Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
1550. Csibcsub (válaszként erre: 1542. - Napsugár..)
2016. márc. 23. 10:25

Szia Napsugár! Szívesen leírom , hogy én milyen diétát tartok azért, hogy a rosaceas tüneteket elkerüljem, szinten tudjam tartani a tünetmentességet.

Kerülöm a túlzott édesség fogyasztást, főleg a csokoládét. Általában olyan ételeket fogyasztok, amik nem pirospaprikával készülnek. Kevés fűszert használok, a borst teljesen kiiktattam az étkezésemből. Viszont sok zöldséget, gyümölcsöt eszem és sok ásványvizet iszom. A rosacea bizonyos mértékig összefüggésbe van az emésztéssel. Ha nincsenek emésztési problémáim „szép” és tiszta a bőröm. A napi 2-3 l ásványvíz nem csak a szervezetnek tesz jót, de segíti a bőr vízháztartásának a fenntartását is. Jógázom is. A jóga nemcsak mozgás, hanem alkalmas a stress feloldására is. Néha előfordult, hogy engedtem a csábításnak és megettem egy tábla csokit vagy egy csirkepaprikást. Mindig az lett a vége, hogy utáltam utána napokig tükörbe nézni és volt, hogy 1-2 hétig küzdöttem mire megint javult az arcom.

2016. márc. 23. 09:42

Szia Esztus!


Szerintem a legfontosabb, hogy jó bőrgyógyászt válassz és bízz benne. Mindent úgy csinálj, ahogy ő mondja, mert nincs mindenkire érvényes kezelés. Mindenkinek más a bőre, tünetei. Én is azért nem írtam és írom le a kezelést, mert lehet másnak mást adna a doktorom. Ez nem egyszerű betegség, és ők tanulták meg, hogyan kell kezelni. Én max annyi tanácsot tudok még adni, hogy ha nem is fáj a fogad, de van közte gyökérkezelt, érdemes CT-t csináltatni, mert a röntgen nem biztos, h kimutatja a gyulladást. Azt persze nem tudom, hogy ennek mennyire van köze a rozaeca-hoz, de az biztosan jót tesz neki, ha minden gyulladást megszüntetünk, amit meg tudunk.Sok sikert! Írd majd meg találtak-e valamit! Én is folyamatban vagyok "gócilag", de a fogamon kívül eddig minden negatív. :)

1548. Esztus45 (válaszként erre: 1546. - Reményhal)
2016. márc. 23. 08:59

Szia Reményhal!


Az atkát nem vizsgálják laborral. Én is úgy tudom, hogy azt valami mikroszkópos vizsgálattal kell megnézni. Viszont engem nem küldött el atka vizsgálatra, ezért is furcsállom, hogy ez a diagnózisa, úgy hogy nem is nézeti meg. Mivel gócot keres ezért küldött el első körben egy általános labor és UH. vizsgálatra, aminek azóta már meg is van az eredménye, minden jó a laboron is meg az UH-n is. Április végére van a doktornőhöz új időpontom, gondolom akkor kezdődnek a további vizsgálatok, fogalmam nincs mi lesz az, de gondolom hormonvizsgálat.

Viszont azt biztosan állíthatom, hogy mióta használom a Soolantra krémet kiegészítve a

La Roche-Posay Effaclar H. krémmel sokkal szebb lett az arcom. :)

1547. Reményhal (válaszként erre: 1546. - Reményhal)
2016. márc. 23. 00:19

Szia Esztus!


Még annyi, hogy az a jelenlegi álláspont, hogy hiába irtják ki az atkát, mert az csak következmény, és a valamiért meggyengült immunrendszer illetve örökölt érfalgyengeség miatt lesz az atka ( ha jól értettem Kolbi szavait) és felesleges kiírtani az atkát, úgyis visszajön. Én mivel a remény hal meg utoljára, bízok benne, hogy ez nem igaz. A bőrdokim is azt mondja, h ki lehet írtani és gyógyult leszek és meg is magyaráztam magamnak, van logikája is. Hiszen pl a tetűt is elkaphatja bárki, hiába erős az immunrendszere. És igen újra elkaphatja, ha megint találkozik vele és akkor is, ha pár tetű megmarad. Szóval én abban bízok, hogy jobb "írtószereket" találtak azóta. Szerintem attól folytasd a góckutatást, mert több fronton is kell támadni.

1546. Reményhal (válaszként erre: 1545. - Esztus45)
2016. márc. 23. 00:09

Szia Esztus!


Én is új vagyok. Szerintem igaza lehet a bőrgyógyászodnak, legalábbis a tüneteidet leírva én is erre gondolok.Nekem is hasonlók a tüneteim. A Soolantra erre való, szerintem jó krém. Én is ezt kaptam, kiegészítve egy csomó mindennel.Viszont nekem nem kértek labort, mikroszkóppal nézték meg.Laborral nézik meg, h van-e atkád? Nem is tudtam, hogy úgy is lehet.Még nincs vége a kezelésemnek, ezért nem tudok nyilatkozni, de úgy tűnik javulok. Ha meggyógyultam, mindenképp írok, h másnak is segítsek.

1545. Esztus45
2016. márc. 20. 21:54

Sziasztok! Új vagyok itt és röviden, leírnám az én problémámat, hátha én is kapok tőletek

egy két jó tanácsot.

45 éves vagyok, és a bőrgyógyász szerint tág pólusú rosaceás zsíros kreol bőröm van (én rosaceában nem vagyok olyan biztos), de mindegy ő az orvos. Amiért én orvoshoz fordultam az az, hogy folyamatosan küzdök a pattanásokkal. Rendszeresen jön ki az arcomon egy két nagy, gyulladt, piros, első pár napban fájós pattanás, ami nagyon lassan tűnik el (kb.2 hét) kinyomni nem lehet és mikor elmúlt ott marad a folt utána. Többször jártam vele bőrgyógyásznál, de eddig mindig csak a tüneteket kezelték gyógyszerekkel, antibiotikummal, krémekkel (hatástalanul). Most végre találtam egy orvost aki a gócot keresi, első lépésben labor vizsgálatot kért és allergia tesztet (az eredmények még nincsenek meg). És azt is mondta, hogy szerinte nagy esély van rá, hogy atkás a bőröm (viszont az atkát nem vizsgálta csak ő ez gondolja), ezért felírt egy Soolantra nevezetű krémet amit addig is használnom kell amíg nincsenek meg a labor eredmények.

1544. Reményhal (válaszként erre: 1479. - Saiph60)
2016. márc. 17. 19:34

Szia!


Érdeklődnék, hogy még mindig tünetmentes vagy? Gondolkodom a ZZ krémen. Mennyi ideig kezelted magadat?

1543. Orsy27 (válaszként erre: 1541. - Csibcsub)
2016. márc. 16. 19:55
Szia! Nekem holnap lesz az 1. IPL-kezelés, 5 lesz összesen. A Roaccutannal 1,5 hónappal ezelőtt leálltunk, Rozexet és hidratálót használok csak, ha valahová megyek és meg kell jelenni, akkor a Mirvaso-t. Nagyon szép és tiszta az arcom, elégedett vagyok vele, ki szokott pirosodni néha, de nagyon sokat javult. Kíváncsi leszek az IPL-re.
1542. Napsugár.. (válaszként erre: 1539. - Csibcsub)
2016. márc. 15. 21:41
Miket eszel? És mit nem? Hogyan változtattál az étrendeden?
1541. Csibcsub
2016. márc. 15. 15:39
Sziasztok! PeTrCAAA30, Orsy27! Érdekelne, hogy mi van veletek! Használt a kezelés, beváltotta a reményeiteket?
1540. Reményhal (válaszként erre: 1313. - Cirmoska79)
2016. márc. 14. 18:58

Szia Cirmoska!


Eltelt egy év körülbelül, mióta írtál. Kíváncsi vagyok, vannak-e még panaszaid. Az atka elleni harcod sikerre vezetett-e?Én most kezdtem el a kezelést.

1539. Csibcsub (válaszként erre: 1538. - SSszonja)
2016. márc. 9. 11:30
Én sem panaszkodhatok :) Sokkal szebb a bőröm, mint korábban volt. Viszont nekem ez csak étrend változtatással stb. sikerült, de megérte. Égő érzésem szinte nincs is, "elpirulni" sem szoktam, de néha, pati féle így is megjeleni, de szerencsére sokkal hamarabb elmúlik. Sokkal jobban érzem magam a bőrömben!
1538. SSszonja
2016. márc. 7. 14:17
Amúgy itt vagyok élő példa: nekem nemhogy súlyosbodott hanem szinte totál visszahúzódott ez a dolog az elmúlt 2 évben. Hajlamos a bőröm rá ez egyértelmű, de visszafejlődtek a rossz tünetek. Nagyon ritkán jön elő az égető érzés, de tényleg annyira ritkán, hogy ezzel simán együtt lehet élni. Pedig a bőrgyógyász már engem is "temetett" anno:)) hogy majd jövök nemsokára amikor már kifejlődik. De nem kell mennem:)
2016. febr. 25. 14:40

Szép estét kívánok mindenkinek. Már régen jártam erre, de nem azért mert nálam minden OK. Sajnos most kezd minden rosszabbodni, pedig a kezdetek óta lasan már 4 éve csak elviselhetően piros volt az arcom. Most viszont pár állandósult ez a pirosság, és kis pattanásszerűségek is elő jönnek elég gyakran.

Olvasom hogy Egri Maja -aki már régóta itt van a Rosaceások között - felfedezett valamit a Lifenetwork olvasásása közben, de elfelejtette hogy mit is olvasott. Ez Őreá nem igazán jellemző, - már mint a felejtés - de úgylátszik ez is előfordulhat. Most én is kérném, ha valaki tud valamit azzal kapcsolatban amiről Egri Maja beszél tegye itt közzé, hátha valami fontos dolgot tudhatunk meg, ami nekünk is segítségünkre lehet. A Lifenetwork-on sok olyan szert, ajánlanak ami valójában nem is létezik,ha létezik kiderűl, hogy senkinek ,semmire nem jó, csak űzlet, és eladják. Ezért vigyázni kell ezekkel az ajánlásokkal. Így is sok pénzt költünk erre gyógyíthatattlan betegségre, és erre nem ad semmi támogatást az OEP. Ezt egyöntetűen kérni kellene,mivel gyógyíthatatlannak minősítéstik. Köszönöm a figyelmet, és a vélaszokat.

1536. egri maja
2016. febr. 22. 19:48

Sziasztok!:)

Pàr hònapja nèztem a Lifenetwork-ön egy müsort,amiben egy idősebb hölgynèl rosaceàt àllapìtottak meg,majd elküldtèk egy bőrgyògyàszhoz(Angliàban),ahol kezeltèk is vmivel-sajnos elfelejtettem,h neveztèk az eljàràst!:(

Esetleg van vki aki tudhat erről bàrmit?

Azonnal megszüntek a tűnetei,nem kellett utàna vastagon kisminkelve,nagy kalappal èlnie,mondanom sem kell,h vissza nyerte az önbizalmàt.

Üdv:Maja

1535. Reményhal (válaszként erre: 1534. - SSszonja)
2016. febr. 19. 12:32
Köszi szépen! Jó ötlet! :)
1534. SSszonja (válaszként erre: 1533. - Reményhal)
2016. febr. 18. 09:25
Annyit tudok hozzászólni hogy vannak természetes osztrogenek amik egyes növényekben találhatóak.ezek a fitoösztrogenek.pl a görögszéna ilye.olvass utana.azt nem tudom mersekelne e a rosaceat a pótlás.
2016. febr. 17. 21:28
Sziasztok! Sajnos úgy tűnik rozacea-s vagyok. Még nem biztos, még kicsit reménykedek. Egy bőrgyógyásznál voltam, aki azt mondta rozacea-ra hajlamos bőröm van, tehát lesz rozaceám, de szerinte ez még nem az. Jelenleg ekcémaként diagnosztizálta.Én csinálok is mindent , ahogy mondta és aznap nagyon boldog voltam. Bár az is egy szörnyű betegség... Sajnos én arra gyanakszom, h rozacea. Bárcsak tévednék, bárcsak én lennék az az idióta, aki mindent össze-vissza olvas. Úgy kezdődött, hogy elkezdett égni az arcom. A 2 orcámon a piros folt megmaradt, de halványan csak. Pár piros pötty jelentkezett először az egyik orcámon, majd a másikon is. Mint a bolhacsípés. Piros pontok. Egy-két értágulatot is észrevettem a környezetükben, ami szerintem eddig nem volt ott. Korai klimaxom van,drasztikusan lecsökkent az ösztrogénem. Mivel nincs semmi tünetem, ezért nem szedtem rá hormont. Az a kérdésem, ha az váltja ki v súlyosbítja a tüneteket, h alacsony az ösztrogénszint, akkor érdemes esetleg hormont szedni? Máshol meg azt olvastam, hormont nem szabad szedni. Azért szeretnék mindent megtenni, mert hátha mérsékelni tudom a tüneteket és elfogadható szinten tartani. Tudom, h első a pontos diagnózis. Gondolom az is meglesz hamarosan, csak attól félek, h közben telik az idő, én meg nem tettem meg mindent.Tegnap elolvastam az egész blogot. Sokat tanultam belőle. Különösen Kolbi-tól.
1532. SSszonja
2016. febr. 14. 10:02

Képzeljétek B12 vitaminhiányom van.Ez nekem nem új dolog korabban is volt ilyen leletek nem is ez a lényeg hanem ha beütitek googleba van összefüggés a rosaceaval.nagyon nem melyedtem el benne csak oda jutottam hogy a legtöbb rosaceasnal van b vit. hiány.

Ha belegondolunk a rosaceanal a kis erek beidegzodesevel tortenik vmi,a b vitamin pedig pont az idegműkodes miatt fontos. Van vki aki nezetett b12 vt szintet innen?

1531. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1527. - Frida3)
2016. febr. 7. 12:21

Nyugodtan folytathatod...


Kolbi

1530. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1526. - Zsuzsmota)
2016. febr. 7. 12:20

Hello!


33 éve vagyok bőrgyógyász és mostanában jönnek azoknak a pattanásos pácienseknek a gyermekei, akiket fiatal korukban kezeltem.


20 éve a feleségemet kezelem, pontosabban gondozom. Szerencsére van róla képem elég és most is, 43 évesen meg lehet nézni. Vagy az én arcomat is lehet vizsgálgatni.


95 óta vannak kezelés előtti és utáni fotóim. Óriási tőke! Ezek az emberek élnek, dolgoznak, gyermeket szülnek és közben potens kezeléseket, gyógyszereket kaptak.


Kolbi

2016. febr. 5. 17:09
Sziasztok! Csak gratulálni tudok annak aki sok-sok kitartással életmódot változtatott és ez segített. Igaz még csak rövid ideje kezdtem az életmód változtatást, diéta, mozgás stb. és sikerült kb. 5-6 kg-t fogynom, de még minimális változást sem érzek. Nektek mennyi idő után volt érzékelhető a változás, bármilyen enyhe formája. Lehet hogy képzelődöm, de mióta diétázom, próbálok nem idegeskedni annyit mint eddig (nagyon stresszes vagyok), jobban ég az arcom mint eddig. A vörösödést valamennyire el tudom fedni az alapozóval, de az a bizonyos égő érzés nagyon fájdalmas tud lenni. SSszonja szerint, mintha pirospaprikával lenne bekenve, na ugyanezt érzem. Van valami ami erre az égő érzésre használ nálatok? Amiről olvastam hogy segítene, attól mégvörösebb lettem és annyira fájt, hogy szinte azonnal le is kellett mosnom.
1528. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1513. - Onebőr)
2016. febr. 5. 13:21

Szia!


Szeretném kérdezni, hogy miben nyilvánul meg az életmódváltásod? Érdekelne nagyon.


Üdv,

Petra

1527. Frida3
2016. febr. 5. 11:31
Kedves Kolbi,megszeretném kérdezni meddig lehet a Finaceat használni? Két hónapja használom és nagyon szép lett a bőröm tőlet.Folytathatom továbbra is?
1526. zsuzsmota
2016. febr. 3. 08:12

Szia Kolbi,


Van-e olyan páciensed, akit 20 évvel ezelőtt kezeltél, és esetleg most is.


Egyenes leszek, engem az érdekel:

most vagyok negyvenpár éves, mire számíthatok 20 év múlva, akkor még "csak" hatvan pár lennék, ha elkezdem a lézeres kezelést mondjuk pl. Nálad, és mondjuk betartva mindent amit javasolsz -feltételezve, hogy megérem a 60-at :).

Jelenlegi állapotom, mivel még nem láttad: göbök most nincsenek, elég erőteljesen piros az arcom, ha nem teszek rá vakolatot nemigen mehetek utcára. Vakolattal viszont még elég jól elvagyok, de nem hiszem, hogy sokáig tartható lenne ez az állapot, mindenképpen szeretném, ha szebb lenne. Egyszerű mindentől mentes ápolókrémet használok reggel(és a vakolatot). Hétvégén igyekszem tisztán tartani az arcom, a hidratálón kívül semmit nem teszek rá.


Várom véleményed. Köszi, Zs.

1525. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1524. - Orsy27)
2016. febr. 1. 14:54

Szia Orsy!


Nekem most írta fel a Mirvasot, mert kicsit piros volt az arcom, de az én hibámból...

Két hetente kéne menni elvileg, de február végére volt már csak időpont. :(

Bedurvul, mert kicsit mindig fájdalmasabb lesz a YPL kezelés. Az első nem vészes.


Csütörtökön lesz a 30. szülinapom, nem lehetek piros addig! :) Max a bókoktól! ;)


Én is drukkolok Neked Orsy! Majd írj!


P.

1524. Orsy27 (válaszként erre: 1522. - PeTrAAA30)
2016. jan. 29. 20:38

Szia! A Mirvaso-t használom egy ideje, most már csak akkor, ha megyek valahová. Nekem azt mondta a doktor úr, hogy IPL mellett nem lesz már rá szükségem. Hát kíváncsi leszek. 2 hetente kell menned IPL-re? Mi az, hogy bedurvul majd??? Remélem, tünetmentes leszel most már mindig!


Orsi

2016. jan. 29. 19:08
Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek sminkeléssel kapcsolatban. Én a rosacea előtt soha nem sminkeltem magam, régen inkább zsíros volt a bőröm, ráadásul már akkor is érzékeny voltam a sminkekre. Nem segítenétek, hogy ti pontosan hogy kezditek és fejezitek be a napot? Nekem eddig a Bioderma BB krémjén kívül nem volt jó semmi. Ezért nem tudom mivel próbálkozzam még nappalra és éjszakára. Ahhoz túl drágák ezek a rosaceára is jó készítmények, hogy csak úgy próbálgassam. Sajnos az Eucerin és LaRoche márkák amit eddig próbáltam (mintában) nekem nem váltak be. Micellás vizek, arctejek stb. nálatok mi vált be? Soolantra krémről hallott azóta valaki valamit, esetleg tapasztalat? Nem merem megvenni, míg nem hallok róla véleményeket. Kérlek segítsetek!
1522. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1521. - Orsy27)
2016. jan. 28. 16:50

Szia Orsy!


Ma voltam a doktor úrnál, elkezdtük az IPL-t, nem vészes, kicsit kellemetlen, de állítólag bedurvul majd.

Viszont a szokásos krémek mellé mirvasógélt kaptam reggeli használatra. Szerintem az IPL kezelések alatt használom minden nap, utána én is ritkábban fogom.


Április közepén jár le az 5 alkalom, kiváncsi leszek... Addig tartom a fórumban összeírt diétákat és remélem tünetmentes maradok életem végéig. :)

Biztonság kedvéért elmegyek a gasztroenterologiára és folytatom a belső okok kivizsgálását.


Majd írj, hogy neked mennyire használt az IPL!

Drukkolok!

1521. Orsy27 (válaszként erre: 1518. - PeTrAAA30)
2016. jan. 26. 15:55
Szia! Ezt a hidratálót használom én is. Drukkolok, hogy hamar rendbejöjjön az arcod! Nekem egy picit piros csak mostanában, de szép tiszta a bőröm, nekem nagyon bejön eddig minden amit felírt a doki. A Mirvaso-t nem használom csak ha megyek valahová és nem szeretnék piros lenni. Én jövő csütörtökön megyek a doktor úrhoz, december elején voltam utoljára. Mostantól 2 hetente kell majd menjek hozzá, remélem, elkezdjük az IPL-t.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook