Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1580. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1579. - P.Titi)
2016. ápr. 20. 16:22
Ma regisztráltál fél4-kor és negyed 5-re az összes hozzászólást elolvastad és megírtad ezt a kommentet is? Aztaaa....! :))))
1579. P.Titi
2016. ápr. 20. 16:13

Okoskolbász összes hozzászólását elolvastam,én is rosaceás vagyok(az arcom egyik fele csak).Nagyon sokat tanultam tőle,örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra!Szerintem a stílusa is szuper,nagyon szellemes és látszik hogy hozzáértő!

Ezer köszönet neki!

1578. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1577. - Frida3)
2016. ápr. 19. 13:22

A kislányom 10 éves és 3 éve esténként használható fogszabályozóban alszik. Tegnap volt orvosnál, aki azt mondta, úgy gondolta, hogy várhatunk serdülőkorig az állandó fogszabályozóval. De nem. A CT azt mutatta, hogy egy csomó fogcsíra várakozik lejövetelre, de nincs helyük. Szabaddá kell tenni a helyet. Lépnünk kell és lépünk is. Nem akarjuk, hogy hasonló utat járjon be, mint a feleségem. Őt 16 éves kora óta műtik. Kb. 20-szor feküdt fogorvosi műtőasztalon. Az összes velem végzett, nagy tudású kollégám, meg ismeretlenek is megműtötték. Mindenki segíteni akart, a legjobb tudása szerint. Volt köztük tanszékvezető egyetemi tanár is. Aztán a a vége az lett, hogy nem volt már mit rezekálni és az állandó gyulladás a pajzsmirigyet is érintette. Egy megoldás volt, az összes frontfogat, fent elől 9-et ki kell húzni és megvárni a csontosodást és beültetés. Kihúzták 35 évesen mindet. Ott állt a szeretett nőm, aki végtelenül igényes, tiszta és nincs egy foga sem elől, fent. Vártunk másfél évet és egy szombathelyi szájsebész feltárta, majd megpróbálta a csapokat beültetni. És akkor derült ki, hogy semmilyen csontosodás nem következett be, nincs csont, amihez, amibe a beültetést el lehetne végezni. Azt mondták, Szegeden a csípőlápátból vesznek csontot, azt “nevelik” és abból képeznek újra csontot. De ha nem sikerül, újra “megeszi” a saját csontját még feljebb is, akár az orra ráterjedően és inkább legyen egy kivehető protézis. Bumm! A feleségem azt mondta, inkább öngyilkos lesz, de kell lenni valahol, valakinek, aki ehhez ért, csak mi nem találjuk. Néztem, mint Zoli a moziban… Végigjártunk minent, mindenkit az országban. Aztán egy fogorvos ismerősöm ajánlott egy orvost, akihez elmentünk és elmondta, mit hogyan fog csinálni, mi fog történni, mennyibe fog kerülni. Volt három műtét, 5 órás és az altatás után ideadták az asszonyt, hogy vigyen haza a félhalott feleségemet. Nem is pihenhetett a klinikán, csak telefonon tartottuk a kapcsolatot. 3 napig nem tudott enni, csak nyöszörgött és a feje olyan volt, mint egy focilabda. 3 év telt el ezzel! A kilenctagú hídra a doktor úr azt ajánlotta, hogy ezt a világon 10 technikus tudja megcsinálni. Ebből 9 az USA-ban él, egy Svájcban. 2x voltunk kint, és most a feleségemnek van a legszebb foga! Egyszer sem írtunk fórumra, és egyszer sem írtuk be, hogy a fogorvosok tönkretették a feleségem életét a hozzá nem értésükkel. Egyszer sem írtuk, hogy a beültetés Magyarországon csak az egyszerű esetekre érvényes, a bonyolult még gyermekcipőben jár. Hogy jönnénk mi ehhez?


Lehet, hogy arrogáns vagyok, de hogy jön ahhoz valaki, hogy azt mondja, hogy a bőrgyógyászat gyermekcipőben jár? Ön orvos? A bőrgy. fejlődött a legtöbbet az utóbbi időben. A bőr nem sumák, lehet látni egyből az eredményt! A májról, a tüdőről mit láttok? Az izület fáj, de mi van belül? A bőrrel csodákat lehet tenni, de idő és szaktudás kell hozzá és hiába kedves és teszi ki a lelkét az orvos, ha nem tudja a leckét. Úgy jár a páciens, mint a feleségem, csak fúrják, digicselik. Egy normális rozáceás beteg 3 kérdésből tudja, hogy az orvos ért hozzá, vagy csak ködösít. Miért furcsa ez, hogy azt mondom, szakemberhez kell elmenni? Húszhoz kell elmenni! Nem nyafogni kell, hogy ilyen a bőrgyógyászat meg olyan, hanem tenni kell! Az, hogy valakinek az utca túloldaláról látszik a betegsége, az megbélyegzés, az stigma, az nagy baj. Ahhoz még a száját sem kel kinyitnia, akkor is látszik. Az mire vár? Hogy az orvos kedvesen a házhoz jön és megsimogatja a buksiját? Hol éltek? Ezekből a tanácsoktól akartok meggyógyulni, amikor a legtöbb orvos sem tudja meggyógyítani?


Kolbi

1577. Frida3 (válaszként erre: 1570. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 19. 10:48

Szia!

Átolvastam a fórumra írt eddigi írásidat. Kétségtelen volt jó néhány jó tanács, hasznos információ.

Azt viszont óhatatlanul is észre vettem, hogy nem egy esetben bántó, arrogáns a megnyilvánulásod. (Az utca túl oldaláról is látszik…. csak egy a sok közül. Van ennél durvább is) Sajnálom és szomorúnak tartom.

Nem értem egyébként a bejegyzésed.

Mi az, hogy :”El kell menni olyan orvoshoz, többhöz is, akik ezzel foglalkoznak.” Szerinted eddig hova mentünk? A sarki fűszereshez? Ép az a probléma, hogy számtalan esetben azok az orvosok sem tudnak érdemben segíteni, akik ezzel foglalkoznak. Azt is írod:

„Tanácsot kérni, egyedi tanácsot, mert ami jó nekem, az a másiknak nem biztos, hogy használ.” Mikor elmegyünk az orvosokhoz szerinted milyen tanácsot kérünk, olyat, ami a szomszédasszonynak segít? Nem, egyedi tanácsot, a saját részünkre.

„Figyelni, gyógyult páciensek képeit nézegetni. „ Hiába nézegetem a gyógyult páciensek képeit, az enyém attól még nem gyógyul meg.

Szerinted a fórumon sokan osztják az észt, szerintem is van ilyen, meg olyanok is vannak, akik a problémájukat, estleges tapasztalataikat osztják meg másokkal.

Tudod van egy nagyon régi mondás: Ne ítélj…….

1576. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1570. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 19. 09:08

Jaj Kolbi...nem vagy valami lelkesítő, tudom, az nem a te dolgod... :)


Látom sokat ,,idéztél tőlem", így válaszolok rájuk.

1. Ha valaki olvassa ezt a fórumot és rozáceás tüneteket észlel, ELSŐKÉNT MENJEN EL ORVOSHOZ. Nálam megállapították, így legalább rozáceásként ,,osztom az észt". :)


2. Nem értem mi a problémád a "Természetes módon"-al, én örültem volna, ha az orvosaim mondták volna a krémek felírása után (beleértve Mirvaso), hogy ha fellángolok, akkor próbáljam ki a kamillateás borogatást, bár ezt lehet nekik derogáló lenne ajánlani egy orvosi diplomával. :) Szívesen kennék az arcomra olyan anyagokat, ami nem mesterséges és nem okoz további mellékhatásokat.

Doktor úrnak egyébként 3x mondtam, hogy 2 használat után abbahagytam a Mirvasot és a 4. alkalommal is megkérdezte, hogy ugye használja a Mirvaso-t? NEM! ,,Oh, de kár, pedig az használna, akkor maga tartozik bele abba a 20%-ba, akinek az arca ezt nem bírja." :(

Van eladó Mirvasom!


3. Blikket olvasol? :)


4. Igen, legalább 30 percet szánt rám este fél8-kor a János Kórházban a háborús körülmények között, TB-re dolgozó egyébként tüneményes hangnemben beszélő bőrgyógyásznő, aki szinte ugyan azokkal a krémekkel és több jótanáccsal látott el, mint a magán. (most már van összehasonlítási alapom)


5. Tudom, hogy unod a butaságot és a tudatlanságot, de te választottad, hogy emberekkel foglalkozol, akiknek nem a gyógyászat a fő szakterülete. Az OTP-ben dolgozó kisasszony is nyílván unja és kibeszéli az ügyfeleit, mikor 5x magyarázza el nekik a hitelkonstrukciókat, és mi az, hogy nem tudja mi az a kamatos kamat...Mindenki a saját szakterületéhez ért a legjobban, pl én építőmérnökként dolgozom, mi az, hogy az emberek azt sem tudják milyen tető van a fejük felett? :)


6. Sajna nem gyógyultam meg a diófa levél teától.


7. Én örülök, hogy itt vagy, mert neked is van érzelmi kötődésed ehhez a betegséghez, mint nekünk, bár ha jól emlékszem a feleségednek van. :(


DE kérlek ne vedd el a reményt tőlünk és hagyd, hogy mindenki megossza a tapasztalatát, történetét a saját kis ,,buta" stílusában, sokaknak már ez is nagy megkönnyebbülés.

Mikor a családtagok rámförmednek, hogy miért ilyen piros az arcod megint??

Ezt csak az ittlévők értik, hgy milyen érzés.


P.

1575. Frida3 (válaszként erre: 1571. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 19. 01:15
Szia! Számomra igen. A Finacea sokkal jobban bevált.
1574. Reményhal (válaszként erre: 1570. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 19. 00:58

Szia Kolbi!


Ha a másik oldalra képzeled magad egy kicsit, akkor talán jobban megértesz. Mi reménykedünk. Pont abban, amit írsz, hogy talán kiderül, hogy van oka a betegségünknek, ami hipp-hopp kialakult. Nekem például 1 hónap alatt a bőrpírtől a csomós göbökig, gennyes pattanásokig jutottam úgy, hogy szinte azonnal bőrgyógyászhoz mentem és követtem a tanácsait. A tüneteim nem csökkentek, hanem súlyosabbak lettek. Azt gondolom, hogy ha valaki igazán beteg ( úgy értem, nem egy futó nátha), akkor nem elég ha elmegy egy maszek orvoshoz, még neki is kutatómunkát kell végezzen ahhoz, hogy meggyógyuljon vagy fel kell ismerje azt, hogy másik orvost kell keressen.Pont rávilágítottál arra, hogy a legfontosabb a pontos diagnózis. Na ez a nehéz. Azzal, hogy olvasgatjuk egymás történetét,tanulunk. Esetleg ráismerünk a saját tüneteinkre és talán meggyógyulunk. Vagy tünetmentesek leszünk halálunkig:)Ez vicc volt, de miért is ne:)


Reményhal

1573. Csibcsub (válaszként erre: 1570. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 18. 23:57

Szerintem nem izgalmas, hanem érdekes a fórum. Akik ide betévednek, azt látják, hogy ide sok olyan ember ír, akinek problémája van az arcbőrével, Rozaceás. Feltehetően nem maga állította fel ezt a diagnózist, hanem orvos. Többségében olyan emberek írnak a fórumba, akik bizonyos szempontból elkeseredettek, mert nem olyan könnyű a rozaceával együtt élni. És igen, gyerekcipőben jár a bőrgyógyászat, keresi a gyógymódokat, a különböző betegségekre, bőrproblémákra, ezért új és új gyógyszereket, krémeket kísérleteznek ki. Pontosan ez viszi előre a gyógyítást. Van, amelyik beváltja a reményeket van, amelyik nem. Illetve van, akinek használ, másnak esetleg nem. Maguk az orvosok is felírnak egy gyógyszert, krémet, amit jónak ítélnek, s ha a betegnél nem válik be, más gyógyszerrel, krémmel „próbálkoznak”

Nemcsak az orvosok fásul el, hanem a betegek is. Azért keresnek fórumot, hogy olyan emberekkel oszthassák meg a problémáikat, akik szintén olyan betegséggel küzdenek, mint ők, és megértik lelkileg is. Nem kellemes azt olvasni egy ilyen fórumon, hogy az utca túloldaláról is felismerni a betegségét, olyan jegyeket visel magán. (Talán empátia hiánya)

Nem arról van szó, hogy nem értik, nem tudják, hogy oka van a betegségüknek. (például góc a szervezetben, életmód, gyulladás, rossz táplálkozás) Pontosan abba fáradnak bele, hogy orvoshoz/orvosokhoz járnak, és nem tudják kivizsgálni, megállapítani mi lehet a kiváltó ok. Ismerik a környezeti behatások, stressz hatásait is, valamint azzal is tisztába vannak, hogy a kor előrehaladtával bizonyos betegségek előjöhetnek/előjönnek. Azt is tudják, hogy a rozacea nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető, rövidebb, jó esetben hosszabb időre. Tudják, hogy a fejük fölött lóg Damoklész kardja. Tudják bármikor előjöhetnek a tüneteik mivel nagyon érzékeny a bőrük és nagyon hosszú a listája annak, amit nem tolerál. Éppen ezért van, aki igyekszik természetes módon élni, a legkevesebb irritációnak kitenni a bőrét.

Elárulók egy nagyon érdekes dolgot!

A fóromra látogatók nem balgák, csak rozaceásak. Mirvasoval meg azért kenik magukat, mert az orvos felírja (vényköteles)

Igen el kell menni más orvoshoz, ha úgy érezzük, akinél jártunk nem tudott segíteni nekünk. (Szerintem bármely orvostól elvárható, hogy a beteget egészben lássa és ne csak egy dologra fokuszáljon.) Tanácsot kell kérni, akár egymástól is (rozaceas betegektől) és esetleg kipróbálni, ha úgy ítéljük meg, hogy számunkra is jó lehet. ( Én pld. sok mindent tudtam hasznosítani)


Több oka is lehet annak, hogy a beteg telefonálás után nem megy el vizitre. Valóban lehet az is ok, hogy spórolni szeretne. Nem tudom.


A szövegértés sajnos tanult emberek problémája is lehet. Abban remélem egyet értünk, hogy a bőrgyógyászat nem egyenlő a bőrgyógyásszal.

1572. akác56 (válaszként erre: 1570. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 18. 22:02

Köszi, hogy összefoglaltad, leírtad ezt a titokzatos betegséget!

Régi rozáceás vagyok, sokféle th.-t kipróbáltam - használtak is ideig-óráig - de nem gyógyult meg. Időről időre előjön - tűröm, elviselem, de már nem használok semmit! Nincs értelme!

1571. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1568. - Csibcsub)
2016. ápr. 18. 20:10

Köszi Csibcsub a figyelmeztetést, igen, sajnos észrevettem már, hogy érzékenyebb a napra, meg a doki ezt legalább mondta is.

Ma nem bírtam megvárni míg meghűl a vacsi, persze meg is lett az eredmény...


Köszi Pittypang a tippet! A diófa levél teát csak belsőleg alkalmaztam eddig, de akkor kipróbálom kamillával külsőleg.


Én a Finaceat még nem próbáltam. Jobb, mint a Rozex?


Kitartást mindenkinek!

2016. ápr. 18. 20:06

Én inkább úgy mondanám, a fórum izgalmas…Aki idetéved, azt látja, hogy egy csomó rozáceás páciens vagy inkább rozáceásnak gondolt páciens kézbeveszi az életét és nelkilát megoldani a problémát. A gyermekcipőben sétafikáló orvosok meg rácsodálkoznak, hogy mennyi mindent is tanulhatnak még. Ez a “természetes módon” dobogós helyezést érdemel. A legnagyobb baromságot ma olvastam a Blikk-ben, számsorokat írnak az emberek magukra a betegségük gyógyítására. Ezt tényleg nehéz űberelni…


... 30 perc kellene a probléma átbeszélésére. Az a gond, hogy nem lehet ezt a problámát semennyi idő alatt sem megoldani, mert az orvos és a beteg a tapasztalatom szerint keményen elbeszél egymás mellett és nem értik a másikat. Az orvos belefásul és feladja. A páciens is és a fórumokon keres igazat.

A páciens szemszögéből, van egy betegség, mely előtte nem volt, csak szép lassan kialakult. Tehát ennek van egy oka. Igen van. Az orvos tudja, hogy senki sem élheti le tök egészségesen az életét, a genetika, az öröklődés egy bizonyos korban beindul. Gyermekkorban az ekcéma, felnőttkorban a rozácea, idősebb korban pedig bizonyos tüdőbetegségek. Rengeteg példa van erre, ami csak egyszer “magától” beindul. Úgy hogy előtte semmi jele sem volt. És erre jön a környezeti behatás, mellyel késleltehetjük vagy sietetthetjük a betegségek kifejlődését. Mindenki tudja, akinek visszeres a lába, ha álló munkát végez, fogorvos vagy fodrász, az nagyon sokat ronthat az állapoton.


Tehát visszatérve, a beteg egyszer csak évek alatt rozáceás lesz, és ennek kell, hogy legyen egy oka, például góc a szervezetben, életmód, gyulladás, rossz táplálkozás, daganat, meg megrugta a ló… De kell ok, ez a lényeg! Aztán olvas a fórumon, ez is meggyógyult, meg az is, ezt meg ezt használta. Az orvos tömte gyógyszerrel (méreggel), ő meg ivott egy kis diófalevel teát és lám csoda történt, meggyógyult a rozácea. És el is tűnt évekre. Tehát a rozácea gyógyítható, kinek ezzel, kinek azzal, csak keresni kell.


Hozzám minden héten jön “rozáceás”, aki seborrhoeás, aki perioralis dermatitis-es, aki kontakt allargiás, aki demodex fertőzésben szenved, aki refluxos, aki agyon sportolja magát, aki konglobált aknés, aki a fogamzásgátlót abbahagyta, stb. Ők meggyógyulnak, meggyógyulhatnak, de a rozáceás nem. Csak tünetmentessé tehetőek. És ez nagy különbség. De a fórumon rozáceásként osztják az észt!


Tehát az orvos mit mond? Miért beszélünk el egymás mellett? Mi azt mondjuk,a rozácea egyfajta érbetegség, hogy érthetőbben fogalmazzak “arcvisszér”, mely értágulatok folyamatosan kijönnek és a lelassult keringés miatt tüneteket (értágulat, pír, csomók, gennyes csomók, bőrszázazság, hiperérzékenység, irritáció, szemszárazság, meg még egy csomó dolog). Ezzel bármit teszünk, az ront. A bármi a szél, a hideg-meleg váltakozása, az alkohol, a dohányzás, a fluor, a fűszerek, az illóolajok, a keleti ételek, a szabadtéri sport, a székrekedés, a kozmetikai kezelés, a masszázs, a stressz, a huzat, a légkondi, az egzotikus gyümölcsök, a magvak, a teljes kiörlésű kenyér, a méz, a gyömbér, a majonéz, a mustár, meg minden.


Az orvos ott ül és hallgatja a pácienst, aki azt kérdezi: doktor úr, nagy a fülem, meg mintha most is nőne fokozatosan. Fiatalabb koromban nem volt ekkora, mi az oka. Az orvos meg, az öröklődés és az, hogy mindenbe beledugja. Hagyja úgy, ne baszkurálja és akkor szépen megnyugszik. De a páciens baszkurálja. Bekeni például Mirvaso-val. Jó drága, meg amerikából jött, meg a fórumok is jókat írtak róla külföldön.


Szóval azért veszélyes ez a fórum, mert hamis megoldást kecsegtet azoknak, akik idetévednek és azt a lila ködös érzetet keltik, hogy a tanulatlan (gyermekcipő) orvosok helyett van más megoldás is, csak kézbe kell venni az ügyet.


El kell menni olyan orvoshoz, többhöz is, akik ezzel foglalkoznak. Tanácsot kérni, egyedi tanácsot, mert ami jó nekem, az a másiknak nem biztos, hogy használ. Figyelni, gyógyult páciensek képeit nézegetni. Felhív a rozáceás és kérdez, mondom neki, nem akarom a telefonszámláját gyarapítani, órákon tudnék beszélni, olvassa el a honlapomat. Teljesen lebutítva sok érdekes dolgot talál. Mondja, már olvasta, mindent tud, aztán megkérdi 15 perc múlva, hogy akkor most mi okozza arozáceát? Nem jön el egy vizitre, spóról, és nemcsak az idővel.


Mi orvosok is gyarló emberként ugyanúgy kivesézzük a pácienseket. Szerintünk az átlag magyar egészségügyi alapismeretei nem gyermekcipőben járnak, hanem jóval alatt vannak.


Kolbi

1569. Frida3 (válaszként erre: 1563. - Csibcsub)
2016. ápr. 18. 18:19

Szia!

Vissza néztem az írásodra. Igazad van, nem kell mindent 100* leírni, ha nem változik semmi.Csak azért kérdeztem, mert azt gondoltam van valami új tapasztalat, amit esetleg én is kipróbálhatnék. Ha lesz valami remélem megosztod.


Válaszolva kérdésedre, igen még használom a Finaceat.Nekem ez a krém vált be a legjobban.

1568. Csibcsub (válaszként erre: 1564. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 18. 11:37
Szia! Ezt elfelejtettem tegnap leírni. Nem tudom említette-e az orvosod, hogy az IPL kezelés után fényérzékenyebb egy ideig a bőr. Ezért ezt az alkalmazást a késő őszi, illetve téli hónapokban végzik. Minden esetre kerüld mostanában a napot!
1567. Pittypang22 (válaszként erre: 1554. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 18. 08:25

Túl buzgó voltam! :-)


Most olvasom, hogy ismered és alkalmazod is a diófalevél teát.

1566. Pittypang22 (válaszként erre: 1559. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 18. 08:08

Szia!


Ha már kamilla tea, próbáld ki, hogy a kamilla virágba keversz diófa levelet is. (Patikában kapható). Én fele-fele arányban szoktam és esténként azzal borogatom, másnapra szépen leviszi a gyulladást. :-)

1565. Csibcsub (válaszként erre: 1564. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 17. 23:05

Szia PeTrAAA30!

Egyetértek veled, érdemes szerintem is fenn tartani ezt a fórumot. Tényleg hasznos infókat tartalmaz és ezenkívül egy olyan pluszt is add, amit mástól nem kaphatunk meg, csak egymástól. Tapasztalat megosztást és megértést. Igen, mindannyian tudjuk, mivel jár ez a betegség. Nekem sokat segített eddig a fórum.

Az orvosok általában különféle terápiát javasolnak, nincs egység közöttük és egymás módszereivel sem értenek egyet. A bőrgyógyászat is sajnos még gyerekcipőbe jár. Új termékek jelennek meg, amik nagy várakozás után nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket.

Szerintem nagyon jó, hogy kutakodsz. Én is olvasgatok ebben a témában, s amiről úgy gondolom, hogy számomra megfelelő, hasznosítom. Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mit visel el bőre, mire hogy reagál.

1564. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1560. - Csibcsub)
2016. ápr. 17. 15:57

Szia Csibcsub!


Köszönöm a válaszodat! Nekem is sajnos érzékenyebb lett a napra, főleg a borzadvány Mirvaso után, amit a legnagyobb becsapásnak tartok...de hagyjuk.


Én is hiszek a természetes gyógymódokban. Sajnos dermatitissel is küzdök a fejbőrömön és egyik csodasampon sem segített elviselni, sőt hullott a hajam is. Szóval kézbe vettem a dolgokat és kikisérleteztem magamnak egy ,,sampont" csak természetes anyagokból, olajokból, amitől végre elviselhető lett a dolog, megerősödött a hajam is és szebb lett sokkal! :)


Szerintem tartsuk fenn ezt a fórumot, mert máshol nem láttam ilyen hasznos infókat a rozaceával kapcsolatban. Nézzen be mindenki legalább heti 1x, akinek ez fontos.


Most elszántan elkezdtem a kutatást. Ezt a külföldi rozaceás blogot kezdtem olvasgatni.

Akit érdekel: [link]


Ha találok valami használhatót, akkor megosztom veletek, ti is tegyetek így!

Jó pihit és élvezzétek a szép napsütést!


P.

1563. Csibcsub
2016. ápr. 16. 21:48
Bocs Frida3, a 1519-ben írtam :). még mindig használod a Finaceat?
1562. Csibcsub (válaszként erre: 1561. - Frida3)
2016. ápr. 16. 21:43
Szia Frida3! Szerintem ezt már a 1515 kifejtettem. :) most sem tudok mást nagyon hozzátenni. Úgy gondolom, hogy nem szabad a bőrünket irritálni. A lehető legkiméletesebb módon kell kezelni, kinek-kinek a börétől függően.
1561. Frida3 (válaszként erre: 1560. - Csibcsub)
2016. ápr. 16. 21:29

Szia Csibcsub!

Mit értesz a természetes gyógymódok alatt?

1560. Csibcsub (válaszként erre: 1554. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 16. 21:11

Szia PeTrAAA30!

Örülök, hogy javul a bőröd állapota. Én is hiszek a természetes gyógymódokban. Most egy kicsit előre félek, mert eddig úgy vettem észre, hogy a napfényre nagyon érzékeny a bőröm.

1559. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1558. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 16. 14:28

Köszönjük és teljes mértékben egyetértek. Én csak kutatást végzek és feltárom mások véleményét a témában, mivel kb. 2 éve jelent meg a betegség, ezért nekem sok minden újdonság.


Érdekes, mert a következő kérdésem az lett volna, hogy mit gondolsz Dr. Kádár Lászlóról, mivel a google ,,őt" dobta ki a rosaceae-s orvosok közül és elég profi az új honlapja. ;)


Csütörtökön lettem túl az 5. IPL-en. Nem hiszem, hogy visszamegyek a Mátyásföld klinikára az említett doktor úrhoz. Nem rossz szakember, de valahogy a rámfordított 15 percet kevésnek találtam. A kellő tájékoztatást a betegségről, ami legalább egy 30 perces beszélgetés lenne a szokásaimról, pedig egyáltalán nem kaptam meg soha, talán mert tömegével ülnek nála a páciensek, nyilván sietni kell... Ár-érték arányban viszont nem rossz, ami sok embernek fontos lehet.


Nekem eddig a langyos kamillateás borogatás válik be a legjobban, ha belobban az arcom, 20 perc pihivel egybekötve szépen leviszi a gyulladást.


Béke! :)

2016. ápr. 15. 23:20

Hadd írjak egy érdekeset!


Bizonyára hallott már a “brit tudósok” című vélemény formáló kutatásairól. Ezeknek sajnos mi, orvosok is sokszor bedőlünk. Aztán, ha elmegyünk egy előadásra, akkor kiderül, hogy ezeket a “világraszóló” megállapításokat néhány eset tanulmányozásából szűrték le és a szakma igazából megmosolyogva fogadja ezeket. Miért? Egyszerűen csak a gyakorlat hiánya adja ezt. Egy magyar bőrgyógyász állami rendelőben napi 60-100 pácienst viszgál meg. Ha rossz, ha jó orvos, több évtized alatt csak kell már a nagy számok alapján is egyfajta gyakorlatra szert tennie. Olyan nincsen, hogy valaki folyamatosan tévedne, ennek gyorsan híre menne. Tehát ki kell mondani, ki merem mondani, ha akarjuk, ha nem, ezt a szakmát egy idő után meg lehet tanulni. Kinek hamarabb, kinek később.


A 10 miilós Magyarországon kb. 600-700 bőrgyógyász dolgozik, míg a 60 miiliós brit területen 352 (2013). Míg itthon a bőrgyógyász mindent ellát, addig a kinti kolléga a fejlett háziorvosi rendszer miatt csak a különleges esetekkel foglalkozik. Napi 5-10 beteget lát el, és nagyon sokat műt. Én itthon meg egyáltalán nem műtök. Például. Mégis az orvosi történelem végett a tisztelt és tanult, ámde csekély tapasztalattal rendelkező brit kollégákat idézi a világ. És sok hülyeséget is bevesz.


Erre a fórumra sok rozáceás páciens látogat, akik már vaskos kivizsgálással rendelkeznek, de semmiképpen sem jutnak az ötről-hatra. Náluk a fent említett szabály nem nagyon működik. A rozácea igen szövevényes és nehezen gyógyítható betegség. Még nagy gyakorlat mellett is. Őket már nem lehet könnyen megvezetni mindenféle csodakrémmel, szappannal. Rájönnek, hogy reggel ébredés után, amikor 6-8 órát pihentek az állandó hőmérsékletű ágyban, az arcuk aránylag elfogadható. Aztán elkezdődik a napi verkli és látják, az arcuk egyre csúnyább lesz, bármit is tesznek rá. Rájönnek, a rozáceás bőr semmit sem bír el! Néha, amikor az elkeseredésük végét járják, beugranak a kísértésnek, és megveszik az aktuális csodakrémet, de gyorsan kijózanodnak, mert a gyulladás fokozódik.


Szóval kedves és tisztelt rozáceás betegek, tegyenek egy próbát. Ne higgyenek senkinek! Reszeljenek le gyömbért és áztassák be pár órára vízbe, majd mézet bele téve, igyák meg. Meglátják, kinek van igaza, a messziről jött brit tudósoknak vagy nekem.


Kolbi (Kádár László dr. bőrgyógyász szakorvos)

1557. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1556. - 8f8f3a827e)
2016. ápr. 15. 08:59

Na végre valami életjel! Szívesen meglátogatnám a Doktor urat, ha adna egy elérhetőséget. :)


Egyébként pár napja kutatásban vagyok és ezt találtam a mézről és a gyömbérről a rozacea-val kapcsolatban. Dr. Axe-tól! :)


Some of the best essential oils and supplement rosacea treatments for reducing skin inflammation include:


Turmeric

Ginger

Aloe vera gel (used topically on the skin)

Raw honey (used topically on the skin)

Essential oils: Tea tree, lavender, eucalyptus, geranium, chamomile, rose, rosemary and thyme essential oils have all been found to fight skin inflammation and help treat sensitive skin. To treat the area, simply rub three drops of oil on three times daily mixed with 1/2 teaspoon of coconut oil. Always combine these with a carrier oil (including coconut or jojoba oil) and apply to the affected area no more than twice daily. Perform a skin patch test first and then start gradually to test results, making sure you don’t experience an allergic reaction.

Forrás:( [link]


Érdekes, ebben a cikkben említik a mézt és a gyömbért, mint gyulladáscsökkentő étel.


Remélem Kolbi segítesz! :)

1556. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1555. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 14. 22:21

Nagyon hasznos volt, várom szeretettel a lenti szerektől jól belobbant rozáceás pácienseket.


Ha még rosszabbat akartok, ajánlani tudom a gyömbért és mézet is. Garantált a fellobbanás!


Remélem, sokaknak segítek.


Kolbi

1555. PeTrAAA30
2016. ápr. 14. 10:56

Sziasztok!


Nagy a csönd...kivel mi a helyzet?

Kicsit zaklattam a Manna Szappanos brigádot, hogy kellene egy speciális Rozacea elleni terméket csinálni, de csak a meglévő termékekből ajánlottak megoldást a problémára:


A rosaceás bőrnek, mint azt bizonyára

Te is tudod, három fázisa ismert:

Az első fázisban a bőr kipirosodik, de ez egy idő múlva megszűnik. Ebben a fázisban ajánljuk az

Extra szűz olívaolajos szappant és az Organikus ghánai shea vajat.


A második fázisban jellegzetes vörös,pattanásra

emlékeztető elváltozások is megjelennek.

Ebben a fázisban az Extra szűz olívaolajos szappant és az Organikus ghánai shea vajat levendulával ajánljuk.


A harmadik fázisban az arc közepén nagyobb kiterjedésű csomók, vörös göbök és bőrmegvastagodások jelennek meg. Ebben az esetben használhatod a Problémamentes bőr csomagot, kiegészítve az Organikus ghánai shea vajjal levendulával és teafával.


Mindegyik fázisban a szappanok és a vajak együttes használata ajánlott.


Remélem valakinek hasznos volt az infó!

P.

1554. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1541. - Csibcsub)
2016. márc. 24. 17:17

Szia Csibcsub!


Köszi az érdeklődést! Szorgalmasan telt a március is. Voltam gasztroenterológusnál, itt csináltattam hasi ultra hangot, nem találtak semmit, plusz allergia tesztet -főleg a tej érdekelt-, de szerencsére semmire sem vagyok allergiás.

A 3. IPL-en vagyok túl, göbök nincsenek, csökkentettem a rozex használatát, heti 3-ra. Néha piros csak az arcom. Minden javult, lehet a jó idő is közrejászik.

Természetes gyógymódokat keresek. Diófalevél teát iszom napi 1 csészével és próbálok többet mozogni, kirándulni és meditálni.

Kovaföldet próbálta már valaki?


Üdv,

P.

1553. Orsy27 (válaszként erre: 1551. - Csibcsub)
2016. márc. 23. 23:43
Köszi! Az IPL? Hát nem lesz a kedvenc szabadidős tevékenységeim egyike, az biztos! :D Simán túlélhető volt az 1., a többi durvább lesz állítólag...Ahol gyulladtabb a bőr, ott rosszabb volt, fájt, de kibírtam simán. A dokim írt fel krémet, ha begyulladna a bőröm esetleg, de szerencsére semmi baja. Maradjunk annyiban, hogy próbálok nem belegondolni a következő alkalmakba! :))
1552. Csibcsub (válaszként erre: 1547. - Reményhal)
2016. márc. 23. 10:37

A Demodex arachnoid mindenki bőrén megtalálható, de a rozáceás betegek bőrén nagyobb számban

fordul elő. Ráadásul rozáceában a bőr túlérzékeny ezekre, a vérpangás miatt is.

1551. Csibcsub (válaszként erre: 1543. - Orsy27)
2016. márc. 23. 10:30
Nagyon örülök, hogy szépen javul az állapotod. :) Milyen volt az IPL?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook