Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2017. ápr. 27. 10:57

Tisztelt Okoskolbász!


Természetesen leírhatja!

A dohányzás: nem sikerült letennem. Már egy jó ideje nem kívánom a cigit, (hónapok óta) valamiért mégis rágyújtok, aztán meg rossz szájízzel dobom el. Tudom! Tiszta hülye vagyok! Én is így látom. Annyit értem el csak, hogy kevesebb cigit szívok egy nap, ami gondolom pontosan annyit jelent, hogy semmit!

1939. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1933. - Szilvia0310)
2017. ápr. 27. 10:29

Rossz helyre ment...


Leírhatom a találkozásunkat, az esetedet név nélkül?


Kolbi

1938. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1934. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 27. 10:28

Leírhatom az esetedet tanulságként név nélkül?


Kolbi

1937. Pink 38
2017. ápr. 27. 10:05
(Epicutan)
1936. Pink 38
2017. ápr. 27. 10:03
Nekem is volt Epicurán tesztem,valamint gyomorbiopsziám Helicora és Gluténra mindkettő negatív.De nem vagyunk egyformák...Neked lehet megtalálják benne a problémád.
1935. Pink 38
2017. ápr. 27. 09:57

Szia Kolbi!

Én 2 éve letettem,egyidőben az újra fellángolással és sajnos semmi változás nem lett.

1934. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1933. - Szilvia0310)
2017. ápr. 27. 09:45

A cigit letetted?


Kolbi

2017. ápr. 26. 22:37
Nekem sem volt gondom. nem voltam kipirulós, a családban nincs visszeres, rosaceas, mindenki normál bőrű. Az emésztésemmel sincs gond, nem is volt. Egy év leforgása alatt 4 bőrgyógyásznál jártam. A szakrendelésen az orvosom rosaceat állapitott meg. A második doktor szeborrheás dermatitiszt, a harmadik szintén kezdődő rosaceát, a negyedik nem tudta megmondani mi ez, 3 féle diagnozist irt a leletre kérdőjelekkel. Irritativ dermatitisz,? kozmetikum kontakt allergia,? rosacea erythematosa? Okoskolbász tanácsára alig használok valamit az arcomra, eleinte úgy tűnt hogy jobb, de az utóbbi közel egy hónapban borzalmas zsíros lett a bőröm és tele lett ragyával, kiütésekkel, kiszáradt és erősen piros. Ő ajánlott nekem egy doktornőt Szegeden, ha kérdésem lenne a továbbiakban. Ezért kerestem fel őt a héten,aki a fent írt 3 diagnozisát kérdőjelezte meg. Azt mondta a ragyákra nem egy tipikus akne, a pirosságra meg azt, hogy nem egy altipusos rosacea. Őszintén megmondta, hogy nem tudja mi ez. Epicutan és prick teszt elvégzését javasolja, illetve Fucidin H krémet írt fel a ragyákra az arcomra pedig egy A vitaminos ápoló krémet. Össze vagyok zavarodva. Tényleg nem tudom, mit csináljak.
1932. Pink 38 (válaszként erre: 1931. - GabriellaWales)
2017. ápr. 26. 21:35
Sajnos tudom mit érzel,nekem már 2.-éve az arcomat csúfítja ez a nyavaja.Nekem is szép volt az arcom,soha még egy apró pattanás sem volt rajta.Vissza kéne mennem a bőrgyógyászhoz.Lehet túl hamar feladtam,türelmetlen voltam.A mai napom nekem is rossz volt,nagyon csúnya ma is a bőröm....
1931. GabriellaWales (válaszként erre: 1930. - Szilvia0310)
2017. ápr. 26. 20:11
Koszonom a magyar nyelvu tajekoztatot.Amugy jol beszelek angolul,de mivel ilyen jellegu betegsegem sose volt,igy par dolognak muszaj utananeznem.Van egy komoly szotaram is,amit meg anno 32 eves koromban vettem amikor Angliaba koltoztunk..azota eltelt majdnem 10 ev!Es ezt nem ertem,honnan jott ez a rozacea?Gyerekkoromban sose voltam izgulos-pirulos tipus,es kesobb sem vettem eszre semmi erre utalo jelt.Szuleimnek szep volt a bore es az enyem is sokaig.Idegenek is megjegyeztek tobbszor,hogy kulonlegesen szep vagyok.De ez mar csak emlek..Ma nagyon magam alatt voltam a munkahelyen,alig ettem valamit.Komolyan ido kell feldolgozni ezt az egeszet..:(((
1930. Szilvia0310 (válaszként erre: 1921. - GabriellaWales)
2017. ápr. 26. 12:01

És tényleg fényérzékenyít.

Nekem 3 éve aknéra írta fel egy bőrgyógyász főorvos nyár elején. 3 hónapig kellett volna szednem. Nem egészen 2 hónap után abba kellett hagynom a szedését, mert a nyakam alatt, a dekoltázsomon és a kézfejemen borzalmasan viszkető, égő, piros kiütések jöttek elő, melyen végül csak egy szteroidos krém segített.. Mivel antibiotikum, nyírja a bélben található bacikat is, nekem régebben azt tanácsolta a háziorvosom, hogy antibiotikum szedés ideje alatt és után is egy ideig minden nap egyek meg egy élőflórás joghurtot.

1929. Szilvia0310 (válaszként erre: 1921. - GabriellaWales)
2017. ápr. 26. 11:44

Szia!


Itt a magyar nyelvű betegtájékoztatója a gyógyszernek.

[link]

1928. Pink 38 (válaszként erre: 1927. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 21:25
Köszönöm szépen a gyors válaszokat kolbi.
1927. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1926. - Pink 38)
2017. ápr. 25. 19:25

A hajas fejbőrön nincsen rozácea. A hajkoszorú véd, meg amúgy is más az érellátás. A rozácea fő jelensége a hideg-meleg váltakozásával kiváltott először átmeneti, majd végleges érbénulás. Érdekes például, hogy a szakáll is védi a férfiakat.


Kolbi

1926. Pink 38 (válaszként erre: 1922. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 19:07
Szerinted a hajas fejbőrön is lehet rosaceás tünet?Mert én érzek rajta apró viszkető dudorokat,de a bőrgyógyász szerint az nem az.
1925. Pink 38 (válaszként erre: 1922. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 18:44
Köszönöm a választ.Valahogy sejtettem, hogy nem lenne rá jó,csak megfogalmazni nem tudtam,hogy miért.De ahogy leírtad teljesen világos.
1924. GabriellaWales (válaszként erre: 1923. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 18:05
Koszonom a gyors valaszt.Akkor elkezdem szedni a gyogyszert.Korai volt az orom,mert megiscsak jelentkezett az eges az arcomon(bal oldalt).De megmostam langyos vizzel,bekentem a Rozex-kremmel,es azota valamivel jobb..Pedig ma szabadnapos vagyok.Talan tul sokat voltam kint es szeles volt az ido.
1923. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1921. - GabriellaWales)
2017. ápr. 25. 16:59

Rozáceában ideiglenesen szoktunk antibiotikumot adni. A lelassult keringés miatt a faggyúmirigyekben, szövetek között lévő baktériumokat támadjuk. Nem oki kezelés. Ha az ereket nem kezeljük, a látványos, gyors javulás a gyógyszer szedésének abbahagyása után megszakad.

A Doxycyclintől gyomor-, bélpanasz jelentkezhet, meg kicsit fényérzékenyít is. A ködös Albionban jól lehet szedni.


Kolbi

1922. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1919. - Pink 38)
2017. ápr. 25. 16:53

A Detralex egy narancsból kivont flavonoidot tartalmazó gyógyszer, receptköteles. Igazából amit tudok róla, hogy a lábszáron ill. aranyérnél lévő visszértágulatok gyulladását és fájdalmát csökkenti. Tehát a terhelésnek és nem a nyugalomban lévő ereknek jó.

Arcon én még nem adtam, nincs semmilyen konkrét infóm, hogy kollégám adta volna.


Kolbi

1921. GabriellaWales (válaszként erre: 1914. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 16:24
Probalom a legtobb hozzaszolast vegigolvasni,hogy legyen alap ami segit.Akkor muszaj lesz onmagamnak folallitani a diagnozist!Talan az atkas betegseg tunetei illenek leginkabb ram,de ebben termeszetesen nem vagyok biztos.A pattanasszeru gobok mintha kisebbek lennenek a Rozex-tol,de a pirossag es durva bor-erzet tovabbra is makacsul fennall.Az ego erzes napok ota nem jelentkezett,de a viszketes igen,foleg az esti orakban.Olvastam egy regebbi hozzaszolasodban,hogy fokozatosan kell a bort hozzaszoktatni az ilyen jellegu kremekhez.Ma visszamentem a haziorvoshoz(GP),remenykedtem valami segitsegben.Emlitettem a Soolantra nevu kremet,amirol tobben pozitiv tapasztalattal irnak ezen a forumon.Megdobbentem,hogy NagyBritanniaban meg nincs forgalomban!Pedig a doktorno biztos felirta volna,nagyon segitokesznek latszott.Mondta,hogy a borgyogyaszra tovabbra is varnom kell,de addig probaljam legalabb napi 1-szer hasznalni a Rozex-et mert nincs mas!Aztan folirt egy antibiotikumot: Doxycyline 100mg kapszula naponta 1x. Eppen most probalgatom leforditani a betegtajekoztatot..Tenyleg jo lesz-e a betegsegemre?Ugyanis 6dobozzal adtak.Nekem nagyon hianyzik a magyar orvosi ellatas,ami sokkal alaposabb es gyorsabb.Semmi tanacsot nem kaptam peldaul borapolasra,etelekre,hogy miket keruljek.Ezen a forumon olvasgatom,hogy a forro,fuszeres,csipos etelek ronthatnak az allapoton.Es a napfeny is.Bar en meglepodtem,hogy miota tavasziasabbra fordult az idojaras,mintha merseklodtek volna a tuneteim..Vekony alkatu no vagyok,es nagyon szoktam fazni.A kezeim-labaim szinte mindig hidegek,ami talan a rossz verkeringes miatt van..Koszonom,hogy irtal,ha lehetseges az uj gyogyszerrel kapcsolatban barmi velemenyed van szivesen fogadom,es perszer akarmi tanacsot ami segit :))
1920. Pink 38
2017. ápr. 25. 14:51
Most olvasom csak 3-4 es ujjainkat használjuk az arcunkra.Köszi.Eldobom a smink korongokat.
1919. Pink 38
2017. ápr. 25. 14:49
Okoskolbitól kérdezném:Egy láb visszérségre felírt gyógyszer(Detralex) beszedése nem segítene az arc ér betegségén?Bocsi ha nagy marhaságot kérdezek...
1918. SSszonja (válaszként erre: 1916. - E18f2d4ad1)
2017. ápr. 25. 14:28

Heida én a tetrat szedtem es semmi panaszom nem volt.legújabb egy 7napig szedtem mikor nagyon kuzdottem a bőrommel (nekem eg es szúr nem göb van)szepen levitte a gyulladást es a sok pirosat.

Meg nekem fóleg a szememre van jo hatása elmúlik az égő érzés.

1917. Pink 38
2017. ápr. 25. 13:59
Heida én mindkettő említett gyógyszert próbáltam már. Bár nem egyszerre hanem egymás után.Halványított az arcomon,de amikor elfogyott pár napon belül visszajöttek a göbök.Sajnos. Én most szárított diófa levélből készítek forrázatot kihűtöm ls egy nap akár 10x is átmosom vele az arcom,smink koron segítségével. Szárít, fertőtlenít és összehúzó ereje is van.Kicsit javított az arcomon,kevesebb a göb.
1916. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1915. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 25. 05:11

Megbeszéltük, hogy nem kezdem még el a gyógyszereket, csak odaadja a recepteket.

Ő legalább elmagyarázta, mi ez a probléma.


Nem kell gúnyosnak lenned!

1915. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1913. - E18f2d4ad1)
2017. ápr. 25. 00:14

Klion és Tetralysal együtt, nem is olyan rossz...hadd szóljon. Lombikra vársz: "úgy tűnt, tudja miről beszél".


Én meg kérek egy kávét!


Kolbi

1914. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1912. - GabriellaWales)
2017. ápr. 25. 00:09

Az angoloknál a 2. világháborúig nem volt állami orvosi ellátás. Ez annyit jelentett, hogy valaki a szülétésétől a haláláig nem is találkozott orvossal. Egyrészt nem volt elég orvos, másrészt csak a gazdagok tudták megfizetni a drága orvoslást. Ebből következett, hogy a lakosság az alapszintű egészségmegtartásból elég jól felkészültté vált a saját és környezetük évtizedes tapasztalatai alapján. És ez volt ez a világ akkori legfejlettebb országában! A kevés orvost meg nagyon megbecsülték. Azokat az embereket, akik 30 éves korukig nem kerestek, igazából nem is nagyon éltek, csak tanultak, és tanultak, azokat a későbbiekben búsásan megfizették tanácsaikért. Egy könnyed 20 perces beszélgetés vagyonokba kerül. Most is.

Nálunk a szocializmusban nagyon magasszintű orvosképzés indult el, mely rendszer ontotta magából a jól felkészült orvosokat és kórházi ágyakat. Nálunk, 1982-ben, amikor én végeztem, protekció kellett egy kisvárosi kórházba elhelyezkedni is gyakornokként. Most meg már itt is lasszóval kell fogni az orvost. A lakosság számához képest itt még most is több szakorvos van, mint több fejlett nyugati országban. Azonban a magyar lakosság egészségügyi alapismerete és egészségi állapota katasztrofális. Az orvosokról a véleménye meg lesújtó, melyet majd minden hozzászólásban hangsúlyoznak. Tegyék.

Szép példa erre a propolisz használata is. Ez egy nagyon sok illóolajat és természetes anyagot tartalmazó anyag, mely gyulladást is csökkent. Sokszor egy csoda "krém". De az allergizáló hatása (kiütést lehet tőle kapni) nagyon magas. Lefordítva egy normál gyulladáscsökkentő krém 1000-ből 2 páciensnél ad allergiás rakciót, míg a propolisz 100-nál. Így az orvosok az évtizedes tapasztalatok miatt az előnyt (gyull.csökk.) és hátrányt (allergia) összevetve, nem ajánlják.

És itt jön be az intelligens magyar páciens, aki beleböfög és azt mondja, hogy neki jó volt, próbálja ki más is nyugodtan. Ne próbálja ki!


Ha tényleg segítség kell, akkor ollózd ki, gyüjtsd ki a hozzászólásaimat (kb.20-30 oldal) és abból sokkal többet megtudsz, mint egy általános orvos.


Kolbi

2017. ápr. 24. 19:29

Sziasztok!


Ma voltam bőrgyógyásznál, ő már a 3, de úgy tűnt, tudja, miről beszél.

Megint Rosacea a diagnózis. Azt mondta, hogy genetikai örökség, ilyen a bőröm a tág pórusokkal, megvan a hajlam, egész életemben probléma lesz vele hol többé, hol kevésbé. Szuper!

Ezeket írta fel:

Soolantra 10 mg/g krém éjszakára

Skinoren 200 mg/g krém nappalra, majd kialakul, hogy heti hányszor lesz rá szükség. Éghet tőle az arcom felkenéskor, de el fog múlni.

Klion 250mg tabletta 2x/nap

Tetralysal 300mg kemény kapszula 1x/nap


Van valakinek tapasztalata ezekkel? Úgy érzem, ez nehéztüzérség...

Mivel lombikot csinálok épp, csak később kezdem ezeket a gyógyszereket, ha nem sikerül. Kb. 1 hónap múlva.


1 hete az Eucerin Anti-Rose krémet használom reggel és este. Egyelőre ez marad.

Ma többen mondták, hogy halványodtak a foltok. Meg a hólyagok is kevesebben vannak.


A Rozex krém nálam semmit nem ért.

2017. ápr. 24. 17:28
Koszonom a valaszokat,nekem minden apro segitseg jol jon,kulfoldon senki nem ad tanacsot,orvos sem.Igaz,hogy borgyogyasz meg nem is latott csak a haziorvos(GP) De holnap visszamegyek,mert keptelenseg honapokat varni borgyogyaszra..Sok beteg Brit foldon mire szakorvoshoz kerul,mar meggyogyitja onmagat!Ironikus,de tenyleg igy van :((
1911. tapsika09
2017. ápr. 24. 16:48
A rozexnek totál semmi hatása max jobban pirosit meg éget én nem is használom.kuka.de ugyanez a véleményem a rosaliac arclemoso géllröl is.ami idáig ugy ahogy hatott az eucerin szinezett arcápolo de az sem mindig.azt mondjátok meg nekem mi a franctol hámlik az arcom?kb orr magasságába és lefelé az államig.ha bekenem bármivel ég.de utána elmulik.nekem javasolta egyik kolegám a semmelveis börklinikát pesten.hogy nézessem meg ott ne holmi majom dokikkal akik elkérik a lovét felirnak kencét ami egyrészt marha drága másrészt nem hatnak abszolut.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook