Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1640. Reményhal (válaszként erre: 1636. - SSszonja)
2016. jún. 10. 08:31

Szia Sszonja!


Nekem pont ilyen tüneteim voltak. Mintha egy sav marta volna az arcomat.Nekem pluszban még aknés, göbös is volt.Én demodex-et írtottam, először fokozódott, utána elmúltak a tünetek.Nem örülök előre, majd meglátjuk mi lesz.

Reményhal

1639. SSszonja (válaszként erre: 1638. - Mogyorokrem1117)
2016. jún. 9. 13:20

Egyet csinaltam csak mert pontvl jott a nyár és mar nem vállalt tobbet az orvos.

Az aszpirin jót tesz.Ma rendben vagyok.Nem ég a szemem csak néha az orcaim de az elviselheto meg valahogy kontrollalható. Lehetséges hogy az aspirin elnyomja a kis idegvégződéseket az arcban es ezaltal javul a helyzet?szerintetek lehet kapcsolat?mindenesetre ma sokkal optimistább vagyokk.

Nekem meg az orromban belul is szokott egni vegig a nyálkahártya tenyleg pont mint egy lázas állapot olyan.

1638. mogyorokrem1117 (válaszként erre: 1636. - SSszonja)
2016. jún. 9. 09:51
Csak egy ipl kezelest csinaltal vagy egy kezelésorozatot?
1637. SSszonja
2016. jún. 9. 07:28

Itt van egy vélemény az aspirinrol:

irishgenes wrote:

"Journal of Drugs in Dermatology, May-June, 2004 by Joseph B. Bikowski, Mitchel P. Goldman


Another possible new oral therapy for the management of rosacea is prophylactic use of baby aspirin. Migraine headaches are reported 2 to 3 times more frequently in rosacea patients, perhaps due to the vascular instability associated with both conditions. Some neurologists recommend use of baby aspirin (81 mg enteric coated) as prophylaxis against migraine headaches. In Dr. Bikowski's personal experience over a 2-year period among approximately 100 patients who took 1 baby aspirin nightly, the majority reported a subjectively significant decrease in flushing and subsequent erythema after 1 to 3 months of treatment. However, to date there have been no controlled trials validating use of aspirin in rosacea."

1636. SSszonja
2016. jún. 9. 07:24

Pontosan nem tudom de kb egy éve nem volt vele bajom.Tavaly majus környékén csináltattam egy IPL kezelést onnantól lett jobb.lehet hogy mostanáig tartott a hatás nem tudom.

Nekem nincs pattanás "csak"annyi hogy elkezd feszulni égni szurkalni a bőröm foleg a homloknal es a szememben.szinte izzanak a kis vererek a szememben olyan mintha lázas lennek.aztan erre ha jon egy kis meleg pl megreked a levegő egy meleg szobában akkor belobban.

Elpirulni kipirulni máskor is szoktam de ez mas mert itt van egy a szúró égő érzés is.Olyan érzés mint mikor leeg az ember bőre pont azok az érzések jönnek.

Vhogy kötődik a stresszhez ez tuti mert most volt par stresszes napom es ezutan kezdődött.itthon reggel amugy semmi bajom csak amikor elindulok dolgozni.

Bar tegnap este itthon is ereztem a szememet.bevettem aspirint es enyhítette ugyhogy ma aspirin tesztelés lesz..

En abban bizok hogy ahogy jott lecseng majd.

Jo lenne olvasni hogy nálad es masoknal hogyan van ez,mi váltja ki?


Es azert meg mindig azt mondom nyugalom nem rákbetegsegunk van ugyhogy örüljünk hogy csak ez.tudom tudom...

1635. Reményhal (válaszként erre: 1634. - SSszonja)
2016. jún. 8. 13:11

Szia Szonja!


És mennyi ideig voltál tünetmentes? Most nekem sincs tünetem, ezért érdeklődök. Akkor ne örüljek?

Reményhal

1634. SSszonja
2016. jún. 8. 13:00

Nemrég irtam be hogy nálam minden ok megszűnt egy jó ideje az égés.Erre most ismet itt van.nekem inkabb délelőtt jon elő du ra lenyugszik.

Most gondolkodom hogy megint csinaltatok egy IPL t.Ezek szerint az enyem sokaig remissszioba ment át nem elmúlt.

1633. chia (válaszként erre: 1632. - PeTrAAA30)
2016. jún. 3. 21:07

Köszönöm, és igen, azt hiszem teljesen igazad van!

Lecseréltem biodermára az arclemosómat, ez úgy tűnik jó, meg a gyógyszertári hidratáló is. Ennyit változtattam, és használom a bőrgyógyász által felírt krémet.

Azért az "elég súlyos tünetek"-től kicsit megijedtem. Egyébként nem is értem. Semmi előjele nem volt, de persze gondolom, ilyet már sokszor hallottatok..

Még egyszer köszi :)

1632. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1631. - Chia)
2016. jún. 3. 08:48

Kozmetikus nem nyúlhat a rozaceas bőrhöz, így nem igazán hallgatnék rá. Shea vajat próbáltam, kipirosodtam tőle, de mindenkinek más használ.


Mivel friss rozaceas vagy és elmondásod szerint elég súlyos tünetekkel, én a helyedben nem most kezdeném el próbálgatni a különböző krémeket. Csináld végig, amit a bőrgyógyász javasolt és ha 1-2 hónapon belül semmi változást nem tapasztalsz, akkor menj el egy másikhoz.


Találsz a fórumon javasolt bőrgyógyászokat, akiket érdemes felkeresni.


Remélem segítettem!

P.

1631. chia (válaszként erre: 1630. - PeTrAAA30)
2016. jún. 2. 12:29

Köszi :)


Mindig hallok valami újat. :)


Megvettem a gyógyszertári hidratálót, jobb érzés a bőrömnek, mint a márkás krémek, amiket kaptam a dokitól.


Kozmetikus rokon ajánlotta, hogy e vitamint vegyek és tegyem az arcomra, illetve shea vajat is kenhetek. Egyenlőre az e vitamint pici részen próbáltam kis időre, nem e pirosít, éget, nem tudom mennyire jó ötlet.

Shea vajat megvettem, de nem használtam tegnap, mert még kenem a géllel amit kaptam.

Ja, ezeket kaptam:

Dalacin antibiotikum

Davercin kence - lassan egy hete kenem, annyi változás, hogy a göbök talán kezdenek eltűnni, a pirosság maradt. (Sőt az arcom másik oldalán szerintem kezd előjönni, eddig ott nem kentem, most ott is kenem). Érdemes adni még egy hetet ennek a kencének?

Sok minden vackot nem kennék magamra, de kicsit türelmetlen is vagyok. Nagyon szeretném, ha jobb lenne. Pláne azt, hogy ne legyen rosszabb...

Jaaa... gyógyszertárban azt mondták nincs krémminta. Írtam az egyik cégnek, aki gyárt ilyen kencét, hogy hol lehet mintához jutni. Már írtak, hogy küldenek.

Tejjel egyenlőre nem próbálkozom. Cukros dolgokkal hogy állsz?

Futásról meg akkor lemondok :(

1630. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1628. - Chia)
2016. jún. 2. 11:27

Igen, szobahőmérsékletű legyen a borogatás, különben több kárt csinálsz, mint hasznot. :)

Én fogyasztok tejterméket és napi 1 kávét megengedek magamnak.

Laza sport szerintem kell, mert keringésjavító, stresszoldó, lényeg, hogy ne eröltesd meg magad! Futás helyett ellipszis tréner nekem bevált.

Kitartás!

1629. chia
2016. jún. 1. 11:39
Ja, és még valami! Pedagógus vagyok.... áprilisban volt a minősítésem. Portfólió betegség :)
1628. chia (válaszként erre: 1627. - PeTrAAA30)
2016. jún. 1. 11:32

Szia! Köszönöm neked is a választ. Este megnézem a pontos nevét a gyógyszernek és a krémnek (inkább gél), de a felsoroltak közül egyik sem.

Góckutatás folyamatban: Fogászat, hasi ultrahang, gégészet, vérvétel.

Le tudtok mondani teljesen a kávéról? Eddig jócskán ittam, mostantól kettő tejessel (ami nem is tej, most zabital) megelégszem.

Azt mondta a doktornő, hogy a fűszeresen kívül ne egyek édességet, és tejet se igyak. Tejterméket lehet, bár azt olvastam, hogy a túrón kívül semmit.

Nemrég kezdtem el újra futni. Ezek szerint az is felejtős. Jó, hogy végre rászántam magam egy jó kis futócipőre :(

A borogatást úgy csinálod, hogy teát főzöl, kihűtöd szobahőmérsékletre?

Na, van mit tanulnom...

1627. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1626. - Chia)
2016. jún. 1. 10:57

Szia!


Szia!


Sajnálom, hogy rajtad is kijött. :(

Elsősorban góckutatással kezdeném, allergia vizsgálat majd intolerancia teszt. Szolizni eszedbe se jusson, se szauna, használj fizikai fényvédőt nyáron, bioderma photoderm, vagy uriage mineral elég jók. Étkezésnél került a savas dolgokat. Alkohol, cigi, kávé felejtős.

Megterhelő fizikai dolgokat ne csinálj.

A lelki béke, stressz kerülés is ugyan olyan fontos, de az elején mindenki kétségbe van esve és totál kiakad. Folyamatos önvizsgálat, ami hosszú folyamat.


Én a Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcsöt használom, hidratálónak Cremor Aquosus-t, este a Rozexet. Rozex, Finacea vényköteles.

Ha belobban az arcom sport után, akkor kamillás/körömvirágos/diófaleveles langyos borogatás beválik, 30 percig legyen az arcodon legalább.

Miket írt fel az orvos?


Kitartás!

P.

1626. chia (válaszként erre: 1625. - Reményhal)
2016. jún. 1. 10:30

Szia!


Köszönöm szépen a választ!

Annyiban rózsás a helyzet, hogy az arcom szabály szerűen belobbant. Ég, mint a fene, pedig már csak a bőrgyogyi által ajánlott krémeket használom, szedem a gyógyszert. Kaptam gyógyszertári krémet, mert hidratáló mintákat is. Egyik sem jó szerintem. Viszont pont úgy érzem magam, mint amikor egy allergiást diagnosztizálnak és utána jól belobban a dolog. Addig míg nem tudtam, hogy ez a baj, sosem égett így az arcom. Komolyan az "ég a pofám" kifejezés semmi. A krémek, amiket írtál kaphatóak recept nélkül is? Pénteken voltam orvosnál, lehet máris újra vissza kéne menni?

Olvastam már mindenfélét, de nem vagyok túl bátor, nehogy rosszabb legyen. Még ezer kérdésem van, mert az étkezésről is olvastam (Kezdem elhagyni a tejtermékeket, édességekkel is vigyázok.).... Na, és még jó, hogy vettem szoli bérletet tavasszal, amit nem merek lejárni azóta mióta ez kijött.

Na és a fő kérdés lesz valaha sima még az arcom, vagy elkezdek Antal Imréhez hasonlítani lassan?

1625. Reményhal (válaszként erre: 1624. - Chia)
2016. jún. 1. 09:40

Kedves Chia!


Nehéz tanácsot adni, mert mindenkinek mások a tünetei. Amiket én kimazsoláztam a fórumból illetve innen-onnan, leírom. Tudom milyen rossz, mikor valaki "frissen diagnosztizált" rozaceás. Lelkileg sem egyszerű. Ami nagyon fontos, mert jön a nyár, h legyen napvédelem min 30 faktor és fizikai védelem. Úgy emlékszem Kolbi tanácsolta, h jobb a fizikai, mint a kémiai védelem. Óvatosan kezeld a bőröd, pihe-puhán, ne dörzsölgesd mosdáskor! Hosszú távú aerob mozgást se szabad végezni, csak óvatosan a mozgással. Nem nagyon bírja az arcunk a "divatos" krémeket, ez mindenkinek egyéni, hogy mit bír.Inkább kis mintacsomagot vegyél először, ne ruházz be drága rozaceas krémekre, mert azt se biztos, h bírod! A smink eltömíti a pórusokat, az meg azért nem szerencsés, tehát minél ritkábban.Ha göbös az arcod, akkor a Finacea krémet sokan szeretik, de fokozatosan kell hozzászoktatni az arcodat és lehet, h napra érzékeny, szóval csak este használd most ( illetve csekkold le a napérzékénységet a használati utasításban)!Szerintem a Rozex is jó krém, a Mirvasol viszont szteroidos, ne nagyon használd szerintem. Ezek általánosságok. Mindenki másban hisz, nem akarlak lerohanni ezekkel. Olvasgasd a fórumot és majd neked is kialakul egy elképzelés! Sok sikert és kitartást!

Reményhal

1624. chia
2016. máj. 31. 14:32
Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak. Úgy néz ki, hogy nekem is ezt a betegséget diagnosztizálták. Folyamatbn vannak a kivizsgálások. Két kencén és egy antibiotikumon vagyok túl. Semmi hatás. Sőt. Eddig csak egyik arcfelemen jött ki, most látom, hogy piroslik a másik is. Most első körben keresem a jó kozmetikumokat. Sokfélét találtam már,de nem igazodom el mit érdemes. Szeretném, ha nem lenne rosszabb az állapotom, bár így sem túl szép az arcom. Tudom, olvassak vissza, de addig is, segítsetek! Mi az amit feltételenül tegyek meg magamért? Köszönöm :)
1623. Reményhal (válaszként erre: 1622. - 8f8f3a827e)
2016. máj. 27. 20:22

Kedves Kolbi!


Köszönöm a választ! Egyenlőre úgy gondolom, hogy szeretném az IPL-t ősszel.Folyamatos pír nincs az arcomon. Max úgy fogom fel, hogy arcot fiatalítok. :)


Reményhal

1622. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1621. - Reményhal)
2016. máj. 27. 13:44

A rosaceának már fiatalabb korban is vannak előrevetítő jelei. Ilyen az erythema pudore, amikor a mellkas és arc izgalmi állapotban (felelés) rohamokban kipirul. De nyugalomban nem láthatóak az erek ilyenkor. A villanófény kezelés a látható erekre (teleangiectasia) hat, az egynemű pírra (erythema) nem nagyon. Tehát csak akkor áldoznék pénzt egy ipl kezelésre, ha már nyugalomban is látható jelei vannak a rosaceának.


Bőrfiatalításkor a páciensek az elején szintén arról számolnak be, mintha a bőrük vékonyabb, érzékenyebb lenne, de egy fél év múlva szépen lassan beindul a hám-irha határon a rostképzés és a bőr feltelődik, turgora megnő, tapintata rugalmasabbá válik.


Kolbi

2016. máj. 27. 11:57

Kedves Kolbi!


Segítenél? Az arcom úgy tűnik, h egy ideje rendben van csak néha kipirulok.IPL-en gondolkodok, de valaki azt írta, hogy IPL óta jobban pirosodik. Én pont azt hittem, hogy mivel a kitágult ereket rendbe hozza az IPL, utána kevésbé fogok kipirulni. Lehetséges, h azért érzékenyebb a bőre, mert mostanában volt a kezelés?

Köszi, ha válaszolsz!

Reményhal

1620. egri maja
2016. máj. 19. 17:23

Hàt,tapasztalat,infò engem is èrdekelne...

Egy műsorban làttam,h Angliàban egy nőnek milyen szèpen helyre tettèk ezzel a kezelèssel az arcàt.

Örülök,h màr otthon is vègeznek ilyet!:)

Szeretnèm majd kipròbàlni...de előtte jò lenne ha vki vmilyen infòval tudna szolgàlni.

Talàn a nagytudàsù,sokak àltal elismert Okoskolbàsznak is lenne erről vèlemènye vagy tapasztalata,ismerete,szìvesen olvasnàm!:)

Szèp napot Mindenkinek!:)

1619. Mariann 82 (válaszként erre: 1618. - Egri maja)
2016. máj. 19. 07:21
Szia! De de érdekel! Én nem sok infót, tapasztalatot olvastam, hallottam róla! Azért nem írtam....
1618. egri maja
2016. máj. 18. 21:58
Làtom,a viridex senkit sem èrdekel....
1617. Mariann 82 (válaszként erre: 1616. - Orsy27)
2016. máj. 18. 16:31

Köszönöm, én is azt használom.

Hát igen sok ember ha nem is kérdez, az arcára van írva mit gondol. A kérdésektől én is rosszul tudok lenni, ezért is vagyok befordulva, az utóbbi időben kicsit besokaltam mindentől és mindenkitől.

1616. Orsy27 (válaszként erre: 1613. - Mariann 82)
2016. máj. 18. 15:07
Szia! 5 IPL kezelésen voltam, az utolsó most volt máj 12-én. Fényvédőből a Bioderma 50 faktorosat használom, ami direkt kipirosodott bőrre való. A lelki része nálam is nagyon nehéz volt, nem akartam sehová se menni, nem mertem senkinek a szemébe nézni beszélgetés közben, stb...Sokszor kérdezték pl boltban a pénztáros, hogy miért ilyen csúnya az arcom? :( Na ilyenkor mindig megfogadtam, hogy nem megyek többé emberek közé amíg ki nem jövök ebből a betegségből.
2016. máj. 18. 00:18

Sziasztok!

Most olvastam egy jó kis gyulladáscsökkentő tipp-et egy angol rozaceas fórumon. Összetört aszpirin és egy kis kókuszolaj.Más oldalon meg a köménymagolajat istenítik. Nem taglalják a részleteket, lehet, hogy nem egyszerre kell használni. Még nem is hallottam róla, h az aszpirint vki külsőleg használja, de jó ötletnek tűnik.:)Egyébként meg igaza van SSszonja-nak fel a fejjel, nincs itt a világvége. :) Ahogy jött a betegség, el is múlhat illetve lehet, h kevés tünetünk lesz csak.

1614. SSszonja
2016. máj. 17. 19:06

Olvasgatom a fórumot és visszagondolok két évvel ezelőttre.Mindennap lángolt az arcom.szenvedtem csak erre tudtam gondolni.hogy barmikor jöhet es mindenki látja es ég szinte fáj.Ket bőrgyógyász is diagmosztizalt.Olvastam a netet lattam kepeket kergettem magam egyre inkább bele a betegség erzesebe.hogy velem nincs rendben vmi es egyre rosszabb lesz uramisten.es erre meg ratett egy adaggal az a fura sajnálkozás ami aborgyogyaszoktol jött mikor kimondtak az ítéletet hogy bizony ez az .es hogy hamarosan találkozunk mert kb fel ev es ugy elhatalmasodikhogy kezdhetjük a lezert meg akármit.

Es elkezdtem olvasgatni foleg külföldi oldalakat.es elkezdtem szedni par taplalekkiegeszitot ami LÉNYEGTELEN mi volt ugyanis a lenyeg abban volt hogy baromi erosen elhittem hogy kijövök ebből.es eltelt két év es semmi bajom.max annyi hogy tornán nekem alegpirosabb a fejem es meleg fűtott helyen bepirul.de mar a napra sem erzekenypedig 2 éve égette ha csak rasutott.ennyi az én storym.minden agyban dől el higgyetek el es ne engedjetek magatokra ezt a világvége van rosaceas vagy megbélyegzest mert EZ tesz titeket a legbetegebbé.

1613. Mariann 82 (válaszként erre: 1612. - Orsy27)
2016. máj. 17. 15:39

Szia!

Köszi, hogy irtál.

Mennyi ipl kezelés kellet neked, és milyen sűrűn csinálta?

Roaccutan kúrán túl vagyok 1,5 éve de akkor nem voltam piros nap mint nap. Mirvasot is használtam nem sok sikerrel, jobban lángoltam egy kis idő elteltével és érdekes piros foltos lettem tőle.

Férjem már kivan, hogy mostanában nincs kedvem eljárni itthonról és be vagyok fordulva. Sajnos aki nem szenved ilyen betegségben nem tudja átérezni lelkileg min megy keresztül az ember...

Milyen fényvédőt használsz?


Mariann

1612. Orsy27 (válaszként erre: 1609. - Mariann 82)
2016. máj. 16. 21:33
Szia! Nekem terhességgel jött ki a rosacea 2014 telén. Most fejeztem be Stehlich dokinál az IPL kezelést, előtte Rozex+hidratáló+Roaccutan kúrán voltam hónapokig (2015 aug-2016 márc.). Mirvaso-t is használtam, de most már csak alkalmanként használom, akkor is hidratálóval keverve, mert máskülönben irritálja az arcomat. Nagyon sokat javult az arcom a kezelés óta, sokkal ritkábban pirosodik be, és szép, tiszta a bőröm. (Tavaly nyáron a depi határán voltam 2 kisgyerekkel, az utcára se akartam kimenni.) A doki szerint a pirosság fog még enyhülni, de ő azt mondja, hogy ez keringési gond nálam, nem pedig a rosacea. Fényvédőt használnom kell ha napra megyek, illetve a Rozex is megy továbbra is reggel-este. Összeségében nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, nem bántam meg, hogy belevágtam.
1611. egri maja
2016. máj. 16. 18:41

Megtalàltam!:)

A kezelès neve:Viridex ès a Revital+Med-nèl vègzik

Azt ìrjàk,h 1-6 kezelès ajànlott,illetve a kezelèsek àra:10-40eFt-ig. Kezelendő felület nagysàgàtòl függően.

Van esetleg vkinek tapasztalata vagy vèleménye?

Szìvesen fogadnàm!:)

Ha haza jutok,szerintem elmegyek ès kipròbàlom.A tapasztalatokat feltètlenül megosztom veletek,mèg akkor is ha itt a többsèg rendkìvül ellenséges...:/

Bìzom benne,azèrt vkinek tudok segìteni!:)

Üdv:Maja

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook