Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
1610. egri maja
2016. máj. 16. 18:15

Most nèztem a Youtube-on egy 1.30perces kis videot a rosacea kezeléséről,azonnali eredmènnyel.A kezelés neve èrdekelne,illetve hol vègeznek ilyet ès mennyièrt.

Màr ìrtam egyszer erről,angliàban csinàljàk!:)

Ha tud bàrki bàrmilyen infòval szolgàlni,előre is köszönöm!:)

Szèp napot Mindenkinek!:)

1609. Mariann 82 (válaszként erre: 1608. - PeTrAAA30)
2016. máj. 13. 15:37

Szia!

Dr. Stehlich Gábor a bördokim, szerettem volna ha tavasszal megcsinálja az ipl kezelést de sajnos csak ősszel vállalja, vagyis most is megcsinálná de akkor egy percre sem tudnék kimenni a napra amit meg én nem tudok vállalni.


4hete rozexet használok reggel, majd estére soolantra krémet, még semmi változás. Gyógyszertári mosakodókrémmel tisztítom az arcomat és az eucerin Anti-rose nevű krémet is használom. Sminket, alapozót, korrektort nem használok.


Az utóbbi időben nap mint nap szenvedek a pirosságtól, sokan megbámulnak, rosszul esik, olyan mintha melegem lenne pedig nem, csak az arcom ég, lángol....nagyon nehezen tudok együtt élni ezzel a betegséggel.


Kolbi hozzászólásaiból sokat tanultam, a mosakodást én is rosszul végeztem eddig.☹😳


Üdv. Mariann

1608. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1605. - Mariann 82)
2016. máj. 13. 10:10

Kedves Mariann!


Az IPL valamennyire fiatalít, szerintem érdemes kipróbálni. Botoxról nem tudok információt.

Egyszer hyaluronsavas szemkörnyékápolót használtam és totál bepirosodtam tőle, úgyhogy a kukában landolt. :)


Engem is érdekelne Kolbi véleménye a Rozaceás bőr arcfiatalítási módszereiről.


P.

1607. Mariann 82 (válaszként erre: 1606. - Csibcsub)
2016. máj. 12. 20:28
Köszönöm a válaszod! 😊
1606. Csibcsub (válaszként erre: 1605. - Mariann 82)
2016. máj. 12. 16:26
Szia! Szerintem Okoskolbász tud erre számításba veendő tanácsot adni. Érdemes lenne felkeresned az Arcfiatalítás, arcplasztika fórumot is.
2016. máj. 12. 08:48
Rosaceaban szenvedek sajnos, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek botoxolni lehet az arc ezen területét? Van valami köze hozzá?
1604. Frida3 (válaszként erre: 1602. - Egri maja)
2016. máj. 9. 10:43
Nem kenegetem, mosdok vele. Teafaolajat tartalmazó szappant használok.
1603. Csibcsub (válaszként erre: 1600. - Egri maja)
2016. máj. 9. 10:08
Szia! Én is orvostól kaptam tanácsot a teafás szappannal kapcsolatban. Nekem bevált.A teafaolaj elpusztítja a mikroorganizmusokat, baktériumokat.
1602. egri maja (válaszként erre: 1601. - Frida3)
2016. máj. 9. 00:54

Kenegesd amivel akarod!;)

Meg kötözködj akivel akarsz....szèp napot!:)

1601. Frida3 (válaszként erre: 1600. - Egri maja)
2016. máj. 9. 00:06
Akkor egyenesen butaságot tanácsolt az orvosom.Milyen jó, hogy te elárulod mi jó rá.
1600. egri maja (válaszként erre: 1555. - PeTrAAA30)
2016. máj. 7. 18:28

Sajnos a Manna szappan nem a legjobb minősèg....teafaolajos dolgokat hasznàlni rosaceàra meg egyenesen butasàg....ichtyol az ami jòt tesz neki.Ha vki tud egy jò kozmetikust akkor kèrjen tőle panthenol ès ichtyolos pakolàst a bőrère,mert az valò rà!:)Szèp napot!:)

Üdv:Maja

1599. Reményhal (válaszként erre: 1598. - P.Titi)
2016. ápr. 23. 14:29

Szia Titi!


Én Demodex-et írtok egy bőrgyógyász segítségével, elég összetett. A Soolantra-t is használom, arra való. A bolhacsípéses tünet szerintem elég jellegzetes, nekem is azzal kezdődött.Annyira tuti tipp nincs, ami mindenkire igaz. Orvos segítsége kell mindenképp. Szerintem csináld végig, amit az orvosod kiírt, aztán kb 1-2 hónap múlva menj vissza hozzá!Türelmesnek kell lenni! Én is kétségbe voltam esve az elején.Nyugi lesz eredmény! :)

Reményhal

1598. P.Titi (válaszként erre: 1597. - Reményhal)
2016. ápr. 23. 11:22

Szia Reményhal!


Köszi a biztatást. :)


Te most milyen krémet használsz,hogy tiszta az arcod?


Titi

1597. Reményhal (válaszként erre: 1596. - P.Titi)
2016. ápr. 22. 16:31

Szia Titi!


A Soolantra használati utasításon azt írja, h 1 hónap múlva kezd javulni. Szóval ha neked máris látszik, az szuper.Viszont az rémlik azt írja, h ha nem használ szólni kell az orvosnak, de akkor is kell használni 3 hónapig és ha használ akkor meg 4-ig, tovább meg nem lehet használni.Úgy emlékszem ez van a használati útmutatáson. Szerintem is használd min 3 hónapig. Nekem nagyon furcsa volt, mert elég gyorsan kb 2-3 hét alatt elterjedt a másik arcfelemen is, utána az orromra, államra és a homlokomra.De van akinek mindig csak az egyik arcfelén marad... Majd írd meg, hogy mennyire tartós a gyógyulás! Egy kalappal! :)

Reményhal - meg utoljára :)

1596. P.Titi (válaszként erre: 1594. - Reményhal)
2016. ápr. 22. 09:29

Az orrom nagyon régóta piros lett ,ha fűszereset ettem,meleget ittam,futás után stb,már 25évesen is.

Vagy télen a hidegből ,ha meleg helyiségbe mentem,órákig úgy néztem ki,mint egy bohóc.

Most 35 vagyok.

A piros pöttyök és az alatta lévő vörösségig nem foglalkoztam vele...

De örülök,hogy a pirosság kezd halvànyulni.:)

1595. P.Titi (válaszként erre: 1594. - Reményhal)
2016. ápr. 22. 09:11

Még csak egy hete kenem a Soolantrával,a Finaceát eddig kétszer kentem rá,szóval még nincs látványos javulás.A pirosság a kis piros pöttyök alatt viszont halványul.Ezek a piros pöttyök az arcom közepén egy fürtben helyezkednek el,kb 10 db van belőlük :) és csak alattuk volt piros a bőröm,máshol nem.Az arcom többi része teljesen sima,sosem pirul ki,semmi nincs rajta,a homlokomon sem,államon sem.Az orrom piros lesz,ha pl forrón iszom a teát,de mióta nagyon odafigyelek,azóta egyszer sem volt piros.


Te meddig voltál ilyen "felemás"?


A bőrgyógyász azt mondta 2 hónapig legalább kenjem a Soolantrát.De inkább 3.

1594. Reményhal (válaszként erre: 1593. - P.Titi)
2016. ápr. 22. 08:34

Szia Titi!


Picit nekem is viszketett. kb 1 hónapja tiszta az arcom, és egyre ritkábban pirulok ki az is nagyon minimális.Ezek szerint neked is elmúltak a tüneteid.Te ki szoktál pirulni? Vagy eddig sem pirosodtál?Én még nem merem elhinni.Mindenesetre tovább kezelem, nem hagyom abba.Szerencséd van, hogy nincs értágulatod, nekem az 1 hónapos diagnózis kutatás alatt az is kialakult, bár picik.


Reményhal

1593. P.Titi (válaszként erre: 1592. - Reményhal)
2016. ápr. 22. 07:09

Szia Reményhal!


Bízom benne,hogy jó krémek.:)

Picit viszket is az arcom.Neked is viszketett?

A krémek előtt is,tehát nem attól.


Remélem tünetmentes lehetek sokáig majd!


Neked mióta tiszta a bőröd?

1592. Reményhal (válaszként erre: 1591. - P.Titi)
2016. ápr. 21. 19:44

Szia Titi!


Nekem ugyanígy kezdődött, majd átterjedt az arcom másik oldalára is.Szerintem mindkét krém nagyon jó, amit írtak neked.

Reményhal

1591. P.Titi
2016. ápr. 21. 17:31

Nem hiszem ,hogy bárkinek is meg kéne indokolnom,miért regisztráltam.De elmondom.Azért,mert nekem is jól jött a fórum és igenis pont Okoskolbász tanácsai.Ha valaki új idetéved és elolvassa a hozzászólásomat,regisztráljon,szedje ki Kolbi összes hozzászólását és rengeteget megtud erről a betegségről egy olyan személytől,akinek ez a szakterülete.A stílusa egyébként huszadrangú lenne nekem,de kifejezetten tetszett.Az ő hozzászólásai miatt nem kenem az arcomat 50 faktoros napvédővel pl,tehát egy baromsággal már kevesebbet követek el.


Tavaly novemberben kezdődött a problémám (igen az arcom jobb oldalán).Piros bolhacsípés-szerű csomók lettek,alattuk a bőröm is piros.

Hajszálértágulatok egyelőre nincsenek sehol.


Először tb alapon mentem bőrgyógyászhoz,aki Nizorált és Alkcémát írt fel,azt javasolta,két hétig kenegessem.Ő azt mondta ez egy fertőzés rosacea jellegű tünetekkel.

Szépen halványult,de miután abbahagytam a kezelést,kezdődött minden elölről.Egyre több piros kis csomó lett az arcom jobb oldalán és egyre pirosabb alatta a bőröm...


Elmentem egy magánrendelésre egy hete,ő Soolantrat írt fel és Finacea gélt.


Én itt tartok most.

1590. zsuzsmota
2016. ápr. 21. 14:44

Képzeljétek el, ha nem lenne Kolbi ezen a fórumon. Csak ennyi.


Ő az aki életben tart minket, akármilyen a stílusa.


Én baromi jót szórakozom rajta, direkt várom a hosszabb lélegzetű megszólalásait. Kár, hogy csak ritkán bírjuk szóra. Általában nagy baromságot kell írni ahhoz, hogy tollat ragadjon magától.

...és meg ne sértődjetek!


zs.

1589. Csibcsub (válaszként erre: 1571. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 21. 11:11

Szia PeTrAAA30!

Nekem eddig ez a krém vált be a legjobban.

1588. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1586. - P.Titi)
2016. ápr. 21. 09:42

Szerintem én senkit nem kritizáltam ezen a fórumon és nem is ez a célom.

Szerintem mind1, hogy egy orvos vagy egy ,,halandó" :) ajánl ,,csodakrémet", diétát, vagy bármit ami ezt a betegséget mérsékeli, vagy tünetmentessé teszi, valamint szívesen meghallgatom más gondját, baját, sikerstoryját stb, mert hasonló cipőben járunk és tudom milyen érzés.

Az egy másik dolgog, hogy én hiszek a teljes gyógyulásban is, ezzel valaki egyetért, valaki nem.

Napi 1 órát legalább töltök a rosaceagroup.org olvasásával, ahol már most sok értékes infót találtam, amit nyílván addig nem osztok meg, amíg ki nem próbáltam és nekem használna. Attól még, hogy nekem használ, nem biztos, hogy másnak is használ!

Nem esem kétségbe, kísérletezem magamon és meg is van a következő dolog, amit itthon nem nagyon ismernek és ki fogom próbálni.


Lényeg, hogy én nem szeretnék így élni, hogy mindenféle krémekkel az arcomon üljek a sötétben répát rágcsálva. :) (ez most csak túlzás volt!)


Béke!

P.

1587. P.Titi (válaszként erre: 1582. - 3f30a177b2)
2016. ápr. 21. 08:38
Igazán megtisztelő,hogy miattam regisztáltál tegnap!!Már megérte nekem is... :D
1586. P.Titi (válaszként erre: 1582. - 3f30a177b2)
2016. ápr. 21. 07:30

A te stílusod semmivel nem jobb az általad kritizált Okoskolbászénál.

Csak azért b.ssza a csőrötöket,hogy 4 hónap után merészeltem véleményt megfogalmazni,mert nem értek veletek egyet(Rosszcsont és Petra).Végigolvastam ,sok hasznos információhoz jutottam,miközben szórakoztatónak is találtam.Ennyi.

Neked nem tetszik,az a te dolgod.;)

1585. zefex
2016. ápr. 21. 05:42
Mindenkinek megvan a saját egyéni stílusa. Lehet valaki kedves, más lekezelő. A kérdés inkább az, hogy kapsz-e olyan információt, amit hasznosíthatsz, vagy sem?
2016. ápr. 20. 21:56

Sziasztok!

Engem nem érdekel, hogy egy orvos kedves vagy nem kedves.Majd a lelkivilágomat ápolja más: a párom, a barátaim vagy a pszichológus. A lényeg, hogy segítsen!Mindig meg volt a véleményem azokról az emberekről, akik mesélték, hogy XY orvoshoz járnak, mert olyan kedves.Ha belegondoltok, akkor ez nem fontos.Hiába kedves valaki, ha nem ért a szakmájához. Vitázni lehet, a vélemények különbözhetnek.Én sem értek vele mindenben egyet.Gyógyulok úgy, ahogy én gondolom ( demodex-et írtok és szép tiszta az arcom már egy ideje), de azt levettem, hogy ha lézerre lesz szükségem, hozzá megyek majd,ha elvállal. :)

1583. P.Titi (válaszként erre: 1582. - 3f30a177b2)
2016. ápr. 20. 19:23
:)
1582. 3f30a177b2 (válaszként erre: 1579. - P.Titi)
2016. ápr. 20. 18:56

4 hónapja olvasom a fórumot. Okoskolbász összes hozzászólását elolvastam. Én is rosaceas vagyok(az arcom másik fele csak, mert az egyek fele nem )...és nekem nem tetszik Okoskolbász stilusa.


Nem tetszik, hogy lekezelően bánik másokkal.


Beírod a keresőbe, hogy "rosacea" és máris feljön a lehetőségek sora, ahol olvashatsz erről a betegségről. ( Akár az ő honlapjára is rátalálsz.) Még jó, hogy hozzáértő, ha egyszer orvos.


De most tényleg miért is regisztráltál, 4 hónap után pont most?


Üdv.

roszcsont, aki Rosszcsont

1581. P.Titi (válaszként erre: 1580. - PeTrAAA30)
2016. ápr. 20. 16:59
4 hónapja olvasom a fórumot
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook