Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2090. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2078. - Just.me)
2017. okt. 11. 09:22

A rosacea egy elhúzódó, sohasem teljesen meggyógyuló, de nagyon szépen karbantartható betegség. Ezt lefordítom magyarra: a rozáceás beteg egész életében fizet! Ki többet, ki kevesebbet. A lézerklinikák erre egész hamar rájöttek és keményen beindították orvosi háttér mellett a gondozást. Ezt is lefordítom, “orvosi háttér”, orvossal, pláne bőrgyógyásszal alig van esélyed találkozni.


Tehát olyan helyet keress, ahol ki van írva az orvos neve és vele találkozhatsz. Vannak kezelés előtti és utáni fotói, az orvos emailban vagy telefonon elérhető. Alapszabály, kozmetikus nem kezelhet rozáceát. Ezt úgy védik ki, hogy a páciens nem rozáceás volt, hanem volt egy kis arcpírja. Persze fotót nem készítenek, nincs miért reklamálni. Nincs karton, nincs esetleírás, csak pénzbeszedés..


Ha végigolvasod a fórumot, láthatod nagyon sokan megpróbálják egy-két csodakrémmel megoldani a problémát.

Ha végigolvasod a fórumot, láthatod nagyon sokan arra nem veszik a fáradságot, hogy egy oldalt is visszaolvassanak, csak kell nekik egy krém neve, aztán huss.


Ha tényleg érdekel, hogy mi lehet az orcodon, akkor az összes hozzászólásomat vedd ki, kb. 25 oldal és abból nagyon sokat tudsz profitálni.


Kolbi

2089. rlnd01
2017. okt. 11. 08:55
Sziasztok. Tudtok nekem mondani olyan vény nélkül kapható krémet ami jó lehetne ? Soolantrát csak bőrgyógyász írhat fel ?
2088. B. Ildi
2017. okt. 9. 21:23
Egy hete kezdtem el használni a soolantrat. Szerintem már most jobb. Amúgy nem biztos, hogy egy magán doki jobb, mint az sztk-. Korábban én is voltam olyan magán dokinál, aki azt sem tudta diagnosztizálni,hogy mi a problémám, most tb alapon találtam olyan dokit aki ért is a Rozaceás bőrhöz.
2087. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2086. - Csibcsub)
2017. okt. 9. 19:43

Nem, de ismerek olyat aki volt és használt Neki a kezelés.

Én is készülök novemberben. Még nem kértem időpontot.

2086. Csibcsub (válaszként erre: 2084. - 6eea6e9c26)
2017. okt. 9. 19:19
Voltál már Dr. Pfeiffernél?
2085. Csibcsub (válaszként erre: 2082. - Toth Krisztina QU)
2017. okt. 9. 19:17
A Soolantrat és a Mirvasot is lehet Magyarországon kapni!
2084. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2081. - Just.me)
2017. okt. 8. 21:57
Dr. Pfeiffer István is kezel rosaceát.
2083. Reményhal (válaszként erre: 2082. - Toth Krisztina QU)
2017. okt. 8. 19:19

Szia!


A Mirvasolt nem ismerem, de a Soolantrat este kell, nekem azt mondta a bőrgyógyász.

2017. okt. 8. 14:52
Sziasztok! Németországból kaptam Soolantrat es Mirvaso gélt egy barátnőmtől, azt mondta, hogy reggel Soolantra este lefekvés előtt Mirvaso gél. Valakinek tapasztalata a kombinációval kapcsolatban?
2081. Just.me
2017. okt. 5. 18:30

Rlnd01

Tudom milyen érzés.. én is ezt kaptam. Közölte ezzel nem tud mit kezdeni. És ha nem kérdezek rá erre a neten látott kezelési módokat, még meg se említette volna! Elszomorító amúgy..

De figyelj, tudom nagyon nehéz(totálisan ez a helyzet nállam is) de ne érezd magad kevesebbnek másoknál ez miatt.


Jutka5455

Én nem nagyon tudok itt még semmit. Egy pár oldalt láttam. Okoskolbász kozmetikus vagy bőrgyógyász? És tudná kezelni a diffúz pirosságom? Budapesten lakik és ott van a rendelője?

2080. rlnd01
2017. okt. 5. 14:13

Sziasztok.

Elszántam magam hogy elmegyek bőrgyógyászhoz, mivel kis korom óta szenvedek a piros arcommal. Időpontra mentem de még így is várnom kellett egy órát. Gondoltam magamba a "gyógyulásért" ez igazán belefer.

Szólítottak. Elmondtam mi a problémám a doktor meg csak nézett rám. Néha néha visszakérdezett. Kb azt éreztem hogy "csak ennyi ?". Aztán közölte hogy nem tud ezzel mit kezdeni de adott egy beutalót vérvételre meg allergia vizsgálatra.... És annyit tanácsolt hogy kerüljem az olyan helyzeteket ahol /amitől előjön.

Most komolyan el kell menni magánrendelésre hogy normálisan foglalkozzanak az emberrel ?

Erre vártam már mióta, hogy hátha mondanak valami okosságot, de erre még csak biztató szavakat se kaptam.

Azért is szántam rá és mentem el mert már lelkileg annyira megvisel ez a dolog ( önbizalom hiány stb) hogy tenni akartam ellene. Erre ezt is nagy csalódásként éltem meg.

2079. aff181865e (válaszként erre: 2078. - Just.me)
2017. okt. 4. 16:46
Ha Okoskolbász segítségét kéred, miért nem hozzá mégy? Azt hiszem segítene a gondodon!
2078. Just.me
2017. okt. 3. 19:41

Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, röviden magamról. 19 éves vagyok, a bőröm gyerekkorom óta -ha be kell hatarolnom- kb 8 éves korom körül kezdődött pirosodni az orcákon. Én fehér itt ott szeplős és érzékeny bőrrel rendelkezem. Általános iskolában nagyon szörnyű volt a bőröm pirossága a képekről vissza nézve. Nem voltam dagi de volt rajtam zsír. 9.ben elkezdtem sportolni aktívan és jelenleg is 13.ban is folytatom a tevékenységeim. Sokan akik ismertek mondták hogy az arcom a jelenlegihez képest nagyon durva volt. Viszont újjonan a fülemet is érinti a pirosság. Vérnyomásom mindig is normális volt. Sport miatt a vérnyomásom emelkedett olyan 130-135 körüli orvosnál 140 is haha ( utálok orvoshoz járni) pulzusom is változó van hogy sima 70 de stresszes napokon 80-90 es csak estére megy le normálisra amikor már aludni készülök.


Reggelente az arcom baloldalán szinte alig piros, jobb oldalt azért erősebb picivel. Viszont nem kell neki sok és felveszi a napi átlagos arcpirosságot... csak reggelente szeretek tükörbe nézni, soha sem volt önbizalmam, ez miatt főként nem.. stressz helyzetek , hőmérsékletek szintén befolyásolják erősen. Átlag hőmérsékleten visszaáll átlagosra óra alatt kb. Égő feszítő érzést főként nyáron érzek a nagy napsütés és meleg miatt..(Naturland körömvirág krémmel kenem olyankor. Használ javarészt) nagyon kellemetlen tud lenni. Könnyen leégős típus vagyok, de legalább is kipirosodik peldaul a karomon a bor (enyhe mértékben de nem egybefüggően hanem ilyen itt ott pirosodo, viszont elmúlik hamar .) másfél óra - 2 ora kintléttől és mindegy hogy 2 órakkor vagy éppen 6 órai napsütésben (fényérzékeny lennék? ). Göbök semmi nincs, hajszálerek nem látszanak (bár orrom alsó tövében egy nagyon ici pici halvany piros hajszálér jött ki ami csak mégszomorúbbá tett bár semmiség..) , csak arcpirosság, nyáron a halántékom környéke az állam is pirosodik. A homlokam csak nagyon nagyon halványan.

Elmentem az SZTK-ba bőrgyógyászhoz 2x. Ugy egy év különbséggel. Elöször semmit se mondott másodjára már jobban panaszkodtam neki és körültekintöbben írt egy egyszerű allergia gyógyszert Lordestin-t , fejfájást okozott csak, eredményt nem. 2 napig szedtem. És elküldött egy vérvételre aminek az eredménye okt. 5.-én lesz meg. Vissza viszem hozzá és hátha mondd valamit..

Hallottam erről az IPL kezelésről vagy 1 éve. Nyáron dolgoztam mint ahogy szoktam és elhatároztam hogy elmegyek ilyen kezelésre mert a lelkibéke és a nagyobb önbizalom fontosabb lenne nekem..

ÉS ITT JÖN A LÉNYEG.. Budapest az a hely ahova még úgymond letudok ugrani. De fogalmam sincs hol és kivel csináltassam a kezelést... böngésztem nagyon sok oldalt.


Okoskolbász kérlek szépen segítss nekem választani.., nagyon szükségem lenne a segítségedre.


aesthetica orvosi központ. Gép lumenis M22

[link]

[link]


Arsmedica lézerklinika

Gépet nem tudom


[link]


(Lelapozol -> kezelési tájékoztató rosacea hajszaler)


A másik amit még hasznosnak gondolok egy bőrgyógyász. Alexandrit és ND: Yag lézert használ rosacea ellen.

[link]


Nagyon hálás lennék ha valaki tudná melyik lenne a leghatásosabb, és esetleg ha a helyet is ismeri mondhatna rólla pár dolgot. De más klinika vagy rendelő is érdekel ha tudtok rólla hogy ott jobb lehet a kezelés hatékonysága. Előre is nagyon köszönöm, ha kapok segítséget! :)

2077. SSszonja (válaszként erre: 2057. - Pink 38)
2017. szept. 30. 16:20
Pink nézd meg a szervek kivetüléseit az arcon,keress rá a neten.ott be tudod azonosítani melyik szervre vonatkozik az az arcterület.Én a lép vékonybél területét látom.lehetseges hogy ott van problémád.
2076. SSszonja
2017. szept. 30. 09:20

Sziasztok,csak bejelentkezek es állapotjelentek.Nalam 2014ben diagnosztizálták a rosaceat,göb nem volt soha csak fellobbanasok,vörösödes es a borzalmas égő érzés.Es nekem úgy latszik nem romlik sőt csökkentek a panaszaim. Arra gondolok hogy az étkezésem hathatott rá pozitívan, mert év eleje óta nagyon sok piros bogyós gyümölcsöt fogyasztok,málna,szeder,áfonya minden nap turmixban.A gyulladt érzés gyakorlatilag ez évben nem volt csak a fűtés pirosít ki de ha nincs fűtés a pír lemegy vagyis nem megy át gyulladásba.A szememben sem jelentkezik az égő érzés csak nagyon ritkan nagyon Minimálisan.Korabban nagyon szenvedtem tőle,tavaly nyáron is előjött olyannyira hogy kínomban antibiotikumot szedtem-nagyon égett.Sportolok,futok,aerobic es csak arra Figyelek hogy jó levegőzesű terem legyen illetve szabadban sportoljak mert a levegőtlen meleg helyen nagyon bellobbant,ha van légmozgas úgy már jó.

Szedek ligetszépe olajat,előtte halolajat.Kutyámnak a Füle gyulladt évekig,tk hasonlít a mi problemankhoz mert ilyenkor belobban neki a bőr és meleg,piros.Állitolag allergia amit csak szteroiddal tudtak neki elnyomni,ha nem szedte rogton gyulladt.Marciusban abba kellett hagynia veseprobkema miatt,utana a szteroidot fulcsepp jött ami helyi kezelés de szinten szteroid.ezzel párhuzamosan kezdtem neki lazacolajat adni neki idén májustól.Két hete azt vettük észre hogy nem kell a csepp nem gyullad a Füle.szép rózsaszín és hűvös a bőr.ezek az olajak működnek hosszú távon.

2075. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2072. - Pink 38)
2017. szept. 26. 20:28

Hogy nyugodtan lehet-e használni? Fogalmam sincs. Szerintem a tusfürdőmet se lehetne, ha jól utána néznék...

Ráírva semmi nem volt terhességgel kapcsolatban. A-vitamin nincs benne.

Muszáj volt vmit magamra kenni, mert az államon meg az orrom alatt már olyan volt a bőröm, mint a páncél. Csupa hólyag, vörös és megvastagodott.

2074. zefex (válaszként erre: 2073. - Evaeva)
2017. szept. 26. 19:56
Én szedtem. Előtte volt egy vérkép, havonta orvosi vizit, közben és utána labor. Száradt a szám, ennyi mellékhatása volt, de azóta nem jött elő a göbös változat, ez kb 10 éve. Nem szabad közben teherbe esni!
2073. Evaeva
2017. szept. 26. 19:46
Sziasztok, ma voltam bőrgyògyásznál, Roaccutane-t ìrt fel, szedet valamelyikőtök? El olvasva a mellèkhatásokat hát.... nem is tudom kicsit fèlek.
2072. Pink 38 (válaszként erre: 2071. - E18f2d4ad1)
2017. szept. 26. 12:50
Nekem sem a terhesség hozta ki.Már előtte is szenvedtem tőle.Kb.3 éve lett nagyon durva a helyet.Amit most használsz nyugodt szívvel lehet terhesség alatt használni?
2071. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2070. - Pink 38)
2017. szept. 26. 12:18

Nekem nem függ össze a rosacea a terhességgel, úgy érzem. Már előtte 1,5 évvel kezdődött. Hol jobb, hol rosszabb. Receptköteles cuccok közül a Rozex-et próbáltam, semmit sem ért.

A nem receptes krémek közül ez az első, ami valamennyit javított a helyzetemen.

2070. Pink 38 (válaszként erre: 2060. - E18f2d4ad1)
2017. szept. 26. 10:36

Szia!

Én is félidős terhes vagyok. A baba miatt nem merek én sem semmit használni,csak BB krémet ami jól fed,de nem gyógyít.

Egyébként nekem mintha kicsit szebb lenne a bőrőm a várandóság óta,de el nem múlt.

Ha jól olvasom neked rosszabbodott?

2069. Pink 38 (válaszként erre: 2058. - 8f8f3a827e)
2017. szept. 26. 10:29

Kedves Okoskolbász!

Vissza olvastam és mégsem találom a választ a bal oldali problémára. Biztos bennem van a hiba....

Kiváncsi lettem,kaphatnék egy kis segítséget? Előre is köszönöm.

2068. Evaeva (válaszként erre: 2067. - Szilvia0310)
2017. szept. 25. 21:41
Innen vissza olvasva a hozzaszolasokbol tudom, de az olyan szepen letisztitotta az arcom.
2067. Szilvia0310 (válaszként erre: 2062. - Evaeva)
2017. szept. 25. 09:21

Szia!


Aha hámlasztót tudomásom szerint tilos használni rosaceás bőrön, azt mindenképpen kerüld. :)

2017. szept. 19. 08:32

Kaptam egy gyógyszertárban mintát az alábbi krémből:

[link]

URIAGE ROSÉLIANE Krém SPF30


Ez egy új krém a Roséliane termékcsaládban. Nekem nagyon sokat segített egy hét alatt, meg fogom venni a normál krémet. A bordó foltjaim már csak halvány rózsaszínek és kevesebb a hólyag is.

A termékcsalád többi tagja semmire sem jó, de ez tényleg használt. Nekem legalábbis...

Van egy ugyanilyen nevű termék, csak nincs ott, hogy SPF30. Na, az nem ér semmit, össze lehet keverni a kettőt a csomagolás miatt.

2065. Evaeva (válaszként erre: 2063. - 6eea6e9c26)
2017. szept. 17. 21:48
Köszi a választ, nem pròbáltam.
2064. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2062. - Evaeva)
2017. szept. 17. 18:44
Van emulzió is belőle. Talán a gél és ez jobb mint krém.
2063. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2062. - Evaeva)
2017. szept. 17. 18:40
A Rozex krémet vagy gélt próbáltad?
2062. Evaeva
2017. szept. 17. 11:45
Sziasztok, kb egy ève diagnosztizáltak rozaceaval,de visszont pattanásokal már lassan 14ève harcolok kisebb nagyobb eredmènyekkel. Tavaly voltam bőrgyògyásznál atb. Ìrt fel amitől nem javult,mikor elfogyott az atb, el kezdtem használni egy aha hamlasztot amitol szèp pattanás mentes lettem,(nyaron nem hasznaltam hat ilyezgetni lehetne az arcommal :( ), aztan el kezdtem olvasgatni a forumot ahol ìrt a soolantarol es legtobbeteknek szepen rendbe is hozta az arcat,... kis hazugsaggal meg is tudtam vasarolni a gyogyszertarbol amit mar kb 1,5honapja hasznalok de semmi javulas sot mèg egyre tobb pattanas jon ki es a kis gobok se tuntek el ami eddig nem volt :( .2 het mulva van idopont megent a borgyogyaszhoz amire mar majdnem 3 honapja varok. Es pirododik az arcom ami eddig nem kb 1,5eve. Ketsegbe vagyok esve, hogy a borgyogyasz megent atb fog felirni , s nem lesz semmi javulas :(
2017. szept. 16. 11:50

Miért nem lehet a Soolantra krémet hosszú távon, vagy örökre használni? Mit okoz, ha nem hagyom abba az alkalmazását?

Nekem nagyon jó a Soolantra krém, mióta használom tünetmentes az arcom, szeretném, ha így maradna, ezért félek abbahagyni a használatát.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook