Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
1520. onebőr (válaszként erre: 1516. - SSszonja)
2016. jan. 25. 20:07

Kedves Szonja!


Így van ahogy írod!

Sajnos az első, hogy "belül" rendbetegyük a dolgokat!

Ameddig nem táplálkoztam rosaceásan, addig mindenféle krémeket kívánt a bőröm. Főleg a rosis rohamok idején. Minden létező csodaszert kipróbáltam=semmi.

Mióta rendbejöttem szinte semmivel nem kenem az arcom.

Esetleg egy enyhe fényvédő réteggel, de csak a védelem miatt.

Ja és a víz! Ha megfelelő mennyiségű vizet iszol, a bőröd is jobban működik.

1519. Csibcsub (válaszként erre: 1515. - Frida3)
2016. jan. 25. 12:12
Szia! Igen a sok antibiotikum nem tett jót a bélrendszeremnek (mint írtam gasztroenterológushoz kellett fordulnom) Az, hogy bőrgyógyászt változtattam viszont jótett a bőrömnek. Elmagyarázta, hogy nem minden az antibiotikum kezelés, ha a bőrt közben folyamatosan ingereljük, megterheljük, mindenféle krémmel gyötörjük. Azért nem javult a bőröm , mert olyan készítményeket kentem rá (az előző orvos javaslatára) amit nem tolerált. (Sajnos az előző orvos ezt nem vette figyelembe és csak tömni akarta továbbra is az antibiotikumot, brutál gyógyszert, mert szerinte kezelhetetlen volt a bőröm) az új orvos azt mondta hagyjam a bőröm pihenni, megnyugodni. Kéthétig csak simavízzel mostam az arcom, semmi más. Tényleg rendbe jött, mindenki kérdezte mit csináltam az arcommal? Mikor megnyugodott a bőröm, akkor kezdtem el hidratálni a Bioderma AR használatával+ fényvédelem. Sokáig „szép” volt. Most nemrég pár göb újra kijött. Ezért most Finaceat használok, ami elmulasztotta a göböket. Más: ez életvezetési tanács, de szerintem kihatással van a bőrre is. Rostban gazdag táplálkozás, sok zöldség, gyümölcs. Vízfogyasztás 2-3 liter naponta és rendszeres mozgás (én jógázom ez nem megerőltető) Tudom, hogy a rosacea bármikor fellángolhat, mert sajnos ez ilyen betegség, de megpróbálom elkerülni folyamatos kezeléssel (csak azokat a krémeket használom amik beváltak, mert a rosacea „szereti az állandóságot és nyugalmat”) Remélem valamit tudtam segíteni neked , de nem szabad elfelejteni, hogy mindenkinek sajátmagának kell kitapasztalnia számára mi a jó gyógymód rosaceaval kapcsolatosan.
1518. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1510. - Orsy27)
2016. jan. 25. 11:22

Szia Orsy!


Köszönöm a választ.

1476-os hozzászólásban már említettem, hogy miket kaptam.

Azokon felül egy Naturlandos Unguentum hydrophilicum nonionicum arclemosót is felírt a doktor úr.

Nekem a fejbőröm is érzékeny, arra is kaptam 2-3 dolgot, ami viszont ronthat a rozaceán...használok mindent lelkiismeretesen, de most megint 1-2 göb kijött és piros az arcom. Csütörtökre van időpontom. :)

1517. zsuzsmota (válaszként erre: 1516. - SSszonja)
2016. jan. 25. 09:12

Köszi SSzonja,

biztató amit írsz, kb. én is hasonlóakat tapasztalok. Amikor a fórumhoz csatlakoztam még futottam, azóta egyáltalán nem. Igyekszem egészségesen élni, ahogy Te is. Most kacérkodom, hogy semmiképpen sem 8 km-t (50 perc), de egy napi 5-10 perc kocogást beiktatok. Egyrészt mert nagyon hiányzik, másrészt hátha nem árt annyit az arcomnak, amúgy meg a testemet és a lelkemet is átmozgatja. Várom, hogy jöjjön a tavasz és elkezdem. Ilyen mínuszokban tilos, 5-10 percért konditermet fizetni meg nem érdemes. Remélem nem ártok majd vele az arcomnak.

1516. SSszonja (válaszként erre: 1514. - Onebőr)
2016. jan. 24. 10:49

Onebőr teljesen egyetértek veled. A mozgás a sport nagyon fontos. És nekem sem romlott tőle, hanem épp ellenkezőleg. Mondjuk persze nyáron 40 fokban ha futnék nekem is rákvörös lenne ezért azt nem teszem. De most már egy hűvös időben történő kocogástol vagy egy aerobictol nem történik vele semmi max kicsit piros leszek.

De engem nem is ez zavart hanem az a bizonyos égő érzés, mintha bekenték volna pirospaprikával a bőrömet és a szememet is. Tavaly borzasztoan szenvedtem tőle. Idén mindössze egyszer jött elő, egy erősebben fűtött helységben a melegtől indulhatott be. De leállt. És azota semmi.

Olyan van néha, hogy ha meleg van és nagyon bepirosodik tőle az arcom akkor egy időre úgy marad,kvázi akkor lehet az hogy megbénulnak az erek egy időre. De nincs az égő fájo érzés ami korábban. Én ennek már így nagyon örülök és ezzel már együtt tudok élni hogy hébe hoba pirosabb vagyok. A Naturlandos hűtőkrém ezen is segít, valoszínűleh összehúzhatja az ereket amik így nem reagálnak a melegre.

Én mindenkinek azt tanácsolom éljen egészségesen, mozogjon, étkezzen egészségesen, kevés húst egyen, napi 3l vizet igyon meg és ezek javítani fognak az állapotán.A bőrre pedig nekem bejött a kokuszolaj, vizes bőrre kenem este.A kokuszolaj antibakteriális és nem tömíti el a porusokat.

És érdekes már a smink sem lobbantja fel a bőrömet ez is megszűnt. simán rá tudok tenni BB krémet vagy pirosítot is-igaz előnyben részesítem ebből is a naturt pl az Alverde márkát.

1515. Frida3 (válaszként erre: 1501. - Csibcsub)
2016. jan. 23. 10:46
Szia! Bizony elég durva bélgyulladásod lehetett.Hogy sikerült a másik bőrgyógyásznak rendbetenni az arcodat?
1514. onebőr
2016. jan. 22. 20:07
Ja és én is új vagyok itten! Most találtam meg ezt a fórumot, bár a rosacea nekem már a múltté. Illetve a tünetek.
1513. onebőr (válaszként erre: 1512. - Rosaceás beteg46)
2016. jan. 22. 20:05

Nekem is volt. Az én bőröm is így reagált a mozgásra, addig a pillanatig amíg teljes életmódot nem váltottam. Egy enyhén emelkedő erdei ösvényen nem tudtam végig menni, most meg szinte felszaladok rajta.

Sajnos ez egy ördögi kör ☞ ha nem mozogsz még rosszabb lesz minden. A séta is mozgás! Ne hagyd abba!

2016. jan. 22. 17:24
Nem tudom nektek van-e még a rosacea mellett (ami már önmagában is elég nagy probléma) más betegségetek is. Sajnos nekem még magas vérnyomás, koleszterin és sajnos 1-2 hete már a magas cukor is társul a vörösödés mellé. Képzeljétek el, hogy állandóan azt vágják a fejedhez, hogy túlsúlyos vagy és sportolj. Na de hogy lehet sportolni, ha már egy kis erőlködéstől is kivörösödik a fejed. Talán a sétát tudom elképzelni, amitől még nem lesz rákvörös az arcom, na de most meg a mínusz fokok nem tesznek jót a bőrömnek. Akinek "csak" rosaceája van, gondoljon arra, hogy mennyivel rosszabb lenne, ha még más egészségügyi problémái is lennének mellé. Na jó ez nem vigasz senkinek. Viszont hallottam egy mostanában megjelent krémről, ami talán jó lehet. Nagyon új és sajnos nagyon drága is, Soolantra krém a neve. Bárki hallott már róla vagy van valami tapasztalata erről a krémről? Ja, egyébként antibiotikumnak a Tenutant kapom 2x1 szemet, ami a göböket talán csökkentette is csak a gyomrom féltem.
1511. Mary63
2016. jan. 18. 22:46
Sziasztok! 2014. januárjában kaptam a XX. kerületi bőrgyógyászaton rosaceára - elocomos kenőcsöt. Picit használt, de újra- és újra kipirosodott a bőröm. Újabb vizsgálatra mentem, a bőrgyógyász közölte, hogy nincs más szer, kenegessem csak az Elocomos kenőccsel. 2015. novemberében begyulladt az arcbőröm, elmentem egy magánrendelésre, ahol kiderült, hogy ügyesen elkezeltek a pesterzsébeti rendelésen. Jelenleg kapok antibiotikumot és Nizoralos kencét, a Dalacint nem bírtam. Illetve elmondta a bőrgyógyászom, hogy mit szabad és mit nem. Már javulok, viszont nem kívánom senkinek azt a 4 hetet, amikor bújkálnom kellett, mert ügyesen elkezelt az XX. kerületi bőrgyógyászat "orvosa", aki egyébként kozmetológus is!!!
1510. Orsy27 (válaszként erre: 1508. - PeTrAAA30)
2016. jan. 18. 19:44
Rozexet használom én is, Dalacinra váltottunk volna 2 hónap után, de nem bírta a bőröm. A Rozex jó, egyáltalán nincs göb az arcomon, csak piros. Roaccutan is megy még, de már csak minden 2. nap kell szednem a 10 mg-osat. Miket használsz most pontosan a bőrödre?
1509. Orsy27 (válaszként erre: 1508. - PeTrAAA30)
2016. jan. 18. 19:43
Szia! Nekem először 2008-ban jött elő a rosacea, nem tudom, hogy minek a hatására. 2009 tavaszán lettem terhes a nagyobbik lányommal, de nem volt rosaceám, szülés után se, a következő pár évben 1x jelentkezett csak enyhébb formában, nem is izgatott annyira. Aztán 2014ben 15 hetes terhesen jött ki pár nap alatt, és nagyon eldurvult. Elmentem az sztk-ba, ahol mondták, hogy a Bio krémeket használhatom csak, hát én kipróbáltam 3-4 félét, de nem igazán hatottak. (A Finaceát használhattam volna a mostani dokim szerint terhesen is.) Szerintem nem feltétlen jön elő/rosszabbodik terhességtől a rosacea.
1508. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1502. - Orsy27)
2016. jan. 18. 14:53

Szia Orsy!


Én is egyre csökkentettem a kávét, nulla az még nem megy.


Január 28-án megyek a doktor úrhoz, nem tudom mi fog következni. Rozex már nem az igazi, szerintem megszokta a bőröm, a második tubust használom, de valahogy most megint piros az arcom, göbök szerencsére nincsenek.


Kérdezném még, hogy Neked a terhesség hozta ezt elő, vagy előtte is volt rozeceád, terhesség hatására rosszabbodott a helyzet? 1-2 éven belül tervezünk gyermeket a férjemmel, de kicsit aggódom, hogyan fogja ezt az arcom tolerálni.


Köszi,

P.

1507. bogeszka
2016. jan. 18. 12:32

Hali! Tanácsot kérek az ügyemben!

Nálam most derült ki, hogy roszám van, és az orvos felírt egy reggeli kenőcsöt, ami már az első napon nagyon égetett. A többiek szerint majd megszokom...De mielőtt teljesen tönkre vágnám az az arcomat, utána nézek.


Végül elolvastam a leírását: ROZEX 7,5 mg/g krém.

Ez egy rosacea elleni krém, aminek a lehetséges mellékhatása szó szerint a rosacea rosszabbodása.

Idézet az utasításból:

- kellemetlen érzés a bőrben (égő érzés, fájdalom vagy maró érzés a bőrben),

- bőrirritáció,

- a rosacea rosszabbodása.

A leírás címe:

[link]


Ezt tényleg nem értem.

A gyógyulási folyamat tényleg égő érzéssel jár?

Akkor ez természetes, vagy azonnal hagyjam abba a kezelést?

Tényleg tanácstalan vagyok.

Köszike: Bogeszka

1506. SSszonja
2016. jan. 18. 11:27

Sziasztok!

Jó régen nem irtam ide.Nos úgy néz ki nekem visszafejlődött a rosaceam.Nemhogy rosszabbodna de javult😊 iden télen csak annyi volt hogy az extremebb fűtött helyen bepirosodott de normal hőmérsékleten semmi tünet.a tul melegtol előjött az ego érzés szemben es a bőrön is de a naturlandos hűtőkrem ezt is leviszi egesz napra.

Ja es futok eszek mindent es néha le is radírozom.Kokuszolajat hasznalok krém helyett talan ez is segített.

Tegyük hozza hogy nekem valószínűleg az a tipus van amiben nincs göb csak elvorosodés.

1505. Frida3
2016. jan. 17. 23:01
Sziasztok! Meg szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalatok a Finaceaval kapcsolatban. Korábban két hónapig használtam és nagyon bevált, de azután abba hagytam. Meg szeretném kérdezni, hogy nektek mennyi ideig volt tünetmentes az arcotok a Finacea használata után, illetve mennyi idő után lehet újra elkezdeni használni, mert nekem nagyon hamar újra előjöttek a göbök.
1504. Csibcsub (válaszként erre: 1503. - Zefex)
2016. jan. 17. 21:22
Szia! Örülök, hogy nem volt problémád a gyógyszerrel. A Sensibio AR krém viszont az én bőrömnek nagyon jó és tényleg ritkán jelennek meg göbök. Úgy látom a rosaceával kapcsolatban, hogy semmi sem igaz általánosan és nem is szabad általánosítani.
1503. zefex (válaszként erre: 1501. - Csibcsub)
2016. jan. 17. 20:52
Én hallgattam az én orvosomra, és szépen beszedtem a Roaccutant állandó orvosi felügyelet mellett. Nem lett tőle semmi bajom, a számat kellett sűrűn kenegetni, mert nagyon száradt. A bőrömnek határozottan jót tett, másnak meg nem ártott. A rosaceára való krémektől a bőröm fájt, viszketett, kiütéses lett, kivéve a Sensibio AR-t, de az meg nem használt. Mindenkinek megvan a saját tapasztalata, ha valami bejön neki, azt hiszi, az általánosan igaz. Én nem tartok semmilyen diétát, változatosan táplálkozom és kiegyensúlyozottan élek.
1502. Orsy27 (válaszként erre: 1497. - PeTrAAA30)
2016. jan. 17. 00:24
Szia! A napi 2 kávémat 1 kávéra csökkentettem, és az édességet csökkentettem elég drasztikusan. Emellett nem eszek pl mogyorót, olajos dolgokat. Ezeket sosem bírta a bőröm, így eddig se ettem túl sűrűn, most viszont egyáltalán nem eszek ezekből. Én febr elején megyek a doktor úrhoz, és elvileg IPL következik már. Nekem rendben van a bőröm továbbra is, elégedett vagyok vele. Mi a baj a bőröddel?
1501. Csibcsub (válaszként erre: 1500. - Rosaceás beteg46)
2016. jan. 16. 21:44
Szia! Nemcsak a gyomrot, hanem a bél nyálkahártyát is tönkreteheti. Sajnos tapasztalatból tudom. Korábban magánorvos hónapokon keresztül szedette velem is a Kliont. Jeleztem neki, hogy nekem komoly hasmenést okoz, erre csak az volt a válasza, hogy le kell húzni a gyulladást. Roaccutan írt fel (mondván, hogy nekem erre van szükségem) Hál’ Istennek nem hallgattam rá, elmentem egy grasztroenterológushoz. Majdnem egy év kellett hozzá, hogy rendbe hozzon. Az arcom is rendbe jött, rendelőintézeti bőrgyógyász segítségével. A rosaceának külső kezelése, és a megfelelő diéta tartása a gyógymódja. A belső kezelést is lehet alkalmazni alkalomadtán, de nem szabad túlzásba vinni.
2016. jan. 16. 17:38
Sziasztok! Új vagyok még a fórumon, de sok időt rászántam és szinte teljesen végig olvastam a hozzászólásokat. Már több mint 3 éve van rosaceám, több orvosnál is jártam, nálam sajnos a stressz, idegesség hozza ki a vörösséget az arcomon. Több bőrgyógyásznál is jártam, de nincs jó tapasztalatom velük. A magán az kedves, türelmes csak éppen túl sokba kerül minden alkalom és még a krémek, tabletták ára. Nekem is antibiotikumot írt fel a gyulladásra, kb. 2 hónapja szedek 2x1 szemet, mellé a Bioderma Sensibio termékeit javasolta.Talán egy picit kisebbek lettek a göbök, de a fényvédős alapozó nélkül az utcára sem merek kimenni. Az alapozó sajnos nem csökkenti, csak eltakarja a vörösséget, ami mégis jobb mint ha állandóan vörös fejjel dolgoznék. Szerintetek az antibiotikum nem teszi tönkre a gyomrot, ha hónapokig kell szedni?
1499. Arek2013
2016. jan. 15. 22:26
sziasztok! szeretnék segítséget kérni Tőletek! Tudna valaki budapesti orvost ajánlani, aki foglalkozik rosacea-s arcbőr gyógyításával?
1498. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1496. - Pixus)
2016. jan. 13. 16:23

Hello Pixus!


1., a kozmetikus semmilyen formában nem kezelhet rozáceát. A vizsgán bukik, aki hozzányúl a rozáceás beugrató pácienshez!


2., Demodex atka fertőzés kezelése Rozex és Metrosa krémekkel egyszerűen kivitelezhető. Súlyos esetben belsőleg adható szer elérhető.


3., Az atka nem valódi fertőzés, tehát csak azt fertőzi meg, akinek a érfallabilitása van, a keringése lelassul és a pangás miatt elszaporodhat a kórokozó. Ha kiírtjuk, úgy is visszatelepszik. Az érfallabilitást kell gyógyítani!


4., Vedd ki az összes hozzászólásomat, csaknem mindent leírtam már a rozáceáról.


Kolbi

1497. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1492. - Orsy27)
2016. jan. 13. 14:17

Szia Orsy!


Tartasz valamilyen diétát, vagy mindent eszel? Kávé?

Január végén megyek vissza a doktor úrhoz, de most megint nem vagyok elégedett a bőrömmel.


Köszi a választ előre is:

P.

1496. pixus (válaszként erre: 1466. - Nyár42)
2016. jan. 13. 10:09

Szia!

Én voltam Krisztinánál, de csak szűrésen. Igen, borsos áron dolgozik, rámegy a gatyád is. Csak a bőratka szűrés volt nála kedvezőbb áron, mint egy bőrgyógyásznál, ezért is mentem el. Utólag átkoztam magam, mentem volna inkább egy rendes bőrgyógyászhoz, nem egy kozmetikushoz! Akkor legalább a kezemben lenne a megoldás is. Érdekes, hogy mindenütt áldják a nevét a neten, de mikor elmentem személyesen, elég furcsa benyomásokat szereztem róla, ezeket most nem is ecsetelgetném...

A lényeg: meglepett, hogy mintavételkor jó vörösre megkapart, de utána nem fertőtlenítette le a bőrt. Abban már reménykedem, hogy legalább steril vagy fertőtlenített eszközzel kapart. Miután meggyőződtem róla, hogy valóban demodexem van, próbáltam kiszedni belőle, mi a teendő, mit kenjünk rá. Adjon már rá valamit, nyilván ki is fizetném. Ehelyett olyan praktikákról beszélt, mint a szaunázás, gyakori törölközőcsere, minden nap mossak majd hajat olyan samponnal, amit ő ad - majd. Egyre frusztrálóbb volt, hogy visszatartja, csepegteti az információt. Azt mondja nekem: majd szép lassan adagolja, hogy miket kell tenni. Majd, majd, majd. Majd ha lesz nálam papír, leírjuk. Tényleg nem volt nálam papír, de nehogymár ez legyen az akadálya. Nála nem volt? Eleve hiányoltam, hogy nincs rá semmi brossúra. Hiszen nem én vagyok az egyetlen, aki demodex-szűrésre megy. Ennek ellenére felszámította a konzultációs árat néhány nem túl hasznos tanácsért. Talán egy bőrgyógyász, orvos felírt volna valamit, nem szórakozik itt velem. Kérdeztem, akkor most mit tegyünk, mik a további instrukciók, mivel lehet ezt kiirtani? Ő elkezdene engem kezelni. Igen ám, de egy kezelés ára több tízezerre rúgott volna. Szóval ez volt a feltétele annak, hogy elmondja a többi instrukciót a demodex kiirtására. Nyilván valami kencét kell rá, máshogy nem múlnának el a kis kiütéseim, patijaim vagy a hajhullásom. Szóval ahogy számolgattam magamban, hogy a kezelések ára plusz az anyagok, fürdetők, samponok meg a jó ég tudja, mi, amit majd még adni/mondani fog nekem minimum 200 ezerben állna meg. Nem hiszem el, hogy ne létezne egy olcsóbb megoldás!

1495. csoki66
2016. jan. 10. 19:52

Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe az Isis Pharma Ruboril termékcsaládját.

A nejem rosaceáját ezek krémek orvosolták,sok-sok év keresgélés és orvoshoz járás után.

[link]

Sajnos átmenetileg a Metroruboril(atkaölö)és Sauvigel (gyull.csökk)nem rendelhetö. Ez idönként elöfordult már 1-2 hónapig.

Egyébként az atkákat a KLION tabletta hatóanyaga a metronidazol(ez van a Metroruborilban is) is elpusztitja.

1494. Csibcsub (válaszként erre: 1475. - Nagyzsanett)
2016. jan. 9. 16:45
Szia NagyZsanett! Szerintem most lettem érintett a témában ( több, mint egy hónapja használom a Finaceát) Először nekem is piros pöttyök maradtak a göbök helyén, most halvány rózsaszín lett mindegyik. Remélem tovább halványodnak. Most megint „szép” lett az arcom. Nincs egy göb sem. Hajszálerek viszont vannak az orromon és ezek maradnak is, mert ezt nem tünteti el a Finacea ( úgy tudom csak lézeres kezeléssel tüntethető maradandóan el, de újabb hajszálerek a kezelés után is megpattanhatnak)
1493. Napsugár.. (válaszként erre: 1490. - 8f8f3a827e)
2016. jan. 8. 13:41
Én is rosszabb lettem tőle.....
1492. Orsy27 (válaszként erre: 1490. - 8f8f3a827e)
2016. jan. 7. 19:22
Köszönöm a választ! Dokimmal most abban maradtunk, hogy csak akkor használjam, ha valahová megyek pl ahol nem szeretnék piros lenni, tehát mindennap nem használnom. Remélem, így nem lesz semmilyen káros hatása hosszútávon sem...Az arcom most nagyon szép, tiszta, febr elején megyek legközelebb dokihoz.
1491. Csibcsub (válaszként erre: 1488. - Saiph60)
2016. jan. 6. 15:54
Nagyon jó, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat, biztos vagyok benne, hogy lesz olyan, akinél szintén beválik a ZZ krém. Az én orromon is van néhány kitágultabb ér és igen sajnos marad. Ráadásul nekem néhány göb sem múlt el nyomtalanul, ezért púderezem az arcom. (speciális, rosaceásoknak kifejlesztett púderrel.) Fed, mint egy normál púder, de segít megelőzni az újabb értágulatok kialakulását. Két unokatestvérem és egy barátnőm is enyhe rosaceában szenved. Ők csak néha bepirulnak, de göbök és gyulladások nem jelennek meg az arcukon.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook