Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2000. Pink 38 (válaszként erre: 1997. - Hamil)
2017. jún. 4. 21:49

Nekem azt mondta most a doki,hogy soolantrát nem ír fel nekem,mert az csak a pirosságot tünteri el,a gennyes göböt nem. Nekem pedig göbös is igaz piros is mert az egész be van gyulladva. Érdekes,te azt írod arra is jó.

Két éve ilyen az arcom bal fele,göbös,gennyes apró csúfságok és még gyulladt is. Ipl-t mindkét arcfelemre kaptam,a jobb arcomon ezért tudom hogy felszívódott sok piros erecske.Sajnos az idén jobb arcfelem is göbös lett,nem olyan csúf mint a bal de van baja.

Maga a kezelés kellemetlen volt,első kezelés után picit piros lett tőle a bőröm,de jeleztem és legközelebb már kevesebb nemtudom mire állította a gépet a csaj. Utána egyszer sem pirosodott be a kezelés helye...

1999. GabriellaWales (válaszként erre: 1998. - Hamil)
2017. jún. 4. 15:30
Koszonom a gyors valaszt :) Igen,szerintem mindenki fel..en is..hogy ne legyen rosszabb.Nekem nincsenek erek,csak pirossag az arcom bal oldalan.Es gyakran viszket,erzekeny..az ego erzes is jon neha ☹
1998. Hamil (válaszként erre: 1996. - GabriellaWales)
2017. jún. 4. 15:02
Szia,nem probaltam meg elhagyni,nem kenem napinszinten,minden 3ik napot kihagyok,mert mar szep a borom.Nem tudom mi lenne ha elhagynam....Probalom majd minden 2ik napot kihagyni es talan szep lassan elhagyhatom...De meg 1x nem akarok visszaesni :)
1997. Hamil (válaszként erre: 1995. - Pink 38)
2017. jún. 4. 14:52

Szia,a finacea is hatott,azzal csak magat a gobot kentem,szepen lehuzta,de mashol jott helyette masik:(. A sollantraval az egesz arcot kenem,nem csip vagy szarit,es tiszta az arcom.Neha neha 1 elojon,de nincsenek azok a nagy gobok mar:)


Akkor belevagok az ipl-be.Neked a kezeles mennyire viselte meg a borod? Lehetett vele utcara menni,dolgozni stb?

1996. GabriellaWales (válaszként erre: 1993. - Hamil)
2017. jún. 4. 11:42
Szia! En 12 napja hasznalom a Soolantrat es javulas mutatkozik.Elotte Rozexet irt fol az orvos,ami picit segitett.Ugy irod,hogy te december ota hasznalod a Soolantrat.Regebbi hozzaszolasokban azt olvastam,hogy 3 honapnal tovabb nem szabad.De lehet,hogy valamit felreertettem..Akkor nem tudnad vegleg elhagyni ezt a kremet,mert visszajonnenek a pattanaszeru csunya gobok?Vagyis nem lehetseges tartos gyogyulas,csak par nap kihagyas es ujra be kell kenni?Bocsanat a sok kerdesert..
1995. Pink 38 (válaszként erre: 1994. - Hamil)
2017. jún. 4. 07:37

Szia!

De jó olvasni,hogy van javulás,van remény a szebb bőrért.Említetted a Finaceát,nekem azt írt most fel a doki.Mit tapasztaltál? Rögtön javulni kezdett a bőröd vagy először rosszabbodott? Én úgy veszem észre nekem rosszabbodott...

De megígértem kitartó leszek,nem hagyom abba a kenését.

Ipl-n voltam,6-7 alkalommal,a legvastagabb hajszálér is felszívódott az arcomon. Nekem jó volt.

1994. Hamil
2017. jún. 3. 13:06

Okoskolbasztol kerdeznek.

A göbök elmultak,viszont van nehany er ami latszik,ezt szeretnem.eltuntetni.Felhivtam egy kozpontot azt mondtak Ipl-el kezelik a hajszalereket. Kerdesem mennyire hatasos? Elotte weinvavel kezeltek nekem az nagyon jo volt szepen felszivodtak. Az Ipl itt van a kozelembe es nem kellene felmennem Pestre.

Ha valakinek van tapasztalata megoszthatna

Elore is koszi. :)

1993. Hamil
2017. jún. 3. 13:02
Sziasztok. Dec 8an kezdtem kenni az arcom Soolantraval,gobos volt a böröm,a finacea lehuzta de mindig jott egy ujabb.Miota viszont a Soolantrat hasznalom egy kezemen megtudom szamolni hány jott elo.Meg mindig van a krembol tehat csak ajanlani tudom. :) 2napig esetnekent bekenem vekonyan,3ik nap szunet.
1992. GabriellaWales (válaszként erre: 1990. - 8f8f3a827e)
2017. jún. 2. 20:44
Szerencsere javulas latszik a boromon..Es tegnapelott megjott az aprilis ota vart level,amirol mar teljesen megfeledkeztem.A borgyogyaszati vizsgalat: Royal Gwent Hospital junius 7-en delelott 10:40-re..Tiszta smink nelkuli arccal,termeszetesen..Nem is tudom,hogy elmenjek-e?Mert javulas latszik a boromon,akkor mit fognak lefenykepezni.Mert ezt irjak a levelben,hogy:"Diagnostic photographic images to be taken.Dermatology provides a high quality diagnostic aid image which will be reviewed by a clinician who will then decide on the most appropriate course of treatment for you."Szerintem aprilisban kellett volna ezt a vizsgalatot csinalni,amikor tenyleg a legrosszabb allapotban volt a borom..:(( Azota lassan javulas mutatkozik.Masfajta kremet ugyse tudnak adni,itt csak a Rozex van,antibiotikumot pedig mar nem akarok.
1991. Pink 38
2017. jún. 2. 07:23

Sziasztok!

Voltam bőrgyógyásznál,át beszéltünk mindent amit 2 év alatt tapasztaltam. Lassan kezdem megérteni ezt a betegséget....kaptam AB.-t Tetralyzál-t. Valamint Finacea krémet.Nekem kipirosodás alig volt,úgy értem keresztanyummal egyszerre jött ki rajtunk ez a nyavaja. Ő 50 éves volt akkor én 32. Neki azóta is csak piros az arca nem romlott az állapota,nekem göbös gennyes szinte mindkét arc felem. Ő semmit nem tesz ellenne,én már egy csomó mindent kipróbáltam. Most nagyon bízom a Finaceában...jó lenne egy kis változás. És igen,megígérem kitartó leszek!!!

1990. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1988. - GabriellaWales)
2017. jún. 1. 22:50

Pontosan így van. A rozácea nem úgy alakul ki, hoyg "doktor úr, arra ébredtem, hogy rozáceás lettem reggelre". Ez nem torokfájás, hogy jön és megy. A rozácea lassan alakul ki és lassan is gyógyul. Az, hogy egy krémről és annak hatásáról érdemben nyilatkozhassunk, ahhoz több idő kell.

Én is azt mondom, légy kitartó.


Kolbi

1989. Pink 38 (válaszként erre: 1988. - GabriellaWales)
2017. jún. 1. 13:09

Most megyek 2év után ismét bőrgyógyászhoz.

Remélem történik végre valami...

1988. GabriellaWales (válaszként erre: 1986. - Pink 38)
2017. máj. 28. 12:34

Szia,ujra itt vagyok Angliaban.

En azt javaslom,hogy legyel kitarto.A Rozex eloszor nekem is rontott a borom allapotan,meg is ijedtem,sot abba akartam hagyni.De aztan visszaolvastam Okoskolbasz hozzaszolasait.Azt irja,hogy a bort fokozatosan kell hozzaszoktatni az ilyen jellegu kremekhez.Igy napi 1-szer hasznalva a Rozex-et lassan,de tenyleg nagyon lassan eszrevettem a javulas jeleit.3-4 het!!De ha te ki tudod iratni a Soolantrat,akkor az meg jobb!Most mar nekem is megvan,nezegetem az arcom,de nyilvan 5 nap keves..

1987. Hamil (válaszként erre: 1986. - Pink 38)
2017. máj. 27. 20:04
Ugyanez volt nalam is.Miota hasznalom a Soolantrat szinte nincs is göböm. 😊
1986. Pink 38 (válaszként erre: 1985. - GabriellaWales)
2017. máj. 26. 21:23

Köszi hogy leírtad a te észrevételeidet.

A Rozex krémet én is használtam,igaz nem hetekig...semmi javulást nem tapasztaltam.Sőt inkább csúnyább lett.

Én bármit próbálok ideig,óráig jó csak.

Valami hatására újra,és újra elő jönbek a pattanás szerű göbök. Az első pár napban nagyon csúnyán gyulladt,majd egy hét után kezd halványulni.Már majdnem teljesen sina lesz a bőröm aztán reggel fel kelek és bumm kezdődik minden előről.Borzalom.

1985. GabriellaWales (válaszként erre: 1984. - Pink 38)
2017. máj. 26. 09:41
Szia! Meg csak 3 napja hasznalom a Soolantrat,este kenem be vekony retegben az arcomat,de csak a problemas helyeken.Az en borbetegsegem kb februarban kezdodott,sokaig azt hittem valamilyen allergia.Bolhacsipes szeru(kiuteseket)es borpirossagot tapasztaltam,aztan jottek a gobok.Hasonlo mint a pattanas,de nem lehetett kinyomni.Az eges minden este jelentkezett,es a viszketes..Akkor mar gondoltam,hogy ez tobb mint allergia.Rakerestem a Net-en,ugy talaltam erre a forumra,es egyre biztosabb lettem,hogy Rozacea betegsegem van.A borom aprilis elejen mar nagyon rossz allapotban volt,a kamillas botogatas segitett,de kenytelen voltam orvoshoz menni.Akkor kaptam a Rozex kremet a GP angol haziorvosomtol.Sajnos a Rozex nagyon lassan fejti ki a hatasat,mert a borom inkabb rosszabb lett mint javult volna..Visszamentem az orvoshoz,akkor kaptam a Doxycylline-antibiotikumot,amit sajnos nem birtam szedni.Viszont az orvos nem adott masik kremet,ram bizta,hogy hasznalom-e tovabb a Rozex-et vagy abbahagyom!(Soolantra nincs forgalomban)Vegul ugy dontottem,hogy tovabb folytatom a Rozex-et,es kb 3 het utan tenyleg eszrevettem a javulas jeleit..A nagy gobok eltuntek!De az apro bolhacsipes szeru elvaltozasok,es borpirossag tovabbra is fennall.Most remenykedek,hogy a Soolantra ebben segiteni fog!Magyarorszagon borgyogyasz es talan haziorvos is kiirhatja..
1984. Pink 38 (válaszként erre: 1983. - GabriellaWales)
2017. máj. 25. 21:21

Szia!

Van hatása a krémnek amit felírattál?

A háziorvos is felírhatja?

Nem kell bőrgyógyászhoz menni receptért?

Milyen állapotban volt a bőröd mielőtt elkezdted használni?

Göbös? Gennyes? Vagy csak piros?

Kiváncsi vagyok....

2017. máj. 24. 11:33
Sziasztok! 3 napja itthon vagyok Magyarorszagon 😊 Voltam orvosnal,megvan a Soolantra krem!Tegnap este probaltam ki eloszor,igy meg nem tudok irni a hatasarol,hogy jo lesz-e..Az angol Rozex krem csokkentette a nagyobb goboket,de a pirossag es az apro bolhacsipes szeru elvaltozasok megmaradtak.Eszrevettem,hogy az arcborom jobban toleralja a magyar idojarast.Amiota itthon vagyok egyszer sem tapasztaltam az ego erzest!Pedig most itt is lehult az idojaras,es tegnap esoben-szelben gyalogoltam.Antibiotikumot egyenlore nem kaptam,amit nem is banok,mert borzaszto volt a gyomorfajdalom es hasmenes 2 hettel ezelott Angliaban!Szombaton sajnos mar visszarepulok :(:(
1982. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1981. - Ticky)
2017. máj. 18. 22:30

Szombathelyen csak a levegő jó, amúgy semmi sincsen. Magyarországon a legfurább, legzártabb város, elvarázsolt emberekkel.


Kolbi

1981. ticky
2017. máj. 17. 20:19
Sziasztok! Új vagyok! Nagyon új! Az összes hozzászólást sikerült átolvasnom, és nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, ötleteket, ezzel sikerül útnak indulnom. Azzal, amit a bőrgyógyász elmondott, sajnos semmire se mentem. Illetve egy krémet mondott, mégpedig a Sudocrem, amit használjak a gyulladt területekre alkalom adtán. Egy kérdésem lenne, Szombathelyen tudtok esetleg orvost, aki megfeleő lézeres kezelésben tudna részesíteni? Tudom a neveket és a helyeket, amiket Okoskolbász említett, de hátha nem kell ezért elutaznom másik városba. Köszönöm.
1980. GabriellaWales (válaszként erre: 1979. - Reményhal)
2017. máj. 11. 11:59
Szia! Koszonom a segitseget,utana fogok nezni ha otthon leszek.A Soolantra is tervbe van,hogy borgyogyasszal kiiratom,de ez is csak Magyarorszagon lesz lehetseges.Nagyon bizok benne,hogy segiteni fog,es jobb lesz mint ez a szornyu Rozex amit jelenleg hasznalok..
1979. Reményhal (válaszként erre: 1978. - GabriellaWales)
2017. máj. 10. 19:28

Szia!


Van egy csodaszer az aranyérre. Nekem egyszer volt, de brutális szülés után. Detralex tabletta ( rá van írva a dózis aranyér esetén). Flavonoid koncentrátum. 3-4 napig nagy dózisban ( le van írva hogyan) kell szedni utána kevesebbet. Soha többet nem jött elő és teljesen rendbehozta 3 nap alatt. Nekem a krémek semmit nem értek. De, h ne csak erről írjak, a Soolantra nagyon jó a rozacea göbös formájára. Nem emlékszem neked olyan van-e. Írtad,h majd jössz haza. Szerintem szerezz be egyet mindenképp!

1978. GabriellaWales (válaszként erre: 1976. - Pink 38)
2017. máj. 10. 18:43
Ma mar nem vettem be a gyogyszert,pedig meg van 4 doboz felbontatlan!! De jo dolog is tortent velem,mert fel oraval ezelott meglatogatott az angol kolleganom,es hozott nekem Anusol nevu aranyer kenocsot :) Nagyon meglepett ezzel a kedves gesztussal! Mar tobbszor eszrevettem,hogy idonkent az angolok nagyon egyutterzoek es segitokeszek tudnak lenni :-) Remelem hasznalni fog a krem,most nezegetem a betegtajekoztatot..
1977. 31bc25d879 (válaszként erre: 1975. - GabriellaWales)
2017. máj. 10. 16:33
Ez a gyógyszer csinál ilyet. Én hánytam tőle és olyan rosszul voltam majd meghaltam. Ne szedd, hagyd abba, állítsanak át másra.
1976. Pink 38 (válaszként erre: 1975. - GabriellaWales)
2017. máj. 10. 16:30

Oh nagyon sajnálom.

Én is szedtem ezt a fajta antibiotikumot,nekem nem okozott ennyire durva mellékhatást. Sajnos mérlegelni kell ilyenkor,ha dolgozni sem tudsz az már gond. Nincs mit tenni abba kell hagynod a gyógyszer szedést. Nekem az arcom bal oldalán volt gyulladás,gennyes göbökkel 7féle antibiotikum,semmi javulás. Most az év elején kijött a jobb arcomon is....

1975. GabriellaWales (válaszként erre: 1973. - Pink 38)
2017. máj. 10. 14:45
Azt hiszem,a mai nappal abbahagyom a Doxycylline-t.A borom allapotan se vettem eszre tartos javulast.Sot most az arcom jobb oldalan,ahol eddig hibatlan volt a borom,szoval ott is mintha kezdodne"valami".Apro gobok..vagy ez az antibiotikum fenyerzekenyito hatasa miatt van?Mert 3 napja csodaszep meleg,napsuteses lett az idojarasunk itt Del-Walesben!De ami meg rosszabb,hogy a hasmenes most mar olyan szinten eldurvult,hogy ma delutan hazakuldott a fonokom.Kaptam par nap szabadsagot,hogy kicsit helyrejojjon az egeszsegem.Gyongenek erzem magam,lement rolam 2 kilo,ugyhogy most itthon pihengetek.Hab a tortan,hogy az aranyerem is kijott :(((
2017. máj. 8. 17:28

Sziasztok!

Okoskolbásztól szeretnék kérdezni.:)

A homlokomon túlszaporodtak az apró ragyák (ahogy a doktornő fogalmazott: papulák):/

Duac gélt akart megint felírni, de annak használatától jelen bőrállapotom szerint tuti levakarnám a falat. Finacea krémem van itthon, ha kitartóan kenegetem, várható ezen a téren javulás, vagy a Finacea erre nem jó?!

Köszönöm!

1973. Pink 38 (válaszként erre: 1972. - GabriellaWales)
2017. máj. 7. 22:33
Probium-6 inulin-nal a neve. Bocsánat az elöző hozzászolásomban nem jót írtam. Nem is értem...pedig én is szedtem kb.fél évig.
1972. GabriellaWales (válaszként erre: 1970. - Pink 38)
2017. máj. 7. 21:31
Koszonom a segitseget,holnap utananezek..
1971. SSszonja (válaszként erre: 1969. - GabriellaWales)
2017. máj. 7. 16:19
Nekem az irodában borzalmas fűtés van olyan ami fújja a meleg levegőt.szerintem nekem ez rontott.nem emiatt indult de miota ebben az irodában vagyunk a fűtési időszak horror szamomra.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook