Könnyen a vezető lapok a mai világban őskövületté válhatnak…


A képek dátumára igazából nem is figyeltem. Vettem az adást! Majd két év múlva teljesen friss fotókat is felteszek. Ezek a képek egy óriási tőkét képezve bizonyítják, hogy a rosacea egy állandó, éveken át tartó törődést igénylő betegség. És ha ezt megértjük, akkor tényleg lényegi változás (csoda) történik.


Kolbi

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook