Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1910. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1909. - GabriellaWales)
2017. ápr. 23. 20:06

A Rozex krémnek az a hatóanyaga mint a Klionnak.

Ha nem atka a gond, akkor sztem nem használ.

Legalábbis Én ezt szűrtem le okoskolbász hozzászólásaiból.

Nekem is csípi és szárítja a bőröm, de egy picit viszi a göböket, viszont tényleg pirosabb tőle a bőröm. :(

Olvasd el az említett fórumozó bőrgyógyász hozzászólásait ebben a témában. Nekem sokat segített!

2017. ápr. 23. 13:20
5 napja hasznalom a Rozex-et,egyenlore nem mutatkozik semmi javulas.(Lehet,hogy en vagyok turelmetlen.?)Feszul huzodik a borom,es azt vettem eszre,hogy kezd egybefuggoen voros lenni es durva erdes a tapintasa..A goboket sem huzza le a krem,nagyon tanacstalan vagyok.Olvasgatom ezt a forumot,visszamenoleg is napok ota,hatha valaki hasonlo problemaval kuzd.Mert mas segitsegem sajnos nincs..
1908. SSszonja (válaszként erre: 1907. - Pink 38)
2017. ápr. 21. 10:11
Nem.arra gondoltam hogy ha nem feszíti az arcbőrt felhalmozódott víz akkor nyugodtabb.de ma ez megdőlt ugyhogy vegyetek ugy hogy nem irtam semmit 😊
1907. Pink 38
2017. ápr. 21. 09:17
Úgy gondolod ha nem iszol elég folyadékot az is okozhat pirosodást?
1906. SSszonja (válaszként erre: 1905. - Pink 38)
2017. ápr. 20. 21:13

Csak piros.göböm még Sosem volt.

Ma ebedre zellert ettem ami eleg rendesen kihajtotta belőlem a vizet du.es a bőröm kifelejtettem nyuodt volt delutan ota.azon gondolkodtam most hogy nem lehet e vmi összefüggés.ti szoktatok vizesedni? Nem extrem módon nyilvan.

1905. Pink 38 (válaszként erre: 1903. - SSszonja)
2017. ápr. 20. 19:44
A stressz hatására nekem is belobban az arcom.Neked göbös is vagy "csak"piros?
1904. Pink 38
2017. ápr. 20. 19:42

Sziasztok!

Lassan 2 éve szenvedek a rosaceától.Azt hiszem mindent kipróbátam már.Van amikor szépen múlik már már azt hiszem vége lesz,aztán bumm reggel felébredek és újra vörös és göbös lesz az arcom.Úgy gondolom gyermekem születése után kezdődött ez az egész.Szeretném olvasni nektek mi az ami eredményt hozott.Orvosnál két éve nem voltam,6.fajta antibiotikum kúra után már nem tudtam hinni benne...Jó lenne rátalálni valami csodaszerre.

1903. SSszonja (válaszként erre: 1902. - Kolibri15)
2017. ápr. 20. 16:31

Igen es a legrosszabb a "biztos nagyon vörös vagyok es mit gondolnak"..plane ha jól megvilágított helyen kell lenni.

Viszont erdekes ismeretlenek pl bolt stb emberek előtt nem erdekel es ott nincs is gond.még ha ég is picit a bőröm akkor se lobban be.

Idegi..

Erre egyik nap volt is pl: munkahelyemen kis meleget is százszorosan erez a bőröm míg most voltam olyan helyen ahol jol es biztonságban ereztem magam es házi meleg volt a szobában olyan hogy mast is zavart viszont az arcommal semmi nem történt.ezert gondolom hogy ezert az egeszert foleg az idegrendszer a felelős.

1902. kolibri15 (válaszként erre: 1901. - SSszonja)
2017. ápr. 20. 14:38

Igen, ismerős. Jól mondod, idegi rész. :(

Nekem már egy kis testmozgástól is pillanatok alatt belobban. Egy pici stressz, és putty! :(

1901. SSszonja (válaszként erre: 1898. - Kolibri15)
2017. ápr. 20. 12:33

Nekem ez mindig igy volt hogy menzesz előtt sokkal erősebben elpirultam ok nelkul.ez még abban az időben amikor csak siman pirulos voltam.valószínűleg ez mar a rosacea előszele volt nyilvan.

De ezt én is észrevettem.most viszont már nincs különbség minden nap piri leszek😊

Ma amugy szeretem ,picit alasminkeltem zölddel és igy egész ok.

Amugy én amit tapasztaltam mostanában hogy nalam az arc lehet túlérzékeny.egyszerűen tul hevesen reagál minden ingerre ha alapbol picit stresszes helyzet van.ma az algopirint probaltam es kiváló mert órákra megszunteti az érzést az arcon.igy is piri lett de maga az égő érzés ami tovabb lobbantja nem volt.en ebbol gondolom tovabbra is hogy a bőr beidegzodesevel van vmi problema nem az erekkel.azok szegények csak követik az utasítást amit a hiper ingerlékeny bőrtől kapnak.A sminkallergiat es a porallergiat kizarom..maradt az idegi resz.én erre jutottam.

1900. kolibri15 (válaszként erre: 1899. - Tapsika09)
2017. ápr. 20. 11:16

Én is írok, hogy mi lett az eredmény.

Amúgy az adatlapomon feltöltöttem egy képet az arcomról, Nekem ilyen a fejem január óta.

1899. tapsika09 (válaszként erre: 1897. - Kolibri15)
2017. ápr. 20. 11:10
az az érdekes hogy nekem két oldalt az arcomon van ugye az állandosult pirosság és bal oldalt 2 jobb oldalt pedig 1 betört fog van.nem volnék meglepve ha miután kiszedik lemenne a gyulladás az arcomrol.szerintem igenis lehet köze hozzá.a gyulladt fog csinál bizony gyulladást nem is kicsit.hát meglássuk.jövö hét kedden megyek a sebészetre.majd irok.
1898. kolibri15 (válaszként erre: 1896. - Borella)
2017. ápr. 20. 10:52

Szia!


Nekem is ilyen tüneteim vannak, és észrevettem, hogy a menszeszem előtt mindig felerősödnek a tünetek.

1897. kolibri15 (válaszként erre: 1895. - Tapsika09)
2017. ápr. 20. 10:49

Szia!


Egyik társunk írt Nekem a gócokról.

Utána néztem, hogy mi is az a góc. Persze kiadta a rossz fogakat.

Nekem akkor erősödött fel a piros égés, mikor elkezdtem gyökérkezelésre járni. Sajnos még mindig nem kezelték ki a fogamat rendesen, továbbra is be van gyulladva. Májusban megyek fogorvoshoz, és én abban reménykedem, hogy ha megszűnik a gyulladás, a piros lángolás és foltok is alább hagynak...

Viszont olvastam, hogy rosaceát nem idéz elő a rossz fog, csak ez is közre játszhat a sok egyéb dolog mellett.

1896. Borella
2017. ápr. 20. 10:37
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni. Tavaly tavasszal, az első erősebb napsugarak után kipirult az orrom és a szemem alatti arcrészem mindkét oldalon. Akkor ez rendeződött egy kis körömvirág krémes kenegetéstől. Idén újra jelentkeztek ezek a tünetek, viszont most már lassan 2. hete piros, száraz, belülről ég. Ahogy olvasgattam a rosacea után, szerintem sajnos ez az. Teljesen kétségbe vagyok esve. Komoly nőgyógyászati gondjaim vannak. Lehet-e ennek köze ehhez. Ki, mit javasol? Dr. Házi Edinát érdemes felkeresnem? Illetve rengeteg olvastam dr. Kádár László bőrgyógyász lézeres kezeléseiről. Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!!
1895. tapsika09
2017. ápr. 20. 10:01
egy kérdés.lehet hülyeség de lehet összefüggés.lehet ez a pirosság a rossz fogak miatt?
1894. SSszonja (válaszként erre: 1892. - Chia)
2017. ápr. 20. 06:10

Huuh..Nekem tavaly La Roche volt most neztem notino.hu n olyan 4-5 körül vannak.

Eucerinben vagy ebben gondolkozom de még nem tudom.egyenlőre havazik😊

1893. GabriellaWales (válaszként erre: 1889. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 19. 21:11
Koszonom a valaszt doktor ur :) Igen,itt Angliaban maskepp mennek a dolgok.Privat orvoshoz egyaltalan nem lehet menni,en megpobaltam,de a GP-t sajnos nem tudja senki kikerulni.Eloszor egy nover nezi meg az embert es utana,ha o ugy iteli meg,akkor lathat a haziorvos,de arra megint varni kell jo par orat.Es a nyelvi nehezsegek is ott vannak....De jelen pillanatban nem tudok mit csinalni,muszaj ezt vegigjarnom.Borgyogyasz ki tudja mikor fog megnezni?Majd levelben ertesitenek.Az arcom allapota szerintem nem annyira durva,de termeszetesen en is aggodok mint mindenki aki erre a forumra regisztralt.A krem,amit kivaltottam,valojaban a Rozex,de ezt doktor ur mar biztosan tudta :) Erdekesseg,hogy itt Wales-ben minden gyogyszer,kenocs,akarmi amit orvos ir fol receptre,ingyenes!
1892. chia (válaszként erre: 1877. - SSszonja)
2017. ápr. 19. 19:35
Paula mintákat vettem, nem volt szerintem annyira jó, mint amennyire drága.. néztem én is a fényvédőt, de kb 12.000 forint... így is elég drága "mulatság" ez....
1891. chia (válaszként erre: 1873. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 19. 19:34
Igazából nem nagyon merek kísérletezgetni... leég a képemről a bőr :(((
1890. chia (válaszként erre: 1874. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 19. 19:33
Határozottan veszek kalapot :)
1889. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1888. - GabriellaWales)
2017. ápr. 19. 11:26

Írj ide egy pár sort, a sok felháborodott betegnek, akik valósztínüleg nem is rozáceások, csak van az arcukon néhány kis ér, hogy hogyan is működik a szakorvosi ellásás brit földön.


A 60 M-os Nagy Britanniában 353 bőrgyógyász van és 3 hónap, míg az időpont megjön. Nálunk a 10 M-os Mo-on 600 bőrgyógyász van. DE. Itt is elkezdődött gyorsan valami. A SZOTE-n tavaly két rezidenst (szakorovosjeleölt) fogadtak. Lássák a kedves páciensek, mi lesz 20 év múlva itthon is.

Szóval meg kell tanulni a betegségeket saját magának a páciensnek előszűrni. Most még lehet kétségbeesetten rohangálni egy kis pírral bőrgyógyásztól bőrgyógyászig, de 10 év múlva mai áron egy 20 perces semmitmondó beszélgetés 50 000 Ft-ba fog kerülni.


Szép új világ!


Kolbi

1888. GabriellaWales (válaszként erre: 1887. - SSszonja)
2017. ápr. 18. 23:55
Semmit nem mondott a doktorno,hogy ez milyen betegseg.Szerintem o se tudja..Neki is fura volt,hogy csak az arcom bal oldala beteg.A tunetek enyhitesere adott kremet amit az elozo hozzaszolasomban irtam.Ki tudja jo lesz-e?Levelben fognak ertesiteni,hogy mikor kell mennem a korhazba,ahol majd lefenykepezik az arcomat.Az angol nyelvet amugy eleg jol beszelem,de megis nehez elmagyarazni a betegsegemmel kapcsolatos problemakat.Illetve tokeletesen megerteni amiket az orvos mond :((
1887. SSszonja (válaszként erre: 1886. - GabriellaWales)
2017. ápr. 18. 21:57
De mit mondtak?diagnózis?
1886. GabriellaWales (válaszként erre: 1870. - SSszonja)
2017. ápr. 18. 20:14
Megvolt az orvosi vizsgalat,ketszer is mennem kellett,itt Angliaban minden mas mint otthon.Borgyogyaszati vizsgalat is lesz,ki tudja mikor?Majd levelben ertesitenek..Szoval egy Metronidazole 0.75 nevu kremet kaptam.Holnap fogom kivaltani mert az ido az orvosnal annyira elhuzodott,hogy mire vegeztem az osszes gyogyszertar bezart :((
1885. Grösl Panni (válaszként erre: 1879. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 18. 19:46
Honapok ota hasznalom nem tapasztaltam h karos hatasa lenne :)
1884. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1883. - Katika_90)
2017. ápr. 18. 19:20

Csak gonoszkodom... Itt ülök és várom a 19.30-as pácienst. Szórakoztatom magam és a társaságot, vitát kezdeményezek, elvagyok, mint a befőtt. Befőttet szabad enni?


Szóval itt ülök, míg más már otthon issza a sört és veri a feleségét, meg a gyermekeit. A páciensek meg este fél nyolcra jönnek, mert máskor nem érnek rá. Én ráérek. Szép az élet Babolcsi néni. Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha így 60 évesen azt mondanám nekik, hogy reggel 8-tól délután 5-ig dolgozom? Persze a kérdés költői, mert gyorsan éhen halnék. Meg mi lenne otthon, ha fél hatkor már ülnék a TV előtt. Nem is tudnám feldolgozni a traumát.


Kolbi

1883. Katika_90
2017. ápr. 18. 18:55
Annak a kérdésnek a relevanciáját pedig őszintén szólva nem értem, hogy az általam meglátogatott bőrgyógyászok között hány rozaceás volt... Nem volt egy sem, de elhízott és aki alig bírt feljönni mögöttem a lépcsőn levegő után kapkodva már annál több ;)
1882. Katika_90
2017. ápr. 18. 18:52

Egyáltalán nem írtam, hogy gluténmentesen táplálkozom vagy hogy valakinek is azt ajánlanám (persze ha nincs intoleranciája), a finomított ch és a glutén nem ugyanaz!!! Azt sem írtam, hogy csak zöldséget kellene fogyasztani, azt írtam, hogy megfelelő mennyiségű fehérje és komplex ch és jó zsírforrás is az étrend részét kell, hogy képezze, arányokra odafigyelve. Ily módon összerakott étrend zöldségbevitelének káros hatása pedig nonszensz számomra, minden elérhető szakmai ajánlás a napi 2-3 alkalommal történő fogyasztását taglalja. Továbbá nem értem az "átlagember" és a sportoló közötti éles megkülönböztetést, szerintem az "átlagembernek" is az lenne az ajánlatos, ha sportolna legalább heti 3, de inkább 4 alkalommal. A vízfogyasztás szükségességéről pedig én azt tanultam és azt is tapasztalom, hogy ha az ember szomjúságot érez, az már azt jelenti, hogy nem ivott eleget.


Összességében az egészséges életmód jótékony hatásait nem "elodázni", hanem annak kialakítását alapként kezelni bármilyen probléma esetén, szerintem igen hatékony és eredményes szemléletmód :)

1881. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1880. - Katika_90)
2017. ápr. 18. 14:26

Nem akarlak bántani, de 27 évesen még ha tényleg rozáceád is volt, akkor még nagyon sok dolog előtted áll. Jobban teszed, ha nem vonulsz ki, hanem rendszesen olvasod a csetepatékat és kivonod belőle a neked járó, tetsző információkat.


A sok zöldségfogyasztás hosszútávon a bélrendszert károsítja. Új, nem?

Egy egészséges, "rendesen" táplálkozó embernek nincsen szüksége (kivétel a D vitamin) külső vitaminokra. A vesét terhelik többek között aránytalanul.

Akkor igyunk elsősorban vizet, ha szomjasak vagyunk. Egy kis önvizsgálattal, a vizeletünket vizsgálva, könnyen szabályozható a vízivás. Sokj szépülni vágyó páciensem nagy szénsavmentes ásványviz palackokkal felfegyvezkezve jön és kezelések alatt is majd behugyozik. Már bocsánat, de egy órát sem bírnak ki.

A gluténmentes táplálkozás főleg a sportolóknak jó, de az átlagembernek nem kell mindent elkövetni a kiiktatásáért.


Amúgy írod, több orvosnál voltál, de csak suttogva kérdezem: láttál már rozáceás orvost?


Kolbi

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook