Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1880. Katika_90
2017. ápr. 18. 12:54

Amikor regisztráltam és leírtam az én történetemet (1785. hozzászólás) néhány hete, kicsit elidőztem a fórumon, beleolvastam néhány hozzászólásba és eldöntöttem, hogy többé nem teszem… De több privát üzit is kaptam, amikre szívesen válaszoltam, válaszolok, így nem feledkeztem meg az oldalról. Mostanában a korábbinál is intenzívebben sportolok, ha jó az idő gyakran napozok, pirosítót is vásárolok :D és elmerengtem azon, hogy korábban hány oldalról (bőrgyógyászoktól is) kaptam azt az „ítéletet”, hogy egyiket sem tehetném és hogy sosem fog elmúlni a bajom… Ennek ellenére ma már élem az átlagos bőrű emberek életét, se pattanás, se bőrpír, semmi…Így megint csak ide tévedtem, nem bírom ki, hogy ne írjak le 1-2 dolgot.

Egyrészt biztos, hogy jó dolog a vélemény és tapasztalat megosztás, de szerintem mindenki más és más, ha nem is teljesen, de egyedi körülmények tucatjai játszanak szerepet minden betegségnél, problémánál, bőrproblémánál… Ha valakinek valami így meg úgy válik be, szerintem az nem jogosítja fel arra, hogy egyértelműen, általánosítva véleményt alkosson akár pozitív vagy negatív értelemben annak a módszernek/krémnek vagy bárminek a hatásáról, mert lehet hogy másnak teljesen másképp reagál arra a szervezete. Ugyanez fordítva is igaz attól mert , X, Y azt írja, hogy nála ez hogy volt vagy hogy van, arról nem kell a saját problémánkra egyértelmű következtetéseket levonni.

Másrészt vannak itt olyan vélemények, hogy bármit használnak az ilyen arcbőrre, az csak árt, akkor a legjobb, ha nincs rákenve semmi, nem tesz jót az intenzív mozgás stb… Lehet, hogy sokaknál ez így van. De ha valaki úgy érzi jól magát a bőrében és úgy néz örömmel tükörbe, ha „kezd valamit az arcával” és nem pedig kendő vagy kalap alatt kívánja megÉLNI a nyarat vagy más évszakot, akkor rengeteg speciális vagy „mindenmentes” termék van, pl a La Roche Posay napvédők nagyon jók. A kíméletes sminkelés módját is meg lehet találni. Szerintem nem túl jó dolog, ha az itt olvasottak miatt esetleg ezeket lelkifurdalással tenné.

Még azt leírnám, hogy az hogy kinek mi válik be tényleg változatos, de egy valami biztosan EGYÉRTELMŰEN SEGÍT MINDENKINEK, nagyon is sokat, akár bőrproblémája van vagy bármi más! Egészséges életmód! Rendszeres testmozgás, 0 g finomított ch, rengeteg zöldség, megfelelő mennyiségű fehérje és komplex ch bevitel JÓ zsír források, sok vitamin!

1879. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1876. - Grösl Panni)
2017. ápr. 18. 12:52

A válasz nagyon egyszerű, kenje be az arcát propolisszal, aztán írjon pár sort ide. Van időnk...


Kolbi

1878. SSszonja (válaszként erre: 1872. - Chia)
2017. ápr. 18. 12:07

En regota a Solanie anti rosacea krémjét hasznalom ill nekik van még egy lipitpótlo nappali azt is.az én bőröm vízhianyos de nem eleg a vizes krem kell a lipidpótlas.

Ezeket kozmetikusnál lehet venni én a netről tudtam rendelni.jó dús krémek.

1877. SSszonja (válaszként erre: 1871. - Chia)
2017. ápr. 18. 12:04

Azt olvastam nekunk a fizikai fenyvedo jobb.ilyen pl a cink oxid tartalmu krém.

Paulanak van ilyesmi én is most olvasgattam hetvegen ezekről.ha találsz jot ird majd be Köszi!

1876. Grösl Panni (válaszként erre: 1873. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 18. 11:59

Ugyan miert kene felnie????

Birom ezeket a valaszokat senki nem egyforma vagy bejon neki vagy nem de felni tole miert kene?

En tipikusan az az ember vagyok aki semmi fele olcso szart nem hajlando az arcara kenni

Plane nem olcsi alapozokat stb

Szerintem negeri az arat nekem pl a regi elkapart pattanasom hegevel is csodat muvelt

1875. Grösl Panni (válaszként erre: 1872. - Chia)
2017. ápr. 18. 11:57

Forever living arulja a aloe propolis kremet nekem nagyon bevallik nem hagy zsiros erzest maga utan es nyugtatja a bort


[link]

1874. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1871. - Chia)
2017. ápr. 18. 11:54

Kalapot!


Kolbi

1873. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1872. - Chia)
2017. ápr. 18. 11:53

Ne kicsit félj a propolisztól, hanem nagyon!


Kolbi

1872. chia (válaszként erre: 1863. - Grösl Panni)
2017. ápr. 18. 10:01

Propoliszos krém? Mesélnél róla? Hol, mennyiért, miért? A propolis jótékony hatásáról hallottam, a gyerkőcömmel szedettem egy beteges időszakban... de rosaceára?

Nekem az is gond, hogy kellene valami a ráncok ellen is... dm-es Alverde krémek, ampullák kilőve.. azt hiszem minden, amiben egy picike alkohol is van, az nekem nem jó. Van más is így?

Mit használtok, ami hatékony a ráncok ellen, feltölti egy kicsit a bőrt, de a rosaceát nem rosszabbítja?

1871. chia (válaszként erre: 1861. - SSszonja)
2017. ápr. 18. 09:58

Szia!

Nekem eleinte égő érzés egyáltalán nem volt... az később jött. A hol jobb, hol rosszabb a göböcskékre vonatkozik... Fényvédővel kapcsolatban ötlet? Van még a Biodermából picike, de szerintem 1-2 nap és vennem kell valamit. De mit?

1870. SSszonja (válaszként erre: 1869. - GabriellaWales)
2017. ápr. 16. 22:38

Lehet hogy nem is rosacead van...

Lehet hogy pszichesen bizonyos helyekhez kötjük a tüneteket es egy idő utan automatikusan ott előjön.

Valahogy meg kell törni a kört.

Majd Írd meg mit mond az orvos nagyon kíváncsi vagyok!

1869. GabriellaWales (válaszként erre: 1868. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 19:02
Igen,nalam este jon elo a problema,amikor mar hazaerek a munkahelyemrol.Ott napkozben nincs semmi tunet.Estefele kezdodik az egesz,altalaban az eges jelentkezik eloszor,kesobb jon a viszketes.De itthon tenyleg nincs semmi ami irritalna,soha nem hasznalok lakas-illatosito szereket es mas eros tisztitoszert sem.Kedden megyek az orvoshoz,de majus vegen keszulok hazarepulni is.Mert mar nagyon zavar ez az egesz borproblema,szeretnek a vegere jarni..
1868. SSszonja (válaszként erre: 1866. - GabriellaWales)
2017. ápr. 16. 15:46

Miutan hazaérsz akkor indul?vagyis Napközben a munkahelyeden nyugodt a bőröd? Mindig igy van?

A lakasodban nincs vmi irritáló anyag?legfrissitő,eros tisztítószer rovarirtoszer?

1867. SSszonja (válaszként erre: 1866. - GabriellaWales)
2017. ápr. 16. 15:42

Alverde egy naturkozmetikum márka a DM lánc sajat márkája.de ezer más natur cucc van csak azert irtam hogy erzekeltessem erre is vigyázok mit teszek ra.

Kedden munkanap tesztelek..minimal sminkben.

Nekem főleg délelőtt rossz a helyzet du jobb de nem mindig.ezert is tippelek a sminkre mert reggel teszem fel es délelőtt iritalhat du ra pedig megszokhatja a bőröm.

De siman lehet hogy az egesz idegi alapon megy.

Ez a féloldaas nagyon fura.ez nalam most egyenlőre kb 4-5 napja megszűnt.

Ha viszont az antibiotikum hasznal az nagyon rossz mert azt jelenti tenyleg gyulladás van a kis erekben de akkor csak imadkozhatom hogy ha elhagyom az antibiotikumot akkor ne Jöjjön vissza.

1866. GabriellaWales (válaszként erre: 1865. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 12:02
En is ugyanezt vettem eszre,hogy a munkahelyen tortenhet valami a borommel.Amikor hazaerek melobol kb fel ora mulva jon az eges az arcom bal oldalan.En egy kis etteremben dolgozok,kiszolgalom a vendegeket.Az idojaras valtozasra is erzekenyen reagal a borom,hideg-meleg hatasra gondolok.Folyekony alapozot a munkahely miatt muszaj hasznalnom,de csak nagyon vekonyan szoktam,hogy eltuntesse a piros foltokat,goboket :(( Alvedre termekeket sajnos nalunk nem lehet kapni,pedig szivesen kiprobalnam amirol irtal.
1865. SSszonja (válaszként erre: 1862. - Grösl Panni)
2017. ápr. 15. 16:05

Szerintem az nekem nagyon irritalna a bőrömet.

En most azon filózok hogy a munkahelyi arc egesemet lehetséges hog a smink okozza.

Most az ünnep alatt semmit nem tettem a bőrömre es csodás nyugalomban van.az a szuper viszont hogy ez is kéteselyes ugyanis 4napja antibiotikumot szedek (volt itthon es már annyira szenvedtem a túlérzékeny szúró égő bőrommel hogy Elkezdtem..egyszer már segített ).allitolag a gyulladasgatlo hatása érvényesül ugy hat nem az antibiotikus hatás.

Egyszóval nem tudom jovo héten próbálok a munkába minimal sminkben menni de vmi muszaj..legalább egy kis Alverde ásvány púder a pirosra..

A vainwavet jelen állásom szerint nem ajánlom senkinek.sajnos azota van egy megmaradó piros foltom..talan ősszel ha marad megprobalom ipl el elvillantani.

1864. GabriellaWales (válaszként erre: 1862. - Grösl Panni)
2017. ápr. 15. 01:24
Szia,igen en is Wales-ben elek a csaladommal.Allitolag itt,Nagy Britanniaban legmagasabb a rozacea-val diagnosztizalt betegek szama a vilagon..Igen,a GP az elso lepes az orvosi ellatassal kapcsolatban,aztan ok fognak tovabbkuldeni privat.En is kiprobaltam tobbfajta arclemosot,de a Baby Dove Sensitive head to toe wash valt be a legjobban nekem.
1863. Grösl Panni (válaszként erre: 1860. - Chia)
2017. ápr. 14. 23:33

Ne is mond en is ezeket hasznalom plusz aloe propolis kremet

Vagyont koltottem mar

2017. ápr. 14. 23:32

Probaltatok mar a teafa olajat? En jelenleg illat es szappan mentes folyekony arclemosot hasznalok amibe 1-2csepp teafaoljat cseppentek

Sok kulfoldi fokent angol amerikai csoport tagja vagyok es sokan alkalmazzak

Nem is gondoltam volna h ennyi hasonlo problemaval kuzdo ember van :(

1861. SSszonja (válaszként erre: 1860. - Chia)
2017. ápr. 14. 08:39
Mit jelent a hol jobb hol rosszabb?neked is van égő bőrérzés?
1860. chia
2017. ápr. 13. 15:25

Sziasztok! Régen jelentkeztem, nálam a helyzet változatlan. Hol jobb, hol rosszabb.

Most Soolantra krémmel próbálkozom, többen írtatok róla jókat.

Ötleteket szeretnék kérni tőletek, fizikai fényvédővel kapcsolatban. Tavaly Bioderma Photoderm AR 50+ -t használtam. Nem voltam elájulva tőle, de mivel elég borsos ára volt, elhasználtam. Idén újat próbálnék... de mit? Paula's termékek nagyon drágák... ti mit használtok? Nagyon drága nő lettem ezzel a rosaceával...sajnos

1859. SSszonja
2017. ápr. 13. 13:42
Betettem egy cikket ami szerint az arc égése a tul aktiv szimpatikus iderendszer miatt van.kicsit reklamszagú a vege mert ajánl egy szert a Rosadynt ami lenyugtatja ezt .ket cuccbol áll:GABA (de ez egy spec formája ami eléri az agyat,a gaba egyebkent egy nyugtató aminosav semmi veszélyes)es egy masik masik osszetvo amit nem ismerek.ez a cikk lényege.
1858. SSszonja
2017. ápr. 13. 13:38
1857. kolibri15 (válaszként erre: 1856. - SSszonja)
2017. ápr. 13. 13:09

Biztos vagyok benne, hogy a stressz IS közre játszik. :(

Több mint 1 éve elkezdtem futni, elkezdtem egészségesebben élni (vitaminok, gyümölcsök-azelőtt soha nem ettem), megiszom a napi 2 liter vizet, sportoltam rendszeresen, és tessék.

(Hozzáteszem, most a szabadban futástól jött ki nagyon durván.)


Reményhal írt a gócokról. És visszagondolva akkor kezdődött minden, amikor elkezdték kezelni a fogamat gyökérkezeléssel. És pont ott jött ki a gyulladás, ahol a fogam be volt gyulladva. Így én most ezen a nyomvonalon indulok el...

1856. SSszonja (válaszként erre: 1855. - Grösl Panni)
2017. ápr. 13. 12:58

Azt hiszem egyet kell hogy ertsek veled.ha innen kimegyek annyira semmi bajom...pedig nem is streszelem csak maga a megfelelés.lejjebb irtam is egyik nap hogy nalunk a szimpatikus idegrendszerrel van vmi gebasz talan hiszen az adja a parancsot az ereknek a tagulasra. most is pl jon be a hideg levegő és nem húzza le a pirosat.ez az idegrendszeri pirosodas.es van ami pl sport hatására jon na azt pl a hideg levegő leviszi.

Bocs ha fárasztó vagyok de figyelem magamat es irom ami jon.

1855. Grösl Panni (válaszként erre: 1852. - Reményhal)
2017. ápr. 13. 11:50

Inkabb az esetleges munkahelyi stress lenne az oka

Sajnos ennek a betegsegnek sokszor a stress a kivalto oka aztan csak egyre rosszabb mert azon stresszelsz h tuntesd el ordogi kor

Most biodermat hasznalok es varom a paula choice tonikomat a napokban erkezik rendeltem jo draga basszus. :(

1854. kolibri15 (válaszként erre: 1848. - Grösl Panni)
2017. ápr. 13. 07:46

:(

Kipróbálom azt is.

(Szedek D-vitamint, magnéziumot, C-vitamint, probiotikumot, a kálcium is elfér...)

1853. SSszonja (válaszként erre: 1852. - Reményhal)
2017. ápr. 13. 07:05
Es ahol voltunk vainwaven Remenyhal ott is meseltek egy ilyen szorít egy paciensről.ő valami ruhagyár féle helyen dolgozott és ő is a port okolta.mondjuk voltak időszakaim amikor nem irritalodott bent sem.fene se érti..az mondjuk teny hogy miota itt dolgozunkbezen az új helyen a kolleganom is non stop köhög folyik az orra szoval a por biztosan jelen van.
1852. Reményhal (válaszként erre: 1851. - SSszonja)
2017. ápr. 12. 22:40

Szia!


Ez érdekes, mert nekem is mindig a munkahelyemen égett. Volt, h itthonról dolgoztam, mert itthon nem pirosodtam. Por bőven van nálunk is a munkahelyen.

1851. SSszonja
2017. ápr. 12. 20:18
Szerintetek az lehet hogy a por irritálja a rosaceas bőrt és amiatt ég és duzzadnak az erek? Erdekes módon ez csak a munkahelyemen jelentkezik es por van mert nemigen porszivoznak.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook