Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2017. dec. 12. 00:49
Soolantra!!
2119. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2118. - SSszonja)
2017. dec. 10. 21:45
A szérumot is próbáltad már, vagy csak a krémet?
2118. SSszonja (válaszként erre: 2117. - Tlivia)
2017. dec. 10. 15:24
Szia!én egy kozmetikusnál vásárolható krémet haszalok Solanie Anti rosacea.De nem hinném hogy csak emiatt van jobban a bőröm.Nalad mi a panasz?
2117. tlivia (válaszként erre: 2107. - SSszonja)
2017. dec. 9. 21:32
Szia! Éredekelne hogy milyen krémet használsz? Nekem sajnos most ősszel lett rozaceás a bőröm! Köszi a választ! 😃
2017. nov. 26. 15:45
Erdekes tapasztalatom van. 1 hete munkahelyet valtoztattam,tobb okok miatt.. Nagyon nehezen szantam ra magam erre a valtoztatasra,(4 ev) mert mindig bennem volt a felelem,hogy hatha meg rosszabb lesz..Most egy masik kis etteremben dolgozok,uj munkatarsakkal,sokkal messzebb es sajnos az esti idoszakban.Am nagyon jol szervezett kis csapatunk van! Es eszrevettem,hogy mintha jobban toleralna a borom ezt a valtozast! Persze meg csak 1 het telt el,de nem jott az ego erzes..ami elotte napi szinten jelentkezett.De meg visszajohet,ki tudja..ezert nem orulok elore. Igy visszagondolva,tenyleg stresszes volt az elozo munkahelyem,es nem kicsit!! Csak akkor ennek nem tulajdonitottam jelentoseget,de most mar van osszehasonlitasi alapom. Szoval az idegesseg,feszultseg,a stressz,igen is hatalmas szerepet jatszik a rozacea betegsegben illetve a betegseg rosszabbra fordulasaban! Megha nem is tudjuk teljesen kivedeni,de ha csokkentjuk,mar az is jo.
2115. Pink 38 (válaszként erre: 2112. - Iboly99)
2017. nov. 24. 18:13

Szia!

Nekem bármelyik púder csak rontott a bőrömön.(göbös,gennyes csomók-ra kentem) Ne kérdezd hogy lehetett ennyi eszem...?

Most BB krémet használok,és az nem bántja a bőröm. Én ajánlani tudom.

2114. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2111. - Kori54)
2017. nov. 22. 13:40

Kár, hogy az ilyen cikkek után nem írják ki a szerző vagy források nevét. Ugyanis, ha elfogyasztaná ezeket a "rosaceára príma" ételeket a kedves páciens, akkor tudná, kit kell felkeresnie egy csőre töltött puskával.


Dr. Kádár László bőrgyógyász

2113. Reményhal (válaszként erre: 2111. - Kori54)
2017. nov. 20. 21:27

Szia!


Ez nagyon tetszett. Sok igazság van benne szerintem.

2112. Iboly99
2017. nov. 20. 09:21

Sziasztok!

Szerintetek olajmentes púdert lehet használni?

2111. kori54
2017. nov. 18. 17:59
2110. SSszonja
2017. nov. 12. 19:56

Nekem ez az egy krém segített mikor égett a bőröm. De nekem inkabb olyan érzes volt mintha erős paprikával kenték volna be a bőrömet nem is annyira égés.


[link]

2109. GabriellaWales (válaszként erre: 2108. - Georgina08)
2017. nov. 12. 15:05
Szia,en is Walesben elek.Nalam februarban jelentkeztek hasonlo tunetek amikrol irtal.Ha nem tapasztalsz javulast,itt is el tudsz menni a GP haziorvoshoz.Rajtam is segitettek,de a gyogyulas nagyon lassu folyamat..Borgyogyaszhoz eljutni viszont semmi esely. Az ego erzes sajnos nalam is elojon,sot egyre gyakrabban az esos,huvos-szeles idojaras miatt.Tobb dolgot probaltam,a borogatast is amirol irtal,de inkabb csak rosszabb lett..Nalam egyetlen dolog mukodik,az ha nem nyulok egyaltalan az arcomhoz.Nem mosom meg,semmit se csinalok,nem erek hozza,es szep lassan elmulik az eges onmagatol. Van ugy,hogy 1 ora,de van,hogy hosszu orakat kell varni,de elobb-utobb merseklodik....Nalam semmi mas nem valt be :((
2108. Georgina08 (válaszként erre: 2107. - SSszonja)
2017. nov. 7. 22:55
Először kicsit borogattam, hogy enyhítsem az égő érzést. De ennek az lett a következménye, hogy iszonyúan kiszáradt a bőröm. Most új arckrémekkel kísérletezek,mert benne van a pakliban, hogy allergiás reakció kozmetikumra.
2107. SSszonja (válaszként erre: 2105. - Georgina08)
2017. nov. 7. 15:41
Nálam pont így történt.Azóta sincs göb es semmi egyéb.sőt iden szinte teljesen helyreállt a bőröm.Egyedul az ablakon besutő eros napsugár lobbantja be.már a fűtést is bírja újabban pedig minden télen gond volt vele.kb elfelejthetem hogy van ez a problémám.
2106. Pink 38 (válaszként erre: 2105. - Georgina08)
2017. nov. 4. 20:20

Szia!

Amennyire én emlékszem hasonló tüneteim voltak a rosacea kialakulása előtti időszakban. Sokszor volt arc pirulásom,stressz,izgalom,szégyen érzet, futás vagy nehezebb fizikai munka,hideg idő után. Hamar elmúlt nem is foglalkoztam vele. Aztán egyszer csak már nem múlt el kb.31-32 éves lehettem .Azóta kinlódok vele. Terhesség után jött ki nálam talán a hormon változás miatt.

2017. nov. 3. 15:06

Sziasztok!

Új vagyok, tegnap este "belángolt" a két orcám. Durván vörös lett és eléggé égett. Először azt hittem lázam van, de nem. Most mar mintha enyhült volna, de még mindig piros.

Aztán rosaceára kezdtem gyanakodni. Rettenetesen el vagyok keseredve. 23 éves vagyok, nem volt ilyen a családomban. Jelenleg Walesben élek, nem értem mi válthatta ki ezt. Orvoshoz itt nem tudok menni, csak decemberben Budapesten. Létezik, hogy egyik percről a másikra csak úgy "berobban" ez a betegség? Örülnék, ha valaki megosztaná a tapasztalatát nála hogy alakult ez ki. 😟😣😦😳😳😭

2104. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2096. - Just.me)
2017. okt. 22. 22:15

A fimatózus rozácea (phymatosus rosacea) sajnos érintheti az orcákat, az orrot (rhino-), az ajkat és a fület is. Ez egy következményes kötőszöveti megvastagodás. Nagyon nehezen gyógyítható.


Kolbi

2103. Just.me
2017. okt. 20. 18:56
Bárki tapasztalt már olyat magán vagy ismerősén, hogy a rosacea a fülekre is át terjedt?
2102. GabriellaWales (válaszként erre: 2101. - B. Ildi)
2017. okt. 19. 21:55
A Manna szappant az en arcborom is nagyon szereti.Majus ota hasznalom,egy baratnom javasolta,hogy probaljam ki.Nem mertem irni korabban errol,mert a tobbieknek negativ a velemenyuk a Manna szappanokrol itt a forumon.En a szinten olivas tunderbogyo nevezetu babaszappant hasznalom.Ami termeszetesen illatmentes.Csak az a baj,hogy nagyon hamar elfogy..:(( De nem vagyunk egyformak,es van aki a folyekony arclemosokat vagy arctejeket jobban szereti.Ezt mindenkinek maganak kell kitapasztalni,mi az amit az arcbore a legjobban szeret.
2101. B. Ildi (válaszként erre: 2090. - 8f8f3a827e)
2017. okt. 18. 06:30
Csak bőrgyógyász írhatja fel. 12 hétig kell használni. Mellette én manna olivás szappant használok, ami nekem szintén jó.
2100. Reményhal (válaszként erre: 2099. - Reményhal)
2017. okt. 17. 08:15
Keresd ki pontosan, h mit írt róla! Lehet, h rosszul emlékszem. ( Szerintem nem).
2099. Reményhal (válaszként erre: 2098. - Toth Krisztina QU)
2017. okt. 17. 08:13

Szia!


A Mirvasol-t csak néha ajánlatos, mert csak tüneti kezelésre jó. Nem emlékszem pontosan mi a baj vele, de arra emlékszem, h Okoskolbász írt róla és alkalmanként ajánlotta. A Soolantra jó. Én atkára kaptam, nem kizárólag azt és gyönyörűen elmúltak a tüneteim. Mindig figyelem, mert időzített bomba vagyok, de lehet, h szerencsém van és nem jön többet elő. kopp kopp kopp

2017. okt. 16. 12:09

Hallo!

Közben elkezdtem alkalmazni a Mirvaso-t reggel a Soolantrat pedig este lefekvés előtt.

Kis javulást látni vélek...

Találtam egy cikket amit erről a kombinációról írtak (sajnos angol nyelvű), ha valakit érdekel a link alul található!

Üdv Krisztina


[link]

2097. zefex (válaszként erre: 2093. - GabriellaWales)
2017. okt. 14. 17:20
Az égő érzés sajnos nekem sem múlt el. Szerintem jó a bőröm állaga, a pirosság sem nagyon feltűnő, mert más meg pirosítja, csak nem lenne ez a folyamatos fájó-égő érzés :(
2096. Just.me
2017. okt. 13. 23:11

Okoskolbász, Nagyon szépen köszönök minden információt, végig olvastam az eddigi hozzászólásaid és nagyon hálás vagyok! Viszont csak a kérdéseim 99%-ra találtam meg a választ. Így merészelek további tudattágítást kérni, hátha segítesz nekem is.

Nagyon érdekelne hogy az érgyengeség a füleket is érintheti-e?

2095. Evaeva
2017. okt. 13. 21:40
Sziasztok 2hete szedem a roaccutanet, szepen le tisztult az arcom kisebb mellèkhatások vannak de legalabb tiszta az arcom ami mar regota nem volt a borpir az sajnos meg maradt, 1,5 honapig hasznaltam a soolantat de nem javitott semmit a boromon, meg maradt egy fel tubussal akinek szuksege van ra szivesen oda adom, ha valaki Brusszelbe el es hasznat venne az szoljon.
2094. Pink 38 (válaszként erre: 2093. - GabriellaWales)
2017. okt. 13. 20:25
Én sokszor sírtam a zuhany alatt amikor senki nem látta. Nekem is borzasztó nehéz volt elfogadni ezt a betegséget. Szinte az összes kiváltó ok amit írtál nálam is alap,kivéve talán a hajas dolgot.Mindíg szép bőröm volt soha sehol még egy ici-pici pattanás sem. Nehéz ezt megélni egy nőnek aki most élné a legszebb éveit.A stressz nagy ellenség az igaz. De ki tud a mai világban stressz nélkül élni? Főleg ha van egy jó főnököd. Szóval nehéz mindennap...az talán segít hogy anya és feleség és házi asszony vagyok.Nem érek rá mindíg magammal foglalkozni.
2017. okt. 12. 23:42
Minden nap felnezek ide a forumra,ahol a legtobb segitseget kaptam!A nehez idoszakban is mindig irt valaki,vagy tanacsot,vagy biztato szavakat..Nekem lelkileg a legnehezebb feldolgozni ezt a betegseget.Amit most irok,nem hiusagbol irom,hanem,hogy erzekeltessem mennyire megviselt februar ota,amikor kiderult a rozacea nalam.Sokan,idegenek meg angolok is megjegyeztek,mennyire termeszetes szepsegu no vagyok.Amire buszke is voltam,hogy a magyar noket kulfoldon is szepnek tartjak!Sose kellettek sminkek csak tenyleg minimalis..Aztan jott ez a szornyu rozacea es teljesen osszetortem :(( Vekony alkatombol meg lement 3-4 kilo,alig ettem,almatlan ejszakaim voltak.Csak itt talaltam egy kis remenyt,akik ugyanilyen betegseggel kuzdenek.Azota sokat javult az allapotom,ujra szep a borom,de az ego erzes sajnos elojon.Probalom megfigyelni,mi valtja ki..Nekem hosszu,dus,szokesbarna hullamos hajam van,es ha peldaul kiengedve hordom es a hajszalak hozzaernek az arcomhoz(bal oldalon) az is kivaltja a bizsergo es ego erzest!Nem tudom tapasztalt-e valaki hasonlot?Aztan a szel,hideg-meleg homerseklet valtozas,a tea amit nagyon szeretek..szoval sokminden,az idegesseg,stressz is :((
2092. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2076. - SSszonja)
2017. okt. 12. 20:58
Kb. 3hónapja szedem a ligetszépét. Nincs javulás a rosaceámban. Vagy később hat, vagy a lazacolaj a megoldás.
2091. Pink 38 (válaszként erre: 2077. - SSszonja)
2017. okt. 12. 15:15

Köszönöm Szonja!

Megnéztem,tüdő-t.adta ki. 3éves korom óta vagyok allergiás asztmás....szóval ha innen nézzük stimmel a dolog. Az asztmám karbantartott nincs gond. Az arcom mégis piros,gyulladt göbös.

Bár a 3 évvel ezelőtti állapothoz képest szép...

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook