Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2420. gweni0608 (válaszként erre: 2353. - Murci33)
2019. szept. 9. 12:41

Murci 33


Én is igy voltam vele , hogyha ételallergia , akkor máshol is kéne a testemen , tünetnek jelentkeznie , és tudod mi furcsa hogy a két térdem belsö felén , olyan volt a bőröm mint a kacsának , tudod amikor kopasztják , orvos egyből hogy valszeg a farmertől , de nem nem attol volt , mert nyáron is meg volt amikor nem hordtam farmert.

Én miota laktóz és hisztamin mentesen eszek , nincsenek gondjaim , a bőröm már csak nagyon enyhén rozsaszín .

Én mondjuk csináltam probiotikum kurát is .

2419. gweni0608 (válaszként erre: 2418. - Gweni0608)
2019. szept. 9. 11:27

Heida , ha mész laktóztesztre , kérd ki az orvos tanácsát ,a probiotikum kúra kapcsán . !

Nekem az emesztésésemet rendbe hozta :)

2418. gweni0608 (válaszként erre: 2417. - E18f2d4ad1)
2019. szept. 9. 10:22

Huu , hát fejfájással én is volt hogy ébredtem.

Nekem ez általában attól van , ha túl sok magas hisztamint tartalmú ètelt eszek .

Száraz szalámi , füstöltek , búza , élesztő !

2417. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2416. - Gweni0608)
2019. szept. 9. 07:08

Valami biztos, hogy belülről nem frankó nálam. Évek óta szedek refluxra gyógyszert. 2016-ban volt gyomortükrözésem, akkor nyombélfekélyt találtak. Heti 3x volt már hányós migrénem, már a munkahelyemen féltem, hogy baj lesz, mert délutánonként kikészültem és éjjelig rosszul voltam mindig. Reggel is legtöbbször fejfájással ébredtem. Aztán kaptam gyógyszert a refluxra és hopp, elvágták a migrént.


A nátrium-glutamátot próbálom én is kerülni, de hát miben nincs???

2416. gweni0608 (válaszként erre: 2415. - E18f2d4ad1)
2019. szept. 9. 06:50
Szia , hátha nálad is ez okozza , akkor már megérte leirni 🙂🙂. Szerintem a legnagyobb gond hogy mindenki csak , kivülre , az arcbőrre fokuszál ! Pedig a gond szerintem belülről fakad ! Próbáld meg a nátrium - glutamátot is kerülni , ez egy tartositószer , ált . mirelit és gyorskaják összetevője . Nekem pl bőr problémát nem , viszont gyomorproblémákat okoz . Nem azt mondom hogy hébe - hoba nem eszek egy zacsis levest , de probálom , minimálisra csökkenteni . Éveken át főztem vegetával , ami ügye tele van a kis mocsokkal , most lecsereltem vegánra , amiben elvileg nincs🙂🙂
2415. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2414. - Gweni0608)
2019. szept. 8. 22:34

Szia!

De jó, hogy ezt leírtad! A laktózra én is gyanakodni kezdtem pár hónapja. Van is beutalóm gasztro dokihoz. Holnap intézem is az időpontot.

Amikor vedelem a tejet, csúnyul az arcom. Vörösebb és pattanásosabb. Aztán megutálom és nem iszok tejet hetekig. Javul a bőröm állapota.

2414. gweni0608
2019. szept. 8. 21:28

Kedves Forum Tagok ,



Nos én nagyon fontosnak tartom leírni a saját törtenetemet , mert tudom hogy mennyit segithet , ha esetleg másnál is beválik az , ami nekem .

Az hogy egyáltalán ilyen fórumok léteznek hatalmas segítség az érintetteknek . Én már csak tudom .

Amit tudnotok kell rólam , 29 éves vagyok , félig roma , félig magyar származású , ( ezt csak azért tartom fontosnak megemlíteni , mert szerintem , én vagyok az első roma származású rosaceas , mert én Isten bizony még soha más roma származásun nem láttám 😅😅😅😅) .

Mivel félig roma vagyok mindig is egy kicsit kreoll színű volt a böröm , - most már nem az , de ezt is lentebb kifejtem :) .

Ami még fontos az az hogy takarítónőként dolgoztam érettségi után kb .3 évet , ( ez is fontos tény egyébként ) !! ja és 7 éve élek kint Németországban , és 13 éve dohányzom.


Azzal kezdeném hogy nekem ez a betegség Németországban jött ki , és ha hiszitek hanem en itt is fehéredtem ki !!

Jó soha nem voltam fekete , de ilyen fehér sem az egyszer tuti biztos . Most hogy mi lehet az oka , hát ki tudja , egyszerüen a kevesebb nap , vagy egyszerűen csak klimatizálodtam , gőzőm sincs !!!

2013 ban mentem el elöször orvoshoz , egy elpattant ér csunyította az orrom közepét , azt akartam eltávolítattni . Kb . németországi tartozkodásom második évében volt ez , és akkor már feltünt hogy , elég világos lett a bőröm és hogy állandóan piros . Mintha mindig zavarban lennék , de különösebb figyelmet nem szenteltem neki .

Az orron lévő piros foltot lézer kezelték , elmulott , nincs is jelentősége a továbbiakban . Aztán rákérdeztem , a doktornőtől hogy miért piros állandóan az orcám , amire ő csak legyintett egyet , és azt mondta , oh magának van egy kis rosaceája , irok fel rá krémet az majd segít .

Mivel elég könnyelmüen mondta , ezért gondoltam nem lehet ez komoly baj , majd kenegetem aztán elmúllik .

El is mentem a gyógyszertárba kiváltani (metronidazolt tartalmú krém volt ) elég borsos ára volt . Kenegettem is szorgalmasan , decsak nem használt , talán mondhatnám azt is hogy inkább rontott a helyzeten , ugyanis kisebb pattanások jöttek elő következő reggelre .

Aztán egyik délutan beirtam a rosaceát a googleba , és jött a SOKK!!!!!!!

Ekkor döbbentem rá , hogy mi is az a roseca ,és esküszöm hogy sírógörcsöt kaptam , mert csak az járt a fejemben hogy én nem akarok így kinézni .!!!!

Amikor olvastam hogy gyogyíthatatlan , akkor fordult velem még egyet a világ .

Nagyon elkeseredtem !!!

Elmentem egy másik dokihoz , aki viszont azt mondta hogy couporose -m van , de ez engem nem vigasztalt , hiszen addigra már tudtam hogy ez a rosace elődje , és bizony bármikor rosszabra fordulhat a helyzet.

Minden nap olvasgattam róla , angol , német , magyar oldalakon , hàtha valaki mégis tudja hogy mitől lehet !!

Bár azt fontos megemlítenem hogy a rosacea igazi rossz stádiumát soha nem éltem meg , és nem is fogom !!! ezt eldöntöttem !!!

A pirossag egy két pici apró pattanás , és az állandó feszülő égő érzés ,nálam ez volt a legdurvább szakasz , de azt tudtam hogy valamit ki kell találjak , hogy ennél rosszabb soha ne legyen !!!

Kutattam olvastam , aztán egy német oldalon olvastam , hogy a rengeteg kémiai szerek amiket napmint nap az arcunkra kennünk egyszerűen csak rosszabítják a helyzetet , helyette inkább próbáljunk természetes olajokkal hidratálni a bőrt .

Nos nekem ez egy kicsit fura volt , mivel én előtte sem igazán voltam az , aki minden este kenegeti az arcát , mindig megmostam , tusfürdővel vagy szappannal , aztán részemről ennyi volt a hidratálás . Aztán rájöttem ! Az arcomat nem kenegettem az igaz ,viszont takarítóként dolgoztam , mondhatni napi 8 órában érte a bőrömet , mindenféle erős vegyszer , hiszen a munkám miatt ezeknek a gőzében voltam egész nap .!!! és akkor még plussz az otthoni vegyszeres takarítás , plussz a hajmosáskor használt samponok , balzsamok , ilyen fixáló stb. , tehát mindent összefoglalva adtam a bőrömnek akaratlanul is egy csomó vegyszert !!! Persze nehogy azt gondoljátok hogy szándekosan hajolgattam a tisztioszerek gőzébe , meg folyattam a sampont az arcomra , de akár hogy is nézem , valahogy mindig kontaktba került a böröm ezekkel a sz***kkal !!!

Szóval ha a bőröd ph értékét tönkre akarod vágni , akkor én igazán jó úton haladtam .

Szerintem a bőröd vegyszeres kezelése , direkt vagy indirekt módon , máris , könnyebb célponttá teszi akár a rosaceának .

A bőröm eközben , már állandóan piros volt , és megjelent ez a , mintha dupla réteg lenne az arcomon ami ügye vörös. Ez a piros duplabőrréteg az orcákon volt jelen , mint egy vékony maszk .

Elkezdtem használni olajokat a bőrömre , ( mandula-szőlőmag- avocado olaj ) és mindig 90:10 arányban kevertem teafaolajjal . Ezt muszáj volt mert simán magában , teafaolaj nélkül szinte biztos volt masnapra a pattanás .

Reggel mindig nivea after shavet , igen jol olvastátok : ) elvileg férfiaknak van ( fehér , sensitiv , alkohol nélkül ) squalan olajjal , meg napfényvédő krémmel kombinálva kentem az arcomra . Peelingként meg havonta egyszer végig dörzsöltem az arcom egy szelet citrommal .

Ezt kb 2-3 éven keresztül csináltam , a bázis olajokat mindig cseréltem , ha elfogyott az egyik , vettem egy másikat .

Nos mielőtt azt várnátok , hogy azt irjam ez volt ám tuti megoldás , sajnos csalodást kell okoznom . Ugyanis a pattanássoság valóban megszünt , ez a maszkszerü vörös förmedvény az sajnos maradt a helyén .:( .

Visszanézve talán azt tudnám mondani , hogy talán segitett a rosaceat vagy couporosat kordában tartani , talán segitett is egy kicsit a bőr regenerálodásában , de valós eredményt nálam sajnos nem hozott , sőt talán inkább egy kicsit szőrösebb is lett az arcom , na nem brutálisan , de mintha egy kicsit több lenne . Aztán az is lehet hogy csak öregszem :) .

Persze az évek alatt voltam , endokrinologusnál pajzsmirigy miatt ( egyébként alulmüködédem van , de nem hinném hogy összefügg a rosaceával ) gasztroenterologian , ott is mindent rendben találtak .

Mert ügye bármit olvastam a rosaceáról egyből utánajártam . Egyes orvosok azt mondják hogy a vékonybél baktéruim állománya váltja ki , másikak hogy demodex atka ( egyébként a teafaolajat ezért is használtam ) , de igazi okot egyik sem tud mondani . Persze a bőrgyógyász is mindig valami krémet ír fel , igazából le se szarja , ahelyett hogy egy kicsit kikérdezne , vagy legalább megnézne a hülye nagyítójával .

Bőrgyógyászhoz egyébként ezmiatt azóta sem mentem , mert nem igazán hittem benne hogy tud segiteni , egyszer voltam azóta a homlokom miatt , ilyen apro pici pattanások jelentek meg rajta , arra kaptam Skinorent .De segiteni az sem segitett .

És most jön a lényeg !!!

2019 nyarán szokásos bőrápolási rutinomat végeztem ! Jött a citromos peeling .

Másnap olyan vörös volt a fejem mintha elaludtam volna a napon , ez a maszkszerű pirosság , réteg még vastag lett , és bár előtte is volt hogy peeling után , egy két napig pirosabb volt az arcom , de utána mindig “helyre állt “ .Most pedig eltelt egy hét és nem akart visszaállni , pedig az egyhe piros”maszkkal “ elégedett voltam nagyjából .

Mérgemben bekentem a fejem a skinorennel , egyből kifehéredtt az egész , de másnapra megint csak visszajött az erős pirosság , hát újrabekentem , de ekkor már elmaradt a kifehéredés .

Teljesen kétségbe estem hogy most mi a szart csináljak , mit kenjek a fejemre , hogy legalább az eredeti helyzetre visszaálljon .

Mérgemben kidobtam az összes olajat , a skinorent , na meg a citromokat !!!

A párom meg persze , egyből , hát persze hogy ilyen a fejed , mert minden szart magadra kensz !

Rohantam a gyógyszertárba , adjanak nekem valami recept nélküli krémet , rosaceára , mert megörülök !!!

És akkor mintha az Isten küldte volna , a gyogyszertári eladó hölgyet .

Látta hogy milyen kétségbeesetten nézegetem a kiállitott krémeket , és megkérdezte hogy segíthet -e ? Én meg persze igent mondtam , ( elmondtam neki az olajokat , a skinorent ,a citromot ,mindent ) és közben a sírást próbáltam visszatartani .

Ő meg annyira együtterzően csak annyit mondott : Most hozhatnék Önnek kb . 20 fajta krémet , amit mi a rosacara árulunk , de fogadja meg a tanácsom , és probáljon meg semmit ne kenni az arcára .

Mivel látta a döbbenet az arcomon erre a kijelentésére , elmesélte hogy neki is volt bőrbetegsége , ami pirossággal járt , de rejtélyes modon ez egy tengerparti nyaralás során eltünt neki . Sajnos a betegség nevére már nem emlékszem .

Mikor újra hazajött a betegség megint előjött.

Mivel ő úgy gondolta hogy a sós víz meg a napsütés volt , ami az ő problémáját megoldotta , ezért itthon , egyszerűen vett egy orrsprayt ami tengeri sós , és csak is azt esténként , enyhén egy vattapamaccsal fevitte az arcára , és voala egy hét alatt megszünt neki , pirosság . Jaj egyébként valami stewardess betegséget mondtak neki az orvosok ( hogy valszeg allergiás , az illatanyagokra vagy mi) . És éveken át kapott mindenféle krémet rá , de semmi nem használt , csak is a tengervíz ,na meg otthon a tengeri sós orrspray.

Mivel még mindig látta rajtam , az elszántságot hogy már pedig én innen krém nélkül nem megyek haza , mutatott nekem egyet , ami teljesen hypoallergén , és tényleg semmi szaga ,semmi színe .

Ez pedig nem más mint a Physiogel Calming Relief Antirötungen Serum .

Ez tényleg nagyjából annyit csinál hogy nedvességet ad a bőrnek , meg van benne niacinamid , ami elvileg a pirosság ellen hat ( niacinamidről már egyébként elötte is hallottam , hogy tényleg segít ) .

Ja és még hozzá tette , hogy mi magunk sokkal rosszabbnak látjuk mindig a helyzetet , mint egy kivülálló , szerinte annyira nem is vészes a pirosság az arcomon , inkább úgy néz ki mintha csak szaladtam volna . ( Mondjuk tényleg rohantam ) .

Hazavittem a krémet és eldöntöttem hogy ezek után csak ezt fogom reggel este használni .

Reggel ezt kenem fejemre , igaz hogy utana még érzékeny bőrre való , napfényvédő krémet is kenek rá reggel , mert a fényvédelmet viszont azt mindig is fontosnak tartottam , és attól nem is akarok megválni , viszont este tényleg csak magában ezt a szérumot és kész . Ja és ami még fontos , én reggel csak sima vízzel mosom meg az arcom , a törölközövel pedig nem dörzsölöm az arcot , csak íppeghogy ráteszem hogy valamennyire felszîvja a vizet .

Este pedig , babáknak való túsfürdővel mosom az arcom ( a Babylove , Dm - Plegebad , ) , ez szagtalan , és jóval kevesebb szar van benne mint a felnőtt kozmetikumokban .

A krém használt , a bőröm szépen visszaállt az eredeti helyzetbe ( vékony , piros maszk ) enyhe égő érzés :( .

Aztán egyik este , youtubon ,beleakadtam egy amerikai vagy angol hölgy videójába , ahol fél órát papolt kb , arról hogy ő bizony , tünetmentes mióta nem eszik glutént ! 😳

Na hát mondom ilyen nincs , most egy újabb próbálkozás , újabb remény , kezdjek el most akkor én is glutén mentesen , enni . ?!

Mikor végigolvastam mi mindenben van glutén , na mondom ez nem lesz egy könnyű menet .

Egy két nap glutén mentesség után , elkezdtem gondolkodni , hogy milyen problémáim is vannak nekem , a couporosa - án kivül .

Ott álltam a tükörnél , és elkezdtem beszélni az arcommal , mint valami barom , hogy tudom hogy akarsz nekem valamit mondani de mit ?

Aztán eszembe jutott , oke van nekem ez a hülye bőrpír , meg még mi ?

Kedves Forumtagok , annyira a rosaceara , és csakis kizárolag arra koncentráltam , hogy figyelembe se vettem a testem többi jelzését .

Hiszen évek óta szenvedek , az állandó reggeli hasmenéstől , puffadástól !!!!( többek között ezért is mentem gasztroenterologushoz )

A hasmenést be tudtam a reggeli capuccino , cigi kombinációnak , a puffadást pedig csak hogy egyszerüen öregszem , és a gyomrom sem bír már annyit , mint korábban !! A gasztroenterologian is mindent rendben találtak , még széklet mintát is vettek , és minden ok volt , ezért még jobban nem foglalkoztam vele .

Már egy hete kb , gluténmentesen étkeztem , de a haspuffadás , reggeli híg szeklet maradt . Úgy döntöttem , elmegyek a háziorvosomhoz , az újhoz , mert a másiknak nem sok haszna volt ( ő mindig mindent a stresszre fogott , hiába bizonygattam , hogy nekem az nincs sok hálIstennek .

A tüneteimet elmondván , egyből azt mondta a doktornő , hogy ez bizony laktózintoleráncia lesz , és már irta is a beutalót , laktóztesztre.

Én meg mondom neki , az lehetetlen , hiszen én alig eszek tejterméket , csak héba - hóba , ő pedig , ne csak a tejre meg a sajtra gondoljak , nézzek otthon körül , hogy amit fogyasztok rendszeresen , abban van e . Ha nincs akkor , menjek vissza , de ő szinte biztos benne , hogy ez bizony laktózintolerancia .

Megfogadtam a tanácsàt , és otthon átnéztem , mindent .

És láss csodát : a cappuccino amiket éve iszok , naponta legalább 5-6ot , tele van tejporral , soványtejporral , savóval . A csokis croissant amit estenként , elalvás előtt eszek , szintúgy tele minden tejszármazékkal .

Ezek után alig vártam hogy menjek a tesztre , ami aztán ki is mutatta . Vér ill. kilégzési teszttel állapitották meg . A teszt 30.percében , kb 10 percenként rohantam , a mellékhelyiségbe , úgy meghajtott az oldat , ami innom kell.

Egész délelőtt , a wc -én voltam .

Másnap délután elmentem a gyógyszertárba , laktáz tablettáért ,addigra már kicsit utána olvasgattam , hogy mi is ez pontosan .

A gyógyszertáros ajánlotta , hogy csináljak egy probiotikum kurát , főleg ha már régebb óta fent áll a laktózintolerancia , ugyanis egy intoleráncia esetén a bélbolyhok károsodnak , és egy egeszségtelen bélflora bizony sok mindenre kihat a szervezetben .

Közben teszteltek hisztaminra is , az is pozitiv .

Mondjuk a hisztamin kerülését , alapvetően ajánlják rosaceasoknak .

A diagnózis óta eltelt másfél hónap , és igen most következik a nagy meglepetés !!! A rosacea vagy couporose elmulott!!!!! Nincs !!!!

Nem viszket az arcom , eltünt a megvastagodott bőrréteg , nem ég az arcom !!!

Nagyon enyhén rózsaszín még egy kicsit a bőröm , de az is foltokban kezd felszivodni !!!

Két hete kb elkezdtem beépiteni , a bőrápolási rutinomba , egy BHA peelinget ( heti 2x , Paula Choice , szombat szerda ) ilyenkor azt a fejemre kenem , és rá Nø Pore-Refining Serum ( No makeup , Dm marka , zöld ) kettő kombinálva heti kétszer egy bomba !!

A laktózt , hisztamint kerülöm , ha pedig mégse tudom valami úton módon , elkerülni akkor szedek laktázt vagy antihisztamint , attól függően hogy melyiket nem tudom éppen mellőzni . :)

A probiotikum kurát végig csináltam , én mindenkinek tudnám ajánlani , hogy egy három hónapos kurát , csinaljon , igaz hogy én csak másfél hónapig csináltam , mert addig volt elég amit vettem , és egyébként elég drága volt , és nem volt kedvem mégegyszer pénzt kiadni rá :( .

De ha vesztek , akkor mindenképp invesztáljatok egy drágább márkájúba mert megéri , hacsak egy hónapig is csináljátok már szerintem az is segít .


Próbáljátok végig gondolni , hogy milyen tüneteitek van még a rosacean kivül , tényleg csak az arcotokon van a gond ?!

Ha nincs idötök orvoshoz menni , hogy utánajárjatok hogy nincs e esetleg valami élelmiszerintoleranciátok , akkor , egyszerüen , ti magatok is otthon kizáró diétával , kizárhatjátok .

két hétig mellözd pl a laktózt , aztán épitsd vissza megint a hétköznapokba , ugyanezt , a fruktózzal , a gluténnal , a hisztaminnal . Ha valamelyiknél tüneteket produkálsz , akkor meg van a tettes !!

Nem azt mondom , hogy minden rosaceasnal ez lehet csak a gond , de azt igenis kimerem jelenteni , hogy az étkezésünk igenis kihat rá !

Az én elmúlt másfélhónapom , : napi egyszer probiotikum kura ( en porállagút vettem ) egy szem vitamin , ilyen A-z , tehát amibe nagyjából minden szükséges vitamin bent van ,a fent irt krém ( physiogel ) , heti 2szer BHA peeling , a Nø Pore-Refining Serummal kombinalva,a napi másfél liter viz , laktoz - hisztamin mentes étkezés . Ja és takaritas , csak is ilyen maszkkal , tudjatok ami az orvosoknak is van 😄😄

És azt kell mondjam köszönöm , nagyon jol vagyunk , én is és a bőröm is !!!

Remélem tudok ezzel valakinek segiteni , ha csak 100 ból egynek okozza ugyanez a problémát , mint nekem, akkor már megérte ide leirni ezt .

Ne elégedjetek meg a rosacea diagnozisával , igen is menjetek kivizsgáltatni , minden lehetséges okot , ugyanis valami kiváltja , csak meg kell találni hogy mi !!!😊😊😊

2413. Hamil
2019. szept. 4. 16:36
Szuper,es örülök,hogy volt megoldas!!
2412. Gvenda
2019. aug. 30. 15:21

Kedves Mindenki!


Gondoltam segítek a történetemmel annak aki itt "szenved", mert ez a bőrbetegség egy igen rusnya dolog amit nő megélhet. Férfiaknál se mindegy, de nekünk szerintem még szörnyűbb.

Szval nálam tavaly 2018. januárban kezdődött.. nagyon hirtelen lobbant be, kb. 1 hónap alatt. A göbös verzió, pusztullákkal, viszkető, hámló pakkokkal, szinte a teljes arcomon. Hogy érzékeltessem mennyire szörnyű volt, amikor elmentem a háziorvoshoz kb. március közepén - nem ez ügyből kifolyólag - arra jártam a férjem receptjéért, megkérdezte, ne írjon-e ki egy-két hétre, szó szerint megijedt, kérdezte, mi a búbánat van velem. (Mellesleg akkor már kezelés alatt voltam.) Háát..gondoltam engem most nem egy-két hétről kellene kivonni a forgalomból, hanem akár egy- két évről is .. ugyanis nagyon nehezen javult, szinte alig.

Szval ha lett volna egy lakatlan szigetem az lett volna a tuti..na de nem volt..:-)... azóta sincs...:-)

És itt a lényeg. Kezelést kaptam, Okoskolbász segített..

Mondhat bárki bármit az orvosra, nekem Ő tette rendbe az arcom. Másfél év után szebb, mint valaha volt, pedig voltak harcaim vele..:).. nehezen hittem, hogy akkor nekem lesz még normális arcbőröm? A kezelés időszaka alatt annyira csúnya volt, hogy sehova nem mentem. Tényleg nehezen hittem abban, hogy ez valaha rendbe jön, de biztatott, hogy kijövünk belőle. És így lett.

Sajnos munkába kénytelen voltam járni, de pld. a vacsira valót is a férjem vásárolta...se tornázni, se baráti társaságba..

A szeretteimnek, barátaimnak csak egy fotót küldtem és mindjárt nem nyaggattak...hagytak "békében", magányosan szenvedni...Illetve a férjemmel, az igaz társammal...:-) ...aki ebben is kitartott, biztatott, együttérzett.

Visszatérve a lényegre: a terápia nem volt könnyű, gyógyszer, lézer és a Soolantra. Mostanra, ugye ennek másfél éve, semmi göb, bár nekem a pirosság nem annyira volt jellemző.. de szinte már fehér, porcelános az arcom. (Már edzés során se vörös annyira a fejem.)

Évente 3 x megyek még kezelésre, ezzel karban van tartva, a gyógyszert minimálisan de még szednem kell...követni kell az adagolást.

Nem tudom mi lenne ha nem mennék, de nem kockáztatom.

Nem olcsó, de nekem ez a keresztem, áldozni kell rá.

Azt még "biztatóul", hogy kb. június végén már vállalható volt és onnantól egyre szebb lett. Alapvetően mindent tudnék már kenni rá, de nem kell. Van egy, azaz 1 db arclemosón, és 1 db hidratálóm és alapozni is tudom. Előtte nem tudtam alapozni, még a rozi előtt se, mert kamasz korom óta gond volt az arcommal, túlzottan faggyútermeléses, kivéve amikor fog.gátlót szedtem.

De az alapozóval - La Roche - nagyon szép, mert alapvetően van egy kis kreol színezete a bőrömnek.

Ami az én véleményem erről az egész krízisről: biztos vmi immunrendszer probléma lehetett a háttérben, vagy hormonális... nemtom, mindent úgy ettem és éltem meg, mint előtte. Nem volt stressz, nem volt dupla adag csoki stb.

Csináltattam vérvizsgálatot, azon belül glutén és laktóz intoleranciát is... teljesen negatív.

Egy dolog, ami provokatív volt, egy étel, ez pedig a húsvéti torma. Az az egy, aminél észrevettem, hogy durvább, de akkor már mindegy volt neki, sokat nem tudott rontani az amúgy is katasztrofális helyzeten.

Tény, hogy mostanra van bennem már jó adag A vitamin, de a vérképem teljesen jó. Azt nem mondom mekkora adagot szedtem a csúcs időszak alatt, mert elájultok, de én bírtam..:-), mondjuk az ízületeim begyulladtak itt-ott, de aránylag tényleg jól bírtam. Utána csináltattam vérképet, de minimális eltérés volt, mostanra meg teljesen jó. És a kedélyállapotom is...:-)

Nekem mondjuk a szélsőségesen ronda kategóriába volt sorolható ez a borzalom, sok választásom nem volt, mindent be kellett vetni, és sürgősen, mert ki tudja hova fajult volna ... bár ennél gázabb nem tudom lehetett volna-e még, de mindegy... rendbe jött.

Azért szerettem volna megírni mindezt, mert megfogadtam a Jó Istennek, ha rendbe jön, és ezzel is segíthetek, akkor ez a legkevesebb, hogy megtegyem.

Nem szeretek fórumozni, napi szinten nem leszek itt, ha segítséget kértek, privátban szívesen, de szerintem kb. mindent leírtam ami nekem segített, illetve aki..:-)

Diéta, krémek, ráolvasás, meditáció.. na ezek nekem már nem voltak segítségemre. Gyógyszer kellett, orvossal.

De megoldódott, boldog vagyok és remélem mindenki az lesz, aki itt küzd. Mert van megoldás.

Ha enyhébb a panasz persze lehet még kísérletezni, biztos vannak alternatívabb gyógymódok is és mellesleg minden szervezet más és más. Nekem már nem voltak enyhék a panaszaim.

Pld. sokan szteroidokat kénytelenek szedni, mert olyan autoimmun betegségekkel küzdenek, hogy nincs más megoldás, ha normális életet szeretnének élni, tehát vannak dolgok amiket el kell fogadni, mert van amin már változtatni nem lehet, sok választás nincs.

Én Okoskolbászt választottam, és jól tettem. (Nem tudtam, hogy itt a fórumon van, teljesen véletlenül ajánlották nekem Őt, csak később olvastam az írásait itt...)

Kívánok Nektek gyógyulást és teljes felépülést, mert van remény!

Szép nyár végi napokat Mindenkinek!

2411. katica8
2019. aug. 27. 19:52
A bőrgyógyász reggel skinorent, délben rozex gélt, este oxicort sprayt írt fel nekem a papulosztozus rozaceámra. Valaki használta őket esetleg?
2410. katica8
2019. aug. 25. 11:12
Nekem régóta rozaceám van, évekig csak kipirulással, kisebb értágulatokkal, kb. 2 éve megjelentek a kisebb göbök. Kaptam rá Rozex gélt, Fineceát, Soolantrát. Sajnos mindhárom krémtől csúnyább lett a rozacea,kiszáradt, fájt az arcom hiába használtam hónapokig. Kb. 1,5 hete fájdalmas, piros nagyobb göbök jelentek meg, vörös udvarral.
2409. alinka01
2019. aug. 24. 21:22
Nálam a kis göböget jó kezeli a Rozex, igaz, ha azt látom, már kis genny van bennük, akkor injekciós tűvel felszúrom őket, így gyorsabban eltűnnek. Az apró erek meg alig látszanak. DE most találtam még egy segédeszközt, egy szappant, és úgy tapasztalom, jó a hatása: Najel Szíriai Olíva színszappan – fekete köménnyel.
2408. sezif (válaszként erre: 2403. - SSszonja)
2019. aug. 24. 13:45

Nagy kisérletezések után, ami most nekem bevált és tudtam használni a nyáron az a "Clinique SPF50 Mineral Sunscreen Fluid For Face" ez egy fizikai fényvédő, picit hagy fehér réteget, de rajtam nem látszik,mert fehér az arcbőröm. kicsi a kiszerelése,és drága,de nem fogy olyan gyorsan. Ez nem bántja a bőröm. nem irritálja ki. örülök,hogy legalább tudok valamit használni.


Most jelenleg a hidratáló krémekkel vagyok bajban,mert úgy érzem egyiksem hidratál olyan jó mindegyik után feszül a bőröm.


Zsofi89: Nekem a szárazság miatt szokott viszketni,legalábbis a bőrgyógyászom szavaiból úgy vettem ki. De nem tudom valójában tényleg a szárazság miatt,vagy mástól. Ha jól hidratálom az arcom olyankor nem szokott viszketni.

2407. zsofi89
2019. aug. 19. 18:27
Illetve, a rosacea alapból viszket vagy csak ha atka van? Erre nem sikerült sehol választ találni...
2406. zsofi89 (válaszként erre: 2405. - Hamil)
2019. aug. 15. 22:54

Szia!

Gondolom azért van, mert kenem Soolantra nevű krémmel és nappal is fényvédővel, stb, de ha nem kenném, lehet, hogy lenne.

Időszakosan piros is vagyok (arcom és homlokomra) bár nem annyira durván, és viszketek is.

Sőt néha ilyen kb “pontszeru”, nagyon mikro pattanásának tűnő 1-2 valami is van az arcomon, az meg lehet már göb.

Sőt, egyszer volt az arcomon közepén egyik oldalt egy óriási valami, tele gennyel, kinyomtam (kar volt), kb 2 nap múlva nyoma sem volt, de a helyen latszodik pár apró hajszaler.

Teljesen kétségbe vagyok esve...:/

2405. Hamil (válaszként erre: 2404. - Zsofi89)
2019. aug. 15. 20:45
Szia,ha csak hajszalered van akkor ne aggodj,azt konnyeden eltuntetik🙂
2404. zsofi89
2019. aug. 11. 19:52

Sziasztok!


Én is segítséget szeretnék kérni, hátha tud valaki okosat mondani.


30 éves vagyok, idén (2-3 hónapja) kezdődött a Rosaceam. Voltam több bőrgyógyásznál, Soolantra krémet kaptam, azt használom, emellett Bioderma arclemosót, nappali és BB krémet. Szedek C vitamint, Rutascorbint és figyelek a táplálkozásra, sajnos dohányozni (még) dohányzom, de egyre kevesebbet.

A problémám az, hogy nekem hajszálerek jelentek meg az orromon és az arcomon, annyira nem durva még, de azért látszik, ha nincs rajtam alapozó és nagyon zavar.

Annak ellenére, hogy foglalkozok vele, folyamatosan romlik, napról napra egyre több hajszálér látszik az arcomon és az orrnyergemen. Én annyira piros nem vagyok (mondhatni nem is jellemző a bőrpír), göbök sincsenek, “csak” a hajszálerek.

Szeptember 19-ére van időpontom a Dermalux lézerközpontba, lézeres kezelést fogok igénybe venni, hogy eltűnjenek a hajszálerek.

Egyébként mindig is érzékeny bőröm volt, gyerekkorom óta jellemző pirospozsgás arc, de mivel mondhatni sokat szoliztam az elmúlt 1 évben (március óta nem voltam!), ez nem látszott. Viszont most már gyakorlatilag lelkibeteg vagyok emiatt...ez biztosan rosacea lehet?

Mit lenne érdemes kivizsgáltatni?

Köszönöm a segítséget előre is!

2403. SSszonja (válaszként erre: 2402. - Sezif)
2019. jún. 23. 15:18

Köszi akkor olyat nem veszek. Most úgy vagyok vele én is, hogy ha nem megyek direktbe napra akkor nem teszek fel fényvédőt mert nagyon irritálja a bőrömet.

Nekem egy Eucerin színezett 50 es van es egy LRP 50 es. Nem okoz egyik sem pattanast,szóval alapból jók, utóbbit evek óta használom. Sajnos idén úgy döntött a bőröm hogy nem tolerálja.

2402. sezif (válaszként erre: 2401. - SSszonja)
2019. jún. 8. 16:12
Sajnos nem. Nem ajánlom. Nekem apró pattanásokat hozott ki másnapra amik viszkettek, és még most is megvannak, csak kevésbé viszket.. Nehezen lehetett lemosni, vakolatszerűen fehér volt. Most nem is merek semmit rá kenni az arcomra, marad a kalap.
2401. SSszonja (válaszként erre: 2400. - Sezif)
2019. jún. 7. 14:55
Írd majd meg bevált e az Uriage,engem is erdekelne.
2400. sezif
2019. jún. 5. 12:51

Köszönöm a válaszokat! Zefex, Frida3, SSszonja.


@Frida3: Köszönöm, elolvastam az összes hozzászólását. Nem tudtam, hogy a bőr védekezőképességére gondol. A sapka,kalap természetesen elengedhetetlen, én is használom őket. Sajnos vannak olyan helyzetek amikor nem elég csak egy kalap.


@SSszonja: Igen, valóban így van ahogy mondod. A kémiaival már nem is merek próbálkozni, mert arra reagál a legrosszabbul a bőröm. Az a baj, hogy fizikai fényvédőből nagyon kevés féle van. Most vásároltam a Uriage fizikai fényvédőjét,ásványi szűrővel, remélem ez beválik majd.

2399. SSszonja (válaszként erre: 2390. - Sezif)
2019. jún. 2. 19:55

Nekem ugyanez a bajom idén, felkenem a napvedőt es fel óra múlva éget. Eddig minden gond nélkül használtam LRP 50 faktoros arckrémét nyáron ( tudom nem kell ennyire nagy faktor , de én a bőrötegedes miatt szeretnem kenni, ill az IPL en is nagyon mondtak hogy használjam es ne a 30ast.)

En azt vettem észre hogy a kémiai napvédők birizgálnak, a fizikai nem. Csak ez utóbbiak fehér reteget kepeznek a bőrön szóval ezért nem túl használhatóak mindennapra.

2398. Frida3
2019. jún. 2. 16:10

Kedves Forumozók!

Engedjétek meg, hogy a figyelmetekbe ajánljam az egyik vezető bőrgyógyász válaszát rosaceával kapcsolatos megkeresésre.: „A hajszálerek eltüntetésére speciális lézeres beavatkozás végezhető, azonban ettől a rosacea nem gyógyul meg, és újabb tágult erecskék alakulhatnak(alakulnak) ki. A rosaceának külső-belső kezelése, és a megfelelő diéta tartása a gyógymódja.”


Azt hiszem mostanában kevés „szó esett” a megfelelő diéta fontosságáról.

2397. Frida3 (válaszként erre: 2390. - Sezif)
2019. jún. 1. 11:04
Szia! A "8-as SPF-es nappali, gyári krém, az maga, a te bőröd védekező SPF értéke. Egyébként mindig is azt írta, hogy ő nem híve a fényvédőknek, minden rosaceás használjon sapkát, kalapot. Olvasd végig a hozzászólásait!
2396. Csibcsub (válaszként erre: 2394. - Nickname)
2019. máj. 31. 23:03
Szia, én több orvosnál is voltam már.  Az a helyzet, hogy eddig mindegyik azt javasolta, hogy azokat a krémeket , kezeléseket használjam/alkalmazzam amelyikkel szerinte eredményt lehet elérni.
2395. Szamóca (válaszként erre: 2394. - Nickname)
2019. máj. 31. 22:54
:D ...ha meg már nagyon rossz lesz,akkor meg azt modja miért nem mentél korábban?
2394. Nickname
2019. máj. 31. 17:11

Kedves Forumozok!


Először is nagyon koszonom a sok informaciot amit itt elolvashattam.

Kisebb nyomozas utan megtalaltam a forumon korabban fent levo orvost.

Sajnos O nem fogadott, mivel csak kezdodo rosaceam van.

Ajanlanátok olyan helyet ahol ilyen foku elvaltozassal is profi módon foglalkoznak?

Jelenleg egy specialis kozmetikumcsaladot hasznalok. dr Házi Edina fejlesztette. O nezte meg az arcomat, de azt mondta, annyira vekony a felhám, hogy eloszor meg azt kell erősííteni, hogy a Couperosa termekcsaladjanak az illóolajos hatóanyagait elbírja az arcom. Így a Pure sorozat tagjait hasznalom.

javulas nem latható. Naponta ketszer-haromszor is belobban az arcom. nincs ketsegem afelol, hogy igy gyors romlasnak nezhetek elébe. Mar csak ezert is konzultalnek olyan orvossal, aki nem mondja nekem, hogy majd ha mar nagyon rossz lesz, akkor talalkozunk.

mindezt azok ellenere irom, hogy rengeteg hasznos hozzaszolasat olvasta,

Ha orvoskent en is igy dolgoznek,,,,gyanitom nem sok betegem lenne. :)

Előre is köszönöm a segítsegeket!

Szep napoT! Noémi

2393. zefex (válaszként erre: 2390. - Sezif)
2019. máj. 30. 21:14

Én jelenleg a Helia D Vadgesztenyés krémjeit használom nappalra és éjszakára.

A nappali krém fényvédelme: SPF 15.

2392. Frida3 (válaszként erre: 2391. - Hyldyh)
2019. máj. 30. 18:12
Nem kell, hogy valaki elhanyagolja, akkor is kialakulhatnak a göbök. Én pld. mindig odafigyeltem a megjelenésemre. Rendszeresen jártam/járok szakorvoshoz, ismert szakemberhez, mégis könnyen jelennek meg göbök az arcomon, viszont pirosodásra sosem voltam hajlamos.
2391. hyldyh
2019. máj. 30. 17:48

Sziasztok.

Nekem is van ,vagyis most már volt Rosacea,vagyis rózsás bőr problémám.Ezt sajnos örökölni is lehet. Mikor fiatal voltam,a kozmetikusom ajánlotta,akkor még nagyon drága volt,sőt nem is volt a lézeres kezelést. Most a lézer van. Rendszeresen jártam az évek folyamán.Télen kell csináltatni,napfény ne érje. Egyébként mindig visszajön.A göbök már akkor jelentkeznek,amikor elhanyagolod.Telek helyett ezt örököltem a nagypapámtól meg az apámtól. Jelenleg már szép az arcbőröm.Tehát rendben lehet tartani.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook